X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 1 marca 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka to mogą być ruchy ja w drugiej ciąży czułam dzidzię w 15tygodniu.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Vilu Autorytet
    Postów: 457 430

    Wysłany: 1 marca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelaa_♡ wrote:
    Makasa to proszę daj znać jak będziecie po. Bo przyznam że też mnie to martwi.

    Nasza ortopeda powiedziała, że takie stawianie stopy do środka to na początku norma i większość dzieci tak zaczyna. I dlatego mamy nie przychodzić do niej na kontrolę od razu teraz jak młoda zaczęła chodzić, tylko za pół roku. Jeśli za pół roku dalej będzie tak stawiać stopę, to trzeba będzie się przyjrzeć, czy z biodrami wszystko ok. Ale są też dzieci, którym się dopiero po kilku latach wyrównuje.

    wff2tv73b0vlt43s.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 1 marca 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka ja w 1 ciąży ruchy czułam już w 16 tygodniu, więc szybko jak na 1 malucha.
    My już po chorobie. Za to niestety młody zaczął chodzić spać 23, a częściej 24.
    Ostatnio pediatra stwierdził, że ma za duże ciemiączko. Kazała zwiększyć D3 do 1200 jednostek i podawać wapń 2dziennie, ale nie wiem czy to nie za dużo.
    Chodzić jeszcze sam nie chce, ale przy meblach tak. Dziś stracił równowagę przy fotelu i jak wcześniej to się nie zdarzało zarył głową w podłogę. Masakra.
    Ostatnio mega daje mi popalić. Z usmieszkiem biegnie tam gdzie nie wolno, ja mu mówię, że nie, a on sprawdza moją reakcję, się śmieje i robi swoje. Tak po kilkanaście razy....po czym leci w inne miejsce, gdzie też nie wolno i od początku. I tak otwiera piec, zabiera kocie miski, ciagnie kable, wrzuca przedmioty do kuwety, i wiele innych. Też macie takie nadaktywne dzieci? Jak mu zabraniam, to jest ryk i kładzenie na podłodze. Ehh. Czasem mam takie nerwy, że mało nie eksploduje, ale częściej padam na twarz. I tak ostatnio większość dnia. Z małymi wyjątkami, kiedy na chwilę się zajmie tym, co nieszkodliwe.
    Z bardziej pozytywnych to nareszcie nie budzi się co godzinę, ale z 2 razy w nocy. Śpi maks 9 godzin łącznie.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2019, 22:21

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Vilu Autorytet
    Postów: 457 430

    Wysłany: 1 marca 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii, moja też taka. Jak czegoś zabronię, to ciągle tam lata, wołając "nie nie nie", a jak zabiorę to podłoga i szloch. Ale ostatnio bardzo jej się spodobało machanie palcem i mówienie nu nu nu. Jak pokazałam, że gniazdka są nu nu nu, to potem siedziała przez kilka minut przy tych gniazdkach i machała paluszkiem zamiast go pakować do środka :)

    Staram się też pamiętać, że dzieci lepiej reagują na pozytywne komunikaty niż na negatywne i że jeśli przekaz składa się z więcej niż 30% zakazów to dziecko zaczyna je ignorować (tak przynajmniej twierdza psychologowie).

    Krokodylica, małżowinka lubią tę wiadomość

    wff2tv73b0vlt43s.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 2 marca 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilu wrote:
    Nasza ortopeda powiedziała, że takie stawianie stopy do środka to na początku norma i większość dzieci tak zaczyna. I dlatego mamy nie przychodzić do niej na kontrolę od razu teraz jak młoda zaczęła chodzić, tylko za pół roku. Jeśli za pół roku dalej będzie tak stawiać stopę, to trzeba będzie się przyjrzeć, czy z biodrami wszystko ok. Ale są też dzieci, którym się dopiero po kilku latach wyrównuje.

    Nasz ortopeda każe przychodzić na usg bioderek jeszxze raz kiedy dziecko zacznie chodzić.

  • Ewelaa_♡ Ekspertka
    Postów: 194 293

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilu wrote:
    Nasza ortopeda powiedziała, że takie stawianie stopy do środka to na początku norma i większość dzieci tak zaczyna. I dlatego mamy nie przychodzić do niej na kontrolę od razu teraz jak młoda zaczęła chodzić, tylko za pół roku. Jeśli za pół roku dalej będzie tak stawiać stopę, to trzeba będzie się przyjrzeć, czy z biodrami wszystko ok. Ale są też dzieci, którym się dopiero po kilku latach wyrównuje.


    To trochę mnie uspokoilas :) ale powiem szczerze, że mam wrażenie, że z każdym dniem jakby coraz mniej tą stopkę źle ustawiala także może faktycznie tak wyglądają początki :)

    uhghzc7.png

    j7wag8u.png

    9.02.2017 [*] aniołek ciąża obumarła w 10tc
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 2 marca 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka to suwaczek Ci szwankuje?

    Vilu haha moja też wie że jej czegos nie wolno,macha paluszkiem i mówi no no no, po czym i tak robi co chce.

    Łucja zaraziła się od Zuzi, w nocy zatkalo jej nos katarek, kufa, tydzień były zdrowe. No mówię Wam, zes*am się a nie dam się.

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 3 marca 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jutro zaczynamy żłobek.
    Trzymajcie kciuki żebym się nie rozkleila.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1532 1230

    Wysłany: 3 marca 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kroko, ja na suwaczku widzę że 17 tygodni, jakbym miala sama liczyć to bym się nie połapała ;)

    Polaj kciuki za jutro :)

    Dziewczyn a ja mam takie pytanie, dotychczas gwiazda jadła rękoma no ale że zaczyna nas naśladować to podaliśmy jej łyżeczkę, nabieranie jeszcze ciężko, ale do buzi już wkłada, no i właśnie chciałam zapytać o to którą ręką Wasze dzieci jedzą, dałam jej łyżeczkę do prawej ręki to jakoś tak prostopadle wkłada i widać że jej ciężko, a lewą bez problemów trafia do buzi. Ja bym odpuściła skoro jej tak wygodnie (małż jest chyba leworęczny, chyba bo pisze prawą ale ogolnie woli pracować lewą), dzwoniła szwagierka i małżowi przyszło do głowy zapytać jak siostrzenica jadła no i podobno uczyli ją jeść prawidłowo i mam zagwozdkę

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 3 marca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaj trzymamy kciuki, ja składałam dopiero co papiery o żłobek, bo chce ją od września dać, i miałam takiego stresa, że nie wiem co to będzie jak będę musiała ją zostawić.

    Kroko trzymaj się, naprawdę jesteś mega silna, że dajesz radę z tymi chorobami, współczuję Ci bardzo.

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 3 marca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka moja też lubi w lewej ręce trzymać łyżeczkę, chociaż prawą też chwyta i też się zastanawiam czy to na razie nie na znaczenia czy może będzie leworęczna po mnie ;-)

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 3 marca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka na tym etapie rozwoju nie ma znaczenia którą ręką będzie jeść. Z tego co mówiła Pani że szkoly koło 6 roku życia już powinno być widać którą ręka przoduje.

    Krokodylica, Asasa lubią tę wiadomość

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 3 marca 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama siebie podziwiam, Łucja wieczorem zaczęła goraczkowac.... już mi się ryczeć chce.

    Myszka spokojnie, dziecko w tym wieku nie ma zdefiniowanej stronności, ma na to czas bodajże do 3 roku życia. Interesowałam się tym przy Zuzi bo też lubiła używać lewej ręki, oczywiście kilka osób na czele z teściową mi ględziło na ten temat, tylko że ja mam wykształcenie pedagogiczne i jeszcze z czasów studiów pamiętam że absolutnie nie wolno dziecku przekładać łyżki czy w inny sposób wpływać na nie.

    Myszk@ lubi tę wiadomość

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 3 marca 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My do żłobka nie idziemy bo złamałam rękę w 3 miejscach. Jutro idę ustalić termin operacji. Złamanie ciężkie że mam uczulenie na metal trzeba zamówić tytanowe plytki.
    Dla Patrycji za duży stres bo 3 -4 dni będę musiała być w szpitalu i nie będzie cyca. Aż mi się płakać chce.
    Wezmę laktator i mam nadzieję że uda mi się utrzymać laktacje. Dobrze że córką pije mleko 3 razy na dobę.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 3 marca 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka to dziwne bo ja cały czas widzę że u Ciebie 14 tydzień

    Polaj trzymam kciuki, dacie radę.

    Edit: maaatkooo Polaj jak to się stało?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2019, 21:32

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 3 marca 2019, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bieglam a syn zajechał mi drogę na hulajnodze. Zdarza się. Ciążę i kp osłabiły kosci.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 4 marca 2019, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Polaj wspolczuje bardzo.Trzymaj sie:*

    Kroko jak u was sytuacja?ehhh biedne wy z tymi chorobami:/

    Ja we wtorek mam ortopede to podpytam.Adas chodzi juz zaraz bedzie 3 miesiace.Wydaje mi sie ze powinnien juz ladniej chodzic...martwie sie.zobaczymy

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 4 marca 2019, 03:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ale szczerze to jestem przerażona jak to teraz będzie. Dobrze że mam rodziców za ścianą bo zajmą się młoda w innym wypadku byłaby lipa.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 4 marca 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po spotkaniu z lekarzem.
    Zespolenie dwóch stawów płytkami, srubami i Bóg wie czym jeszcze. Postarają się tak ustabilizować żeby wstarczyła orteza. Jednak to będzie wiadomo dopiero podczas zabiegu.
    Operacja w czwartek.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 4 marca 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawde bardzo Ci wspolczuje Polaj.Ja rece zdrowe a ledwo jakos to wszystko ogarniam i to nie sama.Bo mam duzo pomocnikow typu oczywiscie maz,babcie,dziadki,ciotki i wujkowie...

    Dzis noc bardzo slaba.Marysia obudzila sie o 5 z okropnym bolem/pieczeniem miejsc intymnych.Piszczala az z bolu.Zastosowalam na poczatku kąpiel.Chwilowa ulga potem znow drama.W miedzy czasie podalam syrop przeciw zapalny i dwie masci.Rano odwiedzilismy szpital.Dodam ze ona co jakis czas skarzyla sie na dyskomfort.Odwiedzilismy pediatre.Porobiliamy badania moczu,posiewy,usg brzucha(bo brzuch tez boli) i nic nie wyszlo...a ona wciaz sie meczy.Doraznie pomaga jej steryd ale to nie wyjscie z sytuacji.W szpitalu porobili badania.wyniki za tydzien...

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
‹‹ 1484 1485 1486 1487 1488 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ