X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 27 maja 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie można zwykłej żywca np?
    Któraś jak dobrze pamiętam nawet mm robiła na takiej wodzie...że niby lekarz mówił że można i to bez podgrzewania cos mi się kojarzy bo pamiętam że mnie to zdziwiło. Że jak to mleko czy się rozpuści...

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 27 maja 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, co to za miejscówka była? Daj namiary.
    Ja odzywam się dopiero dziś bo oczywiście nie było kiedy. Poczytałam Was trochę i stwierdzam ze z moim dzieckiem jest coś nie tak. Karmię piersią, jest to dla mnie bardzo wygodne. Karmienie na śpiochy, tylko ze mój śpioch np dziś w nocy wstawal 5 czy 6 razy (już nawet nie licze). Na noc zasypia ok 21. Pierwsza pobudka 23-24, a potem jakoś samo leci co ok godzinę. Dziś nawet 40 min między karmieniami. Chodze jak neptyk,w dzień spi po 20 minut wiec nie ma mowy o drzemce, to jest moj czas na jedzenie. Jak jedzie wozkiem to czasami pospi dłużej. Padam!! Teraz śpi u mnie Na rękach po 30 min krzyku bo to nawet nie płacz. Dziś na pierwszą pobudek planuję dbać kaszę z butli. Może mam jakieś małosycące mleko?
    Na D Matki dostałam kilka uśmiechów 😊
    Sewcia, podziwiam to co robisz! Brawo Ty!!

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maty mamy dwie, więc odpadają.
    Krzesełko sami kupujemy, a ubrań nie chcę, bo moja matka ma inny gust niż ja, więc też odpadają.

    M&M
  • Sewcia Przyjaciółka
    Postów: 61 30

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marin u mnie podobnie jak u Ciebie że spaniem. Ostatnio podaje więcej mm i widzę minimalną różnice. Przez ostatnie 2 dni na noc dodeje kleik ryżowy do mleka ale różnicy nie widać. Jeszcze się nad kaszką zastanawialam. Chodzi spać tak ok 20:30 pierwsza pobudka 23-24 a później co 1-2h.

    zem3px9i8rzosrkl.png
  • Rozwita Przyjaciółka
    Postów: 153 36

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię mm na "zywcu" i wodzie przegotowanej. Przez to że mam przekroczone normy dwóch pierwiastków w wodzie nie mogłam jej pić w ciąży i mała też nie może. Więc kupuję 5l butle, gotuje i zalewam termos. Jak mała krzyczy o jedzenie to mieszam żywca z wodą z termosu tak by była letnia i rozpuszczamy mm. na początku robiłam mleko tylko na świeżo gotowanej ale to był dramat. Zanim ostudzilam do dobrej temp to młoda gardło zdzierala. I nie inwestowalam w podgrzewacz bo stwierdzilam ze to bez sensu skoro termos mi się sprawdza A jest 10 razy tanszy

    3jvzdf9hctqf1jxh.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy podgrzewacz za 80 zł. I nawet sobie w słoiku sok z buraka po porodzie podgrzewałam. U nas termos tylko na wyjścia jest.

    Moja zasypia 19-21, zależy jak dzień się ułożył, a potem koło 2-3 jedzenie i potem 5-6, trochę zabawy, gadania i znowu odlot do 8:30-9. Więc matka się wysypia, bo czasem śpi do tej 9 z dzieckiem, a jak nie to i tak leżę sobie w łóżku. Rzadko mam ochotę wstawać przed nią 🙂

    Myślałam, że to macierzyństwo na poacztku jest straszne. A tak naprawdę to oprócz porażki kp to jest cudownie.
    Fajnie by było mieć tak 2 ziemskich dzieci, no ale zostajemy na jednym wspólnym. A mąż ma jeszcze syna.

    M&M
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    A nie można zwykłej żywca np?
    Któraś jak dobrze pamiętam nawet mm robiła na takiej wodzie...że niby lekarz mówił że można i to bez podgrzewania cos mi się kojarzy bo pamiętam że mnie to zdziwiło. Że jak to mleko czy się rozpuści...

    Ja robiłam na Żywcu ale przegotowanej bo tak poleciła położna ze najlepiej na noworodka.. i Żywiec to właśnie źródlana

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daję do picia wodę Żywca=źródlaną 😉 lub gotowaną z czajnika.( Wcześniej filtrowana)

    Mój śpi różnie. Nieraz są 2 czy 3 pobudki w nocy . A nieraz budzi się mam wrażenie co chwilę ,że nawet odpuszczam ustawienie karmień w aplikacji 😊,bo to bezsensu .Ostatnio nie ma mowy o dospaniu rano. Budzi się wyspany i gotowy na zabawę. Ale i tak jest postęp bo ostatnio zaczynamy dzień ok. 7 a nie przed 6 jak wcześniej.
    Ja w dzień też nie drzemie ,nie ma jak. Niby się wysypiam choć ostatnio mam jakieś kryzysy zmęczenia.Wczesnie wieczorem odpadam i rano strasznie trudno zwlec mi się z łóżka...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 21:38

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w dzień jak zasnę to noc mam z głowy. Ostatnio to każdej nocy po pierwszym karmieniu zasypiam 2 godziny.
    U mnie tarczyca szaleje i już sama nie wiem co dalej.

    M&M
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podziwiam Was jakby mi się Emilka co godzinę budziła do jedzenia to ja bym odpuściła kp po tygodniu..

    Emilka pije na wodzie źródlanej od urodzenia praktycznie tak samo jak moi siostrzeńcy wszyscy zdrowi.

    Rozwita my też mieliśmy termos ale nie zapalamy światła w nocy do karmienia żeby małej nie rozbudzać jest tylko maleńka lampka zapalona. Odmierzanie z termosu tych ml w środku nocy to była katorga i podgrzewacz który dostaliśmy w prezencie uratował nam życie bo woda nalana odmierzona w butelkach tylko czeka na swoją kolej w podgrzewaczu. Jedna butelka zjedzona to wkładamy drugą. Obok stoją pojemniczki z odmierzonym mlekiem na jedną porcję wszystko szybko sprawnie. W ciągu dnia podgrzewam w mikrofali wodę w butelce.U nas termos również tylko na wyjazdy

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bierzesz coś na te tarczycę ?
    Tak trudno Ci zasnąć ? Miałam tak kiedyś więc współczuję. Ja teraz szybko odpływam, po całym dniu " latania".

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ...muszę się zaopatrzyć w te wszystkie akcesoria do mm i dokupić butelki.

    Spaceeangel
    Fakt jest to nieraz trochę meczace ale przy kp to my się tak nie rozbudzamy. Karmie w łóżku,śpimy razem więc tylko zmieniam strony i śpimy dalej :) on niekoniecznie z głodu tak często się budzi ale z potrzeby ssania a że smoczka nie trawi to z mamy sobie dydka zrobił.
    Mnie trochę przeraza właśnie karmienie mm w nocy. To wstawanie ,szykowanie mleka ,potem mycie butelki a jak się rozbudze to może być ciężko zasnąć. A kp mnie przyzwyczaiło do wygody jednak :)

    Czyli Ty nie przegotowujesz już tej wody źródlanej tylko ja podgrzewasz,?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 21:53

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 28 maja 2019, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Właśnie ...muszę się zaopatrzyć w te wszystkie akcesoria do mm i dokupić butelki.

    Spaceeangel
    Fakt jest to nieraz trochę meczace ale przy kp to my się tak nie rozbudzamy. Karmie w łóżku,śpimy razem więc tylko zmieniam strony i śpimy dalej :) on niekoniecznie z głodu tak często się budzi ale z potrzeby ssania a że smoczka nie trawi to z mamy sobie dydka zrobił.
    Mnie trochę przeraza właśnie karmienie mm w nocy. To wstawanie ,szykowanie mleka ,potem mycie butelki a jak się rozbudze to może być ciężko zasnąć. A kp mnie przyzwyczaiło do wygody jednak :)

    Czyli Ty nie przegotowujesz już tej wody źródlanej tylko ja podgrzewasz,?
    Tak tylko podgrzewam :) butelek mam 10 więc myje tylko raz na dzień najczęściej wieczorem. Podgrzewacz stoi u Emilki w pokoju na stoliku na którym też stoją butelki i pojemniki z mlekiem na noc. Wszystko jest w sumie pod ręką tylko najgorsze się z łóżka zwlec do małej do pokoju dobrze że tylko drzwi nas dzielą :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 00:46

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 28 maja 2019, 01:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    A bierzesz coś na te tarczycę ?
    Tak trudno Ci zasnąć ? Miałam tak kiedyś więc współczuję. Ja teraz szybko odpływam, po całym dniu " latania".
    Tak, ja mam hashi i nt, więc biorę. Ale teraz to się ewidentnie rozjechała. Muszę zwiększyć dawkę

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 28 maja 2019, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko 10 butelek. My mamy dwie aventa.
    Ja jakoś nie mogę patrzeć jak mój mąż zostawia brudną butelkę po porannym karmieniu. Ja właśnie dałam jeść i już butelka umyta, nowa woda Alana i czeka na p odmianę.

    M&M
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    Dziewczyny podziwiam Was jakby mi się Emilka co godzinę budziła do jedzenia to ja bym odpuściła kp po tygodniu..

    Emilka pije na wodzie źródlanej od urodzenia praktycznie tak samo jak moi siostrzeńcy wszyscy zdrowi.

    Rozwita my też mieliśmy termos ale nie zapalamy światła w nocy do karmienia żeby małej nie rozbudzać jest tylko maleńka lampka zapalona. Odmierzanie z termosu tych ml w środku nocy to była katorga i podgrzewacz który dostaliśmy w prezencie uratował nam życie bo woda nalana odmierzona w butelkach tylko czeka na swoją kolej w podgrzewaczu. Jedna butelka zjedzona to wkładamy drugą. Obok stoją pojemniczki z odmierzonym mlekiem na jedną porcję wszystko szybko sprawnie. W ciągu dnia podgrzewam w mikrofali wodę w butelce.U nas termos również tylko na wyjazdy
    Przejscie na mm nic by nie zmienilo... Zalezy od dziecka. Tak uscislajac.
    Potem kobiety rezygnuja z kp bo takie krążą legendy a to nic nie zmienia... Tylko więcej zachodu z butelką i przygotowaniem mleka. A dopiero butle co godzina szykowac do hardcore.

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas zamiana butelka mm na noc nic nie dała. I tak się budzi po 3h, potem po 2h a potem już co godzinę :( a wygodniej mi jednak tego cyca dać bo czasem już z wyczerpania zasnę razem z nim. Pewnie u nas po prostu nie sam pokarm jest problemem tego budzenia, a jakieś jego głupie przyzwyczajenie ... bo dużo nie zjada w nocy, ledwo co possie i usypia. Chyba chodzi mu tak zwyczajnie o bliskość i trzymanie sobie piersi. Bo smoczka nie da mu się włożyć w nocy. W ciągu dnia już tak.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naszej tutaj styczniówki mała budzi sie co godzina a jest od dawna na mm. Ja jej wspolczuje bo w ogole nie spi przez to 🤷‍♀️

    Ja zostalam teraz sama bez meza na dwa dni. Nie wiem jak zasne ;p jakos jestem tak przyzwyczajona, ze on musi byc... Chyba bezpieczniej sie czuje.

    My juz wprowadzilismy mieso. Uwielbia kroliczka. Je jak dzikusek 😁 ugotowalam i tak porozdzieralam na "nitki" miasko. Bardzo ladnie sobie z nimi radzil. Nawet tak warzyw miekkich nie jadl jak tego - zaskakuje mnie to ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja niedawno wstałam ...spijam kawkę. Mąż mnie zmienił przy małym rano i dospałam chwilę :)Teraz on. Zmieniamy się 😉co dwie głowy to nie jedna😊A mały buszuje od 6.

    Wczoraj wieczorem mały fajnie spał to sobie posiedziałam na allegro i wyszukałam potrzebne mi akcesoria:podgrzewacz ze sterylizatorem i butelki,suszarkę do butelek,termos na mleko ..jeśli można sobie jakoś ułatwić mm i lepiej zorganizować takimi gadżetami to czemu nie :) i jeszcze parę gadżetów do rozszerzana diety wybrałam , miseczke,sztućce ,talerzyk.

    Mam pytanko...bo mam praktycznie nowe butelki tomme tippe,aventa tylko takie 0+,1+ ,3+ chyba wystarczy kupić smoczek 6+ i będzie ok co?

    A do picia jak myślicie lepsza butelka czy kubek niekapek 6+ z ustnikiem/ rurka ? Co wybieracie ?czy te kubki doidy?

    Spaceangel
    Jaki masz podgrzewacz ?

    Seli
    No proszę,już mięsko. Fajnie. U nas dziś na drugie śniadanko będzie kaszka z bananem .
    Jutro może krem z brokułów sama zrobię.
    A wy już jecie w krzesełku ?
    Macie już spacerówkę czy jeszcze czekasz z tym ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 09:14

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • mamajana Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim,
    również jestem styczniową mamą 2019 i z chęcią do Was dołączę :-).

    Co do budzenia się w nocy to mój synek miał taki okres około 3go miesiąca życia, że potrafił przespać ciągiem nawet 8,5h. Cudownie się wysypiałam wtedy. Niestety taki stan nie trwał długo i teraz pobudka jest co 3-4h a tak od 4rano to już co chwilę, dlatego nad ranem mały ląduje obok mnie, żebym nie musiała ciągle wstawać. Ostatecznie wstajemy z łóżka 8-9, więc nie jest źle :-). No i fajnie się poprzytulać rano :-).

    Pozdrawiamy wszystkie mamy i dzieciaczki!

    mhsvanli01jmdth4.png
‹‹ 1081 1082 1083 1084 1085 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ