X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja troche w tyle :D

    Gratuluje nowym mamuśkom ;)

    U nas jakoś leci, karmimy się tylko cycem. Nawał już chyba powoli odpuszcza. Mała różnie, raz zje i pospi godzinke a raz je po 4 razy i dalej nie wiadomo o co.chodzi :D w poniedzialek mąż wraca do pracy i niewiem jak ogarne 2jke maluchów :p najgorzej kapiel.wieczorna mnie przeraza :) musimy jakis system wypracowac.

    Ja bardzo walczyłam o kp w szpitalu, całą 1 nic mala byla na cycku naprzemiennie, zmasakrowala je, ja byłam jak zombie ale juz na kolejny dzien bylo mleko i strasznie się ciesze ze nie podalam mm uff.

    Ktos pytał o piersi czy jak już nie sa takie twarde to niema mleka. Piersi sie stabilizuja i mimo ze wydaja sie flaki to mleko na bieżąco jest produkowane gdy malucha przystawiamy

    Mojego aniballa uzylam raz :( co ja mam z tym zrobic :p

    Elmuszka lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    U nas odkad dalismy aventa antykolkowego tez przeszlismy na piers bo to byl czas i naprawde zaczal pieknie zasysac i butle i piers :D

    A nam z kolei Avent w ogóle nie podpasował. Pijemy z butelek Lovi. No ale my już wyłącznie na butelce

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka ja dzisiaj od rana zastosowałam już 3xS ale nic a nic narazie :P kupiłam sobie ananasa bo tez tak wyczytałam :P ale czy to coś da.. nie poddajemy się :D jeszcze napompuje dzisiaj piłkę i mam zamiar skakac haha :D
    Naświetlanie księżycem mówisz :D może opatentujesz jakiś nowy sposób :D co do aniballa to ćwiczyłam przedwczoraj i stukło 29,7:D pasuje mi dzisiaj poćwiczyć ale tak mi się nie chce..

    Katepr spróbuj sprzedać :D zawsze to się chociaż połowa zwróci. A ćwiczyłam ten raz z prezerwatywa czy bez?? Ktoś zawsze może sobie dokupić nowy balonik

    Agata :) lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle to mam wrażenie jakbym miała urodzić za 2 miesiace..

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A weź, ja już nie wierzę, że to się stanie na dniach, przenoszę do lutego, jak nic!
    Z aniballem Ci nieźle idzie, gratuluję!

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam to samo.. mam nadzieje, ze w czwartek na wizycie da mi skierowanie do szpitala na poniedziałek ;P ale pewnie złudne moje marzenia.. nachodziłam się dzisiaj po schodach, poskakalam na piłce, pokręciłam biodrami.. kilka skurczy się pojawiło i to by było ma tyle :(

    klz99vvjhysycx8i.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeszcze max 2 tyg i bedziecie miały maluchy przy sobie ;)
    Kibicuje Wam dalej :D

    Na dziś miałam termin porodu :)

    Elmuszka, Lisa24 lubią tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ostatecznie każda z nas sie doczeka ;)

    Lisa, a te skurcze to masz jakie? Bo mi sie brzuch spina na maxa, wieczorem juz w ogole hardcore, ale nic nie boli. Żeby tak czekac na bol, to to az dziwne ;)

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazwyczaj tez całkowicie bezbolesne, bywa tak, ze nie jestem pewna czy to skurcze czy tylko mała się wypina ;P czasami mnie coś zakuje w podbrzuszu i to nawet mocniej ale nie wiem czy to skurcz bo to dosłownie moment a nie ze na kilka czy kilkadziesiąt sekund.. dużo bardziej dokucza mi ból pachwin, zwłaszcza lewej i krocza :/ czasami przez to chodzić nie mogę :/
    Elmuszka a odszedł Ci czop?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2019, 22:12

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze pelnia zadziala :D jeszcze troche i bedziecie mialy to za soba :)

    Lisa24, Elmuszka lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Bobisia Autorytet
    Postów: 278 214

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem bardzo do tylu z forum. W piątek 11 stycznia pojechałam do szpitala ze skurczami. Jednak były one za słabe. Zostawili mnie w szpitalu . Z soboty ma niedziele skurcze były już porządne ale uciechly rano. W niedziele po południu o 16 decyzja o kroplowke. No i poszło o 17 skurcze były już bardzo silne. Niestety miałam bole krzyżowe.
    O 21 20 urodził się Olus. Niestety nacieli mi krocze. Od środy jesteśmy w domku. Ja słabo dochodzę do siebie. Straciłam dużo krwi bo mnie lyzeczkowal lekarz i szyl. Mam anemię . Kilka szwów które nie dają mi żyć. Bola jak cholera.
    Olus zdrowy waga 3230 55 cm.
    Do domu wyszliśmy z wagą 3 kg.:)

    Elmuszka, Seli lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]nzjddqk300ej2dix.png[/link]
  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 01:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej katepr nie byli mnie dość długa chwilę A tu taka nowina gratulacje:)
    Możesz opisać jeszcze raz jak u Ciebie wyglądał poród:)
    Ja jeszcze oczekuję A drugiego mojego księcia z bajki .
    W pon.kolejne ktg A w piątek wywoływanie aż się boję

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Zazwyczaj tez całkowicie bezbolesne, bywa tak, ze nie jestem pewna czy to skurcze czy tylko mała się wypina ;P czasami mnie coś zakuje w podbrzuszu i to nawet mocniej ale nie wiem czy to skurcz bo to dosłownie moment a nie ze na kilka czy kilkadziesiąt sekund.. dużo bardziej dokucza mi ból pachwin, zwłaszcza lewej i krocza :/ czasami przez to chodzić nie mogę :/
    Elmuszka a odszedł Ci czop?
    No to odczuwanie tych "skurczy" mamy podobne. Ktoś napisał, że tych porodowych nie da się pomylić z niczym, więc już nawet się nie doszukuję.
    Czop mam cały czas, a przynajmniej nie zauważyłam żeby odchodził. A Ty?

    Ja też idę na wizytę w terminie porodu, czyli w środę, ale znowu do jakiegoś innego lekarza, już nie ma możliwości w medicover żeby z tygodnia na tydzień coś znaleźć. Muszę przedłużyć zwolnienie, mam nadzieję, że z tym nie będzie problemu, bo podobno są lekarze, co nie chcą już wystawiać zwolnień, tylko proponują macierzyński.
    A potem mam KTG już w szpitalu, całkiem tam przyjemnie było w rejestracji, trochę taka Hameryka ;)

    Bobisia, gratuluję! Mam nadzieję że z dnia na dzień będziesz się czuć lepiej!
    Seli wrote:
    Moze pelnia zadziala :D jeszcze troche i bedziecie mialy to za soba :)
    Oby oby! Popatrz, z zazdrością patrzyłam na dziewczyny, które miały termin na początku stycznia, a to się tak porobiło, że Ty już prawie 2 miesiące po porodzie! szok! Co u Was? jak się macie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 09:32

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek minie równe dwa miesiące :D
    Co u mnie? marzę o okresie :P bo już mam dziwne napady... W ciąży zachcianek nie było ale przed okresem często słodycze, jakieś dziwne dania :P a boli brzuch do tego.

    Gabryś ma ponad 4 kilo i 59 cm na ten moment, jest przecudowny. Ogólnie ładnie śpi, choć po szczepionkach w piątek bolały go nózki, spał i wczoraj też cały dzień więc w nocy dziś sobie wymyślał. Wiercił się, mamrotał, i tak się wygłupiał, że ulał na mnie i na siebie :P po czym spał... I tak sobie spaliśmy razem :D rano sobie sam cyca wziął, na mnie syrki zarzucił. I tak mylę sobie, że jestem najszczęśliwsza na świecie.

    Zastanawiałam się nad antykoncepcją. Liczyłam na spiralę ale nie mogę jej u siebie założyć (infekcje, endometrioza - za duże ryzyko). Jednoskładnikowe kiedyś brałam, w 3 miesiące 15 kg, wymioty, zawroty głowy... - nie dla mnie. Więc sposobem eliminacji... Stosujemy "kalendarzyk" :D haha i liczę, że najwcześniej w październiku zaliczymy wpadkę :P Choć mam obawy, że to się pewnie nie stanie. Ale chcielibyśmy.

    I w ciąży miałam obawy jak to będzie ale cudownie jest być mamą, mam rozbudzony instynkt chyba maksymalnie :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudyś za dużo niema do opowiadania :D
    W poniedzialek jakos kolo 5 45 pokazaly sie skurcze odrazu co 2min. Przeczekałam kilka, obudziłam meza, po rodzicow zadzwonilam do starszaka ale i tak musielismy go zostawic na 5min samego, wybieglismy w popłochu z domu :D
    Jechałam już z partymi, na awaryjnych biorac wszystkich lewym pasem :p zapomniałam papierow z tego wszystkiego, z izby na syrenie wjechałam na porodówke a tam 15min i po bólu :p powiem szczerze ze 1 porod milej wspominam tu myslalam ze umre ze strachu :p

    Seli super że tak fajnie u Was, miło się to czyta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 11:12

    Seli, KlaudyŚ lubią tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr ale porodu to Ci zazdroszczę :P choć my nie mamy auta to nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji :D

    Chatę mamy ogarniętą, mąż idzie na chwilę na uczelnię, młody wisi non stop prawie na cycu, jak męża nie będzie to ogarnę obiady i zasiadamy do czarnego lustra w końcu :P cały dzień będzie kanapowy :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część Wam:)
    My ostatnie dwie noce mieliśmy bardzo względnie przespane:)także wypoczęłam.:) To pierwsze takie nocki od 20 grudnia,tj od dnia przed CC.
    Mały jest bardzo grzeczny ogólnie:). Nieraz miewa bardziej marudne dni ale przeplataja się z lepszymi więc ogólnie jest ok:)i widzę jak rośnie. Te ubranko eleganckie było dobre jak robiłam zdjęcia dla dziadków a dziś już takie bardzo na styk...ostatni raz je mamy. I trochę ciuszkow odłożyłam już za małych.
    Codziennie chodzimy na spacerki, fajnie śpi na powietrzu a i dla mnie zdrowo się poruszać.Spore trasy robimy :)
    Ja dalej biegam,mąż dalej leży...
    Teraz karmie małego i jedziemy pierwszy raz do dziadków :)
    Z prezentami i laurkami:)

    Bobisia
    Gratulacje.

    Seli
    Super że u was ok.

    A jak się mają inne mamy?

    Elmuszka ,Lisa
    My z Olim też Wam kibicujemy,trzymamy kciuki i czekamy na Zosię i Hanię :)

    Lisa24, Elmuszka lubią tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysmy wczoraj ponad godzinke spacerowaly-cudowna pogoda a dzis smog pieroński i na pewno z domu nie wyjdziemy, oczyszczacze w domu pracuja na okrągło.

    W piatek przyszedl otulacz z aliexpress,bambusowy, sprawdzi sie w lecie jako kocyk-polecam bo atrakcyjna cena i fajna jakość PLN 16.80
    https://s.click.aliexpress.com/e/6lqS8PP

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam taki otulacz. Bardzo fajna jakość i rzeczywiście na lato będzie super do okrycia w razie czego.

    My wczoraj byliśmy u moich rodziców i przy okazji pradziadkowie poznali Malutką :)

    U nas kolki... Codziennie od około 18 do 22 jest jazda na maksa :( Jeden wielki wrzask, prężenie, bąki, kupki itd. Ciężko ją uspokoić. Położna poleciła kupić Biogaje - probiotyk, zwłaszcza że nie rodziłam naturalnie. Dajemy jej od tygodnia. No i czekamy na Sabsimplex. Trzeba przetrwać ten okres kiedy układ pokarmowy jest jeszcze niedojrzały i liczyć, że wkrótce będzie lepiej.

    Kendy jak tam u Ciebie po cc? Czujesz czasami ranę? Ja jak dłużej ponoszę Małą, to na koniec dnia boli mnie brzuch i blizna. Staram się nie dźwigać większych ciężarów. Póki co wózka nie zniose z 1 piętra... Za ciężki. No i na szczęście mam już tylko drobne plamienie. Już nie mogę się doczekać aż się całkowicie skończy...
    W piątek dzwoniłam do szpitala dziecięcego żeby zarejestrować Małą na kontrolne usg brzuszka, które ma mieć zrobione między 6 a 8 tygodniem i zgadnijcie jaki termin mi zaproponowali... 26 marca :/ Pójdziemy oczywiście prywatnie, bo nie będziemy tyle czekać. Porażka po prostu.

    Ada dzisiaj kończy 4 tygodnie <3

    Seli lubi tę wiadomość

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka u mnie czop tez się nie pojawił :/ chyba ze tez nie zauważyłam ale wątpię. Ktg w szpitalu mam w piątek, dwa tygodnie czekałam na termin.. dramat. Ostatnio jeszcde pojechalismy na marne bo sobie piątki pomyliłam, mega jestem zakręcona na końcówce. mam nadzieje, ze lekarka nie karze mi długo czekac ze skierowaniem do szpitala.. chociaż wywoływania tez się boje. Dzisiaj mam kryzys.. okropnie się czuje, jeszcze bardziej napuchłam, nie mogę się nawet załatwić normalnie.. ciagle boli mnie brzuch. I wszystko mnie wkurza ;P i to by było na tyle.. no dobra, koniec żali, wdech wydech i jeszcze ten tydzień, dwa maks.

    Dzięki Kendy i Olafku ;)

    W ogóle dziewczyny macie już tak fajnie. Ja chyba zaraz przestane tu zaglądać i wrócę jak już urodzę bo jeszcze ciężej mi czekac gdy sie naczytam tutaj o tych maleństwach :P

    klz99vvjhysycx8i.png
‹‹ 923 924 925 926 927 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ