X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 14 listopada 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny..dawno się nie odzywałam.... Współczuję bardzo wszystkich chorób;* to straszne jak dzieciątko choruje;*
    Super się cieszę że nasze brzuchatki dobrze się mają;);)

    U nas ok. Powoli ograniczam Anieli cyca. W dzień je tylko dwa razy. W sensie rano i koło 17. W nocy też je dwa razy - o 23 i kolo4-5. Pierwsze dwie nocy jak ograniczałam nocne karmienie to od 2 do 4 ja musiałam tulić na rękach( na szczęście na siedząco), ale teraz już ok. O 2 wciąż się budzi ale przechodzi ze swojego łóżeczka do mnie i do tej 4-5 śpi sobie spokojnie. Wystarcza jej moja bliskość.
    Odczuliśmy też zasypiania na rękach/ na hamaku. Usypia w łóżeczku, kiedy ja leżę obok i ja głaszcze po główce albo jak widzę że ma duży problem z wyciszeniem to ja opieram się na łóżku w takiej półleżącej pozycji a ona się na mnie kładzie i tak się wycisza. I jak czuje że już powoli odpływa to ja kładę do łóżeczka, i ona się układa jak lubi i już sobie sama zasypia. O dziwo nauka tego poszła zaskakująco dobrze. Pierwsze usypiania trwały godzinę ale żadnego płaczu nie było . Teraz zależy od dnia . Czasem 10 minut a czasem pół godziny i śpi. Ale sukcesem największym jest to że w takim sposobie usypiania zaczęła tolerować tatę, bo wcześniej tylko ja mogłam ją ululac

    Pogoda, Krokodylica lubią tę wiadomość

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 14 listopada 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 noce bez cyca za nami. Ta noc była całkiem Ok. Po kąpieli tata uśpił ładnie, bez płaczu. Spał do 22 na chwile trzeba było przytulić i później spał do 2.40 wiec dla mnie to jest wielkie wow! Później 3.40, po 5 i po 6 już wstał na dobre. Nad ranem dałam mu wody. Także liczę na to, że noce się poprawia 🥰 ja tez nie wyobrażałam sobie lulania, ale mimo wszystko śpię w wygodnej dla siebie pozycji. 2 noc była gorsza od 1 … aż zaczynałam żałować. Piersi już mi sie powoli dostosowują.
    Pomaga tez to ze mamy lozeczko na kółkach, wiec czasem wystarczy pojeździć i zasypia spowrotem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2021, 10:34

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 14 listopada 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chetnie poczytam o Waszych odstawianiach od pkersi bo i ja juz bym chciala. Z tym,zr Szymo okropnie reaguje jak nie daje mu piersi kiedy chce(a zwykle to chec pociumkania i przytulenia)-to w dzien. W nocy jeszczetroche pije mleka ale tez czesto gesto chodzi o przytulenie. Wgrudniu bede miala przed i po swietach jakies3tyg wolnego to sie biore za odcycowanie.starczyjuz :)

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 14 listopada 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka ale Ci fsjnie z tą nauka zasypiania.. brawo!

    Chmurka lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 14 listopada 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jednak nie pojdziemy na to szczepienie bo mloda dostala mega gluta 🤦🏼‍♀️. No to przynajmniej mam wiecej czasu sie zastanowic na co ja szczepic i czym. Chcialabym szczepionke bez Polio ale takiej nie ma😐


    Dziewczyny mozecie mi napisac (poza tymi ktore wlasnie to opisaly) jak wyglada u was kladzenie spac? Nosicie, spiewacie, glaskacie, karmicie piersia itp? W waszym lozku czy w swoim lozeczku? O ktorej kladziecie i o ktorej wstaja?

    Ktora jeszcze nie dostala @? Ja nadal nie mam i mi z tym super dobrze 😄



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2021, 12:24

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 14 listopada 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap ja już dzienne karmienia odstawiłam zaraz po roczku, ale do tych nocnych ciężko się było zebrać. Bo jednak łatwiej podać cyc i spać dalej, ale mi juz naprawdę było niewygodnie :(
    W ciągu dnia ubierałam bluzki bez dekoltu i starałam się zabawiać, tulic, dawać pic, jeść… cokolwiek 😁

    Kotka ja tez nie miałam jeszcze @ , ale chyba właśnie mam owulacje bo mnie jajniki bolały jak przy stymulacji przed in vitro 😆 i śluz tez jak na owu. Wiec jak się postaramy dobrze to nie zdążę mieć okresu, bo zajdę w ciąże 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2021, 13:43

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6281

    Wysłany: 14 listopada 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trzymam kciuki Pogoda. Obyś była następna 😁

    Pogoda lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 14 listopada 2021, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy dziecko z katarem sie szczepi? Chyba nie, prawda?

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 14 listopada 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka3 wrote:
    Czy dziecko z katarem sie szczepi? Chyba nie, prawda?
    Katar nie jest przeciwskazaniem do szczepienia i moje dzieci były szczepione z katarem. Marta raz a Tymek chyba z 2 razy załapał się na szczepienia mając katar. U nas wlasnie skończyła się infekcja więc jeśli nic nowego się nie przypląta to za tydzien podamy ospę a mmr przesuniemy, bo większe prawdopodobieństwo że złapią ospę niż swinke, odre albo różyczkę.

    age.png

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6281

    Wysłany: 14 listopada 2021, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czemu rozdzielasz? Moja dostała jednocześnie mmr i ospę.
    Z katarem szczepią, ale nie wiem jak z kaszlem już po zakończeniu infekcji (a ten może trwać przecież dłużej). No bo my mamy taką sytuację, a w środę mała ma dostać drugą ospę.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 14 listopada 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajecie waszym maluchom krople do nosa? Jakies Nasivin itp?

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 14 listopada 2021, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ale czemu rozdzielasz? Moja dostała jednocześnie mmr i ospę.
    Z katarem szczepią, ale nie wiem jak z kaszlem już po zakończeniu infekcji (a ten może trwać przecież dłużej). No bo my mamy taką sytuację, a w środę mała ma dostać drugą ospę.
    Dlatego, że rozmawiałam z pediatrą i powiedziała, że mmr to ogromne obciążenie dla organizmu i jesli nam się nie spieszy to ona by dodatkowo nie dokładała kolejnej ciężkiej szczepionki. A ja się z nią amirat całkowicie zgadzam. Poza tym przy połączeniu tych szczepionek nop jest dużo silniejszy, a moja córką i tak już źle znosi szczepienia. Mmr można łączyć z pneumokokami ale z ospą się nie zaleca.

    Kotka, moja teraz miała katar i kaszel. Dawalam jej pręż 5 dni nasivin kids 2x dziennie, potem rhino argent. Do tego ectodose 3x dziennie i wit c. Jutro wraca po 2 tygodniach do żłobka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2021, 23:54

    age.png

    age.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 15 listopada 2021, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, brawo! U nas nie ma mowy o wyciszaniu... Jak tylko odkładam do łóżeczka, to zaczyna wierzgać nogami, potem wstaje, gada i gada, a jeśli nie reaguję, to zaczyna marudzić. Wczoraj było tak, że usypiałam cycem, pojadł 5 minut i nie zasnął. Zaczęłam chodzić w kółko po pokoju, jak już zamknął oczy, to odłożyłam i po chwili w ryk. I znowu na ręce, chodzenie, odkładanie, aż za którymś razem była cisza. Także wyrabiam kilometry chodząc po pokoju :D

    Ja też szczepiłam razem mmr i ospę.
    Słyszałam, że przeciwwskazaniem do szczepień jest gorączka, a po braniu antybiotyku trzeba odczekać 2 tygodnie.

    Pogoda, trzymamy kciuki za starania :)

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6281

    Wysłany: 15 listopada 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Dlatego, że rozmawiałam z pediatrą i powiedziała, że mmr to ogromne obciążenie dla organizmu i jesli nam się nie spieszy to ona by dodatkowo nie dokładała kolejnej ciężkiej szczepionki. A ja się z nią amirat całkowicie zgadzam. Poza tym przy połączeniu tych szczepionek nop jest dużo silniejszy, a moja córką i tak już źle znosi szczepienia. Mmr można łączyć z pneumokokami ale z ospą się nie zaleca.
    W sumie racja, bo mała po tym kombo tydzień później miała objawy grypopodobne z temp. A syn przy takim połączeniu nie miał zupełnie nic.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 15 listopada 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja wprowadziłam plan wieczoru ( godzina przed snem nie używamy telefonu ani grajacych zabawek, mamy przygaszone światła i sciale określony plan co po czym następuje) plus wprowadziliśmy rytuał przed snem( takie 10 minut przed spaniem). Najpierw to stosowaliśmy dwa tygodnie i usypialismy standardowo na rękach a portem zaczęliśmy w łóżeczku. Tak jak mowilam- początkowo trwało to i ponad godzinę. Aniela wstawała, wygłupiała się itd. na to nie reagowałam, leżałam obok po prostu ( łóżko Anieli jest dostawione do naszego. Jak zaczynała marudzić to ja brałam na ręce na kilka minut i znów odkładałam itd itd. po paru dniach jak zaczynała marudzić to ja brałam na ręce ale siedziałam na łóżku i ja brałam sobie na kolana. Teraz też często zanim zaśnie to pakuje się na kolana ale najczęściej przytula się, w ten sposób się wycisza a potem sama pokazuje na łóżeczko i tam się układa i spi

    erre, Krokodylica lubią tę wiadomość

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka super z tym zasypianiem, pewnie sporo cierpliwosci Was to kosztowało, ale jest efekt :) Tosia od miesiąca wędruje od siebie do nas, efekt chorowania. Muszę ją wyprowadzić do jej pokoju w końcu .
    My szczepiliśmy mmr I ospę, pediatra mowila, ze połączenie jest ok, a z racji tego, że Tosia chodzi do żłobka, a brat do przedszkola, to radzila szczepić, poki dziecko zdrowe.po 3 dniach kiala przez dobę gorączkę, a na 6 dobę wyszla wysypka, co jest czeste. Ale jednocześnie zarazila się od brata adenowirusem 🙄 I wyszly jej 2 zęby, wiec miala kombo. I tak naprawdę ciężko powiedzieć co było od czego. Dzisiaj poszla do żłobka po 2 tygodniowej przerwie. Jestem ciekawa ile pochodzi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2021, 13:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2021, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie szczepię jeśli jest początek kataru mocnego, czyli początek infekcji, bo nie wiem, jaką to infekcja. Jak jest typowa qoda z nosa albo po chorobie resztki kataru to szczepię.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wszystkie dzieci juz chodzą? ;)
    Tosia jeszcze nie, ciagle przy meblach, raczkuje albo na kolanach się przemieszcza 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2021, 13:37

  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 15 listopada 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też nie ma samodzielnego chodzenia. Za rączkę jedną czy dwie nie chce. Chodzi przy ścianie i meblach, wszystkie krzesła przesuwa, a z pchaczem to biega :D Ale jestem zdania, że ta zabawka wręcz mu przeszkadza w nauce chodzenia...

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 15 listopada 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erre, bo pchacze są dla chodzacych dzieci a nie do nauki chodzenia. A to, że nie chce za rączkę to nawet lepiej bo nie powinno się prowadzac dzieci. Dziecko ma czas do 16 albo 18 miesiąca (nie pamiętam teraz) czas żeby zacząć chodzić więc spokojnie, w końcu ruszą ;)

    age.png

    age.png
‹‹ 1485 1486 1487 1488 1489 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ