🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
Uff trochę was musiałam nadrobić. Wczoraj miałam małe spięcie z fachowcami, na szczęście remont zakończony. Zostało nam pomalować salon ale to już może w weekend. Posprzątałam sobie kuchnie na błysk no i byłam na wizycie. Szyjka 3,38 cm, lekarz zadowolony ze się nie skraca. Niestety dosyć często pojawiają mi się skurcze brzucha, szczególnie wieczorami. Lekarz mówił, że to pewnie po całym dniu aktywności ale profilaktycznie kazał mi brać luteinę dopochwowo. Nienawidzę tych dopochowowych leków 🙃
Synek ma już 837 g 🩵
https://zapodaj.net/plik-9HOwA7qWrA
Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 06:10
Nati96De, Trypcio, KarolinaKika, Elka🫐, kasia1518, Kate3330, Ounai, Paula., FloristKa, Eggi, Fox, Mamacita, Paola2604, Laurelli, Olo323 lubią tę wiadomość
-
Dziewczyny powodzenia dziś na wizytach 🤞🤞🤞
Flora piękne zdjęcie i jaki już duży chłopak 🩵
Flora96, Paula., Trypcio, Fox, Laurelli, Olo323 lubią tę wiadomość
-
Czekamy już z mężem pod gabinetem 😊
Powodzenia dziewczyny 🤞🍀🍀🍀
Obyśmy wszystkie usłyszały same dobre wiadomości ❤️
FloristKa, Ounai, Trypcio, Flora96, Laurelli lubią tę wiadomość
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Wow Flora, jaki duzy chlopiec. Moze to tylko skurcze przepowiadające?
Paula, powodzenia
Floristka, kiedy planuja go zakładać?👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Powodzenia na wizytach 🍀🍀🍀
Trypcio lubi tę wiadomość
-
Ewenement roku ze mnie. Pan doktor małej dobrze nie zbadał bo stwierdził ze jest jeszcze za mała i kazał przyjść za 2 tyg.
Takze połówkowe mam 03.06 😃
Odrobinkę ją tylko widzialam i na tym sie skończyło dzisiejsze badanie. Plus taki ze nic nie zapłaciłam za to 😃👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Paula. wrote:Ewenement roku ze mnie. Pan doktor małej dobrze nie zbadał bo stwierdził ze jest jeszcze za mała i kazał przyjść za 2 tyg.
Takze połówkowe mam 03.06 😃
Odrobinkę ją tylko widzialam i na tym sie skończyło dzisiejsze badanie. Plus taki ze nic nie zapłaciłam za to 😃
O matko! To musi byc maleństwo! Jak w 22tyg za mala! Ja hylam 20+2 chyba 🤔91'
10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek
07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)
21.12 ⏸️ 10 dpo
27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95
23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
26.05 - 977g 🐻
11.06 - 1309g 🐻

-
Ostatnio na wizycie wazyla prawie pół kg. Obstawiam ze to wina mojego tłuszczyku. Bo to tej pory wszystko idealnie sie mieściła w swoich tygodniach. A on dobrze jej nawet nie obejrzał. Wiec obstawiam tłuszczykFox wrote:O matko! To musi byc maleństwo! Jak w 22tyg za mala! Ja hylam 20+2 chyba 🤔👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Paula. wrote:Ostatnio na wizycie wazyla prawie pół kg. Obstawiam ze to wina mojego tłuszczyku. Bo to tej pory wszystko idealnie sie mieściła w swoich tygodniach. A on dobrze jej nawet nie obejrzał. Wiec obstawiam tłuszczyk
Albo po prostu woli badać większą dzidzie 🤷♀️ nie doszukiwalabym się winy w ewentualnym tłuszczyku 🫣😅91'
10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek
07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)
21.12 ⏸️ 10 dpo
27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95
23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
26.05 - 977g 🐻
11.06 - 1309g 🐻

-
Wole doszukiwać sie winy w tluszczyku niż w tym, że dlaczego jest za mała . Bo na następne juz jak pójdę to bedzie jako po terminie na usg połówkowe.Fox wrote:Albo po prostu woli badać większą dzidzie 🤷♀️ nie doszukiwalabym się winy w ewentualnym tłuszczyku 🫣😅
No ale moze lepiej tak niż mial by sie domyślać albo mnie stresować ze jest cos nie tak👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Paula. wrote:Wole doszukiwać sie winy w tluszczyku niż w tym, że dlaczego jest za mała . Bo na następne juz jak pójdę to bedzie jako po terminie na usg połówkowe.
No ale moze lepiej tak niż mial by sie domyślać albo mnie stresować ze jest cos nie tak
Spokojnie, mój na połówkowych ważył 372g. Nic Pani doktor nie mówiła, że za mało 😊
Paula., Ounai lubią tę wiadomość
-
Ounai wrote:Wow Flora, jaki duzy chlopiec. Moze to tylko skurcze przepowiadające?
Paula, powodzenia
Floristka, kiedy planuja go zakładać?
Myślę, że to te skurcze braxtona, bo mnie to nie boli tylko czuje nagle, że się jedna strona brzucha napina i po chwili puszcza. Lekarz mówił żeby odpoczywać, ale wiadomo, ileż można leżeć w łóżku -
ja też mam czasami uczucie takiego drentwienia fragmentu brzucha. Myślicie że to te skurcze BH? 🤔
Wczoraj dodatkowo miałam kłucia podbrzusza bardziej z lewej strony. Położna mówiła że jak tak kłuje tak bardziej po bokach to znaczy że się wiązadła rozciągają, ale żeby zwracać uwagę na kłucie takie na środku podbrzusza bo może to być znak jakieś infekcji.
Paula nie martw się, na pewno wszystko jest dobrze
u mnie za to w drugą stronę, bo jak ta położna spojrzała na mój brzuszek to powiedziała że jak na 24tc to duży 😅 a jeszcze niedawno Wam „narzekałam” że brzucha prawie nie mam, a wystarczyły 2 tygodnie i wyskoczył i boję się co bedzie dalej 😅
Paula. lubi tę wiadomość
-
ja wczoraj miałam kontrolną wizytę i chłopak już ponad 800g 💪
zrobiła mu też gine zdjęcie 3D i nadal mam mindfuck, że takie bobo we mnie rośnie, co to już bierze piąstkę do buzi 😁
z dolegliwości to zgaga daję często w kość, plecy w odcinku piersiowym też + palce z rana spuchnięte 🙈😁
czy któraś z Was miała też problem z utrzymaniem ferrytyny w dobrym poziomie i poradziła sobie, podbijając ją?
mi, mimo brania leku z żelazem (Feroplex), ferrytyna spadła między marcem a ostatnim poniedziałkiem o 1/3
wiem, że teraz bombel zjada dużo zapasu żelaza, ale już sama nie wiem kiedy i jak ten lek brać, żeby się dobrze wchłaniał (nie mogę brać na czczo, bo biorę Euthyrox).
Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 11:13
Trypcio, Fox, Paula. lubią tę wiadomość
-
Ja nawet nie badam ferrytyny w ciąży więc nie wiem jaki mam poziom 😅 lekarz też jakoś nie zleca badań ani na zelazo ani na ferrytyne.
Może staraj się też dieta trochę podbić ten poziom, jeść dużo źródeł żelaza razem z witamina C -
Żelazo dobrze się wchłania z witaminą C, a kawa ogranicza wchłanianie. Ja staram się brać tak żeby popić sokiem z zurawiny 100%, nie wiem jak ferrytyna bo teraz nie sprawdzałam, ale hemoglobina przez ostatni miesiąc o 0.5 mi się podniosła, wszystkie wyniki mam w normie, gdzie miesiąc temu miałam dużo pod normą, i co miesiąc mi hemoglobina o 1 jednostkę spadała już a ferrytyna też o 10 co miesiąc leciała w dół.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 11:34
-
Dokladnie, moja Maria 379g na prenatalnych, ja otylosc a badanie przeszlo. Fakt, Pani dr mowila ze trudniej ja widac ale zrobila badanie.Fox wrote:Albo po prostu woli badać większą dzidzie 🤷♀️ nie doszukiwalabym się winy w ewentualnym tłuszczyku 🫣😅
All in one, na zgage polecam ograniczyc smazone i jesc male porcje a czesciej
Ja dzis bylam u fizjo, oczywiscie zrypka ze sie za bardzo forsuje. Obiecalam zwolnic od niedzieli. Dostalam wytyczne jak masowac spojenie łonowe i taki metalowy przyrzad zeby dociskac w miejscu gdzie boli. Naucxyla mnie tez jak tejpowac brzuch zeby go lekko unosic. Mialam przyjsc za 3 tygodnie uczyc sie z mezem pozycji do 2 fazy porodu ale jestem tak pospinana w obreczy barkowej (w sunie zadna nowosc, ,przed ciaza tez fizjoterapeuci plakali nad moja ovrecza), ze jednak ide za 2 tyg na masaz a za 4 tyg z mezem.
Zalozylam dzis do auta adapter insafe (mam tez besafe) i dziewczyny, jesli tez duzo jezdzicie na zakupy, dzieci i takie szybkie akcje wsiadam - wysiadam w aucie to insafe polecam! Montaz jest banalnie prosty a zapinanie pasow z nim jeszcze prostsze. Wystarczy zahaczyc pas i gitiwe, bez zadnego zapinania jak w besafe. Ale z kolei jesli czesto zmieniacie fotel w aucie albo samochodami sie zamieniacie z mezem to besafe jest szybszy w montazu. Ja mam u siebie insafe na stale na fotelu kierowcy a besafe u meza bo tam raz jezdze jako pasazer a raz jako kierowca.
W ogole korzystajac z wyjazdu do fizjo pozalatwialam sprawy na miescie. Bylam w rossmannie, na stacji zatankowac, u fotografa, w salonie mebli i w knajpie wziac obiad bo nie mam czasu gotowac. Na koniev jeszcze w paczkomacie, przyszly mi prezenty dla meza na dzien ojca i juz teraz siadam do pracy w koncu👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Jeśli chodzi o ferrytynę to od ponad dwóch tygodni piję sobie Floradix. Kontrola za dwa tygodnie i mam nadzieję, że coś podskoczy 🤞 próbowałam wcześniej glicynianu żelaza, który podobno jest najłagodniejszy dla jelit, ale nie moich najwyraźniej 🥲 Floradix na razie pod tym względem ok i oby tak też zostało.
Też biorę Euthyrox i pierwszą dawkę piję między śniadaniem a obiadem (czasem jem sobie do tego jakieś owoce ze względu na witaminę C), drugą na noc + witamina C w suplemencie
All_in_one lubi tę wiadomość
👩32🧔♂️38 + 🐈🐈🐈
09.01 ⏸️ (2cs)
12.01 maleństwo CRL 2,4mm, TSH 3,4 (Euthyrox 50ug)
26.01 mamy 💗 (FHR 167), CRL 14mm
23.02 maleństwo CRL 53mm
27.02 wyniki NIFTY prawidłowe🎉 czekamy na Synka 💙
02.03 USG prenatalne, Maluszek 6,78cm 💙
23.03 149g Chłopczyka 🥰 1,5🍫😁
20.04 348g Synka 😍 3,5🍫☺️
04.05 459g - rośniemy! ☀️😊
18.05 675g Mikołajka 🥰🌱
16.06 1086g Maluszka 👶😊

-
Mój lekarz od prenatalnych też woli badać większe dzieci. Ale teraz byłam 21+1 to bez problemu wykonał pomiary, a mała miała dokładnie 391g. Na 3 prenatalne kazał się zapisać w 31-32tc. Wszystkie z Was się zapisują? Ja ostatnio oglądałam filmik dziewczyny, u której dopiero na 3 prenatalnych wyszła wada serca dziecka, która wymagała operacji po porodzie, więc będę się zapisywać. Jaki koszt jest u was? U mnie jest napisane "od 500zl", więc ciekawa jestem ile rzeczywiście wyjdzie 😅











