WIELKA AKCJA PŁODNOŚCI   

Czasami życie pisze różne scenariusze.
Sprawdź jak zabezpieczyć płodność - swoją i partnera!
Sprawdź
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne *~*~* STYCZNIÓWKI 2015 - łączmy się ;) *~*~*
Odpowiedz

*~*~* STYCZNIÓWKI 2015 - łączmy się ;) *~*~*

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq wrote:
    mnie też się nie chce wstawać, oczka się zamykają, ale jak się kładę to ręce zaczynają boleć i puchnąć....więc trochę w pozycji siedzącej drzemię...

    Ja też ostatnio spałam na pół siedząco, bo po bozonarodzeniowym obzarstwie bałam się ułożyć w pozycji horyzontalnej :-) Myślę że to lenistwo to kwestia pogody, dzisiaj jest meeega wysokie ciśnienie, ale przestało u nas padać wiec chyba pójdę na jakieś sanki czy inne spacery żeby się dotlenic krakowskim smogiem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    40tc wybija dzwon! :D kakao wypite wiec spie dalej :)

    ania_29, Malenq, Agus89, bluegirl89, Bounia, Nuskaw, Goosiaczek2, M4DZI4, Ewelina88, lwuska55592, Chanela, jonka91, nix, szpilka, Melula, agnesik lubią tę wiadomość

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedzę w poczekalni, gin spóźnił się 1,5 godz, do tego 90% czekających to ciężarne, właśnie weszła pani z 9 godz, a jest po 11.

    FITop1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    Siedzę w poczekalni, gin spóźnił się 1,5 godz, do tego 90% czekających to ciężarne, właśnie weszła pani z 9 godz, a jest po 11.
    O matko!!!!!!!! współczuję....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze sie przydać!


    Jak przebiega poród? Co dzieje się z Tobą i dzieckiem w kolejnych jego etapach? Jak rozpoznać, czy to już?

    Wyznaczony przez lekarza termin porodu to data orientacyjna. Jedynie 5% dzieci rodzi się w tym terminie, pozostałe "urodzone o czasie" dzieci rodzą się pomiędzy 38. a 42. tygodniem ciąży.

    0-3 cm rozwarcia

    Poród rzadko rozpoczyna się, jak na filmach - gwałtownym odejściem wód i silnymi skurczami. Zazwyczaj na kilka dni przed pojawiają się skurcze przepowiadające, które są łagodne, trwają kilka godzin i samoistnie zanikają.

    Inne oznaki rozpoczynającego się porodu to:

    -pojawienie się na bieliźnie dużej ilości gęstego śluzu (czasem lekko różowego albo brunatnego) - to odchodzi czop śluzowy, który "zatykał" szyjkę macicy;
    uporczywy, tępy ból krzyża;
    -biegunka i wymioty - organizm ma naturalną skłonność do oczyszczania się przed porodem;
    -dreszcze i drżenie całego ciała;
    -pojawienie się wód płodowych - mogą sączyć się lub płynąć gwałtownym strumieniem.

    Czasami pęcherz płodowy pozostaje nienaruszony aż do 2. okresu porodu.

    Pamiętaj, że przebieg porodu wygląda inaczej u każdej kobiety. Nie wszystkie symptomy muszą u Ciebie wystąpić, nie sugeruj się też za bardzo czasem trwania porodu - podane okresy są orientacyjne!

    poczatek porodu

    Jeśli skurcze trwają dłużej niż 30 s, mają tendencję do narastania, a przerwy między nimi robią się coraz krótsze ? nie ma już wątpliwości, że zaczął się poród. Możesz odczuwać na zmianę niepokój i podekscytowanie. Jeśli czujesz się bezpiecznie, zostań w domu i postaraj się dobrze wykorzystać chwile przed wysiłkiem, który Cię czeka, weź prysznic, zjedz lekki posiłek, spróbuj trochę pospać albo idź na spacer.

    Kiedy jechać do szpitala?
    - jeśli odeszły zielonkawe wody płodowe;
    - jeśli minęło kilka godzin od odejścia czystych wód płodowych, a Ty nie masz innych oznak porodu;
    - jeśli przerwy między skurczami są krótsze niż 5 min., a skurcze są bardzo silne;
    - jeśli czujesz, że lepiej i bezpieczniej będziesz czuła się na porodówce.

    Podczas 1. okresu porodu szyjka macicy, która w trakcie ciąży pozostawała zamknięta, musi się rozewrzeć do 10 cm. Trwa to około 14 godzin przy pierwszym dziecku, ok. 8 godzin przy kolejnych.

    Jedzenie i picie w trakcie porodu

    W wielu szpitalach obowiązuje zakaz jedzenia w trakcie porodu, w niektórych także picia. Zakaz ten tłumaczy się groźbą powikłań w razie konieczności cesarskiego cięcia. Tymczasem badania naukowe potwierdzają, że konsekwencją takiego postępowania może być spowolnienie akcji porodowej i wzrost ryzyka cesarskiego ciecia. To tak, jakbyś musiała wspinać się wysoko w górach bez zapasu wody i prowiantu - szybko może zabraknąć Ci sił i energii. Zawczasu dowiedz się, jakie zwyczaje panują w szpitalu, który wybrałaś.

    3-5 cm rozwarcia

    Początkowo będziesz odczuwała co 3-10 min. niezbyt silne, trwające około 30 sekund skurcze. Wraz z upływem czasu staną się one intensywniejsze i częstsze. Kobiety opisują skurcze jako mocne bóle miesiączkowe, uczucie opasywania brzucha elastyczną taśmą albo jak nagle pojawiającą się falę gorąca. Możesz czuć także rozpieranie nad spojeniem łonowym, ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa albo skurcze górnej części ud. Szczyt skurczu może być bolesny. W czasie skurczu będziesz skoncentrowana na nim, przerwiesz rozmowę lub wykonywaną czynność. Bądź aktywna: poruszaj się, zmieniaj pozycję, w przerwach między skurczami swobodnie i powoli oddychaj, relaksuj się.

    Izba przyjęć

    Na izbie przyjęć czeka Cię sporo formalności - zostaniesz poproszona o kartę ciąży, wyniki badań, aktualną książeczkę ubezpieczeniową i dowód osobisty. Położna przeprowadzi wywiad (zada Ci wiele szczegółowych pytań dotyczących przebiegu ciąży, Twojego zdrowia, a nawet ostatniej wizyty u kosmetyczki) i założy Twoją dokumentację szpitalną. Zostaniesz zbadana, aby ustalić, na jakim etapie porodu jesteś.

    Porozmawiaj z położną

    Gdy znajdziesz się na sali porodowej i poznasz położną, która będzie się Tobą opiekowała, poproś ją o chwilę spokojnej rozmowy. Powiedz jej, na czym Ci zależy w czasie porodu, czego się boisz. Możesz wszystko wcześniej spisać, żeby nie zapomnieć czegoś istotnego. Taka rozmowa na pewno przyniesie korzyść obydwu stronom - Ty, na ile jest to możliwe, dążysz do tego, by Twoje potrzeby zostały spełnione, a położna wie, jak Ci w tym pomóc.

    Personel

    Przez większą część porodu czuwać nad tobą będzie położna. Mniej więcej co 2 godziny oceniać sala_porodowabędzie jego postęp. W razie wątpliwości wezwie lekarza. W okresie parcia na sali porodowej może zrobić się tłoczno -oprócz położnej (położnych) obecny będzie ginekolog-położnik, a także pielęgniarka (położna) noworodkowa i neonatolog. W placówkach prowadzących działalność dydaktyczną obecne mogą być także studentki/studenci położnictwa oraz medycyny. Pamiętaj, że w każdym momencie masz prawo do intymności i prywatności - możesz nie zgodzić się na obecność osób bezpośrednio niezaangażowanych w opiekę nad tobą.

    Sala porodowa

    Szpitalna sala porodowa rzadko przypomina dom, choć zdarzają się urządzone bardzo przytulnie. Znajdziesz w niej łóżko porodowe - te nowocześniejsze przypominają kosmiczne meble i sterowane są pilotem. Dobrze, jeśli do dyspozycji będziesz miała materac, drabinkę, worek sako czy piłkę. Ale nawet bez tych sprzętów możesz rodzić aktywnie - wykorzystując do podparcia się brzeg łóżka, oparcie krzesła czy ścianę. Wykorzystaj początek porodu, gdy skurcze nie są jeszcze bardzo dotkliwe, na oswojenie sali porodowej - włącz muzykę, którą ze sobą przyniosłaś, wyjmij ulubiony koc i skarpetki, poproś położną o zgaszenie górnej lampy. Jeśli rodzisz w sali kilkuosobowej, poproś o zasunięcie zasłony, parawan, zamykanie drzwi, przypomnij personelowi, że masz prawdo do intymności.

    5-7 cm rozwarciaprysznic

    Skurcze są co 2-5 min. i trwają ok. 60 sekund. Są teraz naprawdę dynamiczne, mocne i bolesne na szczycie. Możesz odczuwać suchość w ustach, mdłości, wymioty, biegunkę i nadmiernie się pocić. Trudno Ci zapanować nad oddechem, zrelaksować się w przerwach między skurczami. Będziesz potrzebowała wsparcia i obecności bliskiej osoby lub położnej. Spróbuj relaksującego działania wody.
    Na tym etapie porodu najczęściej pęka pęcherz płodowy. Pojawić się może krwawienie z pochwy - to drobne naczynka szyjki macicy pękają, gdy się rozwiera. Nie jest to powód do niepokoju.

    KTG (badanie kardiotokograficzne)

    Za pomocą głowic, przylegających do skóry twojego brzucha aparat rejestruje czynność skurczową macicy i częstość bicia serca dziecka. Podstawowym celem stosowania KTG jest ocena stanu płodu. W większości szpitali badanie KTG wiąże się z unieruchomieniem rodzącej w pozycji leżącej na co najmniej kilkanaście minut. Ciągłe monitorowanie porodu, zwłaszcza w pozycji leżącej, zwiększa ryzyko pojawienia się komplikacji.

    Kryzys 7. centymetra

    To dla większości kobiet najtrudniejszy moment porodu. Za Tobą przebyta długa droga, ale jesteś tak zmęczona, że perspektywa dalszego wysiłku Cię przerasta. Silne skurcze wydają się nie do wytrzymania. Ogarnia Cię rezygnacja, tracisz wiarę we własne siły. Masz ochotę uciec, możesz także odczuwać ogromną złość na osobę bliską lub położną. Czujesz, jak bardzo jesteś osamotniona w porodzie, ale pomimo tego bardzo potrzebujesz wsparcia i otuchy towarzyszących Ci osób. Pojawienie się takich odczuć najczęściej świadczy o tym, że I okres porodu wkrótce się skończy. W Twoim organizmie wydziela się adrenalina, która powoli przygotowuje Cię do parcia.

    8-10 cm rozwarcia

    Skurcze są co 1-3 min., trwają długo, szczyt skurczu pojawia się natychmiast. Możesz odczuwać mocny ból pleców, mieć czkawkę, może ci się "odbijać". Możesz odczuwać irytację, zmęczenie lub też czuć się jak w transie, skoncentrowana wyłącznie na odczuciach, płynących z ciała, obojętna na świat zewnętrzny. Wkrótce główka dziecka znacznie obniży się i zaczniesz odczuwać słabe skurcze parte.

    Co się dzieje z dzieckiem?

    Dziecko przesuwa się w kanale rodnym śrubowym ruchem. Ponieważ kanał rodny jest w pewnym miejscu węższy, dziecko musi zmienić swoją pozycję, aby jego główka mogła pokonać tę przeszkodę. Możesz mu ułatwić zadanie, unikając leżenia, a np. siedząc na piłce. Główka dziecka przystosowuje się do kształtu kanału rodnego dzięki temu, że kości jego czaszki nie są zrośnięte, a między nimi znajdują się elastyczne szwy i ciemiączka. Silne skurcze macicy mocno masują całe ciałko dziecka, usuwając z jego płuc wody płodowe i przygotowując je do zaczerpnięcia pierwszego oddechu. Wydzielające się w organizmie malucha hormony sprawiają, że przystosowuje się on do nacisku skurczy - zmniejsza ilość krwi z tlenem w kończynach, koncentrując ją tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, czyli w sercu i mózgu.

    2. okres porodu

    Może trwać do dwóch godzin. Wiele kobiet przed porodem zastanawia się, skąd będzie miało pewność, że nadeszła chwila, w której można już przeć.
    Gdy nadchodzi, nie sposób jej przeoczyć - odczuwać będziesz silną, instynktowną potrzebę parcia. Poczujesz, że znowu jesteś przytomna, rozbudzona i gotowa do działania. Możesz czuć rozciąganie, pieczenie w kroczu. Poszukaj teraz pozycji, która najbardziej Ci odpowiada, najlepiej, aby była ona jak najbardziej spionizowana.

    Gdy czujesz, że nadchodzi kolejny skurcz, spokojnie weź głęboki oddech i wydmuchuj powietrze ustami. W miarę narastania skurczu oddychaj coraz szybciej, aż do chwili, kiedy poczujesz potrzebę parcia, której już nie będziesz umiała się przeciwstawić. Zatrzymaj w płucach trochę powietrza i mocno zepchnij przeponę w dół w kierunku spojenia łonowego. Rób to tak długo, jak podpowiada Ci ciało. Jeśli musisz jakoś rozładować nadmiar energii, którą niesie skurcz, krzyknij - to rozluźnia tkanki krocza. Kiedy skurcz ustępuje, zacznij znów oddychać, najpierw szybko, a potem coraz wolniej, do momentu, w którym poczujesz, że macica się rozluźniła.

    W przerwie pomiędzy skurczami postaraj się zrelaksować - nie zaciskaj zębów (uchyl usta, porusz kilka razy językiem i uśmiechnij się) ani dłoni (parę razy rozprostuj i zaciśnij palce). Poproś, żeby ktoś lekko pomasował Ci nogi, jeśli drżą.

    W czasie każdego parcia główka dziecka przesuwa się do przodu, a w przerwie między skurczami nieco się cofa. Dzięki temu Twoje tkanki stopniowo rozciągają się. W końcu poczujesz dziecko bardzo nisko - Twoje krocze jest napięte, a szpara sromowa rozwiera się przy każdym skurczu i widać fragment główki. Spróbuj jej dotknąć! To niesamowite przeżycie - na pewno zapamiętasz je na bardzo długo.

    W momencie wyłaniania się główki, słuchaj, co mówi do Ciebie położna - postara się ona pokierować parciem w ten sposób, żeby główka łagodnie pokonała opór krocza. Po urodzeniu się główki, barki dziecka zbliżają się do zwężenia w kanale rodnym. Maluch musi się zwrócić twarzą w stronę jednego z Twoich ud. Potem jeden z barków (górny) opiera się na spojeniu łonowym i częściowo rodzi się na zewnątrz, a wtedy dolny bark wyślizguje się już bez przeszkód. Położna w razie potrzeby delikatnie pomaga w czasie rodzenia się barków. Dziecko ma już przetarty szlak (główka noworodka ma największy obwód) i rodzi się w ciągu kilku sekund.

    3. okres porodu

    Ważne, aby zaraz po urodzeniu maluch został położony na Twoim brzuchu. Dziecko grzeje się Twoim ciepłem, słyszy dobrze znane mu z macicy bicie Twojego serca i uspokaja się. Po jakimś czasie może spróbować ssać. Przez tętniącą ciągle pępowinę dociera do niego tlen, może więc powoli nabrać po raz pierwszy powietrza do płuc. Twoje dziecko wcale nie musi krzyczeć po porodzie! Urodzone w sprzyjających okolicznościach i gdy pępowina nie jest przecinana zbyt szybko, łagodnie przyzwyczaja się do nowych warunków. Gdy witasz się ze swoim dzieckiem, w Twoim organizmie wydzielają się duże ilości hormonów. Endorfiny powodują, że w niemal cudowny sposób znika ból i zmęczenie (czasem trzeba poczekać na ten efekt kilkanaście minut), a na ich miejsce pojawia się euforia i poczucie spełnienia. Endorfina, pod wpływem obecności mamy, wydziela się także u malucha.

    Kontakt skóra do skóry
    Zaraz po porodzie nagi noworodek powinien zostać położony na nagich piersiach swojej mamy. Mama może go przytulić, a później przystawić do piersi. Jeśli dziecko urodziło się o czasie i jest w dobrym stanie, to dokładne badanie malucha przez pediatrę oraz takie czynności jak wykąpanie, zmierzenie i zważenie, powinny być wykonane po zakończeniu pierwszego karmienia. Powodem oddzielenia dziecka od mamy nie może być rodzenie łożyska, oględziny krocza i łożyska, szycie naciętego lub pękniętego krocza w znieczuleniu miejscowym ani jakiekolwiek względy organizacyjne. Badania naukowe potwierdzają wiele korzyści, jakie daje niezakłócony pierwszy kontakt "skóra do skóry" - m.in. dziecko szybciej i lepiej adaptuje się do nowych warunków, uczy się efektywnego ssania, co w przyszłości pozwala na uniknięcie wielu problemów związanych z karmieniem piersią.
    Przeczytaj więcej o "kontakcie skóra do skóry"

    Rodzenie łożyska
    Po kilku minutach macica znowu podejmuje akcję skurczową. Twój organizm wydziela więcej oksytocyny, niż potrzeba było w czasie 1. i 2. okresu porodu. Pomaga w tym przystawienie dziecka do piersi. Po kilkunastu skurczach poczujesz znowu potrzebę parcia. To rodzi się łożysko i błony płodowe, fachowo nazywane popłodem. Położna dokładnie sprawdzi, czy łożysko urodziło się całe, ponieważ pozostawienie w macicy jego resztek może grozić poważnymi konsekwencjami. Jeżeli łożysko jest niekompletne, konieczne będzie, wykonywane przez lekarza, łyżeczkowanie jamy macicy.

    Jeżeli Twoje krocze wymaga opatrzenia, to właśnie teraz zostanie zszyte. Uszkodzone tkanki są znieczulane, więc szycie nie powinno być bolesne, a zabieg trwa zazwyczaj nie dłużej niż 10 min.

    Teraz przez 2 godz. tzw. wczesnego połogu pozostaniesz wraz z dzieckiem pod obserwacją położnych na sali porodowej. Będą one co jakiś czas sprawdzały Twoje samopoczucie i to, jak obkurcza się macica. W tym celu delikatnie chwyta się macicę przez powłoki brzuszne, żeby ocenić jej twardość, jednocześnie obserwując krwawienie z dróg rodnych.


    Z pewnością jesteś teraz głodna i spragniona - zjedz coś. Jeśli jest Ci zimno albo czujesz się nieświeżo - weź prysznic. Teraz, gdy Twoje dziecko jest już na świecie, należy ci się odpoczynek.

    I jeszcze pozycję wertykalne w 1 i 2 okresie porodu

    http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/Wertykalne-pozycje-porodowe-przyklady.html

    Bounia, rastafanka, Viv78 lubią tę wiadomość

  • Agus89 Autorytet
    Postów: 1506 2586

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry. :)
    Wyspałam się! :D Jakież to wspaniałe uczucie. :)

    Dostałam dzisiaj dziwnych boli kręgosłupa w okolicy krzyżowej. :D Leżę w wannie. :)

    O 14:40 wizyta u gina. Zobaczymy co tam na dole słychać. :)

    Nuskaw, Malenq lubią tę wiadomość

    43kt9vvj5d2sqlej.png
  • Agus89 Autorytet
    Postów: 1506 2586

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    Siedzę w poczekalni, gin spóźnił się 1,5 godz, do tego 90% czekających to ciężarne, właśnie weszła pani z 9 godz, a jest po 11.

    Kurcze nie zazdroszczę. Ja bym tyle nie wysiedziała na krześle. Daj znać po wizycie.

    43kt9vvj5d2sqlej.png
  • bluegirl89 Autorytet
    Postów: 429 934

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra to wstałam już na dobre, śniadanie zjedzone i czas na obiecane pakowanie torby do szpitala...trzymajcie kciuki za wytrwałość ;p

    Zielarka...współczuję, i już się zastanawiam ile ja dziś w poczekalni czasu spędzę...

    Kawa lubi tę wiadomość

    ex2bhdgejfu72ae7.png
    km5shdgeqwm0rb9j.png[/url]
  • jonka91 Autorytet
    Postów: 1701 2352

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Jestesmy z Fifkiem w szpitalu.. W nocy mialam regularne skurcze najpierw co 7 minut, a po kapieli juz co 4-6. W samochodzie rowniutko co 4..
    Szyjka przy przyjeciu 1,5cm bez rozwarcia, a teraz ma 1 cm i rozwarcie na paliczek..
    Plamie ale nie rodze. Skurcze sie uciszyly, nawet na ktg nie wychodza..
    Z porodowki trafilam na patologie..
    Trzymajcie kciuki za nas i za ponowne rozkrecenie akcji porodowej!

    Zaraz Was nadrobie!

    Kawa, Anielle, Agus89, Bounia, Becia81, Chanela, Gwiazdeczka27, Goosiaczek2, MonikaDM, rastafanka, nix, szpilka, agnesik, M4DZI4, renia83 lubią tę wiadomość

    2e0KXOD.jpg2e0Kp1.pngUld9p2.pngPYdSp1.png


  • ania_29 Autorytet
    Postów: 2302 2720

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łooo... Jonka... :) To trzymam kciuki :)

    jonka91 lubi tę wiadomość

    201501145565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonka Go, Go, Go! Trzymamy kciukasy i czekamy na info!

    jonka91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OŁłoooooooooooo jonka dajesz,dajesz ......... 3mamy z Kośką kciukaski:-)

    jonka91 lubi tę wiadomość

  • Ewelina88 Autorytet
    Postów: 1608 1766

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonka a śniło mi się że rodzisz dziś! I Agus!

    Trzymam kciuki!

    Agus89, jonka91 lubią tę wiadomość

    zplX18SyZp.gif
    https://www.maluchy.pl/li-70300.png
  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonka Jonka GO GO GO!!!!

    a ja wrocilam od lekarza- dostalam skierowanie na bioderka i na usg jamy brzusznej.
    bylam w rosmanie i kupilam te wkladki laktacyjne- faktycznie fajne i niedrogie.
    Mialam dzis ubrane te z aventu i masakra jakas- przecieklam:D

    Mama moja dala malemu smoka, pociumkal 30 sek, zasnął i wypluł. A w nocy walczylam z draniem od 22 do 00.30 ale jak zasnął to zgodnie z testem od poloznej nie budzilam, zaczął marudzic dopiero ok 4.30
    moze dzis juz wogole bedzie fajnie:)

    A to ja z dzisiaj... ubralam stare jeansy, i smutno mi sie zrobilo gdzie moj bimbol:(
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/61d239721c39.jpg

    blador, Malenq, Nuskaw, bluegirl89, Ewelina88, polaola, ania_29, Agus89, belldandy, jonka91, Chanela, ana7227, lwuska55592, Gwiazdeczka27, Goosiaczek2, MonikaDM, rastafanka, kierzynka, Viv78, szpilka, agnesik, M4DZI4 lubią tę wiadomość

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • blador Autorytet
    Postów: 572 347

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonka trzymamy kciuki! czyżby Fifi chciał być sylwestrowym chłopakiem ;)
    Ag jaka laska! aż ja wieloryb patrzeć nie mogę z zadrości :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2014, 12:18

    Gwiazdeczka27 lubi tę wiadomość

    relgh3718o9n8rtv.png
  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonka no jak sie jutro zacznie to masz teleexpress w kieszeni:)

    MartaKD, Malenq, Gwiazdeczka27 lubią tę wiadomość

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag,weź się kobieto, smutno Ci,że schudlaś? rili??????

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaKD wrote:
    Ag,weź się kobieto, smutno Ci,że schudlaś? rili??????

    nooo...

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag... wrote:
    nooo...
    :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

    Moje +20 szybko nie zniknie.....chudzinka jedna:-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2014, 12:20

  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag... wrote:
    nooo...
    nawet kot na zdjęciu ma zdziwioną mine:)

    Malenq, Kawa, Agus89, Gwiazdeczka27 lubią tę wiadomość

    ug37df9hvpghw3yg.png
‹‹ 1718 1719 1720 1721 1722 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ