X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 24 marca 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jeszcze nie chodzę w obrączce :/ na palec już wcisnę ale ledwo ledwo.. a ściągnęłam jakoś w 7 miesiącu chyba

    Rubi to Adaś ładnie przybywa. Ja się martwię o Hanię czy jest okej bo urodziła się 3950 jest młodsza tylko o tydzień a wazy troszke ponad 5.. no ale jak Kendy zauważyła to jest taka troszke pyza, na buzi zwłaszcza ;) wiec daje jej czas jeszcze :)

    No i króliczka do koszyczka już mamy

    A my niedziela standardowo, kosciol, potem obiad u teściów i dłuższy spacerek ;) niby słońce grzało i było ciepło ale 13 stopni.. wiec jak tylko zaszło to już chłodniej ale i tak było super;) oby dalej taka wiosna
    I u nas taka tradycja, ze w niedziele mąż zawsze robi śniadanie i zawsze tosty ;P ale obiadu mi jeszvze nigdy nie ugotował :( tzn w ogóle nigdy jeszcze nie ugotował obiadu.. ale wszystko przed nim :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 14:40

    OlinkaO, Magdoczka, Martoszka lubią tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 24 marca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa śliczna Twoja malutka :)

    Ja to nawet niewiem.gdzie mam obraczke i pierscionek zareczynowy. Do pracy nie nosze to nie jestem przyzwyczajona niestety :/ pewnie gdzies rzuciłam, musze znalezc :p
    U nas niedziela jakos w miare minela spokojnie.

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 24 marca 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale kroliczek <3

    U nas czesto maz cos zrobi na sniadanie bo sniadaniowe rzeczy potrafi :)

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 25 marca 2019, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nam rosną te dzieciaczki i wszystkie śliczne :)
    U mnie z rozmiarami podobnie Emilka ma długie nogi więc body 62 spokojnie wchodzą za to śpiochy już muszę powoli zmieniać bo zaraz będzie miała dziurę na pięcie i zatrzaski ledwo się domykają na tyłku :D Z kolei 68 trochę jeszcze za duże,
    u nas weekend minął spokojnie dałam radę ogarnąć syf w domu co się nagromadził przez te kilka dni co chodzić nie mogłam mąż mi pomógł i jest w miarę. Dziś były mielone jutro poduszki z ciasta francuskiego z kurczakiem i pieczarkami mąż je uwielbia. No i może sernik. Na szczęście stopa już o niebo lepiej chodzę bardzo powoli i kuleje ale ból się pojawia tylko jak mocniej wygnę w którąś stronę jest trochę spuchnięta i sinawa ale wydaje mi się że dochodzi do siebie. Pewnie będę kulała jeszcze przez dłuższy czas ale chyba obejdzie się bez lekarza

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 marca 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczny Króliczek :)

    Spaceangel całe szczęście,że z noga lepiej ale jak spuchła to dobrze by obejrzał ja lekarz jednak.

    Wczoraj mówię do męża " dziś Oli będzie grzecznie spał w swoim łóżeczku " a syn na to " yyyyyhyyyyy" takim ironicznym tonem ale się śmieliśmy :)

    Nocka z jedna pobudka najadł się chyba za bardzo bo ulał mi dwa razy ,raz w stanik ..hehe oddał dosłownie z powrotem:). Jeszcze chciał do spania pociumkac ale już mu nie dałam usypiałam go nosząc i bujając z godzinę...jakby było fajnie gdyby smoka chciał kurcze :/ byłoby łatwiej ,ma taką silna potrzebę ssania więc czemu smoki odrzuca. a tak często cyc i tak walczy o niego nieraz uparcie ,że nie da się nie dac a zaokrągla się już konkretnie :)ale trochę go przetrzymalam i dopiero je śniadanko :)za to w dzień ostatnio znowu częściej je co 1,5 godziny. Myślałam ,że zwiększa zapotrzebowanie ale jak ulał to chyba się jednak przejada.

    Jakie plany na dziś .?.jak będzie ładnie to my napewno spacerek .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 07:23

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zimno... pogoda sie z kiepscila na dwa dni niby a ja zatoki zawalone, gardlo boli...
    Pije kawke i nic mi sie nie chce, nic nie planuje.


    Kendy moj usypia tylko z cycem :) nie ma innej opcji. Juz tata sie znudzil z lulaniem. Dzis stwierdzilam, ze sprawdze ile razy karmilam. I dzis od polnocy...az 4... z tym, ze te 3 po 6... ale to takie male podpijanie i dosypianie.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ogólnie w nocy je 2-3 razy..dziś np tylko raz po 2 potem już po 6,więc nie je jakoś często .Ładnie nawet śpi.

    Chyba nie da się tak małemu dziecku wyregulować posiłków. Zaleca się karmienie na rzadanie ...więc tak karmie ...dziecko je zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem . Tylko trochę może jestem pod tym względem przewrażliwiona ,bo z córką miałam to samo. Też nie chciała smoka ,też karmiłam na rządanie i była bardzo papuśna I tak jej zostało ,ciągle walczymy z nadwagą.I czyja to wina ? Matki. Ciągle słyszałam,że ją upasłam :( kiedyś jedna lekarka jak poszłam do niej ,bo mojego lekarza nie było.Siadla na mnie ostro :czego pani ją tak pasie,krzywdzi pani dziecko. ..bardzo to przeżywałam . Chciałam jak najlepiej dla mojego dziecka.Tera bym chciała temu zapobiec. Tylko jak odchudzić niemowlaka .?? Przeciez większość dzieci w tym okresie ciągnie cyca kiedy chce i ile chce. Ale nie wszystkie są papuśne.Moze moje dzieci poprostu mają tendencję do tycia. Chciałabym mieć na to wpływ ale kompletnie nie wiem co mogłabym zrobić by tego uniknąć nie szkodząc przy tym dziecku .Narazie póki co staram się trzymać tych przerw w ciągu dnia min 1,5 godz. Jak chce częściej próbuje go czymś zająć, ponosić ,zabawić ale jak nie pomaga to mu daje cycka ..nie będę głodzić dziecka.Poza tym może mu się też zwyczajnie chcieć pić. W nocy bardzo pilnuje by nie zasnąć przy karmieniu by uniknąć tego,że sobie ciumka pol nocy więc czekam do końca karmienia.Probowalam różnych smoczków by zastąpić trochę nimi cycka. Chodzę praktycznie codziennie na spacer nieraz dwa razy bo wtedy ładnie śpi bez cyca.Nic więcej nie przychodzi mi do głowy co mogłabym zrobić .
    Trudno co bedzie to będzie. Będzie pulpecik to będzie ale szczęśliwy i kochany pulpecik:) Trzeba się cieszyc, że dziecko zdrowe a nie...tylko że kurcze otyłość to poważna sprawa ma wpływ na zdrowie...ehhhh ..w sumie lepiej tak niż bym miała się martwic że się nie najada,nie przybiera a tak też było na początku...tak źle i tak niedobrze i ciągle jest się czym martwić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 09:27

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otylosc to choroba... a idzie zgodnie centylem? A Twoja coreczka badania miala zrobione czy to nie wina jakiejs cukrzycy? Tarczycy czy cos? Bo dziwne by dziecko mialo nadwage czy otylosc od cycka... na grupie mamy miesieczniaki 7 kilogramowe... i nikt nie mowil, ze sa otyle ;p

    U nas karmienie 21.30 i potem dopiero 3-4t i 6-7, tylko dzis juz 6, 6.30, 7,40 i 9 ;p ja daje kiedy chce i ile chce... nie czekam, az bedzie mocno sie denerewowac tylko z malym wyprzedzeniem daje :p
    Wiec ja karmie dosc czesto... w sumie nadal wychodzi duzo karmien po 30 minutach... ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne. Mnóstwo badań robiłam córce. Zaczęła się zaokrąglać tak jak Oli ok 3 mca.Czyli tylko na cycku.
    Myślałam ,że pójdzie na nogi to schudnie trochę napewno schudła ale z problemem ciągle się borykamy.
    Właśnie nie wiem ile waży mały,3 kwietnia mamy szczepienie to zobaczę a może wcześniej uda mi się dostać do innego pediatry prywatnie . A może się przejdę go zważyć tak do przychodni. Ostatnio 13 lutego miał 4,5 kg więc było w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 09:36

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy znawca nie jestem... ale pogooglalam z ciekawosci i wszedzie pisza, ze kp obniza ryzyko otylosci w przyszlosci i dawanie cyca na zadanie sprawia, ze dziecko wyrabia sobie nawyki zywieniowe. Jest wzmianka, ze otylosc moze byc zwiazana z praca nerek albo serca.

    U mnie jak w zegareczku 9.30 cyc przez 10 min ;D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez nie zachwyca pogoda :/

    A u nas pierwszy raz problem z kupka.. narzekałam, ze ciagle robi a teraz nie ma od soboty:/ podejrzewam ze to przez mm bo w biedna stęka okropnie i zaczyna płakać. Kropelki już poszły i ale jak tak dalej będzie wyglądać to spróbuje chyba czopkiem. Mam nadzieje, ze to jednorazowa sytuacja

    Kurczę troszke sobie odpuściłam ze słodyczami i jedzeniem przez weekend. Ale od poniedziałku znowu rygor, trzymajcie kciuki, żeby się nie poddać bo maja przyjaciółki wpaść na kawę i mam dla nich ciasto, torta z urodzin taty i galaretki bo męża wczoraj natchnęło i zrobił ;(

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chcesz mi powiedzieć że papusne dzieci na piersi to nie jest normalne zjawisko?!!!Przeciez to się zdarza.
    Znam sporo okrągłych dzieci karmionych piersią i nie są chore.
    A moja córkę przebadaliśmy na każdy możliwy sposób i ciągle to robię . Zjuz jak miała 6 m-cy badałam jej TSH z paluszka.Nerki też miała badane i USG jamy brzusznej i parametry z krwi też. Wszystko jest ok. Badałam ja pod kątem zbierania się też wody w organizmie ,bo
    ona mimo wszystko mało je i bardzo mało siusia ale też wszystko ok. Taka jej uroda...może poprostu geny..

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra narazie nie panikuje..uważam że robię co mogę by zapobiec otyłości. Nie uda się trudno ..najpierw zważe mojego syna bo moze narazie nie ma powodów do niepokoju..skonsultuje to i wtedy będę albo i nie się martwic.

    Idziemy na spacer..

    Lisa trzymam kciuki..i też się przyłaczamy.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A od kiedy rozszerzaz diete?


    Szczerze mowiac nie slyszalam by dziecko bylo tylko na kp i bylo otyle... wiec mnie szokujesz ;p

    U nas drzemka, chyba to cisnienie bo ja tez zdycham...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa, Haniutka piękna na obydwu zdjęciach! wszystkiego dobrego z okazji 2 miesięcy :)
    Seli- Gabryś dżentelmen piękny :) u Was chyba żadnych złych skutków wcześniactwa nie ma, co nie? tylko się cieszyć :)
    Rubi- Adaś elegancki, fajny strój! Długie ma włosy!
    Olinka- mi palce puchną w ciągu dnia, też dziwnie. Mam nadzieję, że Ci przejdzie i mi też :P
    Kendy, jak pieczecie szynkę? chętnie spróbuję zrobić jak masz dobry przepis! Z tym nieodkładalnym dzieckiem to współczuję! ciezko ogarnąć cokolwiek wkoło siebie.. Co do papuśnych dzieci- ja podobno też byłam grubasem, a około 3 roku życia nagle wyrosłam schudłam i do dziś w sumie nie należe do grubasów. Więc może nie ma co panikować, nie zabierzesz dziecku cyca, no co, będziesz słuchać jak płacze?

    W ogóle to waga domowa cały czas pokazywala mi że waże 62-63- załamana byłam że nic nie spada od miesiąca, zmieniłam baterie w wadze i jest 60 :P No ale do moich 55 jeszcze trochę brakuje. Mam wrażenie że mi się biodra poszerzyły w ciąży, nie wciskam się w żadne spodnie sprzed ciąży. No ale spoko, przy 60 kg nie wyglądam źle :P


    Ja dochodzę do wniosku, że Bóg daje nam tyle ile damy radę udźwignąć. Ja nie ogarnęłabym chyba siebie po porodzie, gdyby Zosia nie była jednak spokojna! No pierwszy miesiąc był ciężki, nie powiem. Ale patrząc z dystansu stwierdzam, że nie było tak źle, bardziej ja patrzyłam na to w czarnych barwach, pamętacie mojego bejbi blusa... jakby mi się trafił dzieciaczek który budzi się co godzinę, albo choruje... to bym chyba wpadła z tego bejbi blusa w depresję.. a tak to jest nam z Zosią coraz fajniej :)

    CO byście wybrały na drugie danie na chrzest- mam do wyboru 'filet drobiowy w sosie teriyaki" albo "polęwdwiczkę wieprzową z musem z kurczaka (?) w sosie musztardowym".
    Nie byłam nigdy w tej restauracji, robimy te chrzciny w rodiznnych stronach męża. Całe menu jest takie eleganckie bardziej niż tradycyjne, ciekawe jak goście przyjmą "quiche z ratatuj warzywnym...". Mam nadzieję że porcje będą duże, a nie talerz o średnicy pół metra z kapką sosiku na środku :P

    Używacie cały czas wkładek laktacyjnych? jak ja bym chciała spać bez stanika... no ale kapie mi z tych piersi, Zosia w nocy je 2-3 razy.

    Co do badań- chcę zrobić Zosi genetyczne na celiakię, jak ja marzę żeby ona tego nie miała.... chyba przed rozszerzaniem diety się za to wezmę, kosztuje chyba 350 zł, to po chrzcinach ogarnę :P

    Lisa24, OlinkaO lubią tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka nie ma ;) kaza liczyc wiek metrykalny, nie korygowany :D uspokoilam sie i nie latam po lekarzach. Kazdego dnia dziekuje Bogu za to bo jak slysze od znajomych jakie maja problemy donoszone dzieci to mi slabo...

    Obliczylam, ze karmie srednio 18 razy w dzien a i wiecej sie zdarza... a w nocy 2 razy. Powinnam chudnac i nie miec okresu a ja z waga slabo stoje dosc... Pewnie musze wrocic do lekow... Jutro albo pojutrze robie badania.

    Elmuszka lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, ale patrząc na zdjęcia Olafka, to on wygląda bardzo ładnie :) nie widać, żeby miał nadwagę. Ja czytałam, że przez pierwsze pół roku dzieci na kp są pulchniejsze niż na mm. Mój na mm na początku marca ważył 5,5 kg. Je 8-9 razy na dobę.

    Seli, 18 razy w dzień karmisz? :-o To Ty chyba non stop z nim przy cycu :-)

    Lisa, spróbuj pomasować Hani brzuszek, to pomaga.

    Elmuszka, ja bym brała polędwiczke wieprzową w sosie musztardowym :-) mniam :-D

    Elmuszka lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Średnio... A jak tak policzyłam to nawet i 23 wychodzi... Bo czasem jest co 30, czasem co 15 a innym co godzina, ale tak z różnych tych godzin łapiąc to wychodzi nawet te 23... :P no ciągle cyc. Spacer jak coś to bardzo króciutki, chyba, że jest ciepło to wtedy mam przerwę na ławce na karmienie :P inaczej się nie da....

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spacerek krótki jednak trochę chłodno i deszczowe chmury,uciekliśmy do domku. Mały dosypia w wózku a ja już mam chatkę ogarnięta i pranie wstawione. Teraz herbatka :)

    Magdoczka
    Jasne,że narazie nie jest otyły :) poprostu widzę,że zaczyna mi się dość szybko zaokrąglac a poprzedzona doświadczeniami troche moze świruje:) ale co zrobisz jak nic nie zrobisz:)
    A że wyglada ładnie to oczywiście...zawsze❤:)Powiem nieskromnie,że ja mam bardzo ładne dzieci...oboje .sory obytroje ;):):)

    Seli
    Serio 23 aż tyle ? To jeśli ktoś ma być gruby to najpierw Gabryś hehe żart:)

    Mój ma między 10 a 12 karmień na dobę a korzystam z aplikacji więc dokładnie widzę:)

    Seli a Gabryś Ci nie ulewa? Nie przejada się ? Bo to faktycznie sporo tych karmień dwa razy tyle co u mnie i ja często z cyckiem siedzę to ty już chyba praktycznie ciągle :)

    Elmuszka
    Właśnie zaczęliśmy też robić swoje wędliny ale pieczenie mięsa to męża działka i wychodzi mu to świetnie i kurcze nie bardzo chce zdradzić jak to robi więc sory.nie podpowiem;)
    Pewnie,że cyca nie zabiorę!!!!:)
    A ja też ciągle na wkładkach laktacyjnych..jak raz nie ubrałam i akurat mi wtedy syn długo spał to rano powódź.Tez nawet wczoraj mówiłam do męża,że tęsknię za spaniem bez stanika. Właśnie wczoraj znowu zamówiłam zapas . Znalazłam na allegro w fajnej cenie i tak zamawiam ciągle. Początkowo w aptekach kupowałam ale bym chyba zbankrutowała tyle tego idzie. A jeszcze jak leczę piersi ciagle to co chwilę zmieniam na świeże i po maści znowu świeże ..więc idą jak woda.
    A nie możesz wziąć trochę fileta drobiowego a trochę polędwiczek ? Czy odrazu nakładane będzie.?
    Właśnie muszę ostatecznie dopiąć mój catering i umówić sie w tej sprawie. Ja ogólnie stawiam na dużo różności,będziemy degustować . Ja nie robię to mogę powymyslac :)

    Zastanawiam się tylko czy torta jednak sama nie zrobie ,bo jak dziś w cukierni zapytałam o cenę to masakra ..60zl za kg a muszę mieć min ze3 kg..ale takie ceny .te z masą cukrową tak ważą ,one cudnie wyglądają ale ważą i sa zaslodkie . Zdecyduje się na jakiś bez tej masy.
    A wy ? Jak z tortami na chrzciny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 12:17

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy ale ile Twoja cora ma lat? To napewno nie wina czestego kp, przeciez od 6 msc napewno rozszarzalas diete a mleka nie pila napewno nie wiadomo ile lat. Moze lubi porządnie zjesc? A moze bedzie wysoka? Mojego meza bratanek tez byl grubszy a potem nagle strzelil do gory i sie wyciagnal

    Seli ale te 23 razy to raczej nie sa pelne jakby karmienia? Tzn raz pewnie chce popic tylko a kolejny raz possac piers. Piers to co innego niz mm :) wiec luuz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 12:27

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
‹‹ 1005 1006 1007 1008 1009 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ