X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 1 sierpnia, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Nome, kochana, myślę, że te bóle mogą być związane z pozycja dziecka, jednak dwoje Ci tam musi się zmieścić 😉 Może nacisk na nerw, organ, przeponę?

    Imię to Róża 😊 Cytuję męża: jak dla starej baby 🤣 Na początku powiedział, że może ją wybiorę, w co nie uwierzyłam i chyba zrobił się zbyt podejrzliwy i zapytał, jakie, no i „ na to się nie zgodzi” 🤣 Ale ja się nie poddaję, moze tak się z nim opatrzy, że zaakceptuje 🤭😅

    Tigra, smaruj się biedna kremami 🥺 Masz coś chłodzącego? Jogurcik i te sprawy? 🤪

    Wczoraj poczyniłam pierwszy poważniejszy zakup 🤭 Kupiłam kombinezonik z merino z Lidla, już za długo się obok niego kręciłam 😅 Taki słodziak:
    IMG-7074.jpg

    Piękne imię! Moja matka chrzestna ma tak na imię, a moja koleżanka w zeszłym roku tak nazwała swoją słodką córeczkę. Dobrym argumentem jest brzmienie np. za granicą, może to przekona męża. Trzymam kciuki!

    Fajny ten kombinezon. Mnie już korcą zakupy, ale muszę chyba zmobilizować tych, którzy mają mi coś darować żeby to w końcu zrobili bo chciałabym się zorientować w tym co mam, a co trzeba dokupić. Dziś na limango pojawiła się marka carters. Kupiłam 4-pak bodziaków z długim rękawem 62 i set pajac + półśpiochy + bodziak też 62. Już typowo chłopięce, ale w stonowanej kolorystyce.

    Ja wełny niestety unikam bo jest duże prawdopodobieństwo, że syn będzie miał AZS, a przy tej dysfunkcji skóry jest nietolerancja wełny. Sprawdzałam u starszaka i nie przeszła także merino niestety. Jedynie alpaka wchodzi w grę 😃

    @potforzasta gratuluję!

    @Mamausia fajna ta kuleczka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia, 09:08

    potforzasta, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 594 887

    Wysłany: 1 sierpnia, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusia, naprawdę fajnie to wygląda. ❤️

    Dziewczyny, kiedy zaczęłyście czuć pierwsze ruchy? U mnie dziś 14+0, pierwsza ciąża i niby wiem że to jeszcze z miesiąc, ale bardzo chciałabym już coś czuć. 😅

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 1 sierpnia, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Mamusia, naprawdę fajnie to wygląda. ❤️

    Dziewczyny, kiedy zaczęłyście czuć pierwsze ruchy? U mnie dziś 14+0, pierwsza ciąża i niby wiem że to jeszcze z miesiąc, ale bardzo chciałabym już coś czuć. 😅
    No ja tak w 15+0 wydawało mi się że poczułam pierwsze bąbelki, w tym momencie jestem w stanie wyczuc ruchy i określić że to to ale nieregularnie i tylko w pozycji leżącej. Z tym że czuję dosyć wyraźnie i porównywałam czucie z ruchem podczas usg gdzie dziecko pokazało w całej okazałości co potrafi 😀
    Niektórzy i do 20 nie czują. Dużo zależy od osoby, umiejscowienia ciąży. Wszystko to kwestia bardzo indywidualna. Byłam w szoku że mam to szczęście czuć wcześnie, bo jest to sporym uspokajaczem 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia, 09:38

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 1 sierpnia, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potforzasta gratulacje! Dużo mamy chłopaków ☺️

    Maryna Róża mi się też bardoz podobało 😍 może mąż się jeszcze u Ciebie przekona 😁 Jak ten kombinezon jakościowo? Właśnie widziałam filmiki że są w lidlu, ale nie widziałam na żywo i trochę się zastanawiam czy warto ich szukać. Planowałam kupić używkę engela.

    Jeśli chodzi o ruchy to ja już od jakichś 2-3 tygodni miałam takie bąbelki, ale bez pewności czy to dziecko czy jelita 😜 od kilku dni jestem już na 95% pewna, że czuję syna, ale córkę bardzo rzadko i to dalej jest takie uczucie delikatnych bąbelków

    Mamausia ale słodko to wygląda 😍 Ja dzisiaj miałam podobnie, ale tylko po jednej stronie i brzuch asymetryczny jak u jakiegoś stworka 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia, 09:49

    potforzasta, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 1 sierpnia, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przewaga chłopców u nas na wątku.
    Mi się wydaje że czułam ruchy takie jakby rybka sobie pływała ale to było około 2 dni temu i cisza a dzisiaj ładnie ruszał się mały na usg

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 1 sierpnia, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega, w pierwszej ciąży jakoś koło 18 tc chyba czułam, wcześniej to były odczucia mieszane, bez przekonania czy to dziecko, czy jelita 😉 teraz to chyba od 16 tc. Pamiętam kiedy, ale się doliczyć ciążowo nie mogę 😉

    Ultramaryna, tym razem chłopak 🙂 roboczo zwany Stefanem. Nie wykluczamy, że tak zostanie, chociaż nie do końca jesteśmy przekonani.

    U mnie w żłobku, na 18 dzieci obecnie jest 3 Stasiów 🙂 bywały zestawy po dwóch Antków, Ignacych czy Filipów. Największym zaskoczeniem było jednak dwóch Piotrusiów bo to rzadkie dość obecnie imię (ale chyba najpopularniejsze w Polsce wśród wszystkich obywateli). Juliana miałyśmy w tym roku jedynego 🙂

    Wanda super imię 🙂 koleżanka ma córeczkę. Nie wiem czy to miało znaczenie, ale młoda urodziła się w Niemczech 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia, 10:00

    Holibka, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 1 sierpnia, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był temat sesji zdjęciowej, ja mam pytanie trochę podobne 😉 chcę zrobić USG 4D, tak typowo pod kątem pamiątkowym, wybrać się z mężem i z córką. W którym tygodniu najlepiej takie robić? Żeby było fajnie widać dziecko? Młoda bardzo jest ciekawa dzidziusia w brzuszku, z nią nie robiłam takich badań.

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 1 sierpnia, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Był temat sesji zdjęciowej, ja mam pytanie trochę podobne 😉 chcę zrobić USG 4D, tak typowo pod kątem pamiątkowym, wybrać się z mężem i z córką. W którym tygodniu najlepiej takie robić? Żeby było fajnie widać dziecko? Młoda bardzo jest ciekawa dzidziusia w brzuszku, z nią nie robiłam takich badań.

    Hm, ja mam od początku robione fotki w 3D i zawsze fajnie było dzieciaki widać ☺️ no i jeszcze były na takiej etapie że dało się je złapać w całości. Im później tym mniej widać na raz i lekarze raczej robią fotki buziek

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5288 9846

    Wysłany: 1 sierpnia, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, że coraz więcej z nas ma już wybrane imiona i wie kto mieszka w brzuszku 🥹 Ten etap już jest całkowicie inny niż na początku jak mówiło się kropek 🥹

    Ultramaryna jako fajny ten kombinezon 🥹

    Ja w ogóle nie wiem, potrzebuje dla maluszka kombinezon do wózka + otulacz do fotelika bo w foteliku nie mogę dziecko w kombinezonie? Może ktoś mi wytłumaczyć? 😁

    U nas dostałam ostatnio ciuchy od kuzyna ale to były po chłopczyku więc dosłownie z 5 rzeczy na krzyż wybrałam sobie bo reszta typowo chłopięca a tak to chyba nawet nie mam po kim coś dostać. Więc większość będzie nowa albo może używki z vinted/olx.

    Na razie to myślę o tym kombinezonie i ultramaryna taki fajny znalazłaś 🥹 i wtedy co zakładam taki kombinezon i co do tego? Ja jestem jak dziecko we mgle 😂

    Rocky, Ilona.., ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 1 sierpnia, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss jak masz dobrej jakości wełnę to pod spód wystarczy Bodziak na długi rękaw, spodenki/polspiochy i jak do wózka to jakiś śpiworek (zaffiro ma fajne wełniane) a jak do fotelika to otulacz.

    Generalnie z fotelikami chodzi o to, żeby nie wkładać do nich dzieci w puchowych kurtkach, kombinezonach, grubo poubieranych, bo nie da się wtedy wystarczająco dopiąć pasów i jest ryzyko że dziecko wyleci z fotelika. Dlatego do fotelików wkładamy otulacze, lekko ubranego malca, zapinamy pasy bezpośrednio na dziecku i potem zapinamy otulacz.

    Zaqwsx, kattalinna lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 1 sierpnia, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam dzisiaj zestaw do wielopieluchowania. Będę je myć i się uczyć co jak wygląda i do czego służy :D

    Atika, kattalinna, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 1 sierpnia, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Ja zamówiłam dzisiaj zestaw do wielopieluchowania. Będę je myć i się uczyć co jak wygląda i do czego służy :D
    Oooo pokażesz proszę co zamówiłaś? Mi to cały czas trochę jednak chodzi po głowie 🙈

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 1 sierpnia, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:
    Oooo pokażesz proszę co zamówiłaś? Mi to cały czas trochę jednak chodzi po głowie 🙈
    https://m.olx.pl/d/oferta/pelny-zestaw-pieluchy-wielorazowe-pieluszki-otulacze-wyprawka-CID88-ID103DkH.html?bs=siren_delivery_pl_buyer_contract_created&utm_campaign=delivery_pl_buyer_contract_created&utm_medium=email&utm_source=siren
    Poszłam w używki żeby na start zobaczyć co z czym się je i czy jest dla mnie. Tutaj te wkłady wygladaja dobrze i otulacze dobrym bardzo stanie. Sprawdzę na start z kieszonką i ewentualnie domówię już jak będzie dziecko kilka AIO żeby sprawdzić czy są lepsze. Ogólnie jestem w stanie sobie wyobrazić to wszystko i wydaje mi się że będzie to dla mnie. Bardzo nie lubię jednorazówek tak wywalać. Sama też miałam jedne majtki menstruacyjne więc rozumiem że to coś podobnego jednak :D Ogólnie najbardziej bym chciała umieć świadomie obserwować dziecko kiedy coś będzie chciało ale to myślę że z czasem przyjdzie i trzeba dużo uwagi wtedy poświęcić

    Domi.Nika, kattalinna lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1133 1199

    Wysłany: 1 sierpnia, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 😁

    Piękny brzuszek, u mnie powoli zaczyna się odznaczać, ale dla osób trzecich nadal jest niewidoczny. Pewnie zmieni się to w przeciągu dwóch tygodni.

    Murilega wrote:
    Mamusia, naprawdę fajnie to wygląda. ❤️

    Dziewczyny, kiedy zaczęłyście czuć pierwsze ruchy? U mnie dziś 14+0, pierwsza ciąża i niby wiem że to jeszcze z miesiąc, ale bardzo chciałabym już coś czuć. 😅

    Poczułam pierwsze ruchy dwa dni temu, skończony 18 tydzień, a to nie moja pierwsza ciąża. 😉
    Tak więc wszystko jeszcze przed tobą. 😊

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 1 sierpnia, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze zdjęcie z 13.07 drugie świeże :) wiec widać ze urósł. I widać na drogim gdzie jest Kazik.

    Rozstępy mam z okresu nastoletniego mam je na brzuchu nogach i rękach. Jestem z nimi pogodzona :) kiedys było mi trudno ale uznałam ze jestem w paski i tyle :p

    https://zapodaj.net/plik-LQmRQzSTWi

    kattalinna, Liyss🧚🏻, ultramaryna_, Mamausia lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 1 sierpnia, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx fajny zestaw tez na coś takiego będę polowała :) tez używam majtek menstruacyjnych i mi się bardzo sprawdzały. Musimy do tego zestawu jeszcze suszarkę kupić do ubrań żeby nie utonąć w suszeniu prania.

    Zaqwsx, kattalinna lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 1 sierpnia, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wełniane ubranka dla dziecka. Sami ze starym jesteśmy fanami merino mam pełno swoich ubrań z merino i jestem wielka fanka tej wełny :) tylko przy urzywkach trzeba uważać bo czasami kupuje się coś używanego wrzuca do prania a tam zjedzone przez mole. Kilka razy się zdarzyło. Ale może z dziecięcymi tak nie będzie.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 1 sierpnia, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Pierwsze zdjęcie z 13.07 drugie świeże :) wiec widać ze urósł. I widać na drogim gdzie jest Kazik.

    Rozstępy mam z okresu nastoletniego mam je na brzuchu nogach i rękach. Jestem z nimi pogodzona :) kiedys było mi trudno ale uznałam ze jestem w paski i tyle :p

    https://zapodaj.net/plik-LQmRQzSTWi
    Niesamowite jak ładnie widać gdzie Kazik siedzi 😀 U mnie chyba jest idealnie na środku po żadna ze stron nie dominuje. Też początkowo urósł szybko tak teraz stoi w miejscu i czasem wcale ciazy nie widzę
    https://zapodaj.net/plik-IOu9urkmjf

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia, 12:31

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 1 sierpnia, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Zaqwsx fajny zestaw tez na coś takiego będę polowała :) tez używam majtek menstruacyjnych i mi się bardzo sprawdzały. Musimy do tego zestawu jeszcze suszarkę kupić do ubrań żeby nie utonąć w suszeniu prania.
    Od kiedy kupiłam suszarkę tak nie wyobrażam sobie bez niej życia. Zaczelam tez niestety duzo wiecej rzeczy prac czesciej bo nienawidzę rozwieszania ubrań i mnie to blokowało a teraz to sobie nawet raz w miesiącu koce piorę. Przy zwierzaku to podstawa. Przy małych dzieciach też bym szybko zwariowała rozwieszając te mini ubranka

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 1 sierpnia, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    https://m.olx.pl/d/oferta/pelny-zestaw-pieluchy-wielorazowe-pieluszki-otulacze-wyprawka-CID88-ID103DkH.html?bs=siren_delivery_pl_buyer_contract_created&utm_campaign=delivery_pl_buyer_contract_created&utm_medium=email&utm_source=siren
    Poszłam w używki żeby na start zobaczyć co z czym się je i czy jest dla mnie. Tutaj te wkłady wygladaja dobrze i otulacze dobrym bardzo stanie. Sprawdzę na start z kieszonką i ewentualnie domówię już jak będzie dziecko kilka AIO żeby sprawdzić czy są lepsze. Ogólnie jestem w stanie sobie wyobrazić to wszystko i wydaje mi się że będzie to dla mnie. Bardzo nie lubię jednorazówek tak wywalać. Sama też miałam jedne majtki menstruacyjne więc rozumiem że to coś podobnego jednak :D Ogólnie najbardziej bym chciała umieć świadomie obserwować dziecko kiedy coś będzie chciało ale to myślę że z czasem przyjdzie i trzeba dużo uwagi wtedy poświęcić
    Gratuluję decyzji 😀 jak z majtkami menstruacyjnymi nie masz problemu, to pieluchy tym bardziej ogarniesz 🙂 mam nadzieję, że ten zestaw Cię nie zniechęci, wiem, że wiele osób stosuje i sobie chwali. To typowy przykład tzw chinek. Dla noworodka raczej się nie przydadzą. To znaczy dadzą radę, ale można lepiej. Polecam Ci jeszcze kilka sztuk typowo w rozmiarze nb upolować, różnica jest wielka 🙂

    preg.png
‹‹ 182 183 184 185 186 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ