X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • LeniweKluski Koleżanka
    Postów: 48 59

    Wysłany: 10 września, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, ja też mam taką sobie noc za soba. W sumie od paru tygodni wstaje często w nocy (3 razy), ale nie miałam problemu z zasypianiem. Od dwóch dni budzę się o 5 i pospane.
    Dodatkowo mega Wam zazdroszczę możliwości ćwiczeń. U mnie w grę wchodzą jedynie spacery (łożysko brzeznie przodujące, chociaż mam nadzieję, że się trochę podniesie). Czuję się jak klocek… taka rozlazła.
    Od wczoraj doszły delikatne bóle przy wzgórku, plecach i więzadłach. Mam nadzieję, że to chwilowe załamanie to to przesilenie jesienne, które jest za oknem.

    Ottioli lubi tę wiadomość

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 10 września, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam ta noc była tragiczna i dla mnie non stop się budziłam chłop mnie wkurzał w sumie tylko tym że leżał obok🤦‍♀️🤦‍♀️ mały był mocno ruchliwy i jedyny plus tej nocy pierwszy raz po przylozeniu ręki do brzucha poczułam jak się rusza to takie fajne było.

    LeniweKluski, Ottioli lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 10 września, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LeniweKluski wrote:
    Ojej, ja też mam taką sobie noc za soba. W sumie od paru tygodni wstaje często w nocy (3 razy), ale nie miałam problemu z zasypianiem. Od dwóch dni budzę się o 5 i pospane.
    Dodatkowo mega Wam zazdroszczę możliwości ćwiczeń. U mnie w grę wchodzą jedynie spacery (łożysko brzeznie przodujące, chociaż mam nadzieję, że się trochę podniesie). Czuję się jak klocek… taka rozlazła.
    Od wczoraj doszły delikatne bóle przy wzgórku, plecach i więzadłach. Mam nadzieję, że to chwilowe załamanie to to przesilenie jesienne, które jest za oknem.
    Oby to było chwilowe ale tez te nasze dzieci rosną i będzie coraz ciężej i nam z tymi brzuchami itp trzeba się nastawić chyba że będzie coraz ciężej. Damy radę bo kto jak nie my?

    LeniweKluski lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 10 września, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję kiepskiej nocki. U mnie o dziwo spoko.
    Natomiast w pracy dziś sobie nie ufam totalnie. Muszę się bardzo pilnować. Baby brain na całego.
    I głód wrócił.

    LeniweKluski lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 127 274

    Wysłany: 10 września, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam właśnie swój kurtkonamiot, więc już jestem gotowa na zimę 🤩

    Dobra promka na Amazon - kupiłam chyba ostatnią za stówkę w rozmiarze S, ale jest jeszcze M, mogę polecić:
    https://amzn.eu/d/geSKgpQ

    Wygląda naprawdę dobrze, na jesień/zimę będzie super 🙂

    Holibka, Ottioli lubią tę wiadomość

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 10 września, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wy tez jakos dziwnie się czujecie przy zmianie pogody ?
    Jakaś jestem otumaniona, boli mnie głowa czuje zie jak ślimak 🤔

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 10 września, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky śliczna kurteczka. Jednak spojrzę na te moje workowate czy się do czegoś nadają bo brzuch mi urósł 2x w dwa tygodnie i jednak zmieniam zdanie o tych moich że się będę w nie mieścić...

    Domi.Nika ja się dzisiaj czuje psychicznie super spokojna ale fizycznie wykończona po złej nocy. Posprzątałam mieszkanie, pomyłam okna, zrobiłam jeść ale wszystko jakbym lunatykowała a nie żyła normalnie tak więc ciężko mi powiedzieć. Zdecydowanie najgorzej się czułam w weekendowe upały.
    Mierze się godziny z dylematem z łóżeczkiem. Mam miejsce w pokoju bezpośrednio obok siebie na nie, ale brakuje mi pomysłu co zrobic z przewijakiem ewentualnym. Boję się trochę nakładek na łóżeczko dziecięce. Nie wiem czy to się sprawdza i czy jest bezpiecznie. Ewentualnie może się to naklada tylko w razie potrzeby? Ale wtedy w nocy szczególnie na start, że karmienie =kupa to będę architektem i będę co chwilę zdejmować i nakładać nakładkę?
    Myślę jeszcze o przebieraniu bez przewijaka na łóżku swoim. Co w takiej sytuacji dobrze zakupić żeby było wygodnie i bezpiecznie dla dziecka?

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 949 2516

    Wysłany: 10 września, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Czy wy tez jakos dziwnie się czujecie przy zmianie pogody ?
    Jakaś jestem otumaniona, boli mnie głowa czuje zie jak ślimak 🤔
    Tak tak i jeszcze raz tak! A tak czekałam na ochłodzenie 🤷🏼‍♀️

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 127 274

    Wysłany: 10 września, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Rocky śliczna kurteczka. Jednak spojrzę na te moje workowate czy się do czegoś nadają bo brzuch mi urósł 2x w dwa tygodnie i jednak zmieniam zdanie o tych moich że się będę w nie mieścić...

    Ja też liczyłam na swoje, ale po przymiarce okazało się, że już są na styk 🤷‍♀️ w rezerwie została kurtka narciarska męża, bo na vinted też nic sensownego nie było, a ceny są jakieś kosmiczne 🙈

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 949 2516

    Wysłany: 10 września, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx, kurczę, ja nie polecam przewijać na swoim łóżku. Znaczy można, oczywiście, ale to jest takie obciążenie dla kręgosłupa rodzica… na dłuższą metę masakra. Oczywiście czasami nie ma innego wyjścia, że jeśli możesz, to pomyśl o alternatywach. Twoje plecy Ci za to podziękują pewnego dnia 🫶
    Ja osobiście miałam dostawkę+przewijak, w mega ścisku w sypialni, no cóż 🙈 Ale moja przyjaciółka miała nakładkę na łóżeczko właśnie, solidna, drewniana, przesuwną i zdejmowaną. Bardzo sobie chwaliła. A i ja miałam okazję przewinąć u niej swojego synka w ten sposób - było bardzo bezpiecznie. To chyba fajna opcja, o ile nie kupi się najtańszego, plastikowego 💩 Ważne, żeby bokami miało zabezpieczenia. Im bardziej przewijak jest całkiem płaski, tym łatwiej żeby maluszek się sturlał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 13:21

    Zaqwsx lubi tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 949 2516

    Wysłany: 10 września, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe są te kurtki z miejscem na bobasa, nie miałam takiej wcześniej, ale dziecko też było letnie. Ma któraś z was doświadczenie, jak to się sprawuje już po narodzinach? Faktycznie warto? Ta z Amazona faktycznie ładna, chyba nawet lekko ocieplana, widzę jakieś futerko w kapturze. Tylko ten poliester cholera… no ale nie można mieć wszystkiego 🙈

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2335 1893

    Wysłany: 10 września, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany co z tą nocą było nie tak? Dołączam do tych nieśpiących dziś 🙈 od 4 pobudka do ok 6 a potem nie mogłam się zwlec o 10... a o 5 nad ranem skorzystałam z kodu smarki25 na pomelody, tak mnie zainspirowałyście 😍 no zobaczymy, podobno śpiewanie jest dobre dla dziecka choć moje zdolności są ograniczone 🤭

    Zaqwsx, ultramaryna_, kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 10 września, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara Nadzieja Miłość wrote:
    Zaqwsx, kurczę, ja nie polecam przewijać na swoim łóżku. Znaczy można, oczywiście, ale to jest takie obciążenie dla kręgosłupa rodzica… na dłuższą metę masakra. Oczywiście czasami nie ma innego wyjścia, że jeśli możesz, to pomyśl o alternatywach. Twoje plecy Ci za to podziękują pewnego dnia 🫶
    Ja osobiście miałam dostawkę+przewijak, w mega ścisku w sypialni, no cóż 🙈 Ale moja przyjaciółka miała nakładkę na łóżeczko właśnie, solidna, drewniana, przesuwną i zdejmowaną. Bardzo sobie chwaliła. A i ja miałam okazję przewinąć u niej swojego synka w ten sposób - było bardzo bezpiecznie. To chyba fajna opcja, o ile nie kupi się najtańszego, plastikowego 💩 Ważne, żeby bokami miało zabezpieczenia. Im bardziej przewijak jest całkiem płaski, tym łatwiej żeby maluszek się sturlał
    Czyli taka nakładka jest na stałe zamontowana na łóżeczku? Nie stanowi to jakiegoś niebezpieczeństwa gorszą rotacją powietrza? Niby łóżeczko i tak szczebelkowe bym brała.
    Myślałam też właśnie o dostawce + komodzie ale moja sypialnia to już taka graciarnia szaf że mam tylko 70cm wolnego miejsca przy ścianach... a łóżeczko i tak na środku by musiało stać. A zmieniać pokoju nie chciałabym bo i taki pomysł mieliśmy...

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 10 września, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo!

    Dołączam do teamu ciężka nocka. Pobudka o 5 i za nic spać dalej. Potem się zdrzemnęłam od 8:30 do 9 na chwilkę. Ale generalnie poza tym to ja bardzo dobrze przy tej temperaturze, w końcu można oddychać! I nawet pierwszy raz od Stu lat założyłam dżinsy!

    Zaqwsx a nie masz w sypialni komody na którą można położyć przewijak?

    Dzięki za info o promce na pomelody, kupiłam dla bąbli dwie pozycje ☺️ Bliżej porodu kupię ten voucher do apki.

    Ja daję znać że na Limango jest promocja na Lionelo, są np dostawki jakby któraś z Was miała w planach kupować od nich to można tam zerknąć ☺️

    kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 10 września, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:

    Zaqwsx a nie masz w sypialni komody na którą można położyć przewijak?
    Niestety same wysokie szafy wręcz z nadstawkami do sufitu. Mieszkanie w bloku chciałam cała garderobę naszą pomieścić w naszej sypialni, żeby 3 pozostałe pokoje były "odciążone". Zgłębiam temat nakładki na lozko. Może to mnie uratuje 😄

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 949 2516

    Wysłany: 10 września, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Czyli taka nakładka jest na stałe zamontowana na łóżeczku? Nie stanowi to jakiegoś niebezpieczeństwa gorszą rotacją powietrza? Niby łóżeczko i tak szczebelkowe bym brała.
    Myślałam też właśnie o dostawce + komodzie ale moja sypialnia to już taka graciarnia szaf że mam tylko 70cm wolnego miejsca przy ścianach... a łóżeczko i tak na środku by musiało stać. A zmieniać pokoju nie chciałabym bo i taki pomysł mieliśmy...
    Nie, ten konkretny u mojej przyjaciółki był zdejmowany. Łóżeczko było właśnie szczebelkowe, od początku. Nakładało się taki przewijak na ramę od góry i on jakby sunął. Można było bezproblemowo przesunąć nim od lewej od prawej po całym łóżeczku. Dopóki dziecko było małe, to w sumie i tak spało tylko w połowie łóżeczka, przewijak w jednym rogu w ogóle nie przeszkadzał. Potem jak dziecko podrosło, to i przewijak był mniej potrzebny, więc go podobno zdejmowali z łóżeczka. A o rotację powietrza przy łóżeczku szczebelkowym w ogóle bym sie nie martwiła 😉

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5288 9846

    Wysłany: 10 września, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nome dziękuję za info 🥹 Kupiłam dostawkę bo chcieliśmy właśnie z Lionelo i jeszcze kupon miałam więc super cena wyszła ♥️

    Dziewczyny podczytuję Was ale nie odniosę się. Mam cięższy czas w życiu, mój pies jest chory i chyba odchodzi powoli 😪 dni wypełnione smutkiem i płaczem. Wrócę na pewno i tyle ile będę w stanie to będę podczytywać.

    Trzymajcie się ♥️

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 10 września, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss przykro mi z powodu pieska zawsze mi szkoda tych zwierzaków.

    Ja byłam u fryzjera matko co się wysiedziałam ale mi głowę fajnie wymasowali czuje się zaopiekowana 😁

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 127 274

    Wysłany: 10 września, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A możecie podesłać jakiegoś linka do tej promki na dostawki na limango? Włączył mi się baby brain 🤯

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 10 września, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym się nie martwiła rotacją powietrza w łóżeczku szczebelkowym z założonym przewijakiem. To faktycznie wygodna opcja dla kręgosłupa :) kurcze ja już nie pamiętam jak przewijałam malucha, tzn. gdzie najczęściej. To ważny temat.

    Eh faktycznie w nie za wielkich metrażach to przy tych wszystkich dziecięcych gratach trudno sensownie zagospodarować przestrzeń w wygodny sposób. My żyliśmy we 3 z psem i maluszkiem na 40 m i dało radę, ale fakt szafy do sufitu to must have. Jak jestem teraz w domu rodziców to mam cały czas wrażenie totalnej przypadkowości w zagospodarowaniu przestrzeni. No ale jak jest większy metraż to chyba człowiek się tak mocno nie zastanawia nad optymalnym urządzeniem wnętrza.

    Coś mnie bierze chyba. Myślałam że to coś alergicznego, ale jakoś kataru robi się coraz więcej i coś zaczyna w zatokach ciążyć. Cóż. Herbatki, woda z cytryną, więcej wit c i mam nadzieję, że to rozgonię. A obstawiałam że starszak pierwszy zachoruje 😅

    Przyszedł mój kokon z makaszki, kocyk i poduszka-motylek i chyba pani sprzedająca trochę nagięła rzeczywistość, mówiąc że stan jest świetny. Wkład jest ubity a materiał trochę przebarwiony. Wrzuciłam od razu do pralki, przerzucę do suszarki i zobaczymy jaki będzie efekt tych zabiegów pielwgnacyjnych.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
‹‹ 277 278 279 280 281 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ