X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Madlen_Madlen Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 listopada 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Madlen a jak wyprawka u Ciebie?
    Jak Zuzia rosnie? :)


    Ja musze w koncu przygotowac torbe do szpitala ;p


    W poniedziałek Zuzia ważyła trochę ponad 2 kg, lekarz mówił, że to w normie jak na 33 tydzień (ale za to ma brzuszek trochę większy i krótszą kość udową niż statystycznie, ale wszystko w granicach normy. Widocznie będzie mała i gruba - też taka byłam jak się rodziłam, a podobno to dziedziczne :D)

    Wyprawka prawie skompletowana, ale torby też jeszcze nie mam spakowanej :P
    Zostało jeszcze kilka rzeczy typu pieluchy, jakaś koszula czy cokolwiek do porodu.
    I no właśnie, tu pytanie do Was - w czym planujecie rodzić? Kupujecie coś specjalnego na poród czy wybieracie np jakąś starą koszulę, którą i tak planujecie po porodzie wyrzucić? :>
    Mammamia11 wrote:
    U nas imię wybrał nie wiem kto:) ja chciałam Kubę A mąż uparł się na Aleksandra;) co mi się WGL nie podobało i cały czas mówiłam że albo inne imię albo rozwod:) aż gdzieś usłyszałam Maksiu i tak rzuciłam że może Maks i tak już zostało:)
    Mój uparł się na Zuzię, a ja zupełnie nie miałam pomysłu na imię dla dziewczynki, więc łaskawie się zgodziłam :D A Maksio to super imię, więc myślę, że dobrze wybraliście :)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 listopada 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa to mamy podobne obawy ;D

    Ja mam koszule taka z tkmaxxx, delikatna, w miare krotka, aby bylo wygodnie :) dziewczyny fajne z pepco kupily.

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 21 listopada 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka, jaki mały brzuszek :-)
    Lisa, mój jest podobny na wielkość.

    A ja z kolei mam obawy,że przeoczę odejście wód plodowych. W szkole rodzenia mówili, że skurcze przepowiadające ustają po kąpieli. A jak się okaże, że w tej kąpieli odejdą mi wody i nie będę o tym wiedzieć? :-P
    No chyba,że te wody będą się jakoś unosić, jak ropa na oceanie :-D

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 listopada 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Elmuszka, jaki mały brzuszek :-)
    Lisa, mój jest podobny na wielkość.

    A ja z kolei mam obawy,że przeoczę odejście wód plodowych. W szkole rodzenia mówili, że skurcze przepowiadające ustają po kąpieli. A jak się okaże, że w tej kąpieli odejdą mi wody i nie będę o tym wiedzieć? :-P
    No chyba,że te wody będą się jakoś unosić, jak ropa na oceanie :-D

    Ale poczujesz jakbys siusiala ;p to podobno chlusniecie.

    Elmuszka lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 21 listopada 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ale poczujesz jakbys siusiala ;p to podobno chlusniecie.

    Chluśnięcie albo sączenie. Różnie może być :-)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 21 listopada 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka ale masz zgrabny brzuszek :)

    Lisa czytałam, że większość kobiet nawet nie wie że odszedł im czop, także tego :D

    Seli myślę, że po porodzie sn będzie Ci wszystko jedno czy dziecko będzie we krwi, mazi itd. ;)

    Lisa24, Elmuszka lubią tę wiadomość

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 listopada 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka, no niby tak, ja ostatnio mam schize, ze moze sie sacza... ale nie ;)

    Paulina, kto wie... Ja moge byc rozstrzesiona i spanikowana po wszystkim. Wiem, ze na sama akcje moge sie spiac ale po... Pewnie bede musiala odreagowac. Taki widok moze mnie przerazic ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę,że nie tylko ja mam porąbane sny:)

    Madlen_Madlen witaj:)

    Spaceangel
    Powodzenia na wizycie.

    Ja myślę,że spokojne dziewczyny. Akcji porodowej i tych skurczy raczej nie da się przegapić. W końcu lekkie to nie jest. Da się we znaki :)

    Elmuszka
    Brzuszek masz maleńki aż w szoku jestem .ja taki miałam chyba w 4 mcu:) no ale mój bije rekordy tu widzę,więc inna bajka.

    Lisa
    Twój już taki ciążowy,okrągły,fajny.

    Seli
    Mąż trochę zluzował czy wydzwania co chwilę czy nie rodzisz?

    Elmuszka lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma w pracy duzo roboty chyba bo malo co pisze :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Elmuszka piekne zakupy i jeszvxe piękniejszy brzuszek :D mega zgrabny i malutki. Idziemy podobnie a mam chyba z 2-3 razy większy :P ale wszyscy mi mówią ze mam duży brzuch.. taki urok chyba :P

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dabb23c3657e.jpg

    To był dokładnie 30tyg i 3 dni chyba
    Ja nie wiem czy mój taki mały, mi się wydaje ogromny! ale koleżanki twierdzą, że miały dużo większy na tym etapie :)
    Najzabawniejsze dla mnie jest to, że jestem już 13 kg na plusie i nie mam pojęcia gdzie to jest, przecież sam brzuch tyle nie waży!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 13:42

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melduje się po wizycie. Według usg idealnie 33+1.Przepływy w normie, szyjka 4,4 cm twarda i zamknięta więc córcia nie szykuje się do wyjścia i mam wrażenie że się nie urodzi przed terminem :D. Mała waży 2191 czyli mniej więcej 50 centyl na 33 tydzień, przewidywana waga urodzeniowa 3,4 - 3,5 kg. Wody płodowe afi 13 a norma jest 5-25 więc średnio ale kazał się tym nie martwić.
    Uśmiał się z moich uwag że mam brzuch mały :)
    Moje nieszczęsne bóle miesiączkowe i skurcze to niestety normalne a że nie ma to wpływu na nic to po prostu tak ma być macica sobie ćwiczy.
    Zanim mnie zbadał to wytłumaczył że podtrzymywanie ciąży kończy się na 34 tygodniu jeżeli po tym tygodniu coś się dzieje to znaczy że jest ku temu powód i organizm żeby zabezpieczyć dziecko chce je wydać na zewnątrz i nie powinno się porodu zatrzymywać bo mija się to z celem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 13:42

    Seli, Lisa24, Elmuszka, Magdoczka, katepr lubią tę wiadomość

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale w sumie słodkich mamy tych mężów, ze się tak zamartwiają :P nawet jak nie raz przesadzają. A mojemu często zdążą się przesadzać i panikować niepotrzebnie :P ale w sumie chyba lepiej w tą stronę niż w drugą, jakby mieli mieć wywalone na wszystko i róbcie sobie co chcecie :P

    Co do wód to dalej co jakiś czas mam wrażenie „ułania”:P ale lekarz to kontroluje i wody wygladaja okej, w dobrej ilości. Tylko się trochę już do tego przyzwyczaiłam i boje się, ze w końcu to będą prawdziwe wody albo sączenie a ja nie zwrócę na to uwagi już..

    Seli, Mammamia11 lubią tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wody w sumie idealne ;)
    I mala ladnie rosnie, a jaka szyjka!


    Jak ja bym poszalala, ostatnie dni takie... Ehh, szkoda ;) Ja juz sie ekscytuje wizyta za tydzien. Ciekawa jestem co powie. Mam nadzieje, ze rozwarcie zadne mi sie nie robi.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka wrote:
    Ja nie wiem czy mój taki mały, mi się wydaje ogromny! ale koleżanki twierdzą, że miały dużo większy na tym etapie :)
    Najzabawniejsze dla mnie jest to, że jestem już 13 kg na plusie i nie mam pojęcia gdzie to jest, przecież sam brzuch tyle nie waży!
    Dziecko samo z siebie trochę waży, do tego wody płodowe, łożysko, macica, biust, większa ilość krwi krążąca w organizmie i się uzbiera ;)

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    melduje się po wizycie. Według usg idealnie 33+1.Przepływy w normie, szyjka 4,4 cm twarda i zamknięta więc córcia nie szykuje się do wyjścia i mam wrażenie że się nie urodzi przed terminem :D. Mała waży 2191 czyli mniej więcej 50 centyl na 33 tydzień, przewidywana waga urodzeniowa 3,4 - 3,5 kg. Wody płodowe afi 13 a norma jest 5-25 więc średnio ale kazał się tym nie martwić.
    Uśmiał się z moich uwag że mam brzuch mały :)
    Moje nieszczęsne bóle miesiączkowe i skurcze to niestety normalne a że nie ma to wpływu na nic to po prostu tak ma być macica sobie ćwiczy.
    Zanim mnie zbadał to wytłumaczył że podtrzymywanie ciąży kończy się na 34 tygodniu jeżeli po tym tygodniu coś się dzieje to znaczy że jest ku temu powód i organizm żeby zabezpieczyć dziecko chce je wydać na zewnątrz i nie powinno się porodu zatrzymywać bo mija się to z celem.

    Super ;) czyli oby tak dalej :) kiedy następna wizyta? Za 4 tyg czy każe Ci teraz częściej przychodzić ?
    Ja afi mam 13-15 zależy kto liczył :P

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka wrote:
    Ja nie wiem czy mój taki mały, mi się wydaje ogromny! ale koleżanki twierdzą, że miały dużo większy na tym etapie :)
    Najzabawniejsze dla mnie jest to, że jestem już 13 kg na plusie i nie mam pojęcia gdzie to jest, przecież sam brzuch tyle nie waży!

    Tak jak Paulina pisze, jest gdzie się uzbierać ;) a nie zwróciłaś uwagi na resztę części ciała czy nie puchną albo trochę przytyły? Ja się na twarzy zrobiłam taka zaokrąglona :P palce spuchnięte cały czas (chyba ze przytyły a nie spuchły xd” i w nogi/ uda mi poszło niestety :/ a kilogramowo +9 wiec tez śmiesznie bo mam wrażenie jakby było +15 minimum :P

    klz99vvjhysycx8i.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Super ;) czyli oby tak dalej :) kiedy następna wizyta? Za 4 tyg czy każe Ci teraz częściej przychodzić ?
    Ja afi mam 13-15 zależy kto liczył :P
    u lekarza prowadzącego na nfz mam 29 wizytę i od razu odbieram gbs i może cytologie do tej pory musze zrobić krew. Ale on nie robi usg także pewnie na nastepne usg na nfz to mnie zapisze za miesiac no i ktg od 36 tygodnia wiec tez bede musiała sie doczłapać :P

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    To wody w sumie idealne ;)
    I mala ladnie rosnie, a jaka szyjka!


    Jak ja bym poszalala, ostatnie dni takie... Ehh, szkoda ;) Ja juz sie ekscytuje wizyta za tydzien. Ciekawa jestem co powie. Mam nadzieje, ze rozwarcie zadne mi sie nie robi.
    trzymam kciuki żeby Gabryś jeszcze sobie posiedział ale nawet jeżeli miałabyś rodzić w 35 tygodniu to też ok, tak jak mi tłumaczył gin organizm sam wie kiedy dziecku będzie lepiej poza brzuchem. U Ciebie infekcje to myślę że od tego. Natura jest sprytna

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    u lekarza prowadzącego na nfz mam 29 wizytę i od razu odbieram gbs i może cytologie do tej pory musze zrobić krew. Ale on nie robi usg także pewnie na nastepne usg na nfz to mnie zapisze za miesiac no i ktg od 36 tygodnia wiec tez bede musiała sie doczłapać :P

    O ja Cię, a za miesiąc, jak pójdziesz na usg, to już będzie donoszona :O mega szybko mijają te ciąże :D słonie maja gorzej :P

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Tak jak Paulina pisze, jest gdzie się uzbierać ;) a nie zwróciłaś uwagi na resztę części ciała czy nie puchną albo trochę przytyły? Ja się na twarzy zrobiłam taka zaokrąglona :P palce spuchnięte cały czas (chyba ze przytyły a nie spuchły xd” i w nogi/ uda mi poszło niestety :/ a kilogramowo +9 wiec tez śmiesznie bo mam wrażenie jakby było +15 minimum :P
    Ano widzisz, a ja prawie te +15, a nie wydaje mi się, żebym gdziekolwiek przytyła oprócz brzucha i piersi :)

    Mi nikt żadnego Afi nie mierzył, ostatnio na USG byłam w 30 tyg. Powinnam się tym zmartwić?

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
‹‹ 759 760 761 762 763 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ