X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 23 maja 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa, my mamy jeden z tych podstawowych modeli, bez bajerów, 616 bodajże. I jak najbardziej bardziej polecam :) Mieszkanie 50 metrów przejeżdża w godzinę, czyli na jednym ładowaniu, jest dokładny, nie zauważyłam, żeby coś pomijał. Wjeżdża ładnie na dywan, po dywaniku w łazience jeździ i go nie przesuwa. Tylko czasem w kable się wplącze, mimo ze piszą, że się nie wplątuje ;-) Największy minus to cena, my kupiliśmy na jakiejś promocji za 800 zł.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Sewcia Przyjaciółka
    Postów: 61 30

    Wysłany: 23 maja 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dołączam do mam mniej ogarniętych. Rano zazwyczaj mam czas żeby cokolwiek zrobić. Później już gorzej. Tymek w ciągu dnia śpi zazwyczaj 3 razy po 30min. Jak śpi nie bardzo mogę coś zrobić bo wystarczy że coś stuknie i odrazu się budzi. Na spacerze śpi jak wózek jedzie. Jak nie śpi to szybko się nudzi i co chwilę trzeba wymyślac coś nowego. Po 16 odpoczynek bo tato przejmuje synka na chwilę Wtedy mam czas na sprzątanie. Czasami odliczam minuty do tej 16. Moja mama chętnie by mi pomogła ale nie chce nadwyrężać bo w zeszłym roku miała usuniętego guza z piersi. Teraz już nie jest tak sprawna i słabsza. Ale dzisiaj była na kontrolnej wizycie i jest wszystko ok. Do mamy mam ok. 20 km jeździmy często mały w aucie szybko usypia, babcią zadowolona bo widzi wnuka a ja mam też chwilkę spokoju jak jedziemy. Czasem jadę dłuższą drogą żeby pospał bo jak auto staje to też się budzi. Najgorzej na przejeździe kolejowym lub światłach.
    Odkurzacz też mam bezprzewodowy i zazwyczaj włączam go jak wychodzimy na spacer. Myć podłogę też muszę często pies przynosi wszystko na łapach z podwórka, najgorzej jak pada. Jego łapy chłoną błoto jak gąbka.
    Dzisiaj w nocy podawałam małemu tylko mm i spał po nim lepiej, obudził się tylko 3 razy. Chyba przejdę na mm.

    zem3px9i8rzosrkl.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa, moja bratowa kupiła sobie odkurzacz i mop., 2w1, na akumulator. Jakiś model z allegro. Chwali sobie przy dziecku, bo jak młoda coś rozleje, to w sekundę ma starte. Mnie to kusi nawet bardiej niż irobot.
    Do nowego domku sobie kupię :P

    Sewcia, witaj w gronie nieogarów :P jak mi dobrze że sama nie jestem :P

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się tradycyjnie przy porannej kawce.
    Dzieci się bawią..chwilka dla mnie.

    Chyba wszystkie dzieci na tym etapie tak mają ,że szybko się nudzą. Należały się już trochę i naspały się ..ileż można 😉

    U nas słoneczko,niebo czyste smigne na spacer. Po spacerku i ja mam lepszy humor.

    Sewcia
    Zdrówka dla mamy. Super,że jest dobrze!

    Irobot to już w ogóle luksus. Ale wystarczy mi mój. Jest spoko ;)

    Mąż dziś ostatni dzień w pracy i zaczyna urlopik ojcowski ..i nie zamierzam go oszczędzać...niech zobaczy jak wygląda mój dzień :) no może w weekend jeszcze dam mu fory;)A tak serio...fajnie spedzimy trochę czasu razem . A w czwartek wyjeżdżamy,nie mmoge się doczekać...uwielbiam takie wyjazdy ..odpoczywam bardzo. Inny świat inna rzeczywistość bez sprzątania i gotowania obiadów ...tylko rodzina i same przyjemności :)Tylko deszcze zapowiadają...lipa będzie.. ale w piątek dojeżdżają znajomi z dziećmi także mimo deszczu nudzić się nie będziemy 😉

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś na obiad polędwiczki wieprzowe. Macie jakiś sprawdzony dobry przepis?
    Ze szparagami ,w sosie serowym już robiłam.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.kwestiasmaku.com/przepis/poledwiczki-w-sosie-musztardowym-z-pieczarkami

    Moje ulubione polecam

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Elmuszka...mężowi się spodoba ten przepis...zwłaszcza ,ze muszę mu kupić whisky 😂

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy się i my :) Dobrze, że już piątek. Synuś w tym tygodniu wyjątkowo mnie wymęczył swoim marudzeniem. Niech go tata trochę przejmie ;)
    Powoli rozglądam się za krzesełkiem do karmienia. Polecacie coś? W ogóle te krzesełka są strasznie drogie :(

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Sewcia Przyjaciółka
    Postów: 61 30

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja, synek właśnie usypia więc mam chwilkę dla siebie. Dzisiaj tylko kawa mnie może uratować. Tymek często się budził, jednak mm nic nie zmienia w jego spaniu. Ale mamy prawie weekend więc podładuje trochę akumulatorki na następny tydzień. Mam obiecane że dzisiaj w nocy tato wstaje do synka.
    Też rozglądam się za krzeselkiem ale nie wiem co wybrać. Chciałabym kupić nosidło, na urlopie może się przydać. Będzie używane sporadycznie. Polecacie coś?

    zem3px9i8rzosrkl.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa w Lidlu jest cos takiegohttps://www.lidl-sklep.pl/SILVERCREST-Inteligentny-robot-sprzatajacy-22-W/p100248116
    Jakby co

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Witamy się i my :) Dobrze, że już piątek. Synuś w tym tygodniu wyjątkowo mnie wymęczył swoim marudzeniem. Niech go tata trochę przejmie ;)
    Powoli rozglądam się za krzesełkiem do karmienia. Polecacie coś? W ogóle te krzesełka są strasznie drogie :(
    My kupujemy chicco polly 2 start. Tylko matka w tym miesiącu poszalała i musi poczekać by kupić.

    M&M
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała Maruda śpi więc im ja coś napiszę :) (wstal o 6.30) Jak czytam Elmuszke czy Sewcie to widzę że nie jestem sama. Tomek też nie potrafi być sam, nie potrafi się sam bawić a jak bawie sie z nim to co 10 min w coś innego bo już zaczyna marudzic. Wezmę go do kuchni ze sobą w wózku to zanim załaduje zmywarkę wyciągam to 3 razy bo placze. Wg Niego powinna zajmować się tylko nim, nawet przez tel jest trudno pogadać bo widzi ze nie mówię do niego.
    Elmuszka Ty spacerujesz po osiedlu a ja zazwyczaj po podwórku, mamy trasę wkoło samochodu ;D Dziecko śpi kiedy jedzie wózek. W domu drzemki trwają do 20 min, no chyba ze siadam przy wózku i będę kolysać to wtedy do godziny (tak jak teraz-śpi już równo godz.). Mąż tez mi dużo pomaga, w miarę możliwości. A odkąd mamy dziecko odkurzalam 2 razy, właśnie to głównie M zajmuje się porzadkami.

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A obiad.. czasami wyjmę jakieś miesko i coś zacznę ale może tylko raz się zdarzyło że mąż wrócił i był gotowy obiad. Zazwyczaj kończymy po jego powrocie z pracy. Wczoraj były placki ziemniaczane

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, wstał

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 24 maja 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś ja mam dość....

    Bałagan w chacie, Oli drzemie po 5 min, gości niezapowiedzianych miałam. Musiałam iść na zakupy dokupić parę rzeczy do tych polędwiczek. Wracałam w tej gorączce z plecakiem zakupów ,krzyczącym dzieckiem na rękach i pchając wózek.
    I ten tydzień z dwójką dzieci w domu dał mi się we znaki...córka tez mnie wymęczyła..buzia jej się nie zamyka ,nawet nie ma jak pomyślec 😂.a miałam zrobić obiad i jeszcze iść z dziećmi po męża do pracy taka niespodziankę mu zrobić...ale wymiekam,nie mam mocy.
    Męża!!!!!!!

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 24 maja 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz, a dziś Zoska grzeczna, a Oli szaleje. Trzymaj się :)

    Marin, wkoło samochodu?! hehe, współczuję nudy!

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 24 maja 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaa a dopiero co chwaliłam się jaka jestem zorganizowana 😂😂😂niby jestem ale dni bywają różne u mnie też :)
    Walcze z tymi Twoimi poledwiczkami:) zobaczymy czy dobre...przerwa na karmienie i zaraz wracam do kuchni ..niech synuś zaśnie🙏 to spokojnie dokończę ..dziś spał może pół godziny łącznie ..

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 24 maja 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez się rozglądam za krzesełkiem właśnie :)

    Kendy głowa do góry! Ogarniesz :) a zaraz będziesz mieć jeszcde na posterunku męża :)

    Elmuszka widziałam właśnie ale Nie wiem jak on się spisuje.. chyba już lepiej dopłacić te 200zl na oryginalny. Narazie muszę jeszcze zostać przy moich starych bo tyle wydatków ostatnio.. jeszcze 1 czerwca mam chrzciny bratanicy i mam być chrzestna :)

    Zapomniałam wczoraj o zdjęciach z okazji 4 miesięcy! Już nadrabiam



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 22:37

    Martoszka, Magdoczka, Sewcia lubią tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 24 maja 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wyglada smakowicie ::D ja dzisiaj robię łososia i ziemniaki na parze + mizeria :D

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa
    Hanulka śliczna śmieszka 😍
    A to żółte co zajada to taki gryzak?

    Łosoś mmmm..uwielbiam ale ciągle nie wiem czy można przy kp nie mogę nigdy doczytać 😂ale jak robisz to można. To na wyjeździe sobie zjem wędzonego...a to chyba właśnie wędzonego nie można. 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 16:10

    qb3cj44jih1qq6pl.png
‹‹ 1077 1078 1079 1080 1081 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ