🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
Przychodzę po wizycie 😁 Mały już nie taki mały, mamy 675g chłopaka fikającego aż miło ❤️ szyjka troszkę się skróciła: z 39mm na 37, lekarka powiedziała, że wszystko gra i tego chcę się trzymać 🤞
Pytałam też o ten poród francuski i to podobno mumbo jumbo, które nie robi różnicy ani matce ani dziecku... Podobnie jak zagadnęłam o środki przeciwzrostowe przy CC - twierdzi, że bardziej liczą się predyspozycje w gojeniu ran niż jakikolwiek środek. Wy też macie takie doświadczenia?
Mamacita, wpiszesz proszę u mnie Mikołaja 😊? Mam też nowe wizyty: 15.06 u ginekolog i 29.06 III prenatalne
FloristKa, Kate3330, Paula., Ounai, Trypcio, Laurelli, Nutka15, Paola2604, Fox, kasia1518, Flora96, Nati96De lubią tę wiadomość
👩32🧔♂️38 + 🐈🐈🐈
09.01 ⏸️ (2cs)
12.01 maleństwo CRL 2,4mm, TSH 3,4 (Euthyrox 50ug)
26.01 mamy 💗 (FHR 167), CRL 14mm
23.02 maleństwo CRL 53mm
27.02 wyniki NIFTY prawidłowe🎉 czekamy na Synka 💙
02.03 USG prenatalne, Maluszek 6,78cm 💙
23.03 149g Chłopczyka 🥰 1,5🍫😁
20.04 348g Synka 😍 3,5🍫☺️
04.05 459g - rośniemy! ☀️😊
18.05 675g Mikołajka 🥰🌱
16.06 1086g Maluszka 👶😊

-
Paula. wrote:Hej hej . Jakie masz teraz zalecenia po tym szwie ? Najważniejsze ze udało się go założyć. Do domu Cie juz wypisali ?
Dzis miałam zakładany. Pewnie posiedzę do czwartku /środy. Zależy co powie Pani profesor. Na razie mam polegiwać.
U mnie ma być Maksymilian
^^
Ja jeszcze nic nie kupuje. W sumie wszystko mamy po dzieciakach z rodziny..jedynie muszę zakupić nosidelko, dostawkę i spacerówkę.
-
Elka🫐 wrote:Echo serca wyglada jak takie dokładne USG. Trwa myślę jakies 20 - 30 min. Moja Pani doktor przy okazji ważyła i sprawdzała szyjkę ale głównie dokładne sprawdzanie serduszka i wszystkich jego parametrów. Ja się bardzo cieszyłam ze je miala bo miałam wrażenie ze jest dużo dokładniejsze niż to standardowe usg na którym sie sprawdza tylko tętno i przepływy. Oczywiście nie wiem czy każdy lekarz tak robi ale jak któraś jest z Lublina moge polecić moja Doktorkę 🙂
Ja jestem z Lublina tzn. Z okolic, ale w Lublinie mam lekarza tez Panią i będę rodzić na Staszica.
Jak masz Panią doktor - to strzelam - chodzisz do Imedica może? -
Iwo to mi sie ze Zbuntowanym Aniołem kojarzy. Oj wszyscy się w Iwo kochali (albo w Milagros)Kate3330 wrote:Mamacita ja proszę o wpisanie 6.07 III prenatalne.
Co do imienia to dalej nie jesteśmy zdecydowani 😅 Póki co typy: Nikodem, Tobiasz, Iwo, Franek lub Tadeusz 😅 jak się zdecydujemy to napiszę 😅
Kate3330, Flora96 lubią tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
FloristKa wrote:Hej dziewczyny. Ja sie do Was dołączę. Co prawda termin mam na 3 października, ale dziś miałam zakładany szew okrężny, wiec stawiam ze pewnie bede miala poród jakos w 28/27 tyg.
Już Was tu podczytuje od jakiegos czasu ^^ mam nadzieję ze sie nie gniewacie;)
Witaj w naszym gronie 🤗🤗✨
FloristKa lubi tę wiadomość
-
My jeszcze nie rozmawialiśmy o imueniu , pewnie pod koniec ciąży ustalimy ☺️ ciągle nie możemy uwierzyć że jesteśmy już tak daleko a mimo wszystko zachowujemy taką jakby ostrożność. Kilka ubranek mam, z resztą jeszcze się wstrzymuje.
@ Mamacita popraw proszę mój termin z OM mam 1.10
Moje wizyty najbliższe:
25.05 II prenatalne
1.06 wizyta gin
16.06 wizyta gin
2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
2010- syn👶duphaston
2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
2024-ciaza zatrzymana,
poronienie 11 tydz, duphaston
2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin
Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo
Po 7 ciąży
HLAC C1 grupa *07 *12
Kir AA
Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm
Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var
Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony -
kasia1518 wrote:Ja jestem z Lublina tzn. Z okolic, ale w Lublinie mam lekarza tez Panią i będę rodzić na Staszica.
Jak masz Panią doktor - to strzelam - chodzisz do Imedica może?
Taak i też będę rodzić na staszica 😊
kasia1518 lubi tę wiadomość
-
Paula. wrote:Mi można Helenkę wpisac 😊
Wogole wpadłam na pomysł do męża, że skoro będziemy umawiać się z ginem co do cesarki to może uda się go na buntować na 09.09 😃😃 wkoncu to bedzie 38 tydzień . No chyba, że sam zadecyduje jak mu będzie pasować od poniedziałku np zrobic cesarkę to nie bede sie kłócić ale moze da sie namówić 😃
Zadzwoniła do mnie dziś kolezanka z ktora mamy caly czas kontakt telefoniczny . Mieszkamy dwa domy dalej i moja corka chodzi z jej synem do klasy. No ale ze ma male dziecko ktore ciągle choruje to sie sporadycznie widzimy bo nie chce mnie zarazić. No ale zadzwoniła dziś a ja tak chaotycznie jej coś opowiadałam przez tą chorobę ze zaczelam sie juz sama z siebie śmiać i mowie nie pogrążam sie dalej opowiem Ci jak wyzdrowieje 🙈🤣
Gdybym więc pisala coś niedorzecznego to olejcie mnie po prostu 🙈😁😁
Paula czemu akurat 9.09.?
ja chciałam 5 września ale jak zobaczyłam że to sobota, no to niestety szanse marne na to a u nas jest tak
Mąż 2 kwiecien
Młodsza córka 3 październik
Starsza córka 4 sierpnia
Ja 6 luty
I taka luka na 5 zostaje - no ale mało realne niestety -
Elka🫐 wrote:Taak i też będę rodzić na staszica 😊
To może sie spotkamy na porodówce 😉
W imedica w sumie jest kilka Pań doktor 😃
Ja chodzę do profesor Adrianny od ponad 15 lat - dla mnie najlepsza doktor jaką znam - generalnie po tylu latach, to zna mnie na wylot 😁 -
kasia1518 wrote:To może sie spotkamy na porodówce 😉
W imedica w sumie jest kilka Pań doktor 😃
Ja chodzę do profesor Adrianny od ponad 15 lat - dla mnie najlepsza doktor jaką znam - generalnie po tylu latach, to zna mnie na wylot 😁
Ja też do Adrianny 😆 chociaż ja od niedawna bo wcześniej chodziłam do luxmedu ale jak zdecydowałam o staszica to myślę ze to najlepszy wybór z tamtejszych lekarzy 🙂 -
Elka🫐 wrote:Ja też do Adrianny 😆 chociaż ja od niedawna bo wcześniej chodziłam do luxmedu ale jak zdecydowałam o staszica to myślę ze to najlepszy wybór z tamtejszych lekarzy 🙂
To na pewno zmiany nie będziesz żałowała - jest super.
Niestety w szpitalu jest rzadko, skupia się na tej imedice- bo to w sumie jej centrum medyczne- ona jest właścicielką i na ciągłym doskonaleniu się, dużo jeździ zagranice w celach naukowych.
U mnie przy dwóch cesarkach jej nie było ( w sumie obie byly nagłe i nieplanowane), ale mialam super ekipę lekarzy- to sobie żartujemy, że może na koniec teraz sie uda i będzie przy trzecim cięciu. Zawsze moglam na nią liczyć, nawet jak byla na urlopie, to pisalam jej sms-a i interweniowała, żeby mnie nie wypisali ze szpitala albo jak krwawienia dostalam, to w piątek o g. 22 do mnie dzwoniła. -
Świat jest mały jednak 😃
Mam ją z polecenia i od razu nam się spodobała także mam nadzieję że tak zostanie 🙂
Może akurat spotkamy się na oddziale, kto wie.. 😀
kasia1518 lubi tę wiadomość
-
To forum czasami jest takie małe - raz tu na jednym wątku były dwie dziewczyby, które znały się w realu, nawet na swoich weselach były
trzeba uważać
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ounai wrote:To forum czasami jest takie małe - raz tu na jednym wątku były dwie dziewczyby, które znały się w realu, nawet na swoich weselach były
trzeba uważać 
Wwwwhat ?! 🙈🙈🙈🙈 haha nieźle -
Tylko dlatego że dwie 9 są. Nie mam nic ważnego tego dnia. Ja urodziłam sie 14.01 mąż 30.05 córka 19.12 więc nie mam żadnej daty przybliżonej. Jedynie co we wrześniu mamy to rocznicę ślubu ale to na 23-go to już po terminie porodu i tak jestkasia1518 wrote:Paula czemu akurat 9.09.?
ja chciałam 5 września ale jak zobaczyłam że to sobota, no to niestety szanse marne na to a u nas jest tak
Mąż 2 kwiecien
Młodsza córka 3 październik
Starsza córka 4 sierpnia
Ja 6 luty
I taka luka na 5 zostaje - no ale mało realne niestety
Szok normalnie. Przespałam całą noc. Trochę jak sie obudziłam to kaszel zaczął mnie męczyć ale o 8 zadzwonię do przychodni i umowie nas z córką niech chociaz lekarz nas osłucha.
kasia1518 lubi tę wiadomość
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Hej dziewczyny. Ja mam problem. Kiedyś Wam wspomniałam, że mam koleżankę, której dziecko ma cytomegalie wrodzona. Na szczęście u niego mocno w zdrowiu nie namieszała, ale ja cały czas unikam z nią kontaktu przez to, że ja cytomegalii nie przechorowałam... Ja to dziecko widziałam tylko 2 razy z daleka w wózku, ale teraz znowu dostałam zaproszenie do nich i ja już nie wiem co zrobić. Rozmawiałam z nią kiedyś o moich obawach i ona że on był leczony lekami przeciwwirusowymi za ponad tysiaka i on już nie zaraża i że mam nie przesadzać.. no ale zaś jak czytam to takie dziecko może wydalać wirusa kilka lat. Z drugiej strony musiałabym mieć kontakt albo z moczem, albo ze ślina żeby się zarazić, bo w powietrzu ten wirus nie krąży. Dzisiaj pół nocy o tym myślałam, bo ja naprawdę nie wiem co zrobić. Z jednej strony chciałabym pojechać, bo kiedyś byłyśmy bardzo zżyte,a teraz widzę, że już moja postawa zaczyna na nią wypływać, bo kontakt jest znikomy... Ale zaś nie chce narażać siebie i dziecka. Jeszcze najgorsze w tym jest to, że mamy też jedna wspólna koleżankę w ciąży i one się normalnie spotykają...
-
Nutka moja pediatra by to podsumowała słowami: " chyba nie będzie Pani lizać kupy?" 🫣
Jeśli nie przenosi się kropelkowo to ja bym się spotkała. Rozumiem Twoj strach i sama bym z dziesięć razy zrobiła sobie za i przeciw. Natomiast ciąża jest wystarczająco osamotniona, żeby jeszcze unikac ludzi którzy tego kontaktu chcą 🥹
W pierwszej ciąży, jak były urodziny szwagra i sie dowiedziałam o tym, że ma zapalenie płuc i antybiotyk to sie z pod jego domu wróciłam sama do siebie. Przepłakałam pół wieczoru, a później się okazało że moja szwagierka tez juz byla wtedy w ciazy i tam byla i wszystko bylo ok. Dzisiaj bym pojechała i po prostu usiadła trochę dalej 😅
Jakbyśmy miały unikac patogenow to również deoje dzieci powinnyśmy wyprowadzić z domu 🫣 bo to jednak mala fabryka.
Także zrob tak, zeby nyc fair ze swoim sumieniem. Jeśli czujesz strach - kieruj sie nim. Jeśli czujesz, ze mozesz zaryzykować to może warto się spotkać
Ounai lubi tę wiadomość
91'
10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek
07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)
21.12 ⏸️ 10 dpo
27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95
23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
26.05 - 977g 🐻
11.06 - 1309g 🐻












