X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, poniżej 2 jest, ułożenie obecne Gabrysia niby też jakieś tam zagrożenie, ale póki nie ma wielkich skurczy z bólami, ale takich serii a nie, że jeden się zdarzy, a szyjka ponad 2 zamknięta i bez rozwarć to jeszcze to nie jest takie wielkie ryzyko.

    I on mi powiedział, że jak będę leżeć i pachnieć, słuchać jego zaleceń to będzie ok, bo on nie jest lekarzem, który dopuścił do przedwczesnego porodu :P
    I licząc, że nawet skróci się te 0.5 cm to i tak w 37tc będę miała centymetr ponad :) Aby tylko leżeć i nie dawać młodemu tak naciskać.

    i serio, serio... 4 tygodnie !! :P jak nie lepiej nawet trochę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 19:56

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samo takie skrócenie nie kwalifikuje raczej do sterydów, tymbardziej ze nie skraca się dalej . W dodatku na ip to by wzieli polozyli na oddzial tez :)

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Samo takie skrócenie nie kwalifikuje raczej do sterydów, tymbardziej ze nie skraca się dalej . W dodatku na ip to by wzieli polozyli na oddzial tez :)

    dokładnie :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha! No to Seli grzecznie leży i nie kombinujemy :)

    Seli lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I radoche mam, że już ogarniam co może boleć a co nie :P
    I że w sumie ułożony tak prawidłowo, może trochę za wcześnie i ciśnie, ale dam radę z tą poduszką :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    I radoche mam, że już ogarniam co może boleć a co nie :P
    I że w sumie ułożony tak prawidłowo, może trochę za wcześnie i ciśnie, ale dam radę z tą poduszką :P
    Tojuz główka w dół ułożony?

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod pupę poducha żeby wyżej było...może i tak. To poinstruuj nas co może boleć a co nie :)

    Ja jutro badanka...pojemniczek na mocz już naszykowalam na widoku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 20:24

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mnie boli wszystko w bokach bo jest ułożony głową bardzo nisko, palcem mogę go postukać w czoło :P hahaha i już nawet zniesienie zakazu mnie nie satysfakcjonuje bo oboje jak o tym myślimy to mamy opory skoro palcem można się otrzeć to tak wiesz... :P
    a on łapkami tam gmera i rozpycha przy jajnikach a łepkiem uderza w szyjkę. Chyba charakter będzie miał po mnie.... :D

    Ja badania zrobię początek grudnia, koniec listopada kolejne. Chciałam teraz GBs ale powiedział, że nie i koniec bo nie urodzę i nie mam prawa :P hahaha

    Ja liczę, że on dzięki tej poduszce nieco się cofnie, wtedy pewnie będzie gorzej dla moich żeber ale żebra lepiej to zniosą niż szyjka :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dzięki poduszce nie bedzie tak napierał na szyjke :)

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole nie wiem czemu nie wpadlam na to wczesniej, po dzisiejszych bolach jak leze z poduszka to juz czuje roznice ;p

    Tesco nam przyszlo, mam zapasy na wojne :D hahaha i maz jutro ogarnie apteke. Jak fajnie, ze mozna wszystko tak zdalnie zrobic ;)

    A torbe... spakuje za 2 tygodnie. Mam przygotowane rzeczy w roznych szafkach wiec nawet na szybko dam rade ale jeszcze daje sobie czas.

    Kendy spojrzalam na ciacha. "My" zrobilismy w szarlotke dwa dni temu z renety. Ale pycha ;D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem co mi odwala z tymi ciastami. Jedno się kończy piekę następne :) pisałam z kumpelą właśnie się śmiała że też tak miała pod koniec ciąży . Korzystam podświadomie bo potem czasu nie będzie czy co?:)
    Seli Wy..czyli mąż :) fajnie mieć ciacho do kawki porannej:)

    Ostatnio nie mogę zasnąć:( mimo zmęczenia. Dużo już myślę o porodzie,wyobrażam sobie jak to będzie...i te emocje nie dają mi spać :) to pozytywne i piękne emocje ale bezsenność już daje się we znaki...

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli. jeszcze trochę musisz pocierpieć szybko zleci wiem jak to jest ciężko leżeć i pachnieć. Pamiętam jak męczyłam na początku ciąży kiedy nie wiadomo czemu krwawiłam i 2 tygodnie leżałam plackiem tylko do toalety chodziłam. Czego się nie robi dla naszych dzieci :)

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślałam że tylko ja tak umieram jak mam gdzieś iść na piechotę. Poszłam dziś dosłownie 300 metrów do biedronki mam. miałam uczucie jakby mnie brzuch do gleby przytulał :D zasapałam się i zmęczyłam jak nie wiem i stwierdziłam że dopóki mogę to rower jest moim zbawieniem. praktycznie się nie mecze brzuch nie ciągnie,nie mam zaburzeń równowagi. przed chwilą skończyłam malować paznokcie u stóp tak wzdychałam że aż mąż się śmiał :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 22:57

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja już od 31 tygodnia jest głową w dół :) Wcześniej była poprzecznie ułożona.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 2 miesiące.
    A pierwszą ciążę leżałam 7miesiecy. pierwsze 5 miesięcy potem na 6 i 7 miesiąc mogłam wstać ..a potem 8,9znowu leżałam bo woda mi się zbierała i puchłam bardzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 23:01

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel
    Podziwiam. Ja już w malowanie się nie bawię. Obciąć już trudno ale jeszcze daje radę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 23:04

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my czyli maz hehehe :D bo w robocie ciasto sie wyrobilo kruche, rozwalkowac na spod a jablka obralam na siedzaco, on starl tez w maszynce (jaka super sprawa, szczegolnie jak 4kg sie trze), jest taka "gruba" warstwa jablek ;D kwasna, posypana pudrem z wierzchu... mniam mniam ;D

    Szczerze to mnie nie meczy nawet juz te lezenie. Bo mam zawroty glowy, refluks i wymioty. Jak bylam w pelni sil na poczatku to co innego.
    Brzuch mi wywalilo ;p ciezej jest, wod mam duzo, tez puchna mi juz uda i boczki. Dlatego juz tak zle nie jest tylko lezec :p

    Paulina a tez tak nisko jest? U mnie ten nacisk jest mocny, myslalam, ze sobie wyolbrzymiam ale lekarz przyznal mi racje :p hehe a ile on ma sil w raczkach, nie wiem co on tam gmera ale od wczoraj nie kopie tak nogami jak wali raczkami.

    Ogolnie witam sie w czwartek :) leze i mi sie nic nie chce. Nawet mezowi nie kazalam kawy robic, kot nade mna zwisa i tryka, ze juz obudzona powinnam byc i go wypieszczac.

    Chyba chocapici na sniadanie zjem :p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 15 listopada 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Wy piszecie ze brzuch Wam wywalilo a moj chyba nie rosnie, a wrecz czasem mam wrażenie ze jest coraz mniejszy :(
    Obudzilam sie o 3:30 i nie moglam zasnac do 5 :( w dzien odespie...

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 15 listopada 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    Kurcze Wy piszecie ze brzuch Wam wywalilo a moj chyba nie rosnie, a wrecz czasem mam wrażenie ze jest coraz mniejszy :(
    Obudzilam sie o 3:30 i nie moglam zasnac do 5 :( w dzien odespie...

    Tez tak czasami mam, dzis jest mniejszy troche ale wczoraj to apogeum ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mało jakoś aktywna tu jestem ostatnio, ale podczytuję, podczytuję.
    Seli, doczytałam że leżenie, na szczęście nie zostało już dużo.
    Lisa, kiedy masz ciąże jako donoszoną? Odpoczywaj, będzie dobrze :)
    Kendy, znowu z pysznościami... i to mój ulubiony Milky Way.
    I powiem Wam ze skrócić paznokcie u stóp to nie lada wyzwanie.
    Ktoś dziś wczytuje?
    A, i ostatnio dowiedziałam się że na zgagę pomaga majeranek. Łyżkę zalać wrzątkiem, przecedzić i wypić. Nie sprawdziłam bo nie mam zgagi,na szczęście.


    qdkk20mmaxfz3x0q.png
‹‹ 734 735 736 737 738 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ