X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 25 maja 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka, właśnie nie wiem. Rano był płaczliwy, potem się uspokoił i teraz jest szczęśliwy :-)

    Chciałam małemu podać dziś tę kaszkę Hippa, ale coś chyba schrzaniłam ;) wyszła mi zbyt wodnista.. Łyżeczką nie dało się podać, ze smoczka do kaszki leciało za szybko.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem nad morzem 😂😂😂😂😂
    Na spontanie...taki "dzień mamy" mi zorganizowali.Przyjechalismy na jedną nockę do apartamentu z wielką wanną. Na dole basen i jacuzzi....także napewno wypoczne i się odpreze...marzyłam o czymś takim ...trochę relaksu...😋😁😁😁😁😊

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś robiłam pakiet tarczycy o morfologię małej i nie jest fajnie. Tylko teraz muszę znaleźć pediatrę😔

    M&M
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej trochę musiałam nadgonić bo czasu nie było czytać ani pisać :) U nas wszystko ok. Kaszka nam idzie coraz lepiej obczaiłam jak robić żeby nie była za rzadka bo młoda nie radzi sobie z rzadkim z łyżeczki. 60ml wody gorącej wody/2 miarki mleka m/1,5 łyżki stołowej kaszki. Potem to wszystko mocno potrząsam w butelce przelewam do miseczki i gotowe. Dziś zjadła mi całą porcję ale byłam z nas dumna :D do tego jeszcze dojadła 90 ml mleka a teraz śpi po kąpieli. Dzięki kaszce mam tylko jedną pobudkę w nocy i później niż zazwyczaj. Kupa po kaszce okej może trochę rzadsza niż zazwyczaj ale w normie. Za jakieś 2 tygodnie kiedy mała do końca oswoi się z łyżeczkę zaczynam oprócz wieczornej kaszki podawać marchewkę na obiad :)

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na płaską główkę chyba już zaczyna pomagać poduszka bo wydaje nam się że się leciutko zaokrągliła i dobrze bo ta poduszka tylko do 6tego miesiąca.
    Emilka jest coraz dłuższa na długość ciuchy 6-9 na szerokość 3-6 :D Pampersy 4 już powoli zaczyna nosić. Większość czasu spędzam na dworze minimum 2 godziny z czego Emilka śpi może 40 minut a potem lecę do parku żeby był cień i drzewa żeby mogła patrzeć bo inaczej nuda i krzyk :P w domu jak pośpi 30 minut to sukces a tak to nuda nuda nuda :D

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to moja córunia zachwycona drzewami :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/78e6808f2b0e.jpg

    Elmuszka, Sewcia, Martoszka, Marin lubią tę wiadomość

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel, jaka śliczna Emilka, taka wiosenna :) faktycznie widać, że jest długa. Mała modelka :)
    Spróbuję takie proporcje z kaszką, bo mi wyjdzie dobra, bo dziś to ewidentnie niewypał :-D

    Kendy, jak ja Ci zazdroszczę tego morza ;) Od nas wszędzie daleko, więc jeszcze chcę chwilę poczekać z dłuższym podróżami.

    Martoszka, no Twoja Michasia chudzinka. Myślisz, że to ma związek z wynikami?

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale kolorowa panienka, śliczota :)

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka - mój tez miewa takie napady płaczu i się wykręca, albo boli go brzuch albo zęby. Jak dam mu gryzaka albo jakaś pieluszkę, szmatkę to gryzie i szarpie jak Reksio . Ale przynosi mu to ulgę i po paru minutach się uspokoi i może jeść.
    Wczoraj się tez tak zdenerwował przy cycu na wieczór bo był mega zmęczony a tu mu łatwo nie leciało, ale to wina chyba tej mojej miesiączki, no i to pierwszy raz tak się zdarzyło.

    Elmuszka - miesiączka dużo lżejsza, i w ogóle nie boli. Oprócz śluzu białego gęstszego kilka dni przed to nic jej nie zapowiadało. Czyli duuuuuzo łagodniejsza niż przed ciąża ... dziwne.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel - ojej jaka śliczna ta Emilka :)

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Spaceangel, jaka śliczna Emilka, taka wiosenna :) faktycznie widać, że jest długa. Mała modelka :)
    Spróbuję takie proporcje z kaszką, bo mi wyjdzie dobra, bo dziś to ewidentnie niewypał :-D

    Kendy, jak ja Ci zazdroszczę tego morza ;) Od nas wszędzie daleko, więc jeszcze chcę chwilę poczekać z dłuższym podróżami.

    Martoszka, no Twoja Michasia chudzinka. Myślisz, że to ma związek z wynikami?
    Nie mam pojęcia

    M&M
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 maja 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olinka - ja mialam juz dwa okresy, chyba dwa -trzy dni trudniejsze i maly wisi na cycku, do tego sutki mnie bola caly okres... Ale mleko sie nie skonczylo. Pamietaj tez, ze maly musi zwiekszac pokarm sobie wraz z rosnieciem i tez bedzie wisial i sie denerwowal. Duzo siedzi w naszej glowie. Jak sobie wmuwisz, ze sie konczy, bedziesz sie stresowac to sie skonczy. Mi sie zdarzalo podac butle i 3-4 razy w ciagu dnia i pokarmu nie ubywalo. Karmie pol roku i jeden dzien dluzej :D

    Milego dnia Mamy!

    Idzcie na wybory :D

    OlinkaO lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 26 maja 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazdroszczę Wam tego karmienia ale w sumie jaka wygoda z butelką podajesz w nocy kilka minut i po sprawie. Następna butla w podgrzewacz i do spania. Jak karmiłam to jak zombie się czułam

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 maja 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    zazdroszczę Wam tego karmienia ale w sumie jaka wygoda z butelką podajesz w nocy kilka minut i po sprawie. Następna butla w podgrzewacz i do spania. Jak karmiłam to jak zombie się czułam

    Ja mam inne doświadczenie. Wyjmuje cyca i 5 min po sprawie, nic nie wyparzam, nie przygotowuje :) A ostatnio to już w ogóle. Idzi spać o 19 o 2-3 cyc i śpi do 6-7 :)
    Mój je góra 10 min. Bywało często a ostatnio je co 1,5- 3 h. Luzik. A wyparzani butelek mni męczyło. I zajmowało dużo dłużej.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 26 maja 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego Dnia Mamy wszystkim 😚😚😚
    Ja mam cudowny weekend mamy 😏Jest pięknie...
    Tym co mają daleko przesyłam trochę morskiego klimatu 😉😊
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/772d843f8346.jpg

    Seli, OlinkaO, Magdoczka, Marin lubią tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 26 maja 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli - no właśnie mam nadzieje ze chociaż do pół roku uda mi się karmić. Oprócz tego ze młody nie spi na piersi dłużej jak 3h to samo karmienie jest ok, mało uciążliwe. tym bardziej ze wybieramy się za tydzień nad morze na parę nocy i łatwiej będzie karmić piersią niż z butelki. No ale spać to by mógł już trochę dłużej....
    Kendy - super plaża, i jak klimatycznie, bez ludzi .... my już za tydzień :)

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 maja 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlinkaO wrote:
    Seli - no właśnie mam nadzieje ze chociaż do pół roku uda mi się karmić. Oprócz tego ze młody nie spi na piersi dłużej jak 3h to samo karmienie jest ok, mało uciążliwe. tym bardziej ze wybieramy się za tydzień nad morze na parę nocy i łatwiej będzie karmić piersią niż z butelki. No ale spać to by mógł już trochę dłużej....
    Kendy - super plaża, i jak klimatycznie, bez ludzi .... my już za tydzień :)

    Roznie jest... Jedne na mm budza sie co 1.5 h a inne na kp jak moj potrafia spac po 6-8 h ciagiem :D Moze teraz bedzie spac coraz wiecej? Ja podalam dwa razy mm jak w ogole nie spal i co? Nic to nie zmienilo. Zalezy od dziecka. To mit z tym spaniem...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 26 maja 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlinkaO wrote:
    Seli - no właśnie mam nadzieje ze chociaż do pół roku uda mi się karmić. Oprócz tego ze młody nie spi na piersi dłużej jak 3h to samo karmienie jest ok, mało uciążliwe. tym bardziej ze wybieramy się za tydzień nad morze na parę nocy i łatwiej będzie karmić piersią niż z butelki. No ale spać to by mógł już trochę dłużej....
    Kendy - super plaża, i jak klimatycznie, bez ludzi .... my już za tydzień :)
    My też. W czwartek wyjeżdżamy na dłużej.😋 Teraz byliśmy na jedną nockę. A gdzie jedziecie ?

    Kp wygodne dla mnie ! A na takich wyjazdach tym bardziej.

    My już w domku. Mały był bardzo grzeczny. Mały turysta. Służy mu morskie powietrze ,pięknie spał. I nosidełko fajna opcja. Pokazałam synkowi morze.Cudnie było pospacerować nad brzegiem . I pogoda też dopisała. Odpoczęłam😊Wymoczyłam się w basenie,jacuzzi. Ale małego nie braliśmy na basen .Za to w apartamencie mieliśmy wielką wannę to wykąpałam się z synkiem. Ale mu się podobało. :)

    A Wy jak spędziliście ten wyjątkowy dzień ??

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 26 maja 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli ja nie wyparzam butelek od kiedy Emilka skończyła miesiąc myjemy normalnym płynem i wstawiam na suszarkę do butelek potem napełniam butelki i osobno pojemniczki z mlekiem modyfikowanym na jedną porcję to sobie stoi i czeka na zmieszanie a butelki w podgrzewaczu się grzeją.
    U nas podobnie ze spaniem Emilka zasypia koło 19 po kaszce śpi do 1-2 a potem 5-6 pobudka :)
    Za to karmienie piersią w nocy wspominam tragicznie wiecznie nie najedzona zła bo musiała mocno ciągnąć w nocy a do tego rozespana ani ja się nie wyspałam ani ona a i tak musiałam dokarmiać mm.
    Szkoda że nie było mi dane mieć dużo pokarmu i właśnie tak sprawnie karmić no ale niestety..

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 maja 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to widzisz, to mój na śpiącego łapie i nawet się nie rozbudza, ja ogólnie się wysypiam.

    Te kp to takie dramatyczne na tym forum z tego co widzę :P Powinno być naturalne, wygodne bo niby taka nasza natura... A jednak tyle problemów z tym.

    My mieliśmy najgorszy dzień ever... Nawet nie chce mi się rozpisywać.
    Mały śpi, mój kochany... A my sobie pizze zamówiliśmy i pije gruszkowe somersby 0.0% :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 1079 1080 1081 1082 1083 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ