X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 16 lipca 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy właśnie! Wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich marzeń :) dużo cierpliwości i jeszcze więcej miłości. No i najważniejsze - dużo dużo zdrowia! :*

    Eh, jak się urodziło dziecko mojej przyjaciółce, to kolega jej męża powiedział im żeby się nie łudzili, ze im nigdy dziecko nie spanie z łóżka, bo spanie na pewno.. także ten:)
    U nas jest większy problem bo mamy bardzo wysokie łóżko.. materac sięga do połowy ud, także im bardziej Hania mobilna tym mniej ją do niego kładę. Na szczęście woli swoje łóżeczko.

    Hej Ruda. Właśnie się zastanawiałam jak tam u Was z przybieraniem bo miałyśmy ten sam problem. Hania nadgonila jak przeszłam na mm. Okazało się, ze zaczęło zanikać mi mleko.. teraz wszy 7300 i nie wiem ile ma długości.. ok +63 cm

    Kendy lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 lipca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wszystkim za życzenia 😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚
    Szczerze mówiąc mam już wszystko...mój mąż cudowny pospełniał wszystkie moje marzenia 😍
    Jedyne czego mi potrzeba to tylko i aż ZDROWIA i o nie się modlę codziennie dla mnie i dla mojej rodziny.

    Dzień pełen wrażeń ...od rana pełno gości. A teście przyjechali do mnie z tortem i prezentem i śpiewali mi 100 lat ...miło😍
    Mąż zaprosił nas do restauracji na obiadek a potem świętowaliśmy jeszcze w naszym pięcioosobowym gronie ❤❤❤❤

    No to częstujcie się kochane moim torcikiem😏😊
    530ccbc1e4f5.jpg

    Ale ten czas leci...30te urodziny obchodziłam z Olinkiem w brzuszku a 31 już z Olinkiem na brzuszku 😂

    Elmuszka, Magdoczka, OlinkaO lubią tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 lipca 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa
    Bardzo fajne to ciacho dziękuję za przepis 😚

    Elmuszka
    Nie mam nic przeciwko założeniu grupy zamkniętej na FB. W sumie mogłybyśmy się lepiej poznać i nie musiały byśmy się martwic tym kto czyta nasze posty czy ogląda zdjęcia .

    Co Wy na to ?
    Może ktoś kto się zna na tym by ogarnął temat ??

    Witaj Ruda!

    Marin
    Jak synek po tym upadku ? Matko zawału bym dostała ,oby było ok.

    Spaceangel,Rozwita to wyczekujemy pozytywnych testów ciążowych 😊

    Lisa
    U nas bajki też ale do obciania paznokci 😊
    U nas też smoczki narazie 3+. Mam kupione te 6+ ale za mocno małemu leci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 18:56

    Elmuszka lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 16 lipca 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Mały chyba dobrze. Spał i spał i już nawet miałam myśli żeby Go budzić. Ostatecznie sam jakoś wstał. U mnie materac nad kolano, moje kolano, a mam 160 cm. Rozmawiałam z bratowa i mówię że mały spadł mi z łóżka i bardzo się martwila, a ona na to-pierwszy raz?😁
    Kendy, jak czytałam ostatnio Elmuszke że mała jej fiknela to też tak sobie pomyślałam.

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 lipca 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widać normalne to zjawisko. 😊
    Ja staram się bardzo pilnować...ale wiadomo różnie może być,wystarczy chwila nieuwagi...w głowie ten scenariusz już przerabiałam parę razy...
    Na przewijaku też strasznie...wysoko.

    W ogóle mój synek dziś spał w swoim łóżeczku i przespał cała noc😊 po 4 ja się sama obudziłam sprawdzić czy wszystko ok a mój syn smacznie spał ..ale...do góry nogami 😂muszemu na noc przewijak ściągał bo jakby go podniósł nogami może to by i sobie na głowę zwalił jak on takie akrobacje wyczynia 😊

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 16 lipca 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy mi już starczy moja Emilka 😂

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 16 lipca 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też znajomi z 15-miesięcznym dzieckiem mówili, że to normalne, że dziecko spada ;) Im spadło 3 razy :)

    My z przewijaka nie korzystamy już ze 3 miesiące :) Synek z niego wyrósł i nogi mu zwisały :-D A jak przewijak leżał na łóżeczku, to synek podnosił nogi do góry i go kopał :)

    Zamówiłam małemu cymbałki i pianinko. Chociaż w sumie nie wiem, czy dla niego, czy dla siebie :-D

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 lipca 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na bębenek 😊😊😊 jutro na być 😊
    Mój też już trochę może i duży na przewijak ale tak mi na nim wygodnie. Moim plecom wygodnie.😊 Idealna wysokość dla mnie. Nie muszę się schylać,wyginać...i wszystko mam przy łóżeczku pod ręką witaminki,pampersy,husteczko..no wszystko w zasięgu ręki.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 lipca 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olinka
    A jak ta nocka na butelce?

    Lilutek
    Udało się zaszczepić małą?

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 16 lipca 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy najlepszego 😉

    Kendy lubi tę wiadomość

    M&M
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 16 lipca 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam przewijak i Emila od kolan zwisa ale tak wygodnie :)

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lilutek Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 16 lipca 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wreszcie mogę usiąść, dzisiaj zakręcony dzień i jeszcze gości miałam.

    Rozwita, faktycznie ale numer :) ja chodziłam do ekonoma. Jaki ten świat mały :)
    Jeśli o chodzi o smoczki z aventu to my cały czas używamy 2, bo z 3 właśnie się krztusi. A do półpłynnych kaszek mam taki z regulowanym przepływem.

    Elmuszka dziękuję za namiary na tą panią doktor :)

    Marin biedny maluszek, napewno wszystko będzie dobrze. Tak to jest, wystarczy chwila nieuwagi. Ja też się już boję małą przebierać na przewijaku bo tak się kręci że nieraz ją musiałam łapać...

    Ruda90, witam, ja tu też jestem od niedawna, ale dziewczyny bardzo ciepło mnie przyjęły :)

    U nas też się zdarza, że włączę TV jak np smaruję Lilkę, żeby się czymś zajęła i nie drapała. Najbardziej lubi formułę, po tacie. Aż piszczy jak widzi jadące bolidy. Wiem, że to bardzo wychowawcze, ale.....

    Kendy, super że urodzinki się udały :-)

    My byliśmy dzisiaj u pediatry, ale niestety nie udało się Lilki zaszczepić, liczyłam się z tym i szkoda mi że tak to się przesuwa ale lepiej dmuchać na zimne niż później sobie pluć w brodę. Te ranki na ciele ma nieciekawe i też się bałam ją szczepić. Dostała nową robioną maść z innym antybiotykiem bo ten ją ewidentnie uczulał. I mleko zmieniamy na Bebilon Pepti, dostałam od pediatry całą puszkę i mam stopniowo jej dodawać i obserwować. Narazie dałam 2 razy po miarce i jest ok. Zobaczymy potem. Maścią jeszcze jej nie smarowałam bo nie chcę wszystkiego naraz stosować bo znowu nie będę wiedzieć od czego jakby ją wysypało. Uzgodniliśmy z mężem że teraz 2 dni zaczynamy wprowadzać nowe mleko a jak się nic nie będzie działo to od czwartku też maść. Chcę jak najszybciej zejść z tego nutramigenu.

    Synek przyjechał na nocowanie do domu i jutro ma być cały dzień a potem znowu do dziadków. Fajne jak jest w domu. Trochę go kaszle, dostaje syrop, mam nadzieję że się nic nie rozwinie. Męża też mi coś pokaszluje.




    4k73pm2.png
  • Lilutek Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 16 lipca 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przewijak jak nie używam to ściągam z łóżeczka bo mała opiera się o niego i świece robi ;) i własnie bałam się, że zrzuci sobie na głowę.
    Ehhh te nasze dzieciaczki takie ruchliwe.

    Moja Lilka jak ją coś wkurzy to wydyma wargi i tak "pierdzi" na nich. Jak ją smaruję to potrafi tak non stop przez kilka minut. A ja mam ubaw. A dzisiaj to miała powera, jak wstała po 14 tak dopiero koło 21 zasnęła. Ani nie marudziła ani nic. Cały czas nas zaczepiała i chciała broić i w głos się śmiała. Chyba brat tak na nią podziałał.

    4k73pm2.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 16 lipca 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy cieszę się, ze smakował :) tez nam bardzi podszedł. Czekolada z malina to zdecydowanie moje smaki :D i dość prosty jak na tort

    Jutro ide do fryzjera. Już nawet mąż mnie wysyła bo mam takie siwe włosy 😂

    Ja tez jestem za grupa na fb :)

    klz99vvjhysycx8i.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 16 lipca 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy - wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i uśmiechu :)

    Jeszcze nie wprowadziłam butelki bo nie kupiłam mleka. Dzisiaj przyszła do mnie pocztą reklama Babilonu 2 (1 porcja) wraz z próbką kaszki bobovita 7zboz bez cukru. Zobaczymy jak podejdzie małemu :) może jutro zrobimy

    Mi Maksio spadł z przewijaka jak miał z 3 miesiące, było wysoko, bo z łóżeczka, ale na szczęście miał miękkie lądowanie bo w poduszki wpadł co leżały na ziemi. Leciał do tylu na glowe i zrobił fikołka, widziałam tylko jego nogi i nie zdążyłam złapać. Aż się popłakałam ze strachu, mógł sobie przecież kark złamać ...! Głupia matka nachyliła się po skarpetki czy inne bzdety. A to były początki jak zaczął się odpychać na piętach do tylu, podniósł tyłek i siuup wysunął się.
    Ostatnio zostawiłam go na łóżku (bo mi zasnął i nie chciałam przekładać) odłożyłam pościelą, poduchami dookoła i po godzinie słyszymy z mężem płacz, a mąż znalazł go na dywanie. Musiał się obudzić i pełzać po łóżku i chyba spadł twarzą na podłogę bo miał siny nosek... generalnie teraz jak chce odwrócić wzrok od niego to wkładam go do jego łóżeczka albo tego zastępczego chicco baby hub, bo sama nie wiem czego mogę sie po nim spodziewać, kombinuje jak tylko może. Chociaż zaczął tez wyciągać szczebelki z łóżeczka i teraz dylemat, czy ogarnie wyciągnięcie dwóch i będzie próbować wyjść przez tą dziurę? Pewnie tak, on się nie uczy na błędach i kolejny raz ryzyko że wypadnie. Powoli pomysły i zabezpieczenia mi się kończą.... a stres mam taki ze myśle czasami o tym w nocy i spać nie mogę, bo obmyślam co to on jeszcze może wywinąć. Nie raz widzę go w myślach jak spada ze schodów albo z piętra, zadręczam się, bo już kilka razy dopuściłam do jego upadku.

    Kendy lubi tę wiadomość

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 17 lipca 2019, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa i nas dalej z wagą średnio mała jest na piersi (nie chcę żadnej butelki) ja się ratuje różnymi sposobani na poprawę mam racji teraz piję czysty słód jeczmienny bleee :)

    Wczoraj byliśmy u neurologa mamy skierowanie na rehabilitację ale dopiero na 9 sierpnia. Broń Boże nie zachęcać małej do siadania itp wszystko ma osiągnąć samą...

    Tak to jest z tymi maluchami trzeba Mieć oczy w koło głowy...

    Lilutek mam nadzieję że niebawem znajdziecie przyczynę alergii trudne to bo wszystko metodą prób i błędów...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 07:23

  • Lilutek Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 17 lipca 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Noc dzisiaj okropna, cały czas na spaniu chciała się drapać i musieliśmy jej raczki trzymać. Biedactwo. Muszę dzisiaj dużo rzeczy ogarnąć a nic mi się nie chce. Muszę sobie zrobić porządną kawę, żeby mi się zaczęło chcieć. Mam nadzieje ze u Was noce lepsze.

    Ruda trzymam kciuki żeby z córeczka wszystko było ok 🙂

    Miłego dnia ☺️

    4k73pm2.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 17 lipca 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry
    No u nas nocka super. Cała noc przespana 😁Chyba prezent mamie zrobił 😊 Ostatnia butelka o 21, zasnął przed 23 dopiero ale nie noszony a przytulany i gilany po pleckach. Położyliśmy się razem mówię a spróbuję nie miałam siły nosić i mocno go przytuliłam i zasnął. I wstał dopiero o 7.40 😊 prawie 11 godzin przerwy w jedzeniu i prawie 9 godzin snu ciągiem. Syn dorasta 😂

    Dobrze,że się wyspał, bo dziś szczepienie i niewiadomo jaka nocka przed nami😫

    Lisa
    A dziś tort jeszcze lepszy .😊

    Olinka
    To też ruchliwy ten wasz brzdąc .
    Oby wiecej wypadków nie bylo. A już się nie zadręczaj. Wszystkie wiemy że wystarczy krótka chwila. ..
    Ja tez jak idę do kuchni czy toalety staram się jak najbezpieczniej go zostawić ale nie raz już mnie zaskoczył swoimi możliwościami. Ja mam teraz ( bo wakacje)o tyle dobrze że mogę poprosić któraś z dziewczyn o przypilnowanie go gdy musze na chwilę odejsc lub o podanie czegoś gdy nie mogę odejść 😊

    Rozwita
    Współczuję nocki .
    Kawa pomogła?.
    Utnij sobie drzemie z córką.

    Dziś planuje zrobić rosołek małemu z odrobiną makaronu.

    I myślę czy mu kawałek chleba nie dać...piętkę do pomemłania. Mam taki własnego wypieku.
    Dawała któraś?

    To kto założy grupę na FB?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 08:54

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cos tam się pobawiłam. Nie jestem specem ale założyłam grupę na FB. Teraz muszę Was zaprosić 😏To zapraszam wszystkich tu obecnych i zainteresowanych ! Chyba musicie mi w wiadomości prywatnej wysłać swoje dane bym mogła Was zaprosić. ?😄
    Grupę zaznaczyłam jaka tajna ,że tylko członkowie ja widzą .
    Chyba że ktoś jest bardziej zaawansowany w takich działaniach to odstąpię zaszczytu 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 09:40

    OlinkaO, Magdoczka lubią tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Rozwita Przyjaciółka
    Postów: 153 36

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy super z ta grupą, jestem bardzo chętna😊

    U mnie nocka była taka sobie, dalej jestem pod wrażeniem akceptacji smoczka.

    U nas też dziś szczepienie, ostatnie pneumokoki. Ale wściekłam się na przychodnie. Dzwoniłam wczoraj żeby zarejestrować mała jako pierwszą żeby nie siedzieć z chorymi w poczekalni to powiedzieli mi żeby dzwonić dziś rano. Dzwonię dziś A baba że już miejsc nie ma i z wielką łaską zebym przyjechala na 16. I znowu ja bede w poczekalni a mąż z małą na polu żeby czegoś nie złapała...

    3jvzdf9hctqf1jxh.png
‹‹ 1144 1145 1146 1147 1148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ