Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne *~*~* STYCZNIÓWKI 2015 - łączmy się ;) *~*~*
Odpowiedz

*~*~* STYCZNIÓWKI 2015 - łączmy się ;) *~*~*

Oceń ten wątek:
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 18 lipca 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już po badaniach genetycznych najpierw dobre wiadomości
    CRL 69,6 mm
    serduszko 157 uderzeń/min wielkośc w normie i są 4 jamy serca
    kość nosowa jest
    przepływ w zastawce trójdzielnej;mózg;brzuch; żoładek prawidłowy,
    pęcherz moczowy;ręce; stopy widoczne

    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b1126942c244.jpg

    zielarka, Gwiazdeczka27, nick nieaktualny, Agus89, nick nieaktualny, M4DZI4, lwuska55592, nick nieaktualny, neharika, agnb6, Ewelina88, bluegirl89 lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 18 lipca 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ze złych to przezierność karkowa 2,7mm czyli za dużo, mam nadzieję, że dzidzia będzie zdrowa
    w przyszłym tygodniu będą wyniki z krwi

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 18 lipca 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norma chyba jest do 3. Maleństwo z ZD ma inny profil. Będzie dobrze.

    szpilka, M4DZI4, aniafk lubią tę wiadomość

    FITop1.png
  • ania_29 Autorytet
    Postów: 2302 2720

    Wysłany: 18 lipca 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    Norma chyba jest do 3. Maleństwo z ZD ma inny profil. Będzie dobrze.
    Do 2,5, ale wynik powyżej niczego nie przesądza. szpilka będzie dobrze. To nie pierwszy taki przypadek tutaj, gdzie parametr jest podwyższony a dzieciaczek urodził się całkowicie zdrowy :*

    Gwiazdeczka27, szpilka, aniafk, Ewelina88 lubią tę wiadomość

    201501145565.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 18 lipca 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania_29 wrote:
    Do 2,5, ale wynik powyżej niczego nie przesądza. szpilka będzie dobrze. To nie pierwszy taki przypadek tutaj, gdzie parametr jest podwyższony a dzieciaczek urodził się całkowicie zdrowy :*

    Poza tym maluszek ma prawie 7 cm, więc dla niego to może być norma właśnie.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 18 lipca 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania29 ma w zupełności rację, tym bardziej, że reszta pomiarów jest bardzo dobra. Zastanawiam się tylko z tymi badaniami z krwi (pappa) to tylko statystyka jest, nawet wiek ma wpływ na to, że ryzyko się zwiększa- oczywiście statystycznie. Mam nadzieję, że wyniki z krwi okażą się lepsze. (ale pamiętajmy, że tylko oznaczenie kariotypu daje nam pewność, że dziecko jest w zupełności zdrowe)
    Jesteśmy z Tobą!

    Pamiętaj również, że NT zależy od CRL , im większe jest dziecko tym i przezierność jest większa.

    Mówi się, że

    Dla CRL=45mm (11 tydzień) mediana wynosi 1,2 mm, a 95 centyl 2,1 mm

    Dla CRL=84mm (13+6 tydzień) mediana wynosi 1,9 mm, a 95 centyl 2,7 mm.

    i te pomiary oczywiście też sa uśrenione

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 18 lipca 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kochane, wszystkie inne markery są ok i to jest super dobrze, ryzyko przed testem z krwi tez jest bardzo niskie i tym sie cały czas pocieszam, z drugiej strony czasem wszystko na badaniach jest ok a dzidzia jest chora, więc ogólnie jestem dobrej myśli lekarz też dokładnie wszystko sprawdzał jak mu przezierność kilka razy wyszła na praktycznie tym samym poziomie, jeszcze dokładniej posprawdzał serduszko i przepływy krwi, a sprzęt był super, bo sama widziałam jakie ma wielkie karczycho :)

    Gwiazdeczka27, isabelle, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 18 lipca 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka27 wrote:
    ania29 ma w zupełności rację, tym bardziej, że reszta pomiarów jest bardzo dobra. Zastanawiam się tylko z tymi badaniami z krwi (pappa) to tylko statystyka jest, nawet wiek ma wpływ na to, że ryzyko się zwiększa- oczywiście statystycznie. Mam nadzieję, że wyniki z krwi okażą się lepsze. (ale pamiętajmy, że tylko oznaczenie kariotypu daje nam pewność, że dziecko jest w zupełności zdrowe)
    Jesteśmy z Tobą!

    Pamiętaj również, że NT zależy od CRL , im większe jest dziecko tym i przezierność jest większa.

    Mówi się, że

    Dla CRL=45mm (11 tydzień) mediana wynosi 1,2 mm, a 95 centyl 2,1 mm

    Dla CRL=84mm (13+6 tydzień) mediana wynosi 1,9 mm, a 95 centyl 2,7 mm.

    i te pomiary oczywiście też sa uśrenione
    na siatce centylowej mam minimalnie powyżej 95 centyla wg tego programu w którym liczył mi dr, a co do statystyk to wg wieku mam wieksze prawdopodobieństwo na chore dziecko niż z usg, bo tam sie bierze pod uwagę wszystkie te markery, zobaczymy co będzie po badaniach krwi, choc wiem, ze one też są statystyczne

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • ania_29 Autorytet
    Postów: 2302 2720

    Wysłany: 18 lipca 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest śliczny nosek i tego się trzymaj :)
    I jak pięknie widać poszczególne paluszki w rączce... :)

    Ahhh... tęsknię za widokiem swojego malucha :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2014, 18:30

    szpilka lubi tę wiadomość

    201501145565.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 18 lipca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te paluszki są cudowne

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 18 lipca 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szpilka ja wierze też, że będzie dobrze, i na pewno JEST dobrze. serduszko biję idealnie, wszystko inne też jest książkowe :) i na zdjęciu tez ślicznie wygląda :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2014, 18:34

    szpilka lubi tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Meldujemy się po wizycie.
    O rety. Ale stres.

    Np wiec tak:

    Wchodzimy. Pan dr pyta, co może dla nas zrobić. Mówimy, że badania prenatalne.
    Każe się położyć. Pytam, czy dopochwowo czy przez brzuszek. Mówi, że przez brzuszek.
    Leżę. Mężuś siedzi obok i trzyma za rękę, w której trzymam papieski różaniec.

    Dr zaczyna: to wasz pierwszy dzidziol? Tak. Wyczekany - 8 lat.
    Pani wiek? 32.
    Ok. To zaczynamy. Najpierw sprawdzę czy nie ma wady kręgosłupa.
    Pokazuje nam każdy kreg. Nie ma. Śliczny kręgosłupek.
    Teraz główka. Czaszka i mózg śliczne.
    O! Jaki ruchliwy! Po kim? Po mamie ;)
    Dwie rączki i dwie nóżki. Paluszki wszystkie - zobaczcie.
    Teraz ta ciemna plamka - żołądek. Super. Pęcherz. Super. Zobaczymy czy ma nnosek.
    Profil Buzi. Jest! Doskonale.
    No i teraz NT. Hmmm... wiedzą państwo, ze możecie zrobić test z krwi. ( robi nam się słabo).
    Ale w waszym wypadku ryzyko jest znikome. Stwierdzam brak podwyższonego ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowych w oparciu o pomiar NT. Jest 1, 90.

    Wg crl jest pani tydzien do przodu czyli 13 tydzień i 1 dzień. Termin porodu wg usg 22 stycznia.

    Dzidziol ma 69, 1 mm.

    Wszystko jest dobrze! Gratuluję. Koniec. Widzimy się w 20 tygodniu.
    Jakieś pytania? Mój mąż: nie panie dr. Dziękujemy. To chcieliśmy wiedzieć. Ze zdrowe!

    Ja wstaje. Położna przynosi kartki - dwie - z wynikiem badania i 4 foty.
    Pytam: panie dr, a płeć na następnym badaniu?
    Pan doktor: hmm.... no ja już wiem na bank.
    My- co? Naprawdę?
    Pan doktor - no mówię, gdybym nie wiedział, to bym nie mówił :)
    My - o reyu. To co tam mamy?

    Pan Doktor - macie Państwo SYNKA!!!!!!!!!!!!!!!! :)

    Mój Mężuś: yupi!!!! :)

    Jestem PRZESZCZĘŚLIWA! :)

    M4DZI4, szpilka, Gwiazdeczka27, jonka91, ania_29, Agus89, zielarka, nick nieaktualny, marrtka, lwuska55592, nick nieaktualny, kejti91, neharika, Ag..., agnb6, Ewelina88, bluegirl89, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e2979e8b83cc.jpg

    Ciałko z profilu.
    Zapomniałam o serduszku - słuchaliśmy :)
    Wszystko ok. Szybko biło 162 ud/min

    jonka91, Agus89, szpilka, nick nieaktualny, M4DZI4, nick nieaktualny, nix, agnb6, Ewelina88 lubią tę wiadomość

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 18 lipca 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już zaobrączkowana. Trwało moment i było podobne do mieszania ręką w galarecie ze świńskich nóżek :D
    Znów widziałam naszego dzidziołka :) na 70% będzie synek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2014, 20:01

    Gwiazdeczka27, nick nieaktualny, szpilka, Agus89, M4DZI4, nick nieaktualny, nix, jonka91, neharika, agnb6, Ewelina88 lubią tę wiadomość

    FITop1.png
  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 18 lipca 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula44 wrote:
    Cześć.
    Meldujemy się po wizycie.
    O rety. Ale stres.

    Np wiec tak:

    Wchodzimy. Pan dr pyta, co może dla nas zrobić. Mówimy, że badania prenatalne.
    Każe się położyć. Pytam, czy dopochwowo czy przez brzuszek. Mówi, że przez brzuszek.
    Leżę. Mężuś siedzi obok i trzyma za rękę, w której trzymam papieski różaniec.

    Dr zaczyna: to wasz pierwszy dzidziol? Tak. Wyczekany - 8 lat.
    Pani wiek? 32.
    Ok. To zaczynamy. Najpierw sprawdzę czy nie ma wady kręgosłupa.
    Pokazuje nam każdy kreg. Nie ma. Śliczny kręgosłupek.
    Teraz główka. Czaszka i mózg śliczne.
    O! Jaki ruchliwy! Po kim? Po mamie ;)
    Dwie rączki i dwie nóżki. Paluszki wszystkie - zobaczcie.
    Teraz ta ciemna plamka - żołądek. Super. Pęcherz. Super. Zobaczymy czy ma nnosek.
    Profil Buzi. Jest! Doskonale.
    No i teraz NT. Hmmm... wiedzą państwo, ze możecie zrobić test z krwi. ( robi nam się słabo).
    Ale w waszym wypadku ryzyko jest znikome. Stwierdzam brak podwyższonego ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowych w oparciu o pomiar NT. Jest 1, 90.

    Wg crl jest pani tydzien do przodu czyli 13 tydzień i 1 dzień. Termin porodu wg usg 22 stycznia.

    Dzidziol ma 69, 1 mm.

    Wszystko jest dobrze! Gratuluję. Koniec. Widzimy się w 20 tygodniu.
    Jakieś pytania? Mój mąż: nie panie dr. Dziękujemy. To chcieliśmy wiedzieć. Ze zdrowe!

    Ja wstaje. Położna przynosi kartki - dwie - z wynikiem badania i 4 foty.
    Pytam: panie dr, a płeć na następnym badaniu?
    Pan doktor: hmm.... no ja już wiem na bank.
    My- co? Naprawdę?
    Pan doktor - no mówię, gdybym nie wiedział, to bym nie mówił :)
    My - o reyu. To co tam mamy?

    Pan Doktor - macie Państwo SYNKA!!!!!!!!!!!!!!!! :)

    Mój Mężuś: yupi!!!! :)

    Jestem PRZESZCZĘŚLIWA! :)


    Ekstra, że wszystko dobrze;))

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 18 lipca 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak na razie dużo chłopców się ujawnia, albo mi się wydaje? :)

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 18 lipca 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sami chłopcy na tych styczniówkach !:))

    A powiedzcie mi mamuśki, które mają chłopców. Doskwierały Wam mdłości/ wymioty?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2014, 20:08

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpileczko na pewno wszystko bedzie dobrze. Skoro wszystko inne jest dobrze to musi być dobrze :) Super ze myslisz pozytywnie bo to najważniejsze :)

    Paula - fajny przebieg wizyty i gratuluję synka :)

    Zielarko - widzisz, więcej stesu niz to warte :) Ale Twój opis i porówanie do galarety ze winskich nózek - bezcenne ;) Gratuluję synka :)

    Gwiazdeczka27, nick nieaktualny, zielarka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka27 wrote:
    jak na razie dużo chłopców się ujawnia, albo mi się wydaje? :)


    Gwiazdeczko też mi się tak wydaje :) Póki co chłopaki przeważają :)

    Gwiazdeczka27, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 18 lipca 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku byłam sceptyczna co do detektorów tętna płodu, ale nadarzyła się okazja i mam możliwość odkupić za 100 zł detektor z gwarancją i wyświetlaczem, który normalnie kosztuje 200 zł. http://www.babyranking.pl/produkty,286,detektor-tetna-plodu-bsd-b-baby-sound.html

    Sama nie wiem co zrobić. Z jednej strony bym chciała, a z drugiej boje się, że może nie odnajdę tętna... Myślicie, że to zbędny gadżet?

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
‹‹ 340 341 342 343 344 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z poczuciem winy i ze wstydem?

Poczucie winy i wstydu może wpływać na to, jak postrzegasz siebie, jakie decyzje podejmujesz i jak budujesz relacje z innymi. Jeśli nie umiesz ich rozpoznać i zrozumieć, mogą Cię przytłaczać, odbierać energię i podcinać pewność siebie. Nie musisz w tym tkwić. Nauka rozróżniania tych emocji i skutecznego radzenia sobie z nimi pomoże Ci odzyskać wewnętrzny spokój i lepszy kontakt ze sobą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ