Styczniówki 2016
-
WIADOMOŚĆ
-
nick nieaktualnyLiskova wrote:Eneska, na razie nie dostałam, bo to i tak w 18tym tygodniu dopiero będę robić, ale tak, to będzie na NFZ i dostanę skierowanie.
-
Mama84 wrote:Witam
My już po badaniach prenatalnych, wszystko idealnie, badanie robiłam w szpitalu na skierowanie od mojego lekarza, o płec bałam się zapytać bo lekarz paskudny.Martwiłam się też że dzidziuś będzie za mały na dzisiejsze badanie bo 13 dni temu miał 3,1cm ale ładnie urósł i dzisiaj miał 5,37cm i wszystko dało się zmierzyć,kosc nosowa ładnie widoczna , przezierność karku 1,4mm,termi porodu z usg na 11 stycznia a według OM na 16 stycznia,wyniki z krwi:
ryzyko podstawowe dla kobiet w moim wieku i moje wyniki
trisomia21 1:564 mój wynik 1:11280
trisomia18 1:1309 mój wynik 1:20000
trisomia13 1:4124 mój wynik 1:20000
dzidzia fikała jak szalona, super widok ,teraz zacznę cieszyć się ciaża już bardziej na spokojnie
Super wynikiMam pytanie czy to są wyniki tego badania PAPPA
trisomia21 1:564 mój wynik 1:11280
trisomia18 1:1309 mój wynik 1:20000
trisomia13 1:4124 mój wynik 1:20000
Bo USG chyba chyba takich wyników nie daje ?
Ja w zasadzie na PAPPA się nie załapałam zbyt próżno miałam robione USG ...mogę jeszcze zrobić test potrójny ale granica błędu jest niestety większa i nie wiem czy to nie namąci mi w głowie...
Wie któraś może coś więcej o tym teście potrójnym ? Może miała styczność albo jakieś info od lekarza ? Internet przejrzałym już w tej sprawie jakby co -
nick nieaktualny
-
FasUla wrote:U mojego przez brzuch, ale pozniej maluch sie nie chciał obrócić i ostatnie 5 min dopochwowo, ale byłam wczesniej od Ciebie, wiec pewnie u Ciebie juz uda sie przez brzuch;)
U mnie wyniki
1: 16412
1: 36916
1: 116615
NT 1,1 i nie badam dalej;)
Dla wieku 27 ryzyko podstawowe
1: 821
1: 1846
1: 5831
Także moje ryzyko tez wyszło duzo mniejsze niż według wieku i moim zdaniem Twoje Martii sa bardzo dobre;)
FasUla jeszcze dopytam, bo ja to zielona jestem w gruncie rzeczy. Twoje wyniki to samo usg, czy to usg+pappa? -
nick nieaktualnyLiskova wrote:Eneska, tak prywatnie to spory koszt, gin mi mówił, że 350zł..
akurat tego badania się boję, bo prenatalnych to praktycznie w ogóle (przynajmniej na razie) -
nick nieaktualny
-
nick nieaktualnyMartii według mnie sa bardzo dobre:) ale jesli sie stresujesz, to moze zrób z krwi, zeby sie uspokoić? Z tego co czytałam, to przy takich wartościach o jakich tu piszemy, to wszyscy sie cieszyli, czasami wychodzi 1: kilkadziesiąt i dopiero wtedy jest zastanawianie, a tu sa przecież setki i tysiące;)
Martii lubi tę wiadomość
-
nick nieaktualnyDziewczyny myślcie pozytywnie;) to wszystko liczby, generuje je maszyna a przecież na własne oczy widzialyscue zdrowe maleństwa na monitorach;)
A tak z innej beczki juz o to pytałam ale czy Wam tez twardnieje brzuch? Wciaz mi to dokucza od czasu do czasu:/Martii lubi tę wiadomość
-
FasUla wrote:Dziewczyny myślcie pozytywnie;) to wszystko liczby, generuje je maszyna a przecież na własne oczy widzialyscue zdrowe maleństwa na monitorach;)
A tak z innej beczki juz o to pytałam ale czy Wam tez twardnieje brzuch? Wciaz mi to dokucza od czasu do czasu:/
FasUla bierzesz magnez? -
nick nieaktualny
-
nick nieaktualnyFasUla wrote:Dziewczyny myślcie pozytywnie;) to wszystko liczby, generuje je maszyna a przecież na własne oczy widzialyscue zdrowe maleństwa na monitorach;)
A tak z innej beczki juz o to pytałam ale czy Wam tez twardnieje brzuch? Wciaz mi to dokucza od czasu do czasu:/ -
Dziewczyny, co do magnezu, to gin polecił mi KONIECZNIE zażywać. Własnie przez to, że wszystko się tam rozciąga, mogą występować skurcze, to żeby ich uniknąć, trzeba koniecznie magnez suplementować.
Zalecił mi magnez, którego nie znam, a mianowicie: MAGNELLA. On sam go zażywa i mówi, że to najlepszy magnez na rynku. Nawet polecił mi zrobić sobie poziom magnezu teraz (a zażywam) i po Magnelli i powiedział, że będzie duża różnica.
Na zgagę: Gaviscon lub Prevomit (Prevomit jest też na mdlości).
I dostałam luteinę, do 20 tygodnia będę zażywać.Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2015, 21:38
FasUla lubi tę wiadomość
-
nick nieaktualnyNie dotykam brzucha tylko czuje ze sie spina i robi twardy, jest to dosc nieprzyjemne jak skurcz i troche czasem boli, budzi mnie tez czasem w nocy, nie dotykam wtedy brzucha, bo głaskanie tylko nasila, staram sie pic wodę i uspokoić ale pewnie rzeczywiście ten magnez będę brać
mam nadzieje ze przejdzie;)
Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2015, 21:44
-
nick nieaktualnyFasUla wrote:Nie dotykam brzucha tylko czuje ze sie spina i robi twardy, jest to dosc nieprzyjemne jak skurcz i troche czasem boli, budzi mnie tez czasem w nocy, nie dotykam wtedy brzucha, bo głaskanie tylko nasila, staram sie pic wodę i uspokoić ale pewnie rzeczywiście ten magnez będę brać
mam nadzieje ze przejdzie;)