X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 listopada 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chodzi o mnie, nie o niego. Tak poloznicy zadecydowali. Co neonatolog na to? Nie wiem. Dzis jest wsciekla to boje sie odezwac. A i tak co innego mowi i co innego jest... to juz mi wszystko jedno.Fajnie jakby przeniesli go na drugi oddzial to tam inne zasady odwiedzin i opieki.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 30 listopada 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli i pewnie niebawem Go przeniosą. Głową do góry.
    Wyobraźcie sobie że przespałam całą noc. Wstałam, zjadłam śniadanie i zasnęłam na kanapie przed tv. Wlaśnie wstalam i idę po kawę bo jie mogę odkleic głowy od poduszki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 11:05

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 30 listopada 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśki, jakie macie laktatory? Juz wyprobowane, sprawdzone? A te które rodzą pierwszy raz kupujecie, kupilyscie laktator czy czekacie z tym na po porodzie?

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 30 listopada 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie Marin sen to zdrowie. Ja męczyłam się z zaśnięciem w nocy.Ale teraz tak mi fajnie pod kołdrą ..

    Seli bliżej niż dalej :) to mężuś dziś to pępkowe robi czy jutro?;)

    Katepr
    Powodzenia na wizycie ,ja zaciskam kciuki :)

    katepr lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 30 listopada 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marin
    Ja polecam kupić . Może się przydać do pobudzenia laktacji. Lepiej mieć a nie potem meża wysyłać by latał kupował nerwowo. Takie moje zdanie. Jednak ja nie inwestowałam w jakiś wypasiony,drogi,elektryczny z tego względu ,że przy córce korzystałam z laktatora sporadycznie i teraz liczę ,że też tak będzie. Bardzo sprawdził się by pobudzić laktację i potem gdy miałam nawał pokarmu i tak nabrzmiałe piersi ,że mała nie mogła chwycić to wtedy trochę musiałam odciągnąć. Dziecka raczej nie zostawiałam na długo więc nie przydawał się do całkowitego odciągania pokarmu.Ale może być różnie. Mam zwykły,ręczny z Akuku. Sprawdziłam jest fajny,lekko chodzi.Mi pasuje:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 11:15

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 listopada 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis ;)

    Ja kupilam reczny avent natural ale w szpitalu dostalam elektryczny i dokupilismy lovi elektryczny. Mnie uratowal. Ale warto sie wstrzymac i zobaczyc jak sie sprawdzi w szpitalu bo mozna wypozyczyc.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 30 listopada 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj robię rybę z frytkami.
    Przyszłam z labo, wypiłam inkę, nastawiłam pranie i padłam na łóżko. Obudziła mnie siostra telefonem :)
    Musze isc cos zjeść :)

    Kendy lubi tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 30 listopada 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_2603 wrote:
    Jestem po wizycie :)
    Młoda podkoksowala i waży 2967g. Jestem w szoku :) W 3,5 tygodnia ponad kilogram!!! Ale pani doktor powiedziała, że teraz niekoniecznie musi dużo przybrać. Stwierdziła, że miała wyrzut apetytu :D
    Wszystko jest dobrze. Szyjka długa i zamknieta, no i główka zaczyna schodzić w dół i dlatego mogę czuć to kłucie. GBSy pobrane. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Pewnie już ostatnia. Aha! Badanie było już trochę bolesne i ginka mówiła, że teraz już tak bedzie...

    Kawał kobietki! Mam nadzieje, że mój mały też ładnie przybral, bo ostatnio szału nie bylo. Czyli jeszcze się widzicie. U mnie od poniedzialku dwa tygodnie czekania i szpital. Czekam, czekam!

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy lovi prolactis elektryczny, wiec starszy model ale ma dużo bardzo dobrych opini i była na niego spora promocja. Mam ten komfort, ze zawsze będę miała komu odsprzedać jesli karmienie nie wypali :P

    Zosia jak ten czas leci :O 2 tygodnie :O zazdro ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 12:17

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    My kupiliśmy lovi prolactis elektryczny, wiec starszy model ale ma dużo bardzo dobrych opini i była na niego spora promocja. Mam ten komfort, ze zawsze będę miała komu odsprzedać jesli karmienie nie wypali :P

    Zosia jak ten czas leci :O 2 tygodnie :O zazdro ;)

    To ja go mam :D jest swietny :p

    Ja.mam mielonego rybnego... i dziwnie zielona zupe... ale kij ze wszystkim. Gabrysia przenosza na lzejsza sale i mam dostep do niego 24/24 <3

    Paulina_2603 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Seli rewelacja !!!

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam laktator elektryczny canpol bo była na niego akurat promocja (160zl). Ale nie mogę narazie nic o nim powiedzieć. Myśle ze opinie są tak różne o laktatorach jak różne są sytuacje i potrzeby mamusiek.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam laktator elektryczny medela swing, bardzo mi się sprawdził.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też myślałam o lovi prolactis. Na gemini kosztuje 307 zł chyba. Więc cena przystępna wydaje mi się, no i tak jak pisze Lisa masa pozytywnych opinii. Tylko powiedzcie mi czy te "nakładki" na piersi to on ma silikonowe czy plastikowe?

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    Jestem już w domu. Usg i ktg prawidłowe, do kontroli za tydzień, akurat wtedy mam wizytę.. Mała waży 2540 g :) niech już nie straszy.
    Super, że u Was już ok. Ciekawe z czego wynika to, że Ty nie czułaś ruchów, a one się zapisały na KTG.

    Paulina_2603 wrote:
    Jestem po wizycie :)
    Młoda podkoksowala i waży 2967g. Jestem w szoku :) W 3,5 tygodnia ponad kilogram!!! Ale pani doktor powiedziała, że teraz niekoniecznie musi dużo przybrać. Stwierdziła, że miała wyrzut apetytu :D
    Wszystko jest dobrze. Szyjka długa i zamknieta, no i główka zaczyna schodzić w dół i dlatego mogę czuć to kłucie. GBSy pobrane. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Pewnie już ostatnia. Aha! Badanie było już trochę bolesne i ginka mówiła, że teraz już tak bedzie...
    Ale fajnie! To już konkretna baba z niej. Zaraz rodzisz, nie ma to tamto!
    Seli wrote:
    Dzien dobry :) po 5 zobaczylam moja buziulke bez ani jednej rurki :) karmimy sie juz butla tylko z moim mlekiem :D

    I moje dziecie zrobilo takie kupsko... dobrze, ze mial tetre bo pol inkubatora byloby zapchane ;p wczoraj nam siknal do gory a dzis puscil fontanne... Masakra :D
    Seli, ale super się Ciebie czyta! Jaka przemiana ze zmartwionej na przeszczęśliwą! Bólu porodowego to pewnie w ogóle nie pamiętasz :P


    Co do laktatora to ja dostałam używany ręczny od bratowej, porządnie go wymyję, jak będzie awaryjna sytuacja, to będę używać, wiem, że w szpitalu można pożyczyć też więc dopiero po porodzie będę decydować. Jak mi się przyda elektryczny to dopiero zainwestuję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 13:12

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli to super wiadomość ;)) nim się obejrzymy a będziesz pisać, ze wychodzicie do domu :D

    Byłam na tej porodówce, w sumie chyba się zdecyduje na ten szpital, całe skrzydło w której jest położniczy i porodówka jest nowowybudowane, działa od września, podobno najnowocześniejszy sprzed w malopolsce. Położne wydają się bardzo miłe. Wiadomo, ze najważniejsze doświadczenie itd ale tego nie sprawdzę od tak xd rozmawiałam z jedna mama, która przyszła na kontrole z 3 tyg maluszkiem i bardzo chwaliła porodówkę i oddział. Sale są duże, jedno i dwuosobowe z łazienkami. Ona miała podpisaną umowę z położną.. i tak się teraz zastanawiam. A czy ktoś z naszego forum bierze tez prywatnie sobie położną? Co o tym myślicie? Nie wiem nawet jak to wyglada.. dzwonię do niej jak zacznę rodzic i ona przyjeżdża i cały czas ze mną siedzi itd?? Katepr a u Was tez tak można załatwić??

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marin sylikonowa :D jeśli dobrze myśle o co Ci chodzi :D

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam laktatora. Położna mówiła żeby się wstrzymać, a w razie czego mąż odniesie do szpitala.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa u nas w zadnym szpitalu nie mozna miec poloznej z zewnatrz i uwazam.to za dobrą rzecz. Mamy mlodą dosc kadre w wiekszosci, laski sie starają a pensje dostaja wiec dla mnie bezsensu brac osobno polozną i placic. Ale to moje zdanie

    Laktator mialam reczny kupowalam przy wyjsciu ze szpitala zajezdzajac do apteki bo musialam pobudzic laktacje bardziej.. niestety po 5min myslalam ze reka mi odpadnie, tym
    razem zamowilam elektryczny ale z ali wiec dałam 80zł za niego :D

    U nas po wizycie wszystko w porządku, mała waży 2130g wiec uff 50 centyl. Niestety w wynikach widzę że główka na 35tydzien :o mam nadzieje ze to będzie błąd :D niestety musze zrobic obciążenie glukozą łee

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 13:27

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam laktator ręczny z aventa po siostrze nie wiadomo jak będzie z karmieniem wiec go wyparzę na razie na tym poprzestanę :)
    Kendy wyniki dopiero późnym popołudniem, Mam nadzieję..
    To co znalazłaś jest dość popularne w Anglii jako baked potato ogromnego ziemniora wypychają najczęściej serkiem, majonezem i szczypiorem im b bardziej tłuste tym u angoli lepiej.moja ulubiona wersja to jednak tuńczyk z puszki + majonez i szczypiorek mojemu mężowi chyba najbardziej smakuje mięso mielone+boczek+ sos pomidorowy :) Właśnie kilka puszek tuńczyka mi się pałęta po szafkach może zrobię

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
‹‹ 791 792 793 794 795 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ