X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leila, brawo Ty 🤣 nie masz co robić w nocy? 🙈

    A u nas wyszła górna prawa jedynka. Za chwilę wyjdzie lewa. Może stad te straszne noce? 🤷‍♀️

    Dziewczyny, jak jak kąpiecie swoje dzieci? Tzn same czy z mężami? Ja zawsze z moim jednak teraz przez miesiąc na fuchę i nie da rady przyjeżdżać żeby wykąpać małą. I mysze sama się za to wziąć ale nie wiem jak🤷‍♀️🙈 ktoś coś?

    Leeila26 lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai, odniscie wypadków naszych mam, nas jest 5 i każdego coś spotkało 🙈 ja prawie wpadłam pod autobus bo brat gonił mnie z wiadrem wody, najmlodszy wypił rozpuszczalnik od taty z garażu, jeden brat w drugiego rzucił łyżwą w głowę, po innym bracie przejechał motor wszyscy żyją 🤣🙈🤷‍♀️🙊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2021, 14:36

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W wanience spoko, jestem w stanie wykąpać sama. Sadzam ją do łupiny, przygotowuje wszystko i ogarniamy. Ale teraz często kąpiemy się razem i do tego potrzebny mi mąż 🙈😅 żeby podał mi Amelę i odebrał ode mnie. Wanna śliska, płytki śliskie, no nie wyobrażam sobie inaczej :/

    Ja z dzieciństwa nie miałam żadnych akcji groźnych.. nawet nigdy nic nie miałam złamanego 🙈😅 byłam dobrze pilnowaną, wychuchaną jedynaczką 😃 ale raz jak zostałam z tatą, rozebrałam się do naga i wysmarowałam farbą olejną (malował wtedy futryny i nie zdążył wynieść puszek 🙈). Miałam jakieś 3 lata. Nie mam pojęcia jak oni to ze mnie zmyli.. może kąpali mnie w rozpuszczalniku? 🤣

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13983 20522

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey wrote:
    Leila, brawo Ty 🤣 nie masz co robić w nocy? 🙈

    A u nas wyszła górna prawa jedynka. Za chwilę wyjdzie lewa. Może stad te straszne noce? 🤷‍♀️

    Dziewczyny, jak jak kąpiecie swoje dzieci? Tzn same czy z mężami? Ja zawsze z moim jednak teraz przez miesiąc na fuchę i nie da rady przyjeżdżać żeby wykąpać małą. I mysze sama się za to wziąć ale nie wiem jak🤷‍♀️🙈 ktoś coś?
    Od początku sama ja albo sam mąż ;) Na początku mąż kąpał też syna a od kilku miesięcy kąpię sama dwójkę. Najpierw Tymek był w dużej wannie a Marta w małej. Miała tyle wody żeby nie nalewała jej się do buzi i leżała sobie. Myłam ją, a potem syna. Teraz obydwoje kapią się wspólnie w dużej wannie.
    U mnie to wygląda tak. Dzieci gdzieś kładę albo sadzam, nalewam wody do wanny. Wyciągam ręcznik żeby mieć gdzieś blisko, przygotowuje kremy, pieluchę itd. Kąpię ja, pod koniec zarzucam ręcznik na ramię i brzuch swój wyciągam z wanienki, opatulam i idziemy do sypialni się ubierać. Karmię, usypiam i na koniec wylewam wodę z wanienki. Lub jak jest ubrana ale jeszcze nie nakarmiona. Nie martw się, to nie jest jakaś grubsza filozofia ;)

    age.png

    age.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od urodzenia sama kąpie Szyma :) teraz to w og9le hardkorowa matka ze mnie bo go w tej kąpieli (kapie w duzej naszei wannie) klade nanbrzuszek i on sobie chlapie raczkami do woli :) oczywiscie jestem z nim caly czas, nawet ostatnio klade go tez w wannie na pleckach bez podtrzymywania-jak on sie wtedy cieszy i chlapie! Recznik lezy na podlodze i jak go wyjmuje to opatulam i reszte robimy w sypialni.
    Leeila madka roku z tym wozkiem!!! Hahahaha 😂🤣

    Leeila26 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogarniam całą moją trójkę jak nie ma męża więc Audrey na pewno dasz radę 👍

    Ja przygotowuje sobie wanienke, rozkładam ręcznik na blacie w łazience, rozbieram Młodego, nalewam wodę, potem się kąpiemy, z wanny chyc z powrotem na ręcznik, zawijamy się i resztę pielęgnacji robimy już w pokoju na przewijaku.

    Mój też uwielbia się kąpać na brzuchu, praktycznie sam się obraca w wanience, wtedy go nie trzymam tylko czuwam.
    Łazienka oczywiście do sprzątania ale radość bezcenna 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2021, 17:51

  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze jak na brzuchu?

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się boje położyć Amelę na brzuchu w wannie 🙈 bo jak leży na łóżku, to tak czasami wali głową w łóżko jakby.. 😅 właściwie to nie wiem, czy ta głowa jej jeszcze spada czy robi to specjalnie bo śmieje się przy tym 🤷 no i boje się, czy sobie nosa nie złamie 🙈

    Dziewczyny kupujecie już jakieś ubranka na lato? Co fajnego, gdzie? Mamy starszakow - podpowiedzcie co jest praktyczniejsze - stawiać na body, koszulki, krótkie spodenki? 🤷 Nie mam jakoś wizji ile czego kupić 🙈

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój uwielbia na brzuchu się kąpać 🤩 Tylko całą łazienka zachlapana. Na razie kąpię w wanience, bo duża wanna zajęta przez starszaka. Ja też kąpię ich bez męża. Najpierw wrzucam starszaka do wanny, potem przygotowuję przewijak, kosmetyki, ciuchy i wanienkę dla małego, dalej kąpię małego, ubieram, odkładam do łóżeczka, sprzątam wanienkę i przewijak, a w tym czasie starszak się myje i bawi i potem go wyciągam i ubieram.

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • katwie27 Autorytet
    Postów: 1043 828

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez dołączamy do kąpiących sie na brzuchu. U nas jak maz byk w domu to kapal chłopaków, tzn kapali sie we trzech w wannie. A teraz po prostu nalewam wody do zwuklej wanny, klade malego na brzuch (wody jest tyke zeby sie nie napil) i myje go, on sobie tam pochlapie, pobawi sie gumowa kaczka, potem go wyjmuje i nose do sypialni. W międzyczasie staraszak czasani myje, albo dolewam mu wody i wracam po niego jak juz Mikołaja ogarne. Jak juz sie nyje z nimi to pdkladam Mikllajar na lezak na ktorym jest recznik polozony, ja szybko koncze sie myc, wychodze i sie wycieram i wyjmuje staraszaka. Ogolnie mycie i spanie chuba wychodzi nam sprawniej bez meza :D obaj ni zasypiaja 20-20:30. Dzis wujatkpwp obsuwa bo mieliśmy wyjazdowy dzień.

    Kasia
    d7fd0b1459f6d2c1b2ab33a2c8bad5e1.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • katwie27 Autorytet
    Postów: 1043 828

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leila, jezeli vhodzi o ubranka to ja jakos u niemowlakow nie lubię koszulek. Nie wiem jakos tak ciagle te brzuchy na wierzchu, jak raczkuja czy pelzaja to twz slabo dla skory. Natomiast kupilabym chyba i tak troche bodziakow a trochę koszulek bo z kolei na duzy upal lepiej koszulke mimo wszystko... Tak samo spodenki, i dlugie musisz miec i krótkie...
    Ja dzis nalozylam Miklljaowi komplet po starszym synku i kurcze no lezy jak ulal, moze delikatnie spodnie przyskugie, a synek chodzil w ttm ubranku w okolicach skonczonego roczku...

    Kasia
    d7fd0b1459f6d2c1b2ab33a2c8bad5e1.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    erre wrote:
    Mój uwielbia na brzuchu się kąpać 🤩 Tylko całą łazienka zachlapana. Na razie kąpię w wanience, bo duża wanna zajęta przez starszaka. Ja też kąpię ich bez męża. Najpierw wrzucam starszaka do wanny, potem przygotowuję przewijak, kosmetyki, ciuchy i wanienkę dla małego, dalej kąpię małego, ubieram, odkładam do łóżeczka, sprzątam wanienkę i przewijak, a w tym czasie starszak się myje i bawi i potem go wyciągam i ubieram.

    Jak to odkladasz do lozeczka oO? Ze go raz dwa lulasz on zasypia a ty odchodzisz? Ale ci fajnie. Moja Livka chyba jest najgorzsa ze wszystkich moich, w ogole nie odkladalna teraz. Od paru tygodni robiny tak ze jak maz uspi dzieci to Livke biore do nosidla i tak film ogladam chodzac 😩

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • katwie27 Autorytet
    Postów: 1043 828

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotka ja też jestem pod wrazeniem dzieci, ktore w ten sposób usypiają. Ja z moim Filioen mialam problem z odlozeniem, a jak juz odłożyłam to potem nie mozna byko wyjac byk tak czuły. Ja potrafilam godzone siedzieć u niego zeby wyjsc bez problemu... Pamietam jak kiedyś dostalam jakoejs wirusowki, nie hykam w stanie z lozka wstac, dzwoniłam wtedy do rodziców zeby przyjechali, ale oczywiście mama to mama - troche mi pomogli ale lezalam na podłodze godzine obok jego lozeczka zeby on w koncu zasnal, a sama byłam doslownie umiwrajaca.
    Mikolaj pod tym względem "zapowiadał się" super, bo zasypial nam świetnie w okolicach 2-3 miesiąca zycia. Potem juz bylo tylko gorzej... Drzemki tez masakra. A teraz mu sie cos odmienilo odkad nie ma meza. Wylaczam światło, tylko lampka sie swieci, biore go na brzuch, a on jak automat glowe kladzie tak zeny sie przytulić, spiewam kolysanke i zasypia. A jak nie to tule go trzymajac na rekach i taki zaspany naeet sie daje odlozyc. Nie umiem tego wytłumaczyć, bo jak maz byl to to zasypianie jego to byla masakra, darl się, plakal, nie mogłam go z Filipem polozyc. A teraz obaj slodziaki... Na drzemki to osttanie dnk zasyoia na cycku, na rekach a i zdarzyło sie ze wlozylam go do fotelika samochodowegoni robilam cos w kuchni a on sobie zasnal tam. To dla mnie szok byk, bo po Filipie i po pol roku Mikolaja dla mnie temat spania i zasypiania to chyba najgorsze co moze byc...
    Dziewczyny macie juz okres?

    Kasia
    d7fd0b1459f6d2c1b2ab33a2c8bad5e1.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • Ounai Autorytet
    Postów: 13983 20522

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Od urodzenia sama kąpie Szyma :) teraz to w og9le hardkorowa matka ze mnie bo go w tej kąpieli (kapie w duzej naszei wannie) klade nanbrzuszek i on sobie chlapie raczkami do woli :) oczywiscie jestem z nim caly czas, nawet ostatnio klade go tez w wannie na pleckach bez podtrzymywania-jak on sie wtedy cieszy i chlapie! Recznik lezy na podlodze i jak go wyjmuje to opatulam i reszte robimy w sypialni.
    Leeila madka roku z tym wozkiem!!! Hahahaha 😂🤣
    Ja tak kładłam Martę już gdzieś od stycznia 😂 i ona sobie na plecach leżała a ja np sortowalam sobie pranie albo myłam starszaka. Potem ja przekręcałam na brzuszek ale tylko na chwilę bo ona uwielbiała tak pić wodę z wanienki. Teraz to mały świr mi raczkuje po dużej wannie albo łapie się za brzeg wanny i staje.

    Kotka, chyba bardziej chodziło, że odkłada, żeby leżał sobie w bezpiecznym miejscu ;)

    Leeila, musisz sama wypróbować. Ja lubię rampersy, czasem na wyjścia jakaś koszulka może być albo koszulka + sam pampers po domu, albo sam bodziak. Ja już mam sporo ciuszków letnich ale to głównie od teściowej. Teraz zamówiłam sukienkobody ale trochę się boję kupować bo nie do końca wiem jaki rozmiar. Marta od dłuższego czasu nie wyrasta mi z 74 więc ostatnio kupiłam trochę bodziaków z krótkim jakby przyszły jakieś cieplejsze dni a tak to biorę 80 bo chyba do wakacji w końcu coś urośnie. Z długim mam już dużo w rozmiarze 80 więc nic już nie kupuję. Teraz raczej poluję na ciuchy dla syna, póki promocje są, żeby mieć coś odłożone w kolejnym rozmiarze.

    age.png

    age.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katwie ja @ za kazdym razem dostawalam dopiero jak skonczylam kp wiec teraz tez pewnie tak bedzie.

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katwie ja miesiączkuje regularnie od listopada, pomimo kp 🙈😅

    No właśnie nie wiadomo do końca jak z tymi rozmiarami.. no i zależy co, bo body 74 myślę, że będą długo ok. Ale z pajacyków takich typowych z nogawkami mi niedługo wyrośnie 🤷

    Dzisiaj noc kręcenia i stękania.. 🙄 masakra 😵

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej, nie śpi, tylko tak jak mówi Ounai, odkładam, żeby był bezpieczny 🤣 Daję zabawki, więc musi się chwilę sobą zająć. A jeśli ryczy od razu, to zabieram kokon do łazienki i go kładę na podłodze.

    Ja po babci jestem zafiksowana na punkcie "gołych nerek", więc u nas bodziak z krótkim to podstawa. Na to idą spodenki, a jak chłodno to bluzka z długim. A jak było mega gorąco, to zakładałam rampersa z krótkim.

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,koszulki u niemowlaka to srednio no chyba,ze ktorys bobas juz bedzie chodzil to wtedy mogą byc.
    U nas tez w nocy wiercenia wiecej niz zwykle i zamiast pobudki przed 7 to o 6 zzz ZZZ zzz (tak sie kiedys na gadu gadu pisalo jak ktos spiący-mlodsze nie znajo :p ) woec spiewnym krokiem dzis aaczynamy dzien "kawka na miejscu dzisiaj towarzyszy mi,to duza czarna nieslodzona bede fit.." :D

    Chmurka, Ptysio, Leeila26, Krokodylica, Ounai lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5355 6231

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszą @ dostałam 24 marca. Teraz mam 22dc i jak na razie nie było owu.

    Czyli nie jestem sama z tymi kiepskimi nocami? Kurczę, myślałam, że po tym jak opanowała nową umiejętność poruszania się, to koniec skoku i powrót do spokojnych nocy. A tu od kilku dni dalej masakra, szczególnie nad ranem armagedon 😒

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam złote dziecko 😁 po kąpieli i pielęgnacji karmimy się, wtedy zasypia, odkładam do łóżeczka i tak do około 6 sobie śpi, z 2 bądź 3 przerwami na karmienie.
    Za to w dzień ostatnimi czasy niezadowolony strasznie ale z moich obserwacji wynika że układa sobie harmonogram dnia, tzn. wydłużyły nam się drzemki do około godziny ale są tylko dwie w ciągu dnia.

    U nas pogoda straszna, przed chwilą padał śnieg 🤦‍♀️ ja się pytam gdzie ta wiosna?! 🤷‍♀️

    Pogoda lubi tę wiadomość

‹‹ 1388 1389 1390 1391 1392 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ