X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Helka891 Autorytet
    Postów: 347 373

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wronka wrote:
    Na 14:00 wiec w miare szybko :)
    Ja na szczęście na 9 :)
    To Twoja pierwsza wizyta będzie?

    Wg USG ciąża 3 dni starsza. Dziewczyneczka Juleczka <3
    nzjds65gjhkwdiz6.png
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey,

    ja wizytę mam dziś na 19.00 i dobrze, bo wczoraj już zdazyłam pozegnać się z ta ciąza... w sumie nastawienie do dzisiejszej wizyty mam dziwne - nastawiam się na złe wiadomosci...

    wczoraj zobaczyłam na wkładce żywą,jasnoczerwoną krew - wyglądało jak początek okresu - byliśmy w drodze (godzine wczesniej wkladka czysta) wiec ja w samochodzie juz zdazylam sobie "poradzic ze strata" - w domu na nowej wkladce (wymienilam na postoju) tylko lekka plameczka brunatnej krwi, a po nocy na podpasce ani sladu niczego niepokojacego.

    Zobaczymy co dzisiaj bedzie u pani doktor. byle do 19.00 i oby wizyta się tym razem nie opoznila (nigdy sie nie opoznialy a jak na zlosc ostatnia moja wizyta - pierwsza w ciazy) opozniona o 20 min...)

    Ellasi, ana167 lubią tę wiadomość

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też witam się w kolejnym tygodniu. Dalej z wymiotami. :( buuu

    Myszka wspaniałe wieści, gratulacje. :)

    Myszk@ lubi tę wiadomość

  • wronka Ekspertka
    Postów: 156 340

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helka891 wrote:
    Ja na szczęście na 9 :)
    To Twoja pierwsza wizyta będzie?
    Nie to już druga wiyta :)

    mhsvh371ki524rx2.png
    f2wli09kcn87qqra.png
  • Aenu Autorytet
    Postów: 906 982

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po wizycie :) aktualnie wg usg 5t6d ;) widać bijące serduszko :)

    BlackCatNorL, emerald_m, be_aduska, FreshMm, helagazela, agulineczka, Mama-Ali, Karmelova, kate88:), Patrycja27, sunset06, Lovilovi, MoniaP, Ellasi, natki89, Ruda_ann, jagodowa91, Krokodylica, Raven, emi2016, Morwa, madzia8lenka lubią tę wiadomość

  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aenu wrote:
    Już po wizycie :) aktualnie wg usg 5t6d ;) widać bijące serduszko :)

    super :)

    Aenu lubi tę wiadomość

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • Lovilovi Autorytet
    Postów: 649 615

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K01 wrote:
    hey,

    ja wizytę mam dziś na 19.00 i dobrze, bo wczoraj już zdazyłam pozegnać się z ta ciąza... w sumie nastawienie do dzisiejszej wizyty mam dziwne - nastawiam się na złe wiadomosci...

    wczoraj zobaczyłam na wkładce żywą,jasnoczerwoną krew - wyglądało jak początek okresu - byliśmy w drodze (godzine wczesniej wkladka czysta) wiec ja w samochodzie juz zdazylam sobie "poradzic ze strata" - w domu na nowej wkladce (wymienilam na postoju) tylko lekka plameczka brunatnej krwi, a po nocy na podpasce ani sladu niczego niepokojacego.

    Zobaczymy co dzisiaj bedzie u pani doktor. byle do 19.00 i oby wizyta się tym razem nie opoznila (nigdy sie nie opoznialy a jak na zlosc ostatnia moja wizyta - pierwsza w ciazy) opozniona o 20 min...)

    A co to takie złe myśli? Na pewno będzie wszystko dobrze ! Nie poddawaj się tak bez walki :(


    Ja wizytę mam dopiero za tydzień, też jakoś tak mi dziwnie... to już 8t3d a moja ciąża jest bez żadnych objawów- czuje się jakbym wcale w niej nie była.

    I że to zabić zle myśli dziś będę robić krokiety z mięsem i z pieczarkami i serem :) i do tego barszczyk... mniam :)

  • BlackCatNorL Autorytet
    Postów: 760 959

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Aenu ! ;) Super wieści!

    Aenu lubi tę wiadomość

  • Helka891 Autorytet
    Postów: 347 373

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wronka wrote:
    Nie to już druga wiyta :)
    U mnie też kolejna ;) Serducho było już w 6+0, więc mam nadzieję, że teraz też będzie ok :)

    Wg USG ciąża 3 dni starsza. Dziewczyneczka Juleczka <3
    nzjds65gjhkwdiz6.png
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lovilovi wrote:
    A co to takie złe myśli? Na pewno będzie wszystko dobrze ! Nie poddawaj się tak bez walki :(

    jakoś tak - ja nie umiem się nastawić pozytywnie - zawsze myślę ze coś pojdzie nie tak a potem najczesciej sie pozytywnie "rozczarowuje" - tak mam- jestem pesymistka

    a jeszcze akurat wczoraj zanim sie w tym nieszczesnym MC zatrzymalismy gdzie to plamienie dopatrzylam czytalam o poronieniu mamyginekolog i jakos tak sie zlozylow kupe wszystko ;/

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helka891 mam do Ciebie pytanie :) powiedz mi czy same podwyższone neutrofile # w morfologii to coś złego jak inne wartości morfologii są w normie ? Neutrofile % również są w normie.

  • Koniczyka Przyjaciółka
    Postów: 100 81

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieewww coś nie mogę się dzisiaj dobudzić. Mam ochotę spać 48h na dobę ;) A tu sprzątać trzeba :/

    h44eskjo413gi85k.png
  • ŚwinkaMinka Autorytet
    Postów: 505 339

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) wy też miałyście problem z wejściem na belly? Dopiero teraz mito dobrze ładuje strony.

    Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :) ja mam w czwartek :)

    Też zrobiłam już badania I w krwi mi podwyższone wyszły te RDW SC I RDW CV. Mam tez podwyzszone przeciwciala przeciw różyczce wynik 15 :( Magdalena ty jestes lekarzem powiedz czy powinnam sie nimi martwic ??


    3jvzx1hp5ghrc9im.png
  • ŚwinkaMinka Autorytet
    Postów: 505 339

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomnialam ze ty też Helka jestes :) co myslicie dziewczyny o tych wynikach ?


    3jvzx1hp5ghrc9im.png
  • Helka891 Autorytet
    Postów: 347 373

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Helka891 mam do Ciebie pytanie :) powiedz mi czy same podwyższone neutrofile # w morfologii to coś złego jak inne wartości morfologii są w normie ? Neutrofile % również są w normie.

    Drgnięte mogą być :)

    Morwa lubi tę wiadomość

    Wg USG ciąża 3 dni starsza. Dziewczyneczka Juleczka <3
    nzjds65gjhkwdiz6.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helka891 wrote:
    Drgnięte mogą być :)
    Glikokortykosteroidy będą podbijać neutrofile w badaniach ? Przez nie może wychodzić wyższy ich poziom ? Norma jest do 7 a w morfologii wyszło 9 ,więc nie wygląda to już tak fajnie. Nie powiedziałabym ,że to drgnęło, a skoczyło. Zapalenie zatok wpływa na wzrost neutrofili ,czy raczej na ich obniżenie w badaniach krwi? Gubię się w tym wszystkich , jedyne co można znaleźć w necie to to ,że to nowotwór albo białaczka , niezależnie w jaka stronę te neutrofile by były. Jak za mało to źle, jak za dużo także i w obu przypadkach piszą same złe rzeczy. Od czytania neta można dostać jedynoe zlasowania mózgu.

  • Magdalenna Autorytet
    Postów: 265 298

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RDW wskazuje na różnicę wielkości czerwonych krwinek. Nic strasznego. Czasem zlecam badanie żelaza w takiej sytuacji.

    A jakie p/ciała? IgG czy IgM?

    ug37gu1r7v7qaicj.png
    f2w3rjjgmnulgd8d.png
  • Magdalenna Autorytet
    Postów: 265 298

    Wysłany: 29 maja 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Glikokortykosteroidy będą podbijać neutrofile w badaniach ? Przez nie może wychodzić wyższy ich poziom ? Norma jest do 7 a w morfologii wyszło 9 ,więc nie wygląda to już tak fajnie. Nie powiedziałabym ,że to drgnęło, a skoczyło. Zapalenie zatok wpływa na wzrost neutrofili ,czy raczej na ich obniżenie w badaniach krwi? Gubię się w tym wszystkich , jedyne co można znaleźć w necie to to ,że to nowotwór albo białaczka , niezależnie w jaka stronę te neutrofile by były. Jak za mało to źle, jak za dużo także i w obu przypadkach piszą same złe rzeczy. Od czytania neta można dostać jedynoe zlasowania mózgu.


    Sama ciąża powoduje naprawdę wiele odchyleń w badaniach. Zawsze pamiętam na pytanie o powód jakiejś nieprawidłowości w badaniach odpowiedź "ciaża" była prawidłowa ;)

    Normalnie najczęstsza przyczyna to zakażenie bakteryjne. Ale wynik 9 przy normie 7 to nie jest nic wielkiego. Jak Ci się nic nie dzieje uznalabym za ciążowe odchylenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 16:05

    Morwa lubi tę wiadomość

    ug37gu1r7v7qaicj.png
    f2w3rjjgmnulgd8d.png
  • Lovilovi Autorytet
    Postów: 649 615

    Wysłany: 29 maja 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Glikokortykosteroidy będą podbijać neutrofile w badaniach ? Przez nie może wychodzić wyższy ich poziom ? Norma jest do 7 a w morfologii wyszło 9 ,więc nie wygląda to już tak fajnie. Nie powiedziałabym ,że to drgnęło, a skoczyło. Zapalenie zatok wpływa na wzrost neutrofili ,czy raczej na ich obniżenie w badaniach krwi? Gubię się w tym wszystkich , jedyne co można znaleźć w necie to to ,że to nowotwór albo białaczka , niezależnie w jaka stronę te neutrofile by były. Jak za mało to źle, jak za dużo także i w obu przypadkach piszą same złe rzeczy. Od czytania neta można dostać jedynoe zlasowania mózgu.


    Po prostu przestać czytać internety i spokojnie czekać na wizytę :)

    Magdalenna, Morwa lubią tę wiadomość

  • Helka891 Autorytet
    Postów: 347 373

    Wysłany: 29 maja 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Glikokortykosteroidy będą podbijać neutrofile w badaniach ? Przez nie może wychodzić wyższy ich poziom ? Norma jest do 7 a w morfologii wyszło 9 ,więc nie wygląda to już tak fajnie. Nie powiedziałabym ,że to drgnęło, a skoczyło. Zapalenie zatok wpływa na wzrost neutrofili ,czy raczej na ich obniżenie w badaniach krwi? Gubię się w tym wszystkich , jedyne co można znaleźć w necie to to ,że to nowotwór albo białaczka , niezależnie w jaka stronę te neutrofile by były. Jak za mało to źle, jak za dużo także i w obu przypadkach piszą same złe rzeczy. Od czytania neta można dostać jedynoe zlasowania mózgu.

    Spokojnie, jak reszta badań nie odbiega od normy, leukocytów nie masz jakiś strasznie wysokich ani nie masz też żadnych strasznych objawów, to pewnie od tych GKS ;) jak przechodziłaś zapalenie zatok, to też mogło wpłynąć ;)

    Morwa lubi tę wiadomość

    Wg USG ciąża 3 dni starsza. Dziewczyneczka Juleczka <3
    nzjds65gjhkwdiz6.png
‹‹ 243 244 245 246 247 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ