🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
Ounai wrote:Nie boisz sie brac kodeiny w ciazy? Ja sie cykam i jedynie na paracetamolu jade, choc tez mam wyrzuty sumienia w swietle tych badan nad autyzmem
W takiej małej dawce 8 mg, w 2 trymestrze- nie. Może drugi czy trzeci raz wzięłam w tej ciąży.
W 1 trymestrze nie wzięłam żadnej tabletki P/bólowej na ból głowy , rozwinęłam taką migrenę z niedowidzeniem połowiczym że skończyło się na tryptanie. Więc jak czuje się że tak mega rozkręca to się nie bujam tylko biorę.
NLPZ w 2 trymestrze też sporadycznie można brać (Nurofen itp)
Ounai, Alczii'90 lubią tę wiadomość
-
Dziewczyny współczuję Wam bardzo tych bóli głowy. Cieszę się, że mi pomogą 2 apapy i po sprawie jest. Bez ciąży ibum pomagał, albo dwa. Chociaż czasem bole mialam aż na wymioty. Jednak nic silniejszego nigdy nie potrzebowałam.
Mnie poprzednia ciaza wyleczyła z migren do tego stopnia, że jeszcze kilka lat po niej nie mialam. Dopiero sie zaczely jak zmieniłam pracę i poszlam pracowac do żłobka.
Teraz w ciazy boli mnie głowa, ale na pewno mniej niż przed ciążą.
Dziękuję za kciuki 😊 już nie moge sie doczekać wizyty .
Dziewczyny trzymam za Was kciuki na wizytach 🤞🍀🍀🍀👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Mamacita teraz pozostaje tylko odnaleźć sie w szarej rzeczywistości. Najgorsze to te pranie jest i powrót do pracy.
No ale jutro bedziesz miała usg to zawsze jest jakiś plus jak można dzidziusia podejrzeć 😍
Mi koleżanka poradziła, żebym przed wizytą jakiejś coli sie napiła, żeby bobas był ruchliwszy i może pokaze co ma. Sama myslalam o jakimś batoniku. Gorzej jak przesadzę i bedzie mial ciężko pomierzyć bobasa a i tak nie pokaze co ma miedzy nogami uparciuszek jeden 🥰Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 12:34
Mamacita lubi tę wiadomość
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
@Paula u nas tak było na 1 prenatalnych, że siostra mi kazała zjeść i wypić coś słodkiego- zjadłam snickersa i wypiłam kubusia. Dziewczyna była tak ruchliwa, że ciężko było zmierzyć niektóre rzeczy 😅 teraz po jedzeniu praktycznie zawsze czuję jakieś puknięcia 😍
My mamy jutro pogrzeb, a w sobotę jedziemy na wesele... Średnio się złożyło... Ogólnie od początku mówiłam mężowi, żeby nie iść na to wesele, bo to daleka rodzina, z którą w ogóle nie widujemy, a jeszcze kawał trzeba jechać, ale on się uparł... Mam nadzieję, że nie dopadną mnie żadne mdłości i chociaż sobie pojem, bo tańczyć za dużo nie będę.Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 14:14
-
Dzieki za infoYennefer# wrote:W takiej małej dawce 8 mg, w 2 trymestrze- nie. Może drugi czy trzeci raz wzięłam w tej ciąży.
W 1 trymestrze nie wzięłam żadnej tabletki P/bólowej na ból głowy , rozwinęłam taką migrenę z niedowidzeniem połowiczym że skończyło się na tryptanie. Więc jak czuje się że tak mega rozkręca to się nie bujam tylko biorę.
NLPZ w 2 trymestrze też sporadycznie można brać (Nurofen itp)
W temacie tabletek ja chyba musze zazyc heviran jednak. Juz 7 raz w tej ciazy mam opryszczke. Poprzednio jeszcze odpuscilam bo baba w aptece na mnie naskoczyła, mimo, że tłumaczyłam, ze lekarz prowadzacy kazal ki zazyc, ale ledwo doleczylam 2 dni temu z jednej strony ust a juz mi wychodzi z drugiej.
Nutka, czemu nie chcesz tanczyc? Skorzystaj poki sie mozesz ruszać
Ja bym poszła na jakies wesele. W niedziele u naszych sasiadow byl slub i corka nie mogla sie napatrzec na wyprowadzenie panny młodej 
Paula, moja corka byla tak ruchliwa, ze za kazdym razem pytali mnie czy przed usg zjadlam czekolade. A ja mowilam za kazdym razem, ze nie, bo mam cukrzycę.
Moj chlop mnie rozwala. 3 miesiace temu wyslalam mu komplet dokumwntow, ktore ma zalatwic od montazysty do programu "moje cieplo". Ja z kolei mialam zalatwic dokumenty od dewelopera. Dzisiaj skladam wniosek i czego brakuje? Dokumentow od montazysty oraz oswiadczenia mojego meza. Nie, zeby to byly 2 papierki a ja mialam ich duzo wiecej do ogarniecia.👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Z bobasem wszystko dobrze ❤️
Na 90% 🩷
Szok totalny 🥹
Nutka15, Flora96, Kate3330, Haloes, Paola2604, Ounai, KarolinaKika, Eggi, Mamacita, Laurelli, Nati96De, Fox, kasia1518, Olo323, Wixa🌸, Trypcio lubią tę wiadomość
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
@Ounai, bo mam takie problemy z tym kroczem, że na pewno nie będę za dużo tańczyć. Wczoraj pokonało mnie 500m spaceru i potem siedzenie na twardej ławce w kościele na różańcu. Wieczorem aż mi się płakać chciało. Mam nadzieję, że u fizjo zdziałamy, że będzie lepiej... Ale nie chcę tutaj za dużo narzekać...
@ Paula super, że wszystko ok ❤️ i co za obrót spraw, jednak dziewczynka! 🩷 Chyba córa się będzie cieszyć, bo ona bardzo chciała siostrę, nie? 😊 Ja mam nadzieję, że nie usłyszę dzisiaj, że jednak chłopiec, bo już się nastawiłam na dziewczyne😅
Paula., Olo323 lubią tę wiadomość
-
U mnie na połówkowych poza tymi torbielami splotów naczyniowych w mózgu wszystko dobrze. Torbiele mają się wchłonąć samoistnie, mam nadzieję że tak będzie.
Flora96, Paola2604, Kate3330, Eggi, Laurelli, Nati96De, Nutka15, Fox, Paula., kasia1518, Haloes, Olo323, Trypcio lubią tę wiadomość
-
Nutka15 tak corka bedzie przeszczesliwa. Skończy mowic, ze sie wyprowadza do dziadków 🫣🤣
Nutka15, Flora96, kasia1518, Olo323 lubią tę wiadomość
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Ja też już po wizycie.
U maluszka wszystko dobrze, waży ponad 240g, lekarz utrzymuje że chłopiec 🩵 wiercił się , kopał w pępowinę ☺️ Szyjka też w porządku na tą chwilę 5 cm-łożysko nisko- podniesie się, ale mam się oszczędzać.
Kate3330, KarolinaKika, Yennefer#, Mamacita, Laurelli, Eggi, Nati96De, Nutka15, Flora96, Paula., kasia1518, Haloes, Olo323, Trypcio lubią tę wiadomość
2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
2010- syn👶duphaston
2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
2024-ciaza zatrzymana,
poronienie 11 tydz, duphaston
2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin
Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo
Po 7 ciąży
HLAC C1 grupa *07 *12
Kir AA
Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm
Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var
Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony -
@Nutka, kiedy masz fizjoterapeutę?
@Paula, gratulacje dziewczynki. No jaja z tą płcią. A kiedy Ci mówili, że chłopiec? Na piwrwszych prenatalnych?
@Yennefer, cieszę się, że wszystko ok
@Paula2604 to musisz teraz trochę poodpoczywać. Ale najważniejsze, że wszystko dobrze.
To jeszcze nutka nam została na dziś z wizytujących
Paola2604 lubi tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Jeszcze ja po wizycie 😊 wszystko jest dobrze, Synek waży już 348g i tradycyjnie ukrywał buźkę 😁 u mnie szyjka 39mm, poprzednio 40mm. Mam nadzieję, że nie ma się tutaj czym martwić...
Laurelli, Nati96De, Kate3330, Ounai, Flora96, Paula., kasia1518, Haloes, Olo323, Wixa🌸, Trypcio lubią tę wiadomość
👩32🧔♂️38 + 🐈🐈🐈
09.01 ⏸️ (2cs)
12.01 maleństwo CRL 2,4mm, TSH 3,4 (Euthyrox 50ug)
26.01 mamy 💗 (FHR 167), CRL 14mm
23.02 maleństwo CRL 53mm
27.02 wyniki NIFTY prawidłowe🎉 czekamy na Synka 💙
02.03 USG prenatalne, Maluszek 6,78cm 💙
23.03 149g Chłopczyka 🥰 1,5🍫😁
20.04 348g Synka 😍 3,5🍫☺️
04.05 459g - rośniemy! ☀️😊
18.05 675g Mikołajka 🥰🌱
16.06 1086g Maluszka 👶😊

-
Woooow gratulacje wizyt 🥰
Moja ostatnio jak miałam wizytę to spała sobie na łożysku hahah 🥰 słodkie to było tak łapki miała pod główką jakby na poduszce spała
Ouani Twój mąż to agent 😁
Klaps jak nic 🙈Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 16:54
Eggi, Paola2604, Kate3330, Paula., Olo323 lubią tę wiadomość
-
Eggi wrote:Jeszcze ja po wizycie 😊 wszystko jest dobrze, Synek waży już 348g i tradycyjnie ukrywał buźkę 😁 u mnie szyjka 39mm, poprzednio 40mm. Mam nadzieję, że nie ma się tutaj czym martwić...
Myślę że nie, zobaczysz na kolejnej wizycie. Na tą chwilę masz prawidłową szyjke. Skrócona to poniżej 25 mm. Bierzesz luteinę? Odpoczywaj i nie rób niepotrzebnych fizycznych prac 😊 Ja naprawdę mało co robię, większość czasu leżę, siedzę bo wiem jak było u mnie z szyjką w poprzednich ciążach więc może dlatego teraz jest taka długa.
Eggi lubi tę wiadomość
2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
2010- syn👶duphaston
2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
2024-ciaza zatrzymana,
poronienie 11 tydz, duphaston
2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin
Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo
Po 7 ciąży
HLAC C1 grupa *07 *12
Kir AA
Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm
Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var
Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony -
U mnie z aktywnością też podobnie, ale będę jeszcze bardziej uważać, dziękuję ❤️ Luteiny nie biorę, brałam duphaston, ale tylko między 7 a 10 tygodniem.Paola2604 wrote:Myślę że nie, zobaczysz na kolejnej wizycie. Na tą chwilę masz prawidłową szyjke. Skrócona to poniżej 25 mm. Bierzesz luteinę? Odpoczywaj i nie rób niepotrzebnych fizycznych prac 😊 Ja naprawdę mało co robię, większość czasu leżę, siedzę bo wiem jak było u mnie z szyjką w poprzednich ciążach więc może dlatego teraz jest taka długa.
@Ouani, jak rozumiem z tymi opryszkami... zastanawiam się jak ugryźć temat pod koniec ciąży - mam jakąś fobię, że opryszczka wyjdzie mi na sam poród. Myślałam o profilaktycznym braniu acyklowiru na jakieś dwa tygodnie przed terminem, ale muszę to jeszcze przegadać z lekarkąWiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 17:48
Paola2604 lubi tę wiadomość
👩32🧔♂️38 + 🐈🐈🐈
09.01 ⏸️ (2cs)
12.01 maleństwo CRL 2,4mm, TSH 3,4 (Euthyrox 50ug)
26.01 mamy 💗 (FHR 167), CRL 14mm
23.02 maleństwo CRL 53mm
27.02 wyniki NIFTY prawidłowe🎉 czekamy na Synka 💙
02.03 USG prenatalne, Maluszek 6,78cm 💙
23.03 149g Chłopczyka 🥰 1,5🍫😁
20.04 348g Synka 😍 3,5🍫☺️
04.05 459g - rośniemy! ☀️😊
18.05 675g Mikołajka 🥰🌱
16.06 1086g Maluszka 👶😊

-
Opryszczka na ustach nie ma wplywu na porod. Przeciez nie wypychasz dziecka przez ustaEggi wrote:U mnie z aktywnością też podobnie, ale będę jeszcze bardziej uważać, dziękuję ❤️ Luteiny nie biorę, brałam duphaston, ale tylko między 7 a 10 tygodniem.
@Ouani, jak rozumiem z tymi opryszkami... zastanawiam się jak ugryźć temat pod koniec ciąży - mam jakąś fobię, że opryszczka wyjdzie mi na sam poród. Myślałam o profilaktycznym braniu acyklowiru na jakieś dwa tygodnie przed terminem, ale muszę to jeszcze przegadać z lekarką
A Ty mialas jakies problemy ze skracającą się szyjką? Ten 1mm to błąd pomiaru, więc nawet na to nie patrz.
Ja dziś znowu aktywnie. Popakowałam zwroty do odesłania, wyniosłam śmieci do drogi bo jutro odbierają (jak posprzątalismy kartony na podworku to wyszlo chyba z 10 worków), nakarmiłam siebie i dzieci, umyłam zmywarkę, puściłam 2 pralki, zrobiłam zakupy do domu na allegro, rano rozwiozłan dzieci, po połudbiu odebrałam.
Jeszcze na dziś w planie mam co najmniej zmianę pościeli u syna i spakowanie do kartonów za małych rzeczy po dzieciach.
U córki siedzi koleżanka, syn gra, ja chwilę poczytam, żeby nabrać sił i wracam do roboty.
Mam wrażenie, że u mnie ta ilość obowiazków sie tylko pietrzy.
Aaaaa i jeszcze przesadziłam moją alokazję eutanazję do większej doniczki.
A mój mąż wrocił z pracy i pyta kto wyniosl te worki do drogi. No nie wiem kto, wróżka chyba
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ouani ale Ty śmigasz na pełnych obrotach 🤗😱😱
Wow, podziwiam 😁 małżonek pracuje w stałym systemie godzinowym? -
@Ouani, heh no nie, ale przy aktywnej opryszce wargowej trzeba ekstremalnie uważać na noworodka: sprzedanie tego wirusa takiemu maleństwu ma często tragiczne konsekwencje.
W takich wypadkach, kiedy opiekun noworodka ma aktywną opryszczke wargową poleca się przekazać opiekę partnerowi w miarę możliwości, no i oprócz tego maseczka np. przy karmieniu, ostrożność w kwestii ręczników, ubrań, pościeli. Jak dla mnie brzmi to na tyle poważnie, że mając problem z nawracającymi opryszczkami chciałabym się zabezpieczyć jak mogę 🙂👩32🧔♂️38 + 🐈🐈🐈
09.01 ⏸️ (2cs)
12.01 maleństwo CRL 2,4mm, TSH 3,4 (Euthyrox 50ug)
26.01 mamy 💗 (FHR 167), CRL 14mm
23.02 maleństwo CRL 53mm
27.02 wyniki NIFTY prawidłowe🎉 czekamy na Synka 💙
02.03 USG prenatalne, Maluszek 6,78cm 💙
23.03 149g Chłopczyka 🥰 1,5🍫😁
20.04 348g Synka 😍 3,5🍫☺️
04.05 459g - rośniemy! ☀️😊
18.05 675g Mikołajka 🥰🌱
16.06 1086g Maluszka 👶😊








