Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
Odpowiedz

🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡

Oceń ten wątek:
  • Yennefer# Autorytet
    Postów: 277 350

    Wysłany: 20 kwietnia, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Nie boisz sie brac kodeiny w ciazy? Ja sie cykam i jedynie na paracetamolu jade, choc tez mam wyrzuty sumienia w swietle tych badan nad autyzmem

    W takiej małej dawce 8 mg, w 2 trymestrze- nie. Może drugi czy trzeci raz wzięłam w tej ciąży.
    W 1 trymestrze nie wzięłam żadnej tabletki P/bólowej na ból głowy , rozwinęłam taką migrenę z niedowidzeniem połowiczym że skończyło się na tryptanie. Więc jak czuje się że tak mega rozkręca to się nie bujam tylko biorę.
    NLPZ w 2 trymestrze też sporadycznie można brać (Nurofen itp)

    Ounai, Alczii'90 lubią tę wiadomość

    38 lat
    🩵 2018
    🩵 2021

    preg.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 3080 3842

    Wysłany: 20 kwietnia, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny współczuję Wam bardzo tych bóli głowy. Cieszę się, że mi pomogą 2 apapy i po sprawie jest. Bez ciąży ibum pomagał, albo dwa. Chociaż czasem bole mialam aż na wymioty. Jednak nic silniejszego nigdy nie potrzebowałam.

    Mnie poprzednia ciaza wyleczyła z migren do tego stopnia, że jeszcze kilka lat po niej nie mialam. Dopiero sie zaczely jak zmieniłam pracę i poszlam pracowac do żłobka.
    Teraz w ciazy boli mnie głowa, ale na pewno mniej niż przed ciążą.

    Dziękuję za kciuki 😊 już nie moge sie doczekać wizyty .

    Dziewczyny trzymam za Was kciuki na wizytach 🤞🍀🍀🍀

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 3080 3842

    Wysłany: 20 kwietnia, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamacita teraz pozostaje tylko odnaleźć sie w szarej rzeczywistości. Najgorsze to te pranie jest i powrót do pracy.

    No ale jutro bedziesz miała usg to zawsze jest jakiś plus jak można dzidziusia podejrzeć 😍

    Mi koleżanka poradziła, żebym przed wizytą jakiejś coli sie napiła, żeby bobas był ruchliwszy i może pokaze co ma. Sama myslalam o jakimś batoniku. Gorzej jak przesadzę i bedzie mial ciężko pomierzyć bobasa a i tak nie pokaze co ma miedzy nogami uparciuszek jeden 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 12:34

    Mamacita lubi tę wiadomość

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • Nutka15 Autorytet
    Postów: 711 517

    Wysłany: 20 kwietnia, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Paula u nas tak było na 1 prenatalnych, że siostra mi kazała zjeść i wypić coś słodkiego- zjadłam snickersa i wypiłam kubusia. Dziewczyna była tak ruchliwa, że ciężko było zmierzyć niektóre rzeczy 😅 teraz po jedzeniu praktycznie zawsze czuję jakieś puknięcia 😍

    My mamy jutro pogrzeb, a w sobotę jedziemy na wesele... Średnio się złożyło... Ogólnie od początku mówiłam mężowi, żeby nie iść na to wesele, bo to daleka rodzina, z którą w ogóle nie widujemy, a jeszcze kawał trzeba jechać, ale on się uparł... Mam nadzieję, że nie dopadną mnie żadne mdłości i chociaż sobie pojem, bo tańczyć za dużo nie będę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 14:14

    ▫️'21 🧒🩵

    ▫️15.01.26 9dpo ⏸️🥹 Beta HCG 11.8 🫶
    ▫️17.01.26 11dpo Beta HCG 72.3 🫶
    ▫️19.01.26 13dpo Beta HCG 204 🫶
    ▫️9.02 CRL 9mm i ❤️
    ▫️23.03 I prenatalne ✅ dziewczynka👧🩷
    ▫️18.05 II prenatalne ✅ 21+1 391g💖

    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17155 23885

    Wysłany: 20 kwietnia, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yennefer# wrote:
    W takiej małej dawce 8 mg, w 2 trymestrze- nie. Może drugi czy trzeci raz wzięłam w tej ciąży.
    W 1 trymestrze nie wzięłam żadnej tabletki P/bólowej na ból głowy , rozwinęłam taką migrenę z niedowidzeniem połowiczym że skończyło się na tryptanie. Więc jak czuje się że tak mega rozkręca to się nie bujam tylko biorę.
    NLPZ w 2 trymestrze też sporadycznie można brać (Nurofen itp)
    Dzieki za info :)

    W temacie tabletek ja chyba musze zazyc heviran jednak. Juz 7 raz w tej ciazy mam opryszczke. Poprzednio jeszcze odpuscilam bo baba w aptece na mnie naskoczyła, mimo, że tłumaczyłam, ze lekarz prowadzacy kazal ki zazyc, ale ledwo doleczylam 2 dni temu z jednej strony ust a juz mi wychodzi z drugiej.

    Nutka, czemu nie chcesz tanczyc? Skorzystaj poki sie mozesz ruszać ;) Ja bym poszła na jakies wesele. W niedziele u naszych sasiadow byl slub i corka nie mogla sie napatrzec na wyprowadzenie panny młodej ;)

    Paula, moja corka byla tak ruchliwa, ze za kazdym razem pytali mnie czy przed usg zjadlam czekolade. A ja mowilam za kazdym razem, ze nie, bo mam cukrzycę.

    Moj chlop mnie rozwala. 3 miesiace temu wyslalam mu komplet dokumwntow, ktore ma zalatwic od montazysty do programu "moje cieplo". Ja z kolei mialam zalatwic dokumenty od dewelopera. Dzisiaj skladam wniosek i czego brakuje? Dokumentow od montazysty oraz oswiadczenia mojego meza. Nie, zeby to byly 2 papierki a ja mialam ich duzo wiecej do ogarniecia.

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 3080 3842

    Wysłany: 20 kwietnia, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z bobasem wszystko dobrze ❤️

    Na 90% 🩷

    Szok totalny 🥹

    Nutka15, Flora96, Kate3330, Haloes, Paola2604, Ounai, KarolinaKika, Eggi, Mamacita, Laurelli, Nati96De, Fox, kasia1518, Olo323, Wixa🌸, Trypcio lubią tę wiadomość

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • Nutka15 Autorytet
    Postów: 711 517

    Wysłany: 20 kwietnia, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ounai, bo mam takie problemy z tym kroczem, że na pewno nie będę za dużo tańczyć. Wczoraj pokonało mnie 500m spaceru i potem siedzenie na twardej ławce w kościele na różańcu. Wieczorem aż mi się płakać chciało. Mam nadzieję, że u fizjo zdziałamy, że będzie lepiej... Ale nie chcę tutaj za dużo narzekać...

    @ Paula super, że wszystko ok ❤️ i co za obrót spraw, jednak dziewczynka! 🩷 Chyba córa się będzie cieszyć, bo ona bardzo chciała siostrę, nie? 😊 Ja mam nadzieję, że nie usłyszę dzisiaj, że jednak chłopiec, bo już się nastawiłam na dziewczyne😅

    Paula., Olo323 lubią tę wiadomość

    ▫️'21 🧒🩵

    ▫️15.01.26 9dpo ⏸️🥹 Beta HCG 11.8 🫶
    ▫️17.01.26 11dpo Beta HCG 72.3 🫶
    ▫️19.01.26 13dpo Beta HCG 204 🫶
    ▫️9.02 CRL 9mm i ❤️
    ▫️23.03 I prenatalne ✅ dziewczynka👧🩷
    ▫️18.05 II prenatalne ✅ 21+1 391g💖

    preg.png
  • Yennefer# Autorytet
    Postów: 277 350

    Wysłany: 20 kwietnia, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na połówkowych poza tymi torbielami splotów naczyniowych w mózgu wszystko dobrze. Torbiele mają się wchłonąć samoistnie, mam nadzieję że tak będzie.

    Flora96, Paola2604, Kate3330, Eggi, Laurelli, Nati96De, Nutka15, Fox, Paula., kasia1518, Haloes, Olo323, Trypcio lubią tę wiadomość

    38 lat
    🩵 2018
    🩵 2021

    preg.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 3080 3842

    Wysłany: 20 kwietnia, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutka15 tak corka bedzie przeszczesliwa. Skończy mowic, ze sie wyprowadza do dziadków 🫣🤣

    Nutka15, Flora96, kasia1518, Olo323 lubią tę wiadomość

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • Paola2604 Autorytet
    Postów: 378 474

    Wysłany: 20 kwietnia, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już po wizycie.
    U maluszka wszystko dobrze, waży ponad 240g, lekarz utrzymuje że chłopiec 🩵 wiercił się , kopał w pępowinę ☺️ Szyjka też w porządku na tą chwilę 5 cm-łożysko nisko- podniesie się, ale mam się oszczędzać.

    Kate3330, KarolinaKika, Yennefer#, Mamacita, Laurelli, Eggi, Nati96De, Nutka15, Flora96, Paula., kasia1518, Haloes, Olo323, Trypcio lubią tę wiadomość

    2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
    2010- syn👶duphaston
    2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
    2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
    2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
    2024-ciaza zatrzymana,
    poronienie 11 tydz, duphaston
    2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin

    Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo

    Po 7 ciąży
    HLAC C1 grupa *07 *12

    Kir AA
    Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm

    Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var

    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17155 23885

    Wysłany: 20 kwietnia, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Nutka, kiedy masz fizjoterapeutę?

    @Paula, gratulacje dziewczynki. No jaja z tą płcią. A kiedy Ci mówili, że chłopiec? Na piwrwszych prenatalnych?

    @Yennefer, cieszę się, że wszystko ok :)

    @Paula2604 to musisz teraz trochę poodpoczywać. Ale najważniejsze, że wszystko dobrze.

    To jeszcze nutka nam została na dziś z wizytujących

    Paola2604 lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Eggi Znajoma
    Postów: 30 77

    Wysłany: 20 kwietnia, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze ja po wizycie 😊 wszystko jest dobrze, Synek waży już 348g i tradycyjnie ukrywał buźkę 😁 u mnie szyjka 39mm, poprzednio 40mm. Mam nadzieję, że nie ma się tutaj czym martwić...

    Laurelli, Nati96De, Kate3330, Ounai, Flora96, Paula., kasia1518, Haloes, Olo323, Wixa🌸, Trypcio lubią tę wiadomość

    👩32🧔‍♂️38 + 🐈🐈🐈
    09.01 ⏸️ (2cs)
    12.01 maleństwo CRL 2,4mm, TSH 3,4 (Euthyrox 50ug)
    26.01 mamy 💗 (FHR 167), CRL 14mm
    23.02 maleństwo CRL 53mm
    27.02 wyniki NIFTY prawidłowe🎉 czekamy na Synka 💙
    02.03 USG prenatalne, Maluszek 6,78cm 💙
    23.03 149g Chłopczyka 🥰 1,5🍫😁
    20.04 348g Synka 😍 3,5🍫☺️
    04.05 459g - rośniemy! ☀️😊
    18.05 675g Mikołajka 🥰🌱
    16.06 1086g Maluszka 👶😊

    preg.png
  • Laurelli Autorytet
    Postów: 1190 1458

    Wysłany: 20 kwietnia, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woooow gratulacje wizyt 🥰
    Moja ostatnio jak miałam wizytę to spała sobie na łożysku hahah 🥰 słodkie to było tak łapki miała pod główką jakby na poduszce spała

    Ouani Twój mąż to agent 😁
    Klaps jak nic 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 16:54

    Eggi, Paola2604, Kate3330, Paula., Olo323 lubią tę wiadomość

    💃🏻35 🧔🏻‍♂️39
    🧬 PAI-1 4G/4G

    🌍 Życie & ciąża za granicą
    👧🏻 First baby girl 💖

    👼 10.2025 🕊️

    🤰🏻 03.02.2026 💖
    ✨ NIPT low risk & prenatalne OK
    🌸 13.05.2026 II prenatalne wszystko OK 🩷💎
    preg.png
  • Nati96De Przyjaciółka
    Postów: 109 169

    Wysłany: 20 kwietnia, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że u Was wszystkich super po wizytach ! 🥰

    Paola2604, Eggi, Laurelli, Paula. lubią tę wiadomość

  • Paola2604 Autorytet
    Postów: 378 474

    Wysłany: 20 kwietnia, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eggi wrote:
    Jeszcze ja po wizycie 😊 wszystko jest dobrze, Synek waży już 348g i tradycyjnie ukrywał buźkę 😁 u mnie szyjka 39mm, poprzednio 40mm. Mam nadzieję, że nie ma się tutaj czym martwić...

    Myślę że nie, zobaczysz na kolejnej wizycie. Na tą chwilę masz prawidłową szyjke. Skrócona to poniżej 25 mm. Bierzesz luteinę? Odpoczywaj i nie rób niepotrzebnych fizycznych prac 😊 Ja naprawdę mało co robię, większość czasu leżę, siedzę bo wiem jak było u mnie z szyjką w poprzednich ciążach więc może dlatego teraz jest taka długa.

    Eggi lubi tę wiadomość

    2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
    2010- syn👶duphaston
    2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
    2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
    2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
    2024-ciaza zatrzymana,
    poronienie 11 tydz, duphaston
    2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin

    Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo

    Po 7 ciąży
    HLAC C1 grupa *07 *12

    Kir AA
    Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm

    Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var

    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
  • Eggi Znajoma
    Postów: 30 77

    Wysłany: 20 kwietnia, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola2604 wrote:
    Myślę że nie, zobaczysz na kolejnej wizycie. Na tą chwilę masz prawidłową szyjke. Skrócona to poniżej 25 mm. Bierzesz luteinę? Odpoczywaj i nie rób niepotrzebnych fizycznych prac 😊 Ja naprawdę mało co robię, większość czasu leżę, siedzę bo wiem jak było u mnie z szyjką w poprzednich ciążach więc może dlatego teraz jest taka długa.
    U mnie z aktywnością też podobnie, ale będę jeszcze bardziej uważać, dziękuję ❤️ Luteiny nie biorę, brałam duphaston, ale tylko między 7 a 10 tygodniem.

    @Ouani, jak rozumiem z tymi opryszkami... zastanawiam się jak ugryźć temat pod koniec ciąży - mam jakąś fobię, że opryszczka wyjdzie mi na sam poród. Myślałam o profilaktycznym braniu acyklowiru na jakieś dwa tygodnie przed terminem, ale muszę to jeszcze przegadać z lekarką

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 17:48

    Paola2604 lubi tę wiadomość

    👩32🧔‍♂️38 + 🐈🐈🐈
    09.01 ⏸️ (2cs)
    12.01 maleństwo CRL 2,4mm, TSH 3,4 (Euthyrox 50ug)
    26.01 mamy 💗 (FHR 167), CRL 14mm
    23.02 maleństwo CRL 53mm
    27.02 wyniki NIFTY prawidłowe🎉 czekamy na Synka 💙
    02.03 USG prenatalne, Maluszek 6,78cm 💙
    23.03 149g Chłopczyka 🥰 1,5🍫😁
    20.04 348g Synka 😍 3,5🍫☺️
    04.05 459g - rośniemy! ☀️😊
    18.05 675g Mikołajka 🥰🌱
    16.06 1086g Maluszka 👶😊

    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17155 23885

    Wysłany: 20 kwietnia, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eggi wrote:
    U mnie z aktywnością też podobnie, ale będę jeszcze bardziej uważać, dziękuję ❤️ Luteiny nie biorę, brałam duphaston, ale tylko między 7 a 10 tygodniem.

    @Ouani, jak rozumiem z tymi opryszkami... zastanawiam się jak ugryźć temat pod koniec ciąży - mam jakąś fobię, że opryszczka wyjdzie mi na sam poród. Myślałam o profilaktycznym braniu acyklowiru na jakieś dwa tygodnie przed terminem, ale muszę to jeszcze przegadać z lekarką
    Opryszczka na ustach nie ma wplywu na porod. Przeciez nie wypychasz dziecka przez usta ;)

    A Ty mialas jakies problemy ze skracającą się szyjką? Ten 1mm to błąd pomiaru, więc nawet na to nie patrz.

    Ja dziś znowu aktywnie. Popakowałam zwroty do odesłania, wyniosłam śmieci do drogi bo jutro odbierają (jak posprzątalismy kartony na podworku to wyszlo chyba z 10 worków), nakarmiłam siebie i dzieci, umyłam zmywarkę, puściłam 2 pralki, zrobiłam zakupy do domu na allegro, rano rozwiozłan dzieci, po połudbiu odebrałam.
    Jeszcze na dziś w planie mam co najmniej zmianę pościeli u syna i spakowanie do kartonów za małych rzeczy po dzieciach.

    U córki siedzi koleżanka, syn gra, ja chwilę poczytam, żeby nabrać sił i wracam do roboty.

    Mam wrażenie, że u mnie ta ilość obowiazków sie tylko pietrzy.

    Aaaaa i jeszcze przesadziłam moją alokazję eutanazję do większej doniczki.

    A mój mąż wrocił z pracy i pyta kto wyniosl te worki do drogi. No nie wiem kto, wróżka chyba :P

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Laurelli Autorytet
    Postów: 1190 1458

    Wysłany: 20 kwietnia, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ouani ale Ty śmigasz na pełnych obrotach 🤗😱😱
    Wow, podziwiam 😁 małżonek pracuje w stałym systemie godzinowym?

    💃🏻35 🧔🏻‍♂️39
    🧬 PAI-1 4G/4G

    🌍 Życie & ciąża za granicą
    👧🏻 First baby girl 💖

    👼 10.2025 🕊️

    🤰🏻 03.02.2026 💖
    ✨ NIPT low risk & prenatalne OK
    🌸 13.05.2026 II prenatalne wszystko OK 🩷💎
    preg.png
  • Eggi Znajoma
    Postów: 30 77

    Wysłany: 20 kwietnia, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ouani, heh no nie, ale przy aktywnej opryszce wargowej trzeba ekstremalnie uważać na noworodka: sprzedanie tego wirusa takiemu maleństwu ma często tragiczne konsekwencje.
    W takich wypadkach, kiedy opiekun noworodka ma aktywną opryszczke wargową poleca się przekazać opiekę partnerowi w miarę możliwości, no i oprócz tego maseczka np. przy karmieniu, ostrożność w kwestii ręczników, ubrań, pościeli. Jak dla mnie brzmi to na tyle poważnie, że mając problem z nawracającymi opryszczkami chciałabym się zabezpieczyć jak mogę 🙂

    👩32🧔‍♂️38 + 🐈🐈🐈
    09.01 ⏸️ (2cs)
    12.01 maleństwo CRL 2,4mm, TSH 3,4 (Euthyrox 50ug)
    26.01 mamy 💗 (FHR 167), CRL 14mm
    23.02 maleństwo CRL 53mm
    27.02 wyniki NIFTY prawidłowe🎉 czekamy na Synka 💙
    02.03 USG prenatalne, Maluszek 6,78cm 💙
    23.03 149g Chłopczyka 🥰 1,5🍫😁
    20.04 348g Synka 😍 3,5🍫☺️
    04.05 459g - rośniemy! ☀️😊
    18.05 675g Mikołajka 🥰🌱
    16.06 1086g Maluszka 👶😊

    preg.png
  • Kate3330 Autorytet
    Postów: 251 250

    Wysłany: 20 kwietnia, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai podziwiam Twój poziom ogarnięcia i zazdroszczę 😃 u mnie dziś kolejny dzien z serii „chce mi się spać”.

    Laurelli lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 196 197 198 199 200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie pozwól, by decydował przypadek – świadomie zaplanuj swoje rodzicielstwo

Planowanie rodziny to proces, który wymaga nie tylko przygotowania emocjonalnego, ale również kompleksowego podejścia zdrowotnego. Współczesna medycyna oferuje narzędzia, które pozwalają przyszłym rodzicom świadomie zadbać o zdrowie swojego potomstwa. W tym kontekście niezwykle istotne jest zrozumienie roli genetyki i docenienie możliwości wczesnego wykrywania ryzyka chorób dziedzicznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ