Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia 3 lata macierzynskiego?? Ale płatnego? Ty chyba mieszkasz za granicą nie? Mi starczy ten rok . Gdzie indziej maja 3msc i koniec wiec nie jest tak źle.
    Tosia dobrze pisze 7+0 to skończony 7 tydzien początek 8ego czyli jest się w 8 tygodniu. Jednak lskarze zawsze posługują się skończonym.tygodniem czyli jak jest 7+6 to i tak mowia 7 tydzien

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia2323 wrote:
    Wg mnie 7+0 to skończony 7 tydzień. I od 7+1 zaczyna się 8. Czyli u Ciebie 8+1 to pierwszy dzień 9 tygodnia, wiec jesteś już w 9 tygodniu ale dla lekarza to będzie dopiero 8 bo oni liczą skończone tygodnie
    ja tez to tak rozumiem. i tak to rozumie belly. ale jak czasem wpiszę w kalkulator internetowy to inaczej pokazuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2018, 16:52

  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli to napewno coś potem znajdziesz lepszego ;)

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    89kaja wrote:
    Czerwona róża, lekarz oszczędny w słowach, widać za wszlką cenę próbuje mnie dobrze nastawić, bo widzi, że się martwię. Dał mi luteinę, bo mam progesteron 14. Mam nadzieję również, że dopiero zaczęło bić i przyspieszy.

    Z każda doba o iles przyspiesza, gdzies mi sie dzis mignęło takie zdanie w internetach ;) spokojnie :) serduszko Twojego maluszka dopiero sie rozkręca :)

    89kaja lubi tę wiadomość

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • mersiak Autorytet
    Postów: 456 408

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pospałam godzinkę i od razu troszkę lepiej.. obudził mnie głód :D Więc gin kazał mi jeść więcej nabiału aby cukier aż tak nie spadał i częściej.. co 2h ;o

    3jgxskjo0p8dsc51.png
    Aniołek † 11.09.2010 (6tc), Aniołek †28.02.2015 (8t4d), Aniołek †14.03.2016 (6tc) i jeszcze 6 Aniołków...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadrobiłam troche stron :) co do serduszka - przyśpieszy :) u mnie w 5t6d chyba biło około 116uderzen na minute, a na nastepnej wizycie już ponad 160 :) także mysle ze przyspieszy i nie ma co sie na zapas martwić:)
    co do pracy, ja juz na zwolnieniu i jak tylko bede mogla to bede siedziec przyjamniej dwa lata w domu. z pierworodnym byłam 2.5roku a potem i tak na początku wrocilam na pol etatu w sumie. zreszta jestem naucz. (Seli, tez dodatkowo jestem pedagogiem specjalnym :)) ), wiec moja praca dziennie to 5godz poza domem.

  • sallvie Autorytet
    Postów: 3174 4019

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    To jak to się w końcu liczy ? Skoro Ty jesteś w 7+0 to jesteś w 8 tygodniu? Czyli ze ja mając dziś 8+1 jestem w 9 tygodniu???

    Tak dokladnie tak jak mówisz.
    Jutro zaczynam 8 tydzień ale kończę 7

    To tak jak ktoras juz pisala z latami.
    Powiedzmy 1 stycznia konczysz 30 lat zaczynasz 31 rok zycia ale przez caly rok w sumie i tak bedziesz mowila ze masz 30 lat :)

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    👩 97' , 👨 96'

    04.2017r. (37+1) - 25cs🩷
    01.2019r. (37+0) - 1cs 💙
    11.2021r. (34+6) - 3cs 🩷
    Aniołek - 03.2021r. (5+0) - 2cs 🤍

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 3174 4019

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak btw co do lekarza to moj zawsze poslugiwal sie zaczetymi tygodniami w ciazy.
    Jak bylam np w 15tygodniu (14+0) to i tak mowil 15 tydzien. Ale juz np w szpitalu jak urodzilam corke w teorii w 38 tygodniu (37+2) to mala w ksiazeczce ma napisane 37 tydzien

    👩 97' , 👨 96'

    04.2017r. (37+1) - 25cs🩷
    01.2019r. (37+0) - 1cs 💙
    11.2021r. (34+6) - 3cs 🩷
    Aniołek - 03.2021r. (5+0) - 2cs 🤍

    age.png
  • WiolaB Ekspertka
    Postów: 167 82

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tak trochę z innej beczki.

    Jak u Was z wizytami u fryzjera czy kosmetyczki? Ja dostałam zakaz wszelkich zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich do końca 16 tygodnia. Moja lekarka powiedziała że woli dmuchać na zimne i będziemy trochę pieścić tą ciążę.

    oar8skjo700e5rvp.png

    Aniołek [*] 30.04.2017r - 5tc
    Dwie kreski na teście 30.04.2018r. - Naturalny CUD <3
    Ponad 2 lata walki.
  • mersiak Autorytet
    Postów: 456 408

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro mam paznokcie ;D

    3jgxskjo0p8dsc51.png
    Aniołek † 11.09.2010 (6tc), Aniołek †28.02.2015 (8t4d), Aniołek †14.03.2016 (6tc) i jeszcze 6 Aniołków...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieje ze nie zostane zlinczowana ale ja normalnie farbuje a ostatnio nawet walnelam sobie zmywalny róż.
    co do fryzjerów i kosmetyczek, to w ogole nie chodze. sama scinam, farbuje.

  • czerwona_róża Ekspertka
    Postów: 218 107

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaB wrote:
    A ja tak trochę z innej beczki.

    Jak u Was z wizytami u fryzjera czy kosmetyczki? Ja dostałam zakaz wszelkich zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich do końca 16 tygodnia. Moja lekarka powiedziała że woli dmuchać na zimne i będziemy trochę pieścić tą ciążę.

    Bede chodzic. Akurat sie zlozylo ze zrobilam miesiac przerwy od paznokci ale przed urlopem juz wracam do kosmetyczno fryzjerskiej rutyny.
    Zapytalam lekarza w 1 ciazy o to i sparafrazowal mnie tak. Czy wszystkie fryzkerki i kosmetyczki jak zajda w ciaze musza isc od razu na urlop i to praca zagrazajaca? Nie- w zadnym wypadku.

    8p3orjjgfljl6g8x.png

    8p3ovlridx72cvku.png

    atdcsg18rlh06a31.png
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaB wrote:
    A ja tak trochę z innej beczki.

    Jak u Was z wizytami u fryzjera czy kosmetyczki? Ja dostałam zakaz wszelkich zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich do końca 16 tygodnia. Moja lekarka powiedziała że woli dmuchać na zimne i będziemy trochę pieścić tą ciążę.
    No ja mam jutro fryzjera ale odmowie ,poczekam aż skończę 12 tydzień, gadalam z asystentka lekarza która jest w ciąży i powiedziała że tak będzie bezpieczniej więc posłucham

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Paulcia 3 lata macierzynskiego?? Ale płatnego? Ty chyba mieszkasz za granicą nie? Mi starczy ten rok . Gdzie indziej maja 3msc i koniec wiec nie jest tak źle.
    Tosia dobrze pisze 7+0 to skończony 7 tydzien początek 8ego czyli jest się w 8 tygodniu. Jednak lskarze zawsze posługują się skończonym.tygodniem czyli jak jest 7+6 to i tak mowia 7 tydzien
    No mieszkam w Niemczech :-) no tu dostaje się elterngeld i pomoc z miasta itp. Ja zobaczę. Jak będzie wszystko dobrze to jak skończę karmić to może mąż pójdzie na tacierzynski płatny a ja wrócę na pół etatu do pracy

    katepr lubi tę wiadomość

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola troche bzdura... ja normalnie chodze byłam ostatnio farbować. I moja fryzjerka w 20tyg nadal pracuje. Jestem zdziwiona ze lekarka takie głupoty powiela. Co innego jakbyś miała stać nad farba z amoniakiem i ja wdychać długo no bez przesady...

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Nynka86 Autorytet
    Postów: 430 234

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj u kardiologa wizytę miałam przed ciążą jeszcze umówioną bo po grypie miałam za wysokie ciśnienie brałam przez miesiąc leki teraz kardiolog kazała mi odstawić przez pierwszy trymesrt. Zobaczyła moje ekg i zrobiła mi usg serca, kazała mi jutro przyjść na założenie holtera, bo mam za szybką akcję serca i jakaś zastawka nie do końca mi się domyka. Boję się ze coś będzie nie tak...

    Pawełek 21.08.2008
    Dominiś 24.03.2010
    Karolinka 11.12.2014
    Aniołek Urszulka 26.06 2018 [*]
    bl9czbmhgswa7kra.png
    Dorotka 08.08.2019
  • Justa86 Przyjaciółka
    Postów: 92 35

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.moja beta 14 dpt wynosi 124 .nie za mało??? Wiem że przyrost liczy się bardziej Ale trochę się boję.

    2015 początek starań, HSG, laparoskopia, jajowody drożne, endo I stopnia, PCOS, kilka cykli stymulowanych, 2017 IUI Białystok Bocian,start nOvum II 2018, IV 2018 ICSI, 22.05.2018 crio- 9dpt beta=15
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika91. wrote:
    nadrobiłam troche stron :) co do serduszka - przyśpieszy :) u mnie w 5t6d chyba biło około 116uderzen na minute, a na nastepnej wizycie już ponad 160 :) także mysle ze przyspieszy i nie ma co sie na zapas martwić:)
    co do pracy, ja juz na zwolnieniu i jak tylko bede mogla to bede siedziec przyjamniej dwa lata w domu. z pierworodnym byłam 2.5roku a potem i tak na początku wrocilam na pol etatu w sumie. zreszta jestem naucz. (Seli, tez dodatkowo jestem pedagogiem specjalnym :)) ), wiec moja praca dziennie to 5godz poza domem.

    5 godzin plus papiery i takie tam :P mnie ominą w następnym tyg rady... Ale papiery muszę pozanosić. Nie narzekam bo lubię pracę z dzieciakami, a mam np. świetnego marudę, będzie zrzędzić, a potem powie teatralnie "jest wszystko w porządku" albo "pani jest najlepsza na świecie" :D hahaha i powie to każdej ;P bo wie, że dobrze na tym wychodzi :P i wie, że mam słabość to nie ma kar :P ale mnie czasem tak rozbraja... raz zabroniłam mu malować się po rękach to uwierzcie, nie wiem jak to kurcze zrobił ale na matmie zdjął buty, skarpety i pomazał się po stopach :P bo tego nie zabroniłam przecież :P i raz pracuje 3h innego dnia 6 :P zależy. Więc niby tragedii nie ma ale mimo wszystko.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do fryzjera... Byłam przed ciążą, wydałam 300 zł a po dwóch tygodniach nie było śladu farbowania :P nadal mam ochotę coś zmienić, jakieś pasemka czy coś... Ale jak znów mam się nasiedzieć, wydać kasę a efekt będzie chwilowy to mi się odechciewa :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • anika82 Ekspertka
    Postów: 331 78

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka86 wrote:
    Byłam dzisiaj u kardiologa wizytę miałam przed ciążą jeszcze umówioną bo po grypie miałam za wysokie ciśnienie brałam przez miesiąc leki teraz kardiolog kazała mi odstawić przez pierwszy trymesrt. Zobaczyła moje ekg i zrobiła mi usg serca, kazała mi jutro przyjść na założenie holtera, bo mam za szybką akcję serca i jakaś zastawka nie do końca mi się domyka. Boję się ze coś będzie nie tak...
    A jak8 masz puls bo ja cały czas ponad 90. I nawet ostatnio lekarka o to pytalam

    28.03.2015 Antosia
    3jgxgzu3j37hb7pn.png
‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking aplikacji ciążowych dla kobiet w ciąży

Jak wybrać najlepszą aplikację ciążową? Zapytałyśmy o to tysiące kobiet w ciąży i po porodzie odwiedzających nasz portal. Najlepsza aplikacja ciążowa to taka, która spełnia szereg wymagań – śledzi wagę z indywidualnymi normami, oferuje codzienne porady tworzone przez lekarzy, ma tryb połogu i naprawdę towarzyszy kobiecie przez całe 9 miesięcy. Wyniki rankingu w kilku aspektach nawet nas zaskoczyły.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ