X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze a ja nie czuje smaku nadal..i jedzenie to lipa :p

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, Katepr nie zrozumialas mnie. Kp to nie priorytet ale chodzi o to, ze chca pomoc w tym jesli mi zalezy ale takie sa kroki. To III stopień, mają nowiutkie sprzęty, jest tu naprawdę dobrze. Nie wiem ile ma procent... wiem, ze 46 wilgotnosci i 31 stopni ciepla, tyle pamietam. Zwroce uwage ile tlenu jak pojde znow karmic. Ale tak jak pisalam... oni wyjmuja... hm. Ja sie totalnie nie znam, pisze tu jak jest...

    Uhh dzis padam fizycznie i psychicznie. Odpuszcze dwa nocne karmienia i odpoczne bo rycze caly dzien. Pocieszam sie, ze nie tylko ja. Moze poprosze o psychologa... bo wiem, ze jest i matki moga skorzystac jesli dziecko jest na patologii albo intensywnej...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I z jednej strony... Jak juz wyjma i mozna brac na jakis czas poza oddzial to dla mnie ok. Dobrze, ze to nie jest tak, ze "o dzis go wyjmujemy, niech jedzie do domu". Bo balabym sie. Tak wiem, ze bedzie obserwowany i badany jak radzi sobie poza i czy jest na tyle juz zdrowy i silny by isc do domu.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, pewnie bierz psychologa. Może nawet pomoże Ci załatwić salę bez matki z dzieckiem.

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia, a co u Was?

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marin wrote:
    Seli, pewnie bierz psychologa. Może nawet pomoże Ci załatwić salę bez matki z dzieckiem.

    Wlasnie nie rozumiem o co kaman... inne matki z tej patologii siedza razem, zwolnily sie miejsca bo byly wypisy... widze wolne sale, w ogole wolnego jest duzo. I o... te ode mnie babki jutro pojda raczej do domu. Tu trzymaja 48 h i jak rodzi sie do 13-14 to daja wypis ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no nigdzie tak niema ze wyjdzie i odrazu do domu :) jak juz wyjdzie z pudła i bedziesz mogla go tulić czesciej to będzie pewnie super. Jeju taki duzy i wilgotnosc mu ustawili, szok :D ale dobra juz nic nie mowie bo to pewnie zalezy od oddzialu :)
    O tym.psychologu to powiedz bo pewnie niema go na miejscu :p a posciel tez powinni zmienic jak sie poprosi no kurcze :p

    Seli bo musisz sie up9minac o tą salę i byc upierdliwa. :p

    U nas nawet po 17 wypuszczają po 2 dobach ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 18:59

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde katepr nie stresuj ;p ja nie wiem o co kaman... w sumir im mniej wiem tym spookojniejsza jestem. Bo co polozna to inne wytyczne. W ogole jest zdziwienie, ze 7 doba od narodzin a mial podawane tylko 3ml mleka, 7... a tu dzis juz 60 ml. Jutro pewnie zwieksza znow.

    U nas nie wypisza ;p ogolnie na obsluge nie narzekam... Ale z ta posciela slabo :p no nic. Bede probowac. I psycholog dojezdza

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno mają pościel tylko żydzą :D :D

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was korzystała we wcześniejszym porodzie albo kupiła na ten poród/ Albo może Ty Katepr masz jakieś doświadczenie ze swojej pracy/ z żelu porodowego np. Natalis? Macie/znacie może jakieś opinie na temat produktów tego typu ?:) bo opinie albo super albo średnie a cena w sumie wydaje mi się dość wysoka

    Od dwóch dni włączył mi się tryb -przygotowanie na poród- :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 19:46

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Kendy to nawet nie kłucie, tylko takie ściskanie, ból i w sumie nawet nie szyjki, tylko blisko nad wejściem pochwy (kiedyś czułam w tym miejscu takie rozpierania, ale teraz to kompletnie coś innego). . Mala tez sie strasznie dzisiaj napina i rozpycha. Wizytę mam 13:)
    Masakrę masz z tymi zgagami :/ u mnie na szczęście od czasu ro czasu się pojawia i w sumie po wypiciu soków owocowych tylko. Pewnie dzisius jakoś wysoko siedzi. A poza ciąża miałaś problem z refluksem albo zgaga?? Czy tylko w ciąży meczy??
    Miewałam sporadycznie . Narazie daje dziś radę,zobaczymy jak w nocy.
    Nadal Cię boli? To są takie niepokojące bóle? Bo mnie tak w okolicy pochwy kości też bolą ..i wiem ,że to normalne. Nie ma lekko,ciągle coś nowego. Oby szyjka ci się nie skracała...ale było ok więc pewnie nadal jest;)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Seli nie złość się, każdy wczesniak je najpierw z butli. U nas warunkiem nie jest kp tylko zdrowe dziecko, wtedy moze isc do domu a czy matka kp czy butla to nie nasz interes. Jak ktoras chce to przystawia do piersi te co juz sa w lozeczkach a jak nie to nie. Jest killa walczących ale jak wiesz u nas w wiekszosci są kiepskie przypadki i kp schodzi na dalszy plan.
    Ktorego stopnia to szpital?? Pytam bo strasznie trzesą portkami, toć w inkubatorze wystarczy tlen zmniejszyc i sprawdzac jak dziecko reaguje a nie jeden raz na kangura dziennie sprawdzac jak sobie radzi, ile ma tego tlenu dodanego w inkubatorze wiesz? Standardowo w powietrzu jest 21%. Poprostu widze ze Twoj maly nie ma cpapu, oddycha sam, badania dobre, ok ma tlen do inkubatora ale dziwne ze mowia ze to tyle czasu zajmie :p dlatego tez ciekawa jestem ktorego stopnia szpital ;)


    Martoszka ale do szpitala konkretnie po cos masz to skierowanie? Bo nie beda Ci raczej wywolywac porodu w 36tyg :)to troszke za wczesnie, niewazne jaki masz brzuch i ile wg usg jest wieksze dziecko...

    Mnie też dziś zgaga atakuje masakra :/ przedwczoraj zjadlam ostre i kfc i nic a dzis 2 kawalki giuseppe i co chwile musze lykac gaviscon bo umieram. Porazka

    To jest szpital prywatny, a porody są na nfz od 35-36tc i trzeba przejść wizytę kwalifikacyjną. A że mój lekarz tam też pracuje to mi na wizycie wystawił skierowanie w stylu kwalifikacji bym mogła ewentualnie tam jechać bez stresu.

    M&M
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu masz mieć wcześniejszy poród? Jest ryzyko,że nie donosisz ciąży ? Czy jak? Ja też trochę nie rozumiem stawienia się na poród z własnej woli tak wcześnie. Chyba że masz poważne wskazania do wcześniejszego rozwiązania .To z powodu tego moczu co pisałaś,? Bo chyba póki szyjka jeszcze się trzyma i poród się nie zacznie to się czeka. Każdy tydzień,dzień wiecej w brzuchu mamy to lepiej. Chyba że jest jakieś poważne zagrożenie dla Ciebie i dziecka. Ja tak to rozumiem .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 20:31

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa no to kwalifikacja to co innego. :) u nas w prywatnym tak samo jest. W 100% ciaza musi byc zdrowa itd zeby w takim rodzić, wiec kwalifikują :) z tym że w takim szpitalu musisz mieć skonczony 37tydzien zeby rodzić też

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa nie pomogę, widziałam.czasem na porodówce w lodówce ten żel ale czy pomógł, czy okazał sie skiteczny i czy w ogóle go użyto to niewiem. Jesli chodzi o moje zdanie to trochę szkoda kasy.
    Doczytałam o nim i jest nawilżający głównie, z naturalnych składników. Wiesz na kazdej porodowce poślizg położne mają więc tym bardziej bezsensu dla mnie inwestować w to :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 20:47

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa, u mnie położne czymś smarowały. Niby działał znieczulająco ale ona mi rozciagała, masowała wejście. Ja bym nic nie kupowała. Ogolnie majac to za soba to mam wrazenie,ze nie potrzebnie sie na wiele rzeczy nastawiamy. Te plany porodu, gadzety i w ogole nastawienie, ze bez czego to my rady nie damy. Widze ile kobiet tu bez znieczulenia i problemow rodzi. W zwyklych koszulach, bez planow, wspolpracujac po prostu z polozna. Nie maja tu traumy ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr, Seli dzięki za opinie ;)

    Kendy, to nie kości bolą, tylko jakby mięsnie sciskają/naciągają, nie umiem tego nazwać ;P od jakiś 40 min, jak leże, przeszło. Chyba sobie za bardzo popuściłam.. też mam nadzieje, że to nie oznaka skracającej się szyjki. Będę teraz bardziej uważać, bo ostatnie dni faktycznie przesadzałam chyba ze wszystkim i mam nauczke

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr ma 24% / 23% tlenu bo to miga roznie. 46% wilgotnosci i te 31/32 stopnie ciepla. Jest dzis mega ospaly, nie jje... zalozylismy znow sade i z tej zmiany stwierdzila, ze byloby chyba lepiej jakby byl poza inkubatorem... Mozliwe, ze ta ospalosc jest z tego?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli jak nie czytałaś to polecam mamginekolog pisze o swoich przeżyciach jak urodziła w 31tc https://mamaginekolog.pl/gdy-urodzisz-przedwczesnie/

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    Seli jak nie czytałaś to polecam mamginekolog pisze o swoich przeżyciach jak urodziła w 31tc https://mamaginekolog.pl/gdy-urodzisz-przedwczesnie/

    Troche czytalam na insta. Troche mi lepiej po rozmowie z sama polozna. Ide spac. Sama jestem pod kroplowka juz.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 803 804 805 806 807 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ