X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ouinai masz ledwo 160cm ? Okurczaki! I takie duze dzieciaki rodzisz? No syn to wage mial grubą hehe moj byl ponad 1,3kg lzejszy a coezko bylo urodzic :) ginek mowil Ci od czego zacznie sie indukcja? Cewnik czy z grubej rury oxy? Ja caly czas bije sie z myslami.. czy isc na wywolanie czy czekac do terminu.. pododbno w Wawie w kazdym polozniczym mega oblezenie rodzących (rodza sie listopadowo-grudniowe dzieci a wiadomo,ze wlasnie sierpien inwrzesien rodzi sie najwiecej dzieci :) ) wiec moze byc np. Tak se szpital przyjmie mnie na wywolanie a nie beda wywolywac bo sale porodowe beda zajete :/

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai lubię za ,,chowanie tłuszczu" :D u mnie jakby schować, to pewnie brzuszek byłby dość zgrabny :D Tak czy inaczej, Marta ma fajne mieszkanko - wcale się jej nie dziwie, że się nigdzie nie wybiera ;)

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13999 20524

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap, dokładnie to mam 159cm ale ten 1cm już sobie zwykle dodaję. Taki krasnal jestem. Nie wiem po kim te dzieci takie ogromne 😂 lekarz mówi, że niby teoria głosi, że nie po ojcu, ale patrząc na mojego męża i wielkość naszych dzieci jest skłonny kłócić się z teorią ;)
    Ja idę na wywołanie. Nie śpię już 2 tygodnie ze względu na zgage bo Martusia tak uciska żołądek. Jak mam nie spać dalej to chociaż z nią u boku.

    Moja położna mówiła że najwięcej dzieci rodzi się na przełomie lipca i sierpnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2020, 12:55

    age.png

    age.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jestem w szpitalu. W nocy i rano miałam twardnienia i ból miesiączkowy. Jestem po ktg( skurcze się nie piszą), po badaniu ginekologicznym, pobrali mi krew i gbs. Ogólnie lekarz który tu jest nie bardzo widzi powód dla którego jestem w szpitalu ...

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Wikisen Przyjaciółka
    Postów: 102 168

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 mialam i czesciowe przy pierwszym dziecku i przy usunieciu chorego jajnika calosciowe. Czesciowe wspominam dobrze, a po narkozie dwa dni wymiotowalam i glowa mi pekala.
    Tyle sie naczytalam o cesarce ostatnio, ze boje sie komplikacji 😞 i ze bede ich swiadoma i ze beda lekarze panikowac a wtedy zejde na zawal 😊
    A komentarze, ze ktos ma wielki brzuch w ciaxy uwazam tez nie na miejscu. To smutne, ze dostaje sie je przewaznie od kobiet... Kazdy brzuszek rosnie wg potrzeb malenstwa. Ot taka uroda ciazy.

    29.10.2016 dwa aniołki w niebie Adam i
    Dawid (18 tc) ♥️♥️
    11.2018 synek Daniel
    h4zp9jcgfzggimc3.png
  • katwie27 Autorytet
    Postów: 1043 828

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai jak dla mnie to też wcale nie ma nisko brzucha.
    No a ja po wczorajszych komentarzach dotyczących wielkosci brzucha a raczej jego ogromnosci, dostałam dziś miły komentarz. Wyszłam właśnie od ortodontki, powiedziała że bardzo ładnie wyglądam i że jest w szoku ze mamtermin porodu za 3 tygodnie.

    Wikisen lubi tę wiadomość

    Kasia
    d7fd0b1459f6d2c1b2ab33a2c8bad5e1.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka wrote:
    Dziewczyny ja jestem w szpitalu. W nocy i rano miałam twardnienia i ból miesiączkowy. Jestem po ktg( skurcze się nie piszą), po badaniu ginekologicznym, pobrali mi krew i gbs. Ogólnie lekarz który tu jest nie bardzo widzi powód dla którego jestem w szpitalu ...
    Trzymam kciuki 😊 tak szczerze mówiąc mój lekarz i położna też by nie widzieli powodów do hospitalizacji. Oboje mówią że twardnienia i bole są na tym etapie ciąży normalne, tym bardziej że na ktg nie widać innej czynności macicy oprócz ruchów dziecka. Ale rozumiem że lepiej sprawdzić.

    Chmurka lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka kciuki, zeby było ok. Przynajmniej wszystko posprawdzają i się uspokoisz :)
    Ja mam dzis troszkę więcej energii, chociaz mala cos sie mniej rusza. Nawet wyszlam sie trochę poopalać 😂

    Chmurka lubi tę wiadomość

  • Dave87 Autorytet
    Postów: 1742 2066

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że temat torby do szpitala już był ale powiedzcie mi jak wygodniej się spakować ?
    Siebie w średnia torbę na kółkach a mała w torbę taka na siłownię malutka pod rękę czy siebie i mała na kółkach a do porodu rzeczy do tej na siłownię czy jeszcze inaczej się planujecie?

    iv09mg7yx1wzcbqx.png

    Starania od 2013 r
    Za wysokie amh 13 i Pcos .

    1 ciąża 💔 2017 r stymulacja(luteina, clostibegyt, ovitrelle) - ciąża martwa w 10 tyg z nieznanych przyczyn

    2 ciąża pozamaciczna 2018r 💔 stymulacja clostibegyt, ovitrelle

    Rok 2019- 2 nieudane inseminacje (IUI)
    08. 2019 transfer in vitro świeżego zarodka 3 dniowego nieudany , 2 pozostałych nie udało się zamrozić

    10.2019 punkcja 2zamrożone zarodki
    12.2019 został zrobiony transfer z mrozaka ♥️ 4AA

    10dpt beta 234 / 12 dpt beta 401😍

    21/22.01 krwawienie :(
    06.03 USG ♥️ krwiaka nie ma 😍
    27.04 ❤️🧒
    5.05 Połówkowe 👍
    24.07 USG 3trymestru👍2300g 32tc
    Walczymy dalej 💪
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katwie, ja to już nawet nie komentuje komentarzy na temat mojego brzucha. Codziennie coś o nim słyszę, uważam że to kwestia indywidualna - jego wielkość. I nie ważne jaki byłby duży to ważne że dziecko w nim się dobrze rozwija.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka jesli szyjka sie nie skrocila to po prostu straszaki byly ale rozumiem Cie,ze sie eenerwowalas. Lepiej jechac i sprawdzic niz cos przeoczyc. Mnie uspokoil komentarz mojego gina jak bylam w 33tc,ze na tym etapie gdyby cos sie zadzialo to z dzidkiem naprawde nienjest zle. Ja popoludniami i wieczorami tez mam mnostwo twardnien ale olewam to. Za tydzien we srode mam wizyte na pobranie gbs i tak po prostu na kontrole (u innego gina bo moj ma urlop) i musze spisac sobie pytania bo na bank zapomnialam mojego gina dopytac o acard a on kiedys mowil,ze w 36tc odstawiamy i cos jszcze ale oczywiscie nie pamietam.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dave ja planuje zmiescic sie tylko w 1walizke taka wiesz-duzą wakacyjną. Jesli by sie nie udalo to chyba rzeczy typowo do porodu dla mnie i od razu dla syna po urodzeniu(ubranko i rozek czy kocyk)wezme w taka sportowa wlasnie mniejszą. Bierz tak jak Ci wygodniej tyle,se pamietaj,ze ktos Ci bedzie musial pomoc niesc wiec jak polozna zobaczy,ze ma cos dzwigac a nie ciagnac na kolkach to moze byc wkurzona.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap dwa dni temu jak byłam u swojej gin to szyjka skrocila się 5 mm. Teraz mi nie mierzyl, jedynie na palec. A przyjechałam do szpitala przez bóle miesiączkowe a nie przez twardnienia

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie spakowałam rzeczy do porodu w taką osobną małą torebkę. Włożyłam tam małą butelkę wody, koszulę i klapki, jeden podkład duży i jeden dla mnie. Jak będę jechać do szpitala to włożę tam jeszcze telefon i dokumenty. Tą torebkę wezmę ze sobą na salę porodową. Poprzednie dwa razy pakowałam się do dużej torby ze wszystkim i położna na porodówce pyta czy mam podkład, mówię że tak, w torbie. Ona mi tam grzebać nie chciała więc ani telefonu ani wody.

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzięki za rady i mile słowa ❤️ rany, nic mi tak nie daje popalić w tej ciąży jak ta cholerna cukrzyca. Ale planuję w weekend się rozpakować, więc już niedlugo.😁

    Śliczne brzucholki macie ❤️ a komentarze na temat wielkości są strasznie nietaktowne. Zresztą każdy ocenia subiektywnie. Jeden ostatni raz widział ciężarną na końcówce 5 lat temu, drugi wczoraj, a trzeci palnie, żeby palnąć. Ja w tej ciąży słyszałam już, że mam duży brzuch i chyba zaraz rodzę, dobrych kilka tyg temu i w podobnym czasie, że mam mały brzuszek jak na ten etap, więc... 😑

    Odwołuję wszystko co pisałam na temat mało ruchliwego dziecka, dziś nadrabia zdecydowanie. Tyle spokojniejsza jestem :D

    Co do wstawania połamanym to ja to wszystko świetnie pamiętam z pierwszej ciąży. Teraz jest dużo dużo lepiej, spojenie tak nie boli, pachwiny tak nie ciągną, naprawdę mega różnica. W pierwszej ciąży jak zmieniałam bok w nocy to się czułam jak jakiś waleń wyrzucony na brzeg 🙈

    Audrey lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, kciuki, żeby wszystko było dobrze! A już podjęli jakąś decyzję, że zostawiają Cię na obserwację?
    Moim zdaniem, jeśli coś niepokoi, to lepiej podjechać na IP (nawet gdyby lekarze mieli wyzywać nas od panikar), bo to matka najlepiej odczuwa, że "coś jest nie tak".

    Ja jestem spakowana w kabinówkę i myślę o wzięciu torby od wózka, bo tam mi wchodzi teczka A4 i bym miała dokumenty pod ręką :D

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka - zapomniałam się odnieść :/ Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok i szybko Cię puścili :) bóle miesiączkowe to zawsze lepiej skontrolować:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro, lubię za walenia - dokładnie tak się czuje 🤣

    Czy wasze maluchy też są takie dowcipne?moja to ostatnio wkłada rączki jakby pod kosci biodriwe co jest strasznie niekomfortowe - ani nie boli ani nie łaskocze 🤣 poza tym myślę że jak na taką małą kłuje która jest w tym brzuchu jest naprawdę bardzo silna 😄

    Totoro lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja leżę w szpitalu. Od razu bez badań wzięli mnie na oddział i już jako pacjentkę badali

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, a co konkretnie mówią?

    Dziewczyny, a ja mam pytanie praktyczne. Odbijanie dziecka. Odbija się po prostu unosząc dzidzie trochę do góry czy jednak w pozycji pionowej przy barku?

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
‹‹ 877 878 879 880 881 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ