Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Aster4n Ekspertka
    Postów: 168 206

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po wizycie iiii prawdopodobnie będzie dziewczynka! Lekki szok, bo przeczucie podpowiadało chlopca, ale jakoś tak teraz mi lekko na duchu, mam nadzieje, że siostry będą się wspierały jak będą starsze 😍 Poza tym dla mnie recepta na żelazo,a młoda rośnie zgodnie z terminem om, waży ponad 200gramow, co wydaje się być mało tak jak Was czytam, ale my chyba zamykamy listę wrześniowek 😀

    Mańka, Mama_Zuzia, monkle, miczitanka lubią tę wiadomość

    bl9cvcqg409ts1dr.png

    gg649vvjf2u85q5u.png
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aster gratulacje córeczki :)

    Mój mąż jest non stop napalony. Myślałam, że mu przejdzie jak zobaczy brzuch i tak dalej. Nie przeszło, a mi tak. Mam trochę wyrzuty, że jestem okropną żoną bo nasze "zabawy" ograniczają się średnio do dwóch tygodniowo.
    Nie jest to jednak stan, w którym czuje się dobrze i kiedy jestem pełna seksapilu, samoakceptacji i chęci do przytulania.


    Powodzenia na jutrzejszych wizytach :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 21:59

    Aster4n lubi tę wiadomość

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje dziewczyny wizyt ! Jak cudownie pooglądać wasze dzieciaczki :) jak mi lekarz powiedział ostanio ze mały wazy 350g to się przeraziłam ze wielkie dziecko urodzę (serio) a tu już jakaś dziewczynka ma 400g uff..czyli poprostu dzieci rosną jak na drożdżach:) u nas z przytulanki wiadomo nie ma tyle co przy staraniach(prawie dwa lata walki) wiec duzo tego było ale teraz co kilka dni działamy :) puki dyskomfortu nie czuje a mąż dalej napalony na ciężarna to korzystamy ;)

    zwichrowana, Mama_Zuzia lubią tę wiadomość

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej gratuluje wizyt ;)
    Ja mam w pt polowkowe usg

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zaciskam od rana kciuki za wasze wizyty , czekamy na wieści i zdjęcia maluszków :):):) Ja dzisiaj od rana mam "dzień sikania" ;) mała chyba przykleiła się do pęcherza ... miłego dnia dla was !

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aster- gratuluje córeczki :* będą siostry, wspaniale!

    Ja z moim w pierwszej ciąży nie wiem czy łącznie 5 razy uprawialiśmy seks, a teraz mam wrazenie ze non stop. 🤭 serio, napalony jak szczerbaty na suchary
    Mówię do niego ze jak teraz ja tak usypia to będzie potem ja na rękach nosił i bujał żeby spała bo się przyzwyczai hahah

    Kciuki za wszystkie wizyty dzisiaj!

    Aster4n, RudaAnna lubią tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • Cyntia Autorytet
    Postów: 293 280

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny Ja dziś mam wizytę na 15:40❤️ Już się nie mogę doczekać.
    Niestety coraz gorzej z moimi zatokami. Strasznie boli mnie głowa i mam wrażenie że spuchlam na twarzy, nie wiem jak sobie z tym radzić chyba trzeba będzie się przejść do lekarza ale w zasadzie to i tak niewiele mi pomoże 😪

    f2w3rjjgu2mom4gu.png
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyntia gratulację śliczna dziewczynka. 3mam kciuki za wizytę i może poradź się chociaż gina co możesz wziąć na te zatoki.

    Dargol ja też mam sporo dolegliwości. Ciągłe bóle brzucha o równym podłożu także jelitowym, ogólna senność, skołowanie i trochę brak formy. Co do szyjki to ja muszę kontrolować ze względu na napinania brzucha, ale staram się póki co nie popadać w panikę. Czekam na wizytę u mojej pani dr aby zmierzyć na tym samym sprzęcie. Bo miałam mierzone dzień po dniu na różnych i raz 3,4 raz 3, ale szyjka zgięta bardziej w łuk więc trudno powiedzieć.

    My dopiero wracamy do rzeczywistości po świętach i po okropnie ciężkim tygodniu.
    Po świętach dość mocno przejedzeni, dodatkowo bardzo podniósł mi się zołądek i mam uczucie stałego zapchania i najedzenia, jakbym balonik połknęła.

    Mała coraz silniejsza, niby jeszcze takie maleństwo (na prenatalnych w 19tyg.300g, choć już teraz pewnie więcej) ale szaleje strasznie i kopie już całkiem mocno. Może dlatego też, że ja wąska jestem i ma naprawdę mało miejsca.

    Dziś kończymy 20 tydzień. Połowa za nami. Oj mi jakoś mimo wszystko dość wolno leci. Może dlatego, że to moje pierwsze i że siedzę w domu na zwolnieniu więkoszści sama, a do tej pory byłam bardzo aktywna i zajęta, ciągle praca itp.

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 16:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila wrote:
    Po Świętach przybył mi kolejny kg, już +5 na wadze, chyba tu biję rekordy, jeśli chodzi o tycie. Mam wrażenie, że nie panuję nad wagą kompletnie. Muszę się zacząć więcej ruszać, bo już mi plecy dokuczają :(
    Luzik, moja waga wskazuje 70 kg, startowa po swietach BN to 63 kg. Wiec jak widzisz Cie przebijam:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 16:46

  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja znów zapomniałam się zważyć rano. Ale chyba raczej jakoś strasznie nie przytylam bo nie widać poza brzuchem. Piłeczkę mam przed sobą a poza tym dalej patyczak jestem....
    Opiekunka córki się rozchorowała i mała została w domu. Urządziła pobudkę o 5:30 i teraz już mnie ciągnie na plac zabaw. A ja najchętniej walnelabym się na łóżko i poszła spać:p

    201512131765.png

    201909081765.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyntia to wizytujemy razem, ja na 15.20 :) ale znając życie wejdę później :)
    My w tej ciąży od stycznia kilka razy się kochaliśmy, ale dopiero jak lekarz pozwolił, jakoś w 16 tc było pierwszy raz. Ja jakoś teraz wielkiego libido nie mam, ale mąż coś się przekonał i mnie wczoraj namówił. A ja durna zapomniałam o wizycie :D
    Po świętach z tym żołądkiem to tragedia. Muszę w tym tygodniu jakieś lżejsze obiadki gotować. Poszalałam też z ciastami to aż boję się na wagę stanąć.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzień dobry :) trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :)
    Cyntia do lekarza lepiej pójść- zawsze coś Ci doradzi.
    Lenka ja też w sumie sama siedzę w domu, mąż ciągle w pracy. Do rodziców 300km, do teściów 500km więc tak to wygląda :D
    staram się szukać zajęć w domu i wychodzić na dłuugie spacery. Dziś szkoła rodzenia więc znowu 3,5km sobie piechotą pójdę w jedną stronę :D
    Na szczęście lekarz dał mi zielone światło o ćwiczeń dla ciężarnych. Obawiałam się, bo ta macica twardnieje mi czasami jednak lekarz kazał się tym nie przejmować tym bardziej , że z szyjką wszystko ok, więc chyba taka moja natura.
    miłego dnia :)

    zem3i09k945lhtw9.png
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się dziś witam z potężnym bólem głowy, jak na moje standardy. Akurat ta przypadłóść rzadko kiedy mnie łapie, więc wydaje mi się, że dość mocno dokucza. Jakieś sposoby, żeby funkcjonować?
    Trzymam kciuki za wizyty, dajcie znać! 😉


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila wrote:
    Też Ci się tak kiepsko śpi przez to? Na plecach już mi niewygodnie, mam wrażenie, że mam bardzo ciężki brzuch.
    W spaniy mi to nie przeszkadza, ale w ciagu dnia czuje sie bardzo grubo i ciezko.

  • Cyntia Autorytet
    Postów: 293 280

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam na wadze już 7 kg na plusie😁

    f2w3rjjgu2mom4gu.png
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też z wagą ok plus 7 choć przyznam, że po świątecznym obżarstwie aż się boję bo myślę, że mogło jeszcze z 2 dojść. Fakt, że w pierwszym trymestrze schudłam dobre 3kg, ale myślę, że już po połowie i teraz waga będzie szła dość szybko do góry. Troszkę się tym przemuje, ale tylko o tyle, że boje się o kręgosłup no i co będzie jak przyjdą upały.

    W zeszłym tygodniu miałam rezonans kręgosłupa, zobaczymy co wyjdzie bo wyniku jeszcze nie mam. Nawet nie było tak źle, choć bardzo się bałam.

    VianEthel2 u mnie bóle głowy troszkę się uspokoiły, choć jak w zeszłym tygodniu miałam kilka stresujących dni, to głowa mnie bolała prawie 2 doby bez przerwy i to bardzo mocno. Brałam APAP ale działał jak placebo. Zero różnicy.

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 jeśli chodzi o ból głowy, to może połóż się i zrób sobie zimne okłady na czoło. moja mama ma naprawdę bardzo silne bóle głowy i czasami te okłady bardziej jej pomagają niż silne leki, które dostała od lekarza.

    zem3i09k945lhtw9.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel- do wody dodaj odrobine soli himalajskiej i dużo cytryny, sól uzupełnia brakujące mikroelementy i zapobiega odwodnieniu które często jest powodem bólu głowy.

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
‹‹ 518 519 520 521 522 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ