X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 8 marca 2020, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai- ja się absolutnie nie wściekam :)
    Źle rozumiesz ton mojej wypowiedzi.
    Jeśli jestem wściekła to na zasrana służbę zdrowia i lekarzy.
    W szpitalu zostało zdioagnozowane to zapalenie odmiedniczkowe nerek, bo zum byl widoczny w badaniu moczu.


    d83dbac4a98d.jpg

    Jeśli to Cię uspokoi, że mam rację, to proszę, chodziło o wyjście do domu 😋


    Po prostu te konowały prawie mi dziecko wykończyły.....


    Nie sprecyzowalas pytania po prostu, a ja nie rozumiałam o co chodzi dokładnie.

    Po prostu od miesiąca biegałam z nią po lekarzach z gorączka która nie ustępowała po lekach a z nią było coraz gorzej.
    A lekarze mieli to w dupie, wszyscy. Na sorze, w karetce, pediatrzy.
    Mogło się to skończyć sepsa, było blisko.
    A mogło się skończyć na delikatnej infekcji.
    Ale cóż... Najgorsze mam nadzieję, że za nami.
    A i tak nigdy w życiu nie zrozumiem tego, jak durni lekarze mogą zlecić posiew moczu po 2 dawkach antybiotyku? No..... Bez komentarza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2020, 23:14

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • katwie27 Autorytet
    Postów: 1043 828

    Wysłany: 8 marca 2020, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka najważniejsze, że córka jest zdiagnozowana i jej stan się poprawia, A także że w końcu jesteście w domu. Nie ma co się już denerwować, najwaxnjejsze że zareagowalas i nie odpuscilas tematu. Teraz skup się na coreczce oraz sobie, na waszym wspólnym spokoju i komforcie.
    Czy Was też mecza wieczorne mdłości? Jezu, codziennie jak kładę spać synka to z nim zasypiam i tak między 22 A 23 wychodzę się kąpać. Siedzę godzinę w łazience bo nie mam siły nic że sobą zrobić. Już bym chciała naprawdę zwymitowac i ulżyć sobie. Dzisiaj ogólnie było mi mocno niedobrze i słabo. Odzylam po drzemce z synem. No ale znowu powtórka.
    Jutro po dwóch tygodniach przerwy wracamy do przedszkola i tego trybu... Wcale nie mam na to ochoty, ale muszę trochę się zająć sprawami budowy. Mały nie chce iść ale w ramach urodzin które miał nie wiemy jutro cukierki więc to jest jakiś argument dla niego żeby iść jednak...
    Muszę Wam pochwalić mojego męża. Dzisiaj jego siostra jechała do teściowej i poprosił ja o kupienie dla mnie kwiatów z.okazji Dnia Kobiet, bo nie miał dostępnu do Internetu bo jedt na Oceanie żeby zrobić to przez pocztę kwiatowa. Także dostałam piękny bukiet z kwiaciarni i rafaello :) Bardzo miła niespodzianka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2020, 23:16

    Kasia
    d7fd0b1459f6d2c1b2ab33a2c8bad5e1.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • katwie27 Autorytet
    Postów: 1043 828

    Wysłany: 8 marca 2020, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszce wracając do wózków to mam spacerówki joie i chciałam dokupić do niej gondole, ale kupiliśmy wersję spacerówki z kolami piankowymi, wiec został już nam ten Anex. Nas niestety czeka zmiana samochodu. Nie bardzo teraz pasuje nam taki wydatek ale powiem szczerze że w nasz bagażnik wystarczy włożyć wózek z gondola i już jest pełny. Z synem pojechaliśmy w pierwsza dłuższa podróż na operację nogi meza , przez gondole musieliśmy walizki mieć w środku samochodu.

    Kasia
    d7fd0b1459f6d2c1b2ab33a2c8bad5e1.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mdłości właśnie jak jestem głodna i jak myję żeby to szczoteczka mi okropnie przeszkadza 😂
    A co do samochodu to tez będziemy wymieniać, bo 2 drzwiowy to nie przejdzie, wiec myśle, że i tak pewnie jeszcze poczekamy z wyborem fotelika, chociaż powoli się rozglądam ☺️ A mój Stary będzie płakać jak będzie oddawać kluczyki od swojej niuni, tak kocha ten samochód 😂😂

  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 9 marca 2020, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Tu się zgodzę z Tobą. Nie myślałaś, żeby po prostu skargę złożyć? Chociaż nie wiem czy teraz już warto. Omijaj te miejsca z daleka w przyszłości. Niestety pełno takich lekarzy. Nasza poprzednia pediatra stwierdziła że mój syn za dużo je jak na swój wiek, bo ma wagę w 90 centylu. I nie chciała nawet słuchać, że przecież urodził się z wagą 4,6kg a wzrost ma w 95 centylu, czyli w stosunku do wzrostu waga jest ok. Kazała mu dawać mniej mleka. Dzięki niej zamiast wstawać do dziecka co 4h wstawałam co 2h. Obecna pediatra zwlekała ze skierowaniem do laryngologa i leczyła mi dziecko antybiotykami. Po 2 antybiotyku powiedziałam że na 3 się nie zgadzam. Okazało się, że dziecko ma przerośnięty migdał i wymaga leczenia operacyjnego. Ciekawe do ilu antybiotyków byśmy doszli gdybym nie poszła sobie prywatnie do laryngologa. Teraz szukam kolejnego pediatry. Mam nadzieję, że do 3 razy sztuka.
    Szczerze kochana własnie powiedz co mi to teraz da?
    Zwolnią ja? Na pewno nie. Będzie tylko matka wariatka, malolata, gówno wie.
    Ale wiesz co? Wyszło na moje. Dziecku się coś działo. Ja to widziałam, a oni mieli to w dupie.

    Problem 2 tym, że to były 3 szpitale, karetka i 4 przychodnie :(
    Ja wiem, że warszawa jest wielka ale ja nie mam pojęcia jak teraz poszukać nowego pediatry.... I skąd czerpać opinie. 😒

    Kochana, ztonie też współczuję. To. Nie fajne przeżycie.
    I co z waszym migdałem? Wycinacie?

    Co do jedzenia dziecka to powiem Ci, że pewna mądra lekarz nauczyła mnie prostej zasady-> mama decyduje co dziecko je i o której dostaje, a to dziecko decyduje ile je i czy zje.

    Ps. Moja córka urodziła się 3780, była małym żarłokiem. W pierwszej dobie powinna zjeść 5-7ml mleka, a ona zjadła 30!!

    W drugim dniu już zjadała na raz po 60. Też jej miałam nie dawać więcej bo to za dużo?teraz ma 3i7 Msc i waży tylko 13.900, a teraz mówią że jej nie karmie 😂 ps. Ma też tylko 96cm.

    Więc rozumiem i współczuję.

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 9 marca 2020, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Katwie ja już nie mam prawie w ogóle mdłości. Ale jak miałam to zauważyłam że jak byłam niewyspana to były większe. I jeśli za długo nie jem to też się nasilają.
    O to to, i jeszcze na niektóre zapachy mam, szczególnie toaletowe.

    Wróciłam do pracy, idę robić i zająć czymś głowę do 15 bo się strasznie stresuję.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 9 marca 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai i wycieliscue ten migdal? Cos to zmienilo w jedzeniu?

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • katwie27 Autorytet
    Postów: 1043 828

    Wysłany: 9 marca 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey mnie dalej zapachy mecza. Wczoraj zrobiłam mamie kawę i nie mogłam wytrzymać zapachu bo stała obok mnie. Później mama odżywkę na włosy nałożyła i też masakra dla mnie... Bienuzywam wcale perfum teraz do mnie draznia tak sami jak kremy, jak balsam jeszcze jest ok to krem do twarzy ledwie znoszę. W poprzednim tygodniu jeszcze mi się zdarzyło otwierając lodówkę mieć odruch wymiotny.

    Kasia
    d7fd0b1459f6d2c1b2ab33a2c8bad5e1.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 9 marca 2020, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katwie27 wrote:
    Audrey mnie dalej zapachy mecza. Wczoraj zrobiłam mamie kawę i nie mogłam wytrzymać zapachu bo stała obok mnie. Później mama odżywkę na włosy nałożyła i też masakra dla mnie... Bienuzywam wcale perfum teraz do mnie draznia tak sami jak kremy, jak balsam jeszcze jest ok to krem do twarzy ledwie znoszę. W poprzednim tygodniu jeszcze mi się zdarzyło otwierając lodówkę mieć odruch wymiotny.

    Ja na niektóre zapachy strasznie reaguję. O toaletowych już wspomiałam, jeszcze zapach z otwartej lodówki, mąż ma taką grubą ciotkę - po prostu nie mogę nawet obok niej przejść tak mnie mdli. W sumie czasami na sam widok czegoś mnie mdli. Ale tak jak wspomniała Ounai, najgorzej jest jak jestem głodna i wieczorem jak jestem zmęczona.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 9 marca 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj dość mocno kopnął mnie prąd. Wzięłam do ręki dekoder i nagle mocno coś strzeliło :( Myślicie, że coś mogło się stać? Od wczoraj cały czas o tym myślę :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 9 marca 2020, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli chodzi o służbę zdrowia tojajuz dawno się przekonałam że to zło. Dziecka nie mam ale był czas że jeździliśmy po szpitalach z tatą który dosłownie "lał nam się przez ręce" ( a tata był dla mnie zawsze uosobieniem zdrowia, siły i ogólnie taka ostoja - jestem typową córeczka tatusia). Widok takiego taty był dla mnie szokiem. Odesłali nas 15 razy! Twierdząc że tatę denerwujemy z mamą i siostrą i to efekt nerwow. Potem uznali że spada mu poziom potasu( też tłumaczyli że nerwy). Na szczęście za którymś razem przez przypadek zszedł na IP ordynator który ojca zna i coś go zaniepokoiło... Dwa dni później tata miał już operację.. okazało się że tętniak mózgu... Czacie? Jeździł z tykającą bombą w głowie po lekarzach a oni uznawali że to nerwy i nie robili żadnej diagnostyki oprócz co jakiś czas pobrania krwi:/

    Jakby co wszystko skończyło się dobrze;) tatata wyszedł z tego, i oprócz blizny na pół głowy nie ma większych dolegliwości, i bardzo czeka na kolejnego wnuka;)

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 9 marca 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka wrote:
    Dziewczyny jeśli chodzi o służbę zdrowia tojajuz dawno się przekonałam że to zło. Dziecka nie mam ale był czas że jeździliśmy po szpitalach z tatą który dosłownie "lał nam się przez ręce" ( a tata był dla mnie zawsze uosobieniem zdrowia, siły i ogólnie taka ostoja - jestem typową córeczka tatusia). Widok takiego taty był dla mnie szokiem. Odesłali nas 15 razy! Twierdząc że tatę denerwujemy z mamą i siostrą i to efekt nerwow. Potem uznali że spada mu poziom potasu( też tłumaczyli że nerwy). Na szczęście za którymś razem przez przypadek zszedł na IP ordynator który ojca zna i coś go zaniepokoiło... Dwa dni później tata miał już operację.. okazało się że tętniak mózgu... Czacie? Jeździł z tykającą bombą w głowie po lekarzach a oni uznawali że to nerwy i nie robili żadnej diagnostyki oprócz co jakiś czas pobrania krwi:/

    Jakby co wszystko skończyło się dobrze;) tatata wyszedł z tego, i oprócz blizny na pół głowy nie ma większych dolegliwości, i bardzo czeka na kolejnego wnuka;)

    Rozumiem o czym piszesz, mój tata co prawda nie w takie drastyczne sytuacji. Ale ma cały staw olanowy do wymiany, od lekarzy do lekarzy, każdy mówił, że to zwykłe przeciążenie, w końcu skończyliśmy rywatnie u chirurga, który stwierdził że trzeba wymienić kolano bo stany zapalne, woda w całym kolanie, tata nie mógl chodzić i zwijał się z bólu. To było 3 lata temu, pilne skierowanie na natychmiastową wymianę stawu, termin? Za rok. I tak tata chodzi z bólem, musi jeszcze dorabiać, jest jakoś lepiej bo regularnie jeździ na ściąganie wody i po antybiotyki. Przez całe życie pracował i tyle lat czekać. I na nic się zdały moje telefony, psma, listy, wizyty z prośbą o przyspieszenie operacji. Niestety rząd woli wydać naszą kasę na tvp niż na zdrowie obywateli.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 9 marca 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o wózek my mamy po Amelii Bebetto Torino 2w1. Mieszkamy na wsi, polecam na trudne tereny. Spacerówka była zima w górach i świetnie dawała radę. Ale tak jak dziewczyny pisały, wózek trzeba dobrać do siebie. Zależy gdzie mieszkamy, czy musimy go wozić w aucie, wznosić, znosić, składać. Mi nie zależało, żeby był lekki bo mieszkamy w domku , wózek trzymałam w korytarzu. Bardzo zależało mi na amortyzacji i żeby dobrze się prowadził po trudnych terenach i świetnie dawał radę po łąkach, w lesie, itp. Jak Amela miała nieco ponad rok kupiliśmy jakaś zwykła spacerówkę ze Smyka. Bardzo lekka , waży jakoś ponad 6kg , łatwo się składa, zajmuje niewiele miejsca i też daje radę na nierównościach.
    Jeśli chodzi o fotelik my mamy Cybex Aton 5. Musimy dokupić bazę bo w poprzednim aucie nie mieliśmy ISOFIXa. Ja osobiście nie kupiłabym fotelika , który nie ma testów a już na pewno nie z zestawow 3w1. Dlaczego? Polecam z całym sercem dołączyć do grupy na Facebooku Osiem Gwiazdek (ewentualnie jeśli macie w okolicy sklep, jechać i podpytać dlaczego) i poczytać. 🙂 Pamiętajcie, że nigdy nie wiadomo kiedy przydarzy nam się wypadek jadąc z dzieckiem, nawet nie z naszej winy. Wariatów nie brakuje.

    A swoją drogą, jeśli już w temacie wyprawki i któraś myślała o łóżeczku, polecam na pierwsze kilka miesięcy dostawke do łóżka (są różne, my akurat mamy Chicco Next2Me Dream). Dziecko jest blisko rodzica, ale jednak w swoim łóżeczku. Opuszczany bok, wystarczy wystawić rękę i pomiziac jak akurat w nocy potrzebuje bliskości, nie trzeba wstawac, ma kółka więc jeździ z nami po całym domu, łatwo i szybko się składa więc.mozna ze sobą zabrać wszędzie (my łóżeczko turystyczne kupiliśmy dopiero wtedy jak kupiliśmy normalne drewniane łóżeczko czyli gdzieś na pewno po pół roku), ma regulowaną wysokość co świetnie się sprawdza przy katarze (główka wyżej niż nóżki). Ogólnie możecie sobie przemyśleć sprawę, nam sporo ułatwiła 🙂.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 9 marca 2020, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi też się to łóżeczko o którym piszesz podoba i właśnie się zastanawialam czy to faktycznie jest przydatne.. ale nie wiem czy kupimy bo mamy łóżeczko po dziecku mojego brata i nie wiem czy jest sens kupować drugie...

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 9 marca 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wlasnie! Miałam Was spytać. Ostatnio ktoś mi powiedział że jak dzidziuś się urodzi to powinnam kupić nawilżacz powietrza do sypialni. Przyznam że wcześniej prym nie myślałam i nie zastanawiałam się czy to jest potrzebne. Ale w sumie teraz, w sezonie grzewczym to faktycznie mi w nocy wysycha i nos i gardło często bo sie w nocy jak przebudzam to muszę się napić wody.
    Jak myślicie?

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 9 marca 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai, kosztuje 450 zł. Naprawdę jest lekki. Teraz na wakacje jechaliśmy ekspresem zamiast autem. Wózek nioslam na ramieniu, a w pociągu normalnie był rozłożony i mały w nim spał. Natomiast złożony zmieścił się na półce dla bagaży.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 9 marca 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 11:53

    Audrey, edka85, Annia lubią tę wiadomość

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 9 marca 2020, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pietrowy dom no i na gorze to dzidzius bedzie w lozeczku ale jednak wiekszosc czasu spedzamy na dole. Chcialam zapytac o ten lezaczek tinylove 3w1 co niby tez moze byc na plasko. Mialyscie taki? Noworodek moze w nim spac? Pod pleckami bedzie mial sztywno? Czy musze dla noworodka jednak kombinowac jakas kolyske na dol?
    Upuscilam dzis krew na pappe, przeciwciala i zwykla morfo i poszlo 300zl. Ech. Zwazylam sie y poloznej i wyszlo,ze nic nie przytylam przez 3miechy. Ale to bardzo dobrze.i tak nadrobie pozniej.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Mevr_A Autorytet
    Postów: 471 689

    Wysłany: 9 marca 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja dzisiaj walne z grubego kalibru pytaniem, bo w sumie potrzebuje rady.

    W tym tygodniu bede sie widziec z moja przyjaciolka i chce jej powiedziec, ze jestem w ciazy. Problem jest taki, ze ona obecnie jest w duzym emocjolanym dolku - stany depresyjne, terapia z psychologiem itp. Nie wiem za bardzo jak zaczac ten temat i jak jej to powiedziec, zeby nie spowodowac tego, ze jej nastroj sie pogorszy.

    Ona tego nigdy nie powiedziala, ale wiem, ze w wielu kwestiach mi zazdrosci i to nie tak pozytywnie - jest ze swoim facetem juz bardzo dlugo, a nie ma perspektywy na slub, gdzie ja wyszlam za maz dosc mlodo, a moj wtedy nie-maz oswiadczyl sie po niecalych 2 latach, mam swietny kontakt z rodzicami i tesciami, gdzie u niej tego brakuje, mimo ze zarabiamy mniej niz ona ze swoim partnerem, mamy wiecej oszczednosci i mozemy sobie na wicej pozwolic. A teraz jeszcze dziecko. Wiem, ze ona bardzo by chciala, ale powiedziala, ze nie ma opcji, zeby przed slubem zalozyla rodzine.

    Nie wie o naszych problemach, in vitro itp. i szczerze mowiac strasznie sie boje, jak zareaguje na te wiesci.

    Kazda rada mile widziana, help!

    Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

    2 x IUI 🙁

    IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

    01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

    relgk6nl69ylptu1.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 9 marca 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, ja też chętnie poczytam jaki nawilżacz polecacie :)

    Pierwszy wózek po młodym mam Roan Bass Soft. Ja go uwielbiałam, w sam raz na wiejskie wertepy, dziury, błoto. Duży kosz na zakupy zamykany. Duża gondola, chociaż tylko do 5 miesiąca używaliśmy. Spacerówka rozkładana na płasko. Mój mąż go nienawidził, bo żeby włożyć do samochodu, to trzeba osobno stelaż i osobno siedzisko. No ale chyba liczy się bardziej mój komfort, skoro to ja z niego korzystałam na co dzień ;)
    Po roku kupiliśmy spacerówkę Joie Mytrax, której nie znoszę, bo ma jakieś felerne siedzisko i mi dziecko zjeżdża :/

    Z fotelików mieliśmy Cybex Aton 5, a obecnie Britax Romer Dualfix. I uważam, że koniecznie trzeba iść do sklepu specjalistycznego, w którym dopasują do samochodu. Tylko nie wszędzie potrafią :/

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
‹‹ 260 261 262 263 264 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ