X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 22 lipca 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancys pięknie tam, korzystaj. :)

    Ja dzisiaj nakisiłam ogórków. Jutro rano badania krwi, potem sałatka z cukini do słoików i możemy w piątek jechać na te parę dni do szwagierki. Nie chce mi się jak nie wiem co ale dzieciaki mają obiecane "wakacje" i nie odpuszczą. Szwagier z żoną i dziećmi mieszkają w domu z teściami więc na samą myśl o przebywaniu cały dzień z teściową mnie słabi. Pocieszam się że szwagierka jest w domu z dzieckiem bo w tamtym roku chodziła do pracy i po 3 dniach spędzonych z teściową i trójką dzieci wróciłam tak wyrąbana jak koń po westernie.

    ancys85 lubi tę wiadomość

  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 207 145

    Wysłany: 22 lipca 2020, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka3 wrote:
    A to sa foteliki samochodowe dla takich maluchow bez raczki do noszenia?
    Z tych co ja oglądałam to są właśnie bez rączek, dla noworodkam, ma kilka stopni nachylenia.
    Np. https://babyhit.pl/product-pol-7951-Lionelo-Bastiaan-Fotelik-Samochodowy-360-0-36kg.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 22 lipca 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    Z tych co ja oglądałam to są właśnie bez rączek, dla noworodkam, ma kilka stopni nachylenia.
    Np. https://babyhit.pl/product-pol-7951-Lionelo-Bastiaan-Fotelik-Samochodowy-360-0-36kg.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN
    Te foteliki tak naprawdę nie nadają się dla noworodka, mimo że są opisywane 0-36. One są dobre jako fotelik następny. W każdym sklepie z fotelikami o tym powiedzą.


    Audrey, spoko, za to cycki zwisają mi już po 1 ciąży do pasa, a po ciąży zostają wielkie fałdy nadmiaru skóry. Tak, że coś za coś, idealnie nie ma.

    Freja000, to_tylko_ja lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 lipca 2020, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    Tylko właśnie co jak fotelik nie ma tej rączki bez sensu kupować nosidełko które się użyje tylko na wyjście ze szpitala...
    Pozycz od kogos. Jak nie masz nikogo znajomego to na fb napisz na lokalnej grupie-moze ktos pozyczy za czekolade :)

    Jestem po usg 3trymestru. Mlody ok.1800gram, jest na 50percentylu. Tak to wszystko dobrze ale on chyba nie lubi tego lekarza :( na poprzednim usg polowkowym tez mial znowu tachykardie. Dzis od 170do207jak sie ruszal.a podobno do 160powinno byc. W serduszku nic zlego dr nie widzial a ogladal dluuugo i dokladnie ale znowu wysyla na echo serca(choc juz bardzo pozno na to..). A na kazdym usg u mojego doktora prowadzacego zawsze prosze o sprawdzenie tempa bicia i gora 165wychodzi. Jak bylam w zwiazku z cukrzyca jeden dzien na takiej edukacji i tak mialam ktg to tez wszystko bylo dobrze a przy tym dr tak mu wywalilo tętno. Porownalam wymiary nowego Mlodego z braciszkiem(mialam robione w tym samym tyg i dniu :D ) to starszak byl odrobinke wiekszy i ciezszy. Szyjka dluga, zamknieta, wody w normie, lozysko tez tak wiec te skurczybyki co mnie ostatnio wieczorami strasza to nic takiego.

    Leeila26, Krokodylica, Chmurka, erre, joana, edka85, Pogoda, maja2024, Jaśmina, Ptysio, ancys85 lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 lipca 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancys masz zdrowie kobito latac z brzuchem po gorach 😍

    Ata jest jakas promocja 20% przy zakupach z uzyciem aplikacji ale mowie Wam-inny sorzedawca by to olal i skasowal mnie na 230zl a ta Pani Kasjerka (z wielkich liter sie jej nalezy!) Pokazala mi w apce jak to ogarnac i krok po kroku dodawalam te produkty a ona cierpliwie czekala.i wydalam 150! Gdzie same witaminy moje kosztują 50zl a ja tyyyyle nabralam rzeczy. Kupilam kosmetyczke, male produkty do szpitala, podklady, wkladki, szczoteczke do szpitala, dezodorant, maly induzy szampon..no w hugo rzeczy! I zaplacilam 70-80zl mniej dzieki tej pani.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 17:15

    Krokodylica, to_tylko_ja, ancys85 lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 22 lipca 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap, co to jest ten percentyl?😅 to tyle co zwykły centymetr?😅🤦

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 22 lipca 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey, centyle. Taka siatka która mówi czy masz duże dziecko czy małe. Jak dziecko jest w 50 to znaczy że równo ze średnią populacji idzie. Moja na przykład wg terminu z miesiączki jest w 95 centylu (czy percentylu), co znaczy że będzie dużym dzieckiem. Syn był w 95 i był bardzo duży. Później jest kolejna siatka dla dzieci po urodzeniu, będziesz mieć ja w książeczce zdrowia.

    Jak dziecko Pap w 32 tygodniu ciąży jest w 50 centylu to znaczy, że połowa dzieci wziętych do statystyki była właśnie takiej wielkości jak jej synek. Gdyby był w 5 centylu albo 95 centylu oznaczałoby to, że 5% dzieci statystycznie ma taką wielkość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 17:31

    age.png

    age.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 lipca 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey dokladnie jak Ouinai napisala. Jak masz opisy usg (te glowne usg) to moze masz tez obok niektorych wymiarow takie linie z kropeczka zaznaczoną czyli wlasnie pokazuje to czy wymiar jest ponizej polowy czy powyzej itd. W ciazy chyba sa percentyle a centyle jak sie dziecko urodzi (pediatra bedzie Ci mowil na ktorym centylu wagi i wzrostu jest dzidzius).

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 22 lipca 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaciekawiłyście mnie, wrócę do domu to zajrzę do moich wyników.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 22 lipca 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Najlepiej podjechać i dopasować fotelik do auta i dziecka (choć łupina nie musi). Poza tym nie wyobrażam sobie wyciągania zimą niemowlaka, gdzie z reguły dziecko śpi. Najczęściej fotele takie jak np. 0-36 się nie sprawdzają, ponieważ nie są dopasowane do dziecka, są duże, mimo wkładek. To fotel, który ma starczyć do 36 kg czyli bardzo duże dziecko, plus wiele lat użytkowania. Moim zdaniem najlepiej kupować fotele w przedziałach np. 0-13, 9-18, wtedy jest najbezpieczniej, będzie dopasowany do dziecka. Oczywiście to moje zdanie.

    Totoro, Ptysio, Maddelainen, joana, Pogoda, to_tylko_ja lubią tę wiadomość

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 22 lipca 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu mezowi tez sie Izabela podoba i mowi ze musi poprostu wyjsc za maz to nie bedzie sie z nazwiskiem klocic 😄.

    Marina tez sie nam. podoba

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Asia000 Autorytet
    Postów: 273 517

    Wysłany: 22 lipca 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Audrey, centyle. Taka siatka która mówi czy masz duże dziecko czy małe. Jak dziecko jest w 50 to znaczy że równo ze średnią populacji idzie. Moja na przykład wg terminu z miesiączki jest w 95 centylu (czy percentylu), co znaczy że będzie dużym dzieckiem. Syn był w 95 i był bardzo duży. Później jest kolejna siatka dla dzieci po urodzeniu, będziesz mieć ja w książeczce zdrowia.

    Jak dziecko Pap w 32 tygodniu ciąży jest w 50 centylu to znaczy, że połowa dzieci wziętych do statystyki była właśnie takiej wielkości jak jej synek. Gdyby był w 5 centylu albo 95 centylu oznaczałoby to, że 5% dzieci statystycznie ma taką wielkość.
    No nie do końca tak jest z tymi centylami. To ze dziecko jest na 50 centyle rzeczywiście oznacza ze znajduje się dokładnie w połowie (50% dzieci jest większych a 50% mniejszych) - nie ze połowa jest dokładnie takiej wielkości. Analogicznie jeśli dziecko jest na 95 centylu to oznacza ze 95% dzieci w danym momencie rozwoju jest mniejszych, a 5% większych (a nie ze 5% ma taka wielkość) Ale to takie szczegóły, ogólny sens jest taki jak napisałaś 95 centyl to bardzo duże dziecko na tle populacji ;) nie chciałam się czepiać, ale jestem matematykiem z wykształcenia i mnie tak zaklulo :P

    pap86, Krokodylica, erre, to_tylko_ja lubią tę wiadomość

    f2wl3e5ea81pmlq9.png
    f2wldf9hkvs7szme.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 lipca 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moj na ta chwile to sredniaczek :) moze latwiej bedzie urodzic :) no i mam duuuzo ubranek 56 to moze jest szansa,ze pochodzi 😂 moja mama jak jej powiedzialam,ze starszak byl o ok.200gram wiekszy w tym samym czasie to juz zaczela,ze to przez cukrzyce,ze za malo jem.. hm..cos tak w tym prawdy moze byc a moze nie.. no ale co poradzic. Nie moge jesc slodyczy,nie moge jesc wiecej bo cukier musi byc do 140 i kuniec :(

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie odnośnie wypłaty świadczenia z tytułu urodzenia dziecka z ubezpieczenia grupowego.
    Mąż pracuje w firmie gdzie mają ubezpieczenie grupowe, opłaca składkę, ja też jestem dopisała do tej polisy od paru lat i opłacam taka samą składkę jak on i reszta pracowników z męża firmy. I teraz pytanie. Jak urodzi się dziecko to dostaniemy kasę 2 razy? Tzn ja za tą składkę którą opłacam i mąż tak samo. Bo patrzę że nasze polisy mają taki sam nr i zastanawiam się czy z jednej polisy zostaną wyplacone nam 2 takie same świadczenia?🤔 Bo tak na chłopski rozum to oplacajac każdy swoje to oboje powinniśmy dostać 🤔

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia000 wrote:
    No nie do końca tak jest z tymi centylami. To ze dziecko jest na 50 centyle rzeczywiście oznacza ze znajduje się dokładnie w połowie (50% dzieci jest większych a 50% mniejszych) - nie ze połowa jest dokładnie takiej wielkości. Analogicznie jeśli dziecko jest na 95 centylu to oznacza ze 95% dzieci w danym momencie rozwoju jest mniejszych, a 5% większych (a nie ze 5% ma taka wielkość) Ale to takie szczegóły, ogólny sens jest taki jak napisałaś 95 centyl to bardzo duże dziecko na tle populacji ;) nie chciałam się czepiać, ale jestem matematykiem z wykształcenia i mnie tak zaklulo :P
    Spoko, dzięki, nawet nie wiedziałam :) ja jestem fizykiem więc statystyki miałam trochę mniej ;)

    Jestem po wizycie. Będziemy mieć 4kg córeczki. Waga przewidywana 4200g. Cholestaza potwierdzona. Po 22 sierpnia wywołujemy. Szyjka trzyma. W moim szpitalu jest zakaz porodów rodzinnych, dzięki zarządzeniu z NFZ. Szpitala raczej nie będę zmieniać więc cóż, rozważam jeszcze opłacenie położnej.

    Audrey, joana, Ptysio, Asia000, maja2024 lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm..dobre pytanie.. w sumie to powinniscie oboje dostac. Ja jesyem w podobnej sytuacji-maz tez za mnie placi ubezpieczenie do swojego.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ouinai ale chcesz taka Ksiezniczke znowu sn?poprzedni porod Cie nie przeoral? No to masz miesiac na zalatwienie reszty rzeczy.. ciejawe czy bedziesz forumowa pierwsza rozpakowaną :)

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Spoko, dzięki, nawet nie wiedziałam :) ja jestem fizykiem więc statystyki miałam trochę mniej ;)

    Jestem po wizycie. Będziemy mieć 4kg córeczki. Waga przewidywana 4200g. Cholestaza potwierdzona. Po 22 sierpnia wywołujemy. Szyjka trzyma. W moim szpitalu jest zakaz porodów rodzinnych, dzięki zarządzeniu z NFZ. Szpitala raczej nie będę zmieniać więc cóż, rozważam jeszcze opłacenie położnej.

    Czyli wyszly ci zlenkwasy tak?

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Ouinai ale chcesz taka Ksiezniczke znowu sn?poprzedni porod Cie nie przeoral? No to masz miesiac na zalatwienie reszty rzeczy.. ciejawe czy bedziesz forumowa pierwsza rozpakowaną :)

    No chyba nie bardzo ma wybor bo jak nie miala wczesniej cc i nie ma innych wskazan to cc na zyczenie chyba nie tak latwo zalatwic.

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    Z tych co ja oglądałam to są właśnie bez rączek, dla noworodkam, ma kilka stopni nachylenia.
    Np. https://babyhit.pl/product-pol-7951-Lionelo-Bastiaan-Fotelik-Samochodowy-360-0-36kg.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

    Wyglada ciekawie ale niemowlaki czesto w aucie zasypiaja i szkoda ich budzic. Nie raz nam sie udalo np isc cos zjesc w spokoju a dziecki przespalo w maxi cosi obok nas, albo w domu.

    Maddelainen lubi tę wiadomość

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
‹‹ 777 778 779 780 781 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ