X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 maja 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To najlepszego dla Szymcia!!!🎂
    Co następne do jedzenia planujesz?
    My dziś chyba też wrócimy do rozszerzania diety. Kupka się już ustabilizowała.

    Lisa
    O tak ja też wymęczona. Mimo że gości miałam takich pomagających to jednak pełna chata zawsze męczy. Noi chciało się ugościć jak najlepiej to się trochę skakało a do tego zwykle obowiązki ... I niewyspanie. W piątek zrobiliśmy wieczór gier na Xboxie do 2 w nocy :)
    Wczorajszy grill to wspólnymi siłami organizowany to już odpoczęliśmy ale też po 21 w domu byliśmy i padliśmy zaraz wszyscy.
    Dziś spokojna niedziela ....
    Oli też mi trochę ulewa ostatnio. Dlatego pilnuje bekania .

    Lisa a co dobrego serwowałas na grilla ..może coś podpatrze...lubie nowości...czy tak bardziej tradycyjny grill ? Kiszka musi być ...kaszanka,kiełbasa .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 10:04

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 maja 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka, pewnie ze tak, zreszta ona bardzo ładnie odbija kilka razy i dość szybko jej to idzie.. od początku był problem z ulewanie tylko się zmniejszył a teraz powróciło. Spróbuje z mlekiem E.R na ulewanie może
    Wszystkiego najlepszego dla Szymusia!:) za miesiąc pół roczku!:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 11:43

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 maja 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, Tym razem tradycyjnie ;) karczek i kurczak (marynaty wzięłam z thermomixa ale kurczak wyszedł super super a marynata z maślanka, chyba ona zrobiła taka robotę :)) kaszanka, kiełbasa :) do tego sałatka grecka i kalifornijska i na stol tortillę na zimno i takie hot dogi z ciasta drożdżowego. szwagierka przyniosła chlebek ziołowy a teściowa ciasto. A i jeszcze pstrągi bo siostra nie je mięsa oprócz ryb :) ale w tamtym roku robiłam super pomidory faszerowane fetą tylko nie zdążyłam wczoraj, to mogę polecić :) ale my uwielbiamy fetę wiec to może dlatego tez tak nam smakowały :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 11:47

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 maja 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze sos tzatziki do ziemniaków ale zapomniałam zrobić ziemniaki :D haha
    I mama jeszcze przyniosła młoda kapustę na ciepło :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 11:49

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ło to sporo tego ,same pyszności :)
    Też lubimy fete.
    A próbowałaś kiedyś bataty z grilla z masłem i koperkiem ...pycha
    U nas kiszka,kaszanka,kurczak z
    warzywamii,szparagi,szaszłyki ,salatki i specjal mojego męża zupa gulaszowa z kociolka z ogniska :)
    Fajna sprawa taki kociołek . Rewelacja wszystko można w nim zrobić: zupy ,taki chłopski garnek,bigos..a z ogniska super smakuje.
    Marynatę z maślanki jak robisz?i te hot- dogi? Bo pomidory z fetą i jakieś zioła?ale to jako zimna przystawka czy grillowane ?
    Super że impreza się udała.

    Dałam małemu jabłuszko w tej siateczce :)ale fajnie zajadał. Może to bardziej smakowe masowanie dziasełek niż zajadanie. Ale fajny gadżet.👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 12:11

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) Jak ten czas szybko leci..

    Następny do jedzenia planuję podać brokuł :) Zobaczymy, czy mu posmakuje, bo matka brokułów nie znosi :-D

    Kendy lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie. Czyli stawiasz na warzywka najpierw .
    Ja lubię brokuły :) sałatka brokul feta,słonecznik ,kukurydza,czasem jajko i sos czosnkowy...dawno nie jadłam muszę zrobić. 😉

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, najpiere warzywa. Ja sama zjem tylko ogórka i pomidora, bo reszty nie lubię :-D Więc chcę spróbować synka nauczyć ;-)
    A dynia to owoc czy warzywo?

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warzywo

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może pójdzie jako trzecie :) Albo jabłuszko trzecie :)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak ma problem z kupka to jabłuszko powinno pomóc .

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 maja 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładny dzień dziś u nas.☀☀☀ Zapowiadali burze ale było cudnie. A u Was? Pospacerowałyście z maluchami ?
    Ja się wybrałam z moim śpiącym maluchem na spacer w gondoli i dobrze ,że wsadziłam nosidełko pod wózek ,bo z rozdarciuchem na rękach wracałam 😂

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 maja 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy u nas tez jest często kociołek ale to specjalność mojej siostry i jej męża albo brata i jego żony :D ja nigdy nie robiłam
    Bataty w sumie super sprawa, muszę spróbować, przerdielasz batata na pół wsadzasz masło+koperek składasz i zawijasz folia?? Ja tak robię ze zwykłymi ziemniakami. Czy jakiś inny sposób??

    Marynatę z maślanki robiłam z thermomixa ale ogólnie wchodziła tam na 1kg mięsa z kurczaka 10g kolendry świeżej , 1/2 limonki, 1/2 chili bez nasion, 20g imbiru świeżego, 1/2 łyżeczki cynamonu, 1/2 łyżeczki pieprzu, 1 łyżeczka soli, 60g cebuli, 3-4 ząbki czosnku i 400g maślanki :)

    Hot dogi tez z thermomixa ale ogólnie robi się ciasto drożdżowe rozwałkowuję tnie na paski i pasek obkreca wokół parówki, potem smaruje jajkiem posypuje sezamem i do piekarnika, mogę dać dokładny przepis na ciasto jak jesteś chętna :)
    Można jeść na ciepło i na zimno, tak i tak smaczne

    Pomidory na grilla, wydrążam środek i mieszam go z serem feta, świeżym czosnkiem i przyprawami, farszem nadziewam pomidora i zakrywam ta czapeczka która wycięłam przy wydrążeniu, zawijam w folie i na grilla. Przepis był z internetu ale nie mogę już go znaleść bo później wsadziłam wszystko na oko jak leci, czasami dorzuciłam np koperek jak miałam albo drobno pokrojona paprykę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 20:00

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 maja 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez pięknie chociaż był przelotny deszczyk. Przejechaliśmy się na krótka wycieczkę do Rabki, Hania sprawowała się wzorowo :D jeszcze żyje w miarę w zgodzie z gondola -tylko oby nie zapeszyć bo zawsze jak się czymś pochwale na fb to jej się zmienia :P
    Jutro będę próbować dodzwonić się do lekarza bo probowalam środa, czwartek, piątek i nie odbierali, chyba urlop

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Sewcia Przyjaciółka
    Postów: 61 30

    Wysłany: 19 maja 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj piękna pogoda byliśmy na komunii u znajomych. Przyjęcie było na ogrodzie wiec super. Mieszkamy koło Wrocławia
    A oto mój mały przystojniaczek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 21:02

    Lisa24, Magdoczka lubią tę wiadomość

    zem3px9i8rzosrkl.png
  • Sewcia Przyjaciółka
    Postów: 61 30

    Wysłany: 19 maja 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba mi coś nie wyszło z wstawieniem zdjęcia

    zem3px9i8rzosrkl.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 19 maja 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sewcia, jaki piekny elegancik!!!

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 19 maja 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale narobilyscie mi smaka tymi pysznosciami z grilla. Fajnie że udały się imprezki. My wczoraj w domu, sami. Zasnelam z Mlodziakiem na łóżku ;) Dziś piękna niedziela, po obiedzie do babci a wieczorem spacerek, wróciliśmy do domu o 20. Chłopaki śpią a ja jem kolacje. Juz sie zastanawiam ak Tomek bedzie zachowywał się jutro bo dziś całe popołudnie na babcinych rękach.

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 19 maja 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Hej.
    Mialam.termin na luty, urodziłam pod koniec stycznia i czasem Was podczytuje.
    U nas tez był problem z alergia- objaw zgiecia w udach czerwone lekko chropowate, pod paszkami i wręcz cała szyja. Byłam u dermatologa (jestem z Wwy jakby któraś chciała namiar na dobrą moim zdaniem alergolog z medicoveru na inflackiej). Dostała maść mega tłusta robiona na zamówienie plus emoloium do kąpieli, kąpiel max 5 min żeby nie podrażniac skóry. Ja nie jem mlecznych rzeczy. Poprawa u nas była po 3 dniach juz.
    Co ciekawe 80 prc alergii się dziedziczy.
    Papapatka, daj namiar na tego lekarza, jeszcze przez chwilę będę mieć pakiet medicover :)

    Magdoczka- cieszę się że Szymson tak zajada:) No i gratulacje z okazji kolejnego miesiąca!

    Płyn do prania raczej nie uczula, bo plamy pokazują się w różnych miejscach... nadal nie mam pojęcia co to :(

    Lisa, biedna ta Wasza Haniulka... ulewanie znowu, no szoook!
    Aleś naszykowała na tego grila, wpędzasz w kompleksy :P

    Sewcia, synuś śliczny :)


    Wiecie co- uśmiałam się ze swojej wyprawki dziecięcej. Kupiłam Zosi przed porodem bodziaki w Lidlu, te o rozmiarze 62/68. Wzięłam do szpitala, bo były kopertowe i do tego miała być taaaaka wielka. Zresztą w ogóle nie miałam ciuszków na 56. I wiecie, że w zeszłym tygodniu ubierałam jej tego bodziaka i ... nadal jest za duży :p

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 19 maja 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o rozszerzanie diety, to my zatrzymujemy się na razie na etapie oglądania :

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 15:23

    Marin, Sewcia, Magdoczka lubią tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
‹‹ 1069 1070 1071 1072 1073 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ