X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24
    To dobrze,że będziesz miała pomoc i opiekę. Tym bardziej niczym się nie przejmuj i przyjmuj pomoc siostry. To żaden wstyd. Wiem,że głupio. Każdy woli zrobić wszystko sam ale docen i śmiało korzystaj. Ahh żeby mi tak siostra pomoc zaoferowała kiedy było trzeba...

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Dobra. Nie rodze ;p

    Szyjka 2.3, przystopowala! Wieksza dawka lutki, lezenie z poducha pod tylkiem. Gabrys jest zadowolony z siebie i cisnie mnie mega... Nie dalo rady zmierzyc glowki... Ani jej zbadac. Cala reszta ok, wod tez sporo. Powiedzial, ze totalnie nic mi nie wolno ;p Gbs pobierze za dwa tygodnie. A powiedzial, ze po 37 tc cofnie kazdy nakaz :p hahaha no i jak badal miekkosc szyjki palcem to wlasnie mowi, ze czuc glowke i ze rzeczywiscie mi daje popalic. Ale lozysko cofniete, wody sa ok, a rozwarc od wewnatrz nie ma. A szyjka nie jest jakos miekka, lekko tylko jak przy lutce :)
    No i powiedzial co ma niepokoic a co jest spowodowane ulozeniem itp.
    No i super. Ale leżysz dalej. Te 3 tygodnie musisz wytrzymać. Super,że szyjka przystopowała:).
    Widzisz leżenie się opłaciło!!!:) Teraz będzie ci się lżej leżało,co?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 18:35

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Lisa24
    To dobrze,że będziesz miała pomoc i opiekę. Tym bardziej niczym się nie przejmuj i przyjmuj pomoc siostry. To żaden wstyd. Wiem,że głupio. Każdy woli zrobić wszystko sam ale docen i śmiało korzystaj. Ahh żeby mi tak siostra pomoc zaoferowała kiedy było trzeba...

    Doceniam bardzo bardzo, siostrę mam mega kochaną, ale wiem, ze sama ma dwójkę dzieci (choć już trochę większe), studiuje i pracuje i jakoś mi tak ciężko, przyjmować od niej pomoc. Chociaż wiem, ze teraz są ważniejsze rzeczy i jak będzie trzeba to trzeba

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja grzeszę...obżarłam się snakami serowo ziemniaczanymi ( tak mnie naszło) i wstawiłam właśnie do piekarnika szarlotkę z budyniem.

    Trzeba odpocząć ..mąż mi się rozłożył( grypa,nie że do seksu :))i od wczoraj skacze koło niego ...tyle razy on skakał koło mnie .chce się odwdzięczyc ale lekko mi nie jest:) tym bardziej docenia..

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Doceniam bardzo bardzo, siostrę mam mega kochaną, ale wiem, ze sama ma dwójkę dzieci (choć już trochę większe), studiuje i pracuje i jakoś mi tak ciężko, przyjmować od niej pomoc. Chociaż wiem, ze teraz są ważniejsze rzeczy i jak będzie trzeba to trzeba
    Jasne,nieraz trzeba schować dumę w kieszeń. Też nie lubię być od nikogo zależna ale tu kochana siła wyższa. Walczysz o swoje dziecko!Podejdź poważnie do tematu.

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli super wieści. Teraz 3 tygodnie leżenia zlecą raz dwa i wstaniesz na nogi i kto wie może Ci sie pofarci i szybko urodzisz :D

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile wasze dzieciaczki ważą..nie chwaliłyscie się..Seli,Lisa..

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie że zleci. Tydzień za tygodniem leci jak szalony. Teraz na finiszu to leżenie już nie takie straszne. Gorzej na początku jak się ma w perspektywie leżenie całą ciążę...masakra. Dziewczyny u was z górki:)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 1400 :) no u mnie jeszcze 6-7 tyg ale tez szybko minie !:)

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przepisywal nic. Biore 2x200 lutki, i przemywam tantum rosa, i biore lactovaginal. Tyle na srodek. A bole sa bo uciska, jakby bolalo mocno przy skurczach to na ip. I jesli w ciagu tygodnia bedzie zle to jechac i wtedy zastrzyk ze sterydow bo po skonczonym niby 34 sie juz nie stosuje. Ogolnie powiedzial mi ( tak by mnie nastraszyc), ze jedna urodzila sn i przypadek jak moj, dziecko fajne ale zakazenia dostalo i zmarlo. I bym nie kombinowala aby i lezala ;p bo maz mowi czy jak w domu "leze" to czy moge ciasta piec ;p a ja naprawde leze, a ostatnio to juz w ogole... Bo pytalam o sn i czy sa jakies przeciwskazania. Powiedzial, ze nie koniecznie. Jesli w ciagu 2 tyg nie zaczne rodzic nagle to sn, bo inaczej cesarka dla bezpiecznstwa dziecka...

    Hmm... Poczulam poklady energii by do 1.01 przetrzymac.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas cos kolo 1900-2000 bo mierzyl innymi parametrami bo sie inaczej nie dalo.

    Kendy lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    U nas 1400 :) no u mnie jeszcze 6-7 tyg ale tez szybko minie !:)
    No trochę dłużej. Ale popatrz na to z tej strony,że 9 miesięcy na pewno nie przelezysz:) max 7 tygodni. Dasz radę ;)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa ja tez od 29 tc uziemiona ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Nie przepisywal nic. Biore 2x200 lutki, i przemywam tantum rosa, i biore lactovaginal. Tyle na srodek. A bole sa bo uciska, jakby bolalo mocno przy skurczach to na ip. I jesli w ciagu tygodnia bedzie zle to jechac i wtedy zastrzyk ze sterydow bo po skonczonym niby 34 sie juz nie stosuje. Ogolnie powiedzial mi ( tak by mnie nastraszyc), ze jedna urodzila sn i przypadek jak moj, dziecko fajne ale zakazenia dostalo i zmarlo. I bym nie kombinowala aby i lezala ;p bo maz mowi czy jak w domu "leze" to czy moge ciasta piec ;p a ja naprawde leze, a ostatnio to juz w ogole... Bo pytalam o sn i czy sa jakies przeciwskazania. Powiedzial, ze nie koniecznie. Jesli w ciagu 2 tyg nie zaczne rodzic nagle to sn, bo inaczej cesarka dla bezpiecznstwa dziecka...

    Hmm... Poczulam poklady energii by do 1.01 przetrzymac.
    Wiesz co..się zastanawiam czy bym nie pojechała przy jakim kolwiek nawet najmniejszym sygnale na IP po ten zastrzyk właśnie skoro można go dostać tylko do 34 tygodnia skończonego a lekarka Lisy mówiła że to nie zaszkodzi a pomoc może . Tak wyrazie w. Może jak coś cię zaboli jedz.
    Noi odpoczywaj dalej tak dzielnie:) nie jest łatwo wiem ale przy takie motywacji nie ma co narzekać. Walczycie o zdrowie i życie swoich dzieci ...tak też sobie mówiłam ja leżąc ..

    A ja tak się zastanawiam czy wizyta raz w miesiacu na tym etapie to nie za rzadko? Tyle się może zadziac przez 4 tygodnie i mogę nawet nie wiedzieć a szyjka w ciagu tygodnia jak u Lisy jak może się skrócić...i tak dłuży mi się od wizyty do wizyty. No ale chyba jest dobrze i trzeba się cieszyć skoro nie zaleciła lekarka częściej.
    A wy jak czesto macie wizyty?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 19:22

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, ma racje, niestety wcześniaki często mają infekcje w szpitalu i ciężko z nimi walczą, leż i nie ryzykuj ;)


    Kendy ale na ip.nie dadza zastrzyku w razie wu :p na jakiś tam ból tylko jak widać ze jest zagrozenie porodem przedwczesnym. a po 34 sie nie daje bo nie jest potrzebny, takie dzieci juz zazwyczaj sobiebradzą z oddychaniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 19:25

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli może urodzimy tez w tym samym tygodniu :P oby po 37:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 20:07

    Seli lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy ja mam co 4tyg wizytę, w poprzedniej ciazy tez tak mialam. Jedynie ostatnią mialam dodatkowo kolo 40tyg bo bylam sfrustrowana ze rozwarcie jest doktor mowil.ze zara rodze a tu klops wiec poszlam tak sobie zobaczyc jak sytuacja :D

    Kendy lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce ip i patologii :p wole grzecznie lezec. I nie miec bolesci.

    On sie z moim przekomarzal, ze nie rodze ale moze do szpitala pojade ;p ja sobie mysle "no smieszne doktorku", ale nie bylo tak zle z szyjka. No i opierniczyl tez meza, ze ma nie dotykac brzucha, a on lubil masowac.

    Ogolnie zadowolona jestem bo konrety sa co wolno co nie i widze, ze dam rade ;D juz tyle dalam to i teraz dociagne.

    Kendy lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Seli, ma racje, niestety wcześniaki często mają infekcje w szpitalu i ciężko z nimi walczą, leż i nie ryzykuj ;)


    Kendy ale na ip.nie dadza zastrzyku w razie wu :p na jakiś tam ból tylko jak widać ze jest zagrozenie porodem przedwczesnym. a po 34 sie nie daje bo nie jest potrzebny, takie dzieci juz zazwyczaj sobiebradzą z oddychaniem.
    A ta szyjka krótka u Seli nie jest już sama w sobie zagrożeniem przedwczesnym porodem?
    źle kombinuje?;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 19:43

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Lisa ja tez od 29 tc uziemiona ;)
    Serio? Już 4 tygodnie leżenia ci poleciały ?

    qb3cj44jih1qq6pl.png
‹‹ 733 734 735 736 737 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ