🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
Ja ferrytyny dawno nie badałam... Ale idę w przyszłym tygodniu na badania, to może sobie zrobię. Ja też biorę żelazo, bo hemoglobina mi leci. Ja nie biorę rano, tylko przed samym spaniem, wtedy jestem już z 3h po kolacji, bo też jestem na euthyroxie .
All_in_one lubi tę wiadomość
-
Tak, ja już jestem zapisana właśnie z tego powodu, że mogą wyjść takie wady i wtedy mogę się nastawić psychicznie, że będziemy na przykład dłużej w szpitalu albo że szykujemy się do jakiegoś leczenia. U mnie 350złNutka15 wrote:Mój lekarz od prenatalnych też woli badać większe dzieci. Ale teraz byłam 21+1 to bez problemu wykonał pomiary, a mała miała dokładnie 391g. Na 3 prenatalne kazał się zapisać w 31-32tc. Wszystkie z Was się zapisują? Ja ostatnio oglądałam filmik dziewczyny, u której dopiero na 3 prenatalnych wyszła wada serca dziecka, która wymagała operacji po porodzie, więc będę się zapisywać. Jaki koszt jest u was? U mnie jest napisane "od 500zl", więc ciekawa jestem ile rzeczywiście wyjdzie 😅
Nutka15 lubi tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ja mam jutro wizytę , USG pewnie w piątek bo ta wizyta jutrzejsza bez USG. Też dawno nie byłam, ciekawa jestem jak szyjka.
Nie wiem co z 3 prenatalnymi, może jutro się dowiem.
Ja ferrytyny nie badam, Hb mi ciut spadła, ale nie jestem w stanie brać nawet suplementu dla ciężarnych z żelazem a co dopiero samego żelaza.. u mnie bez tego utrzymują się mdłości, wzdęcia , bóle brzucha, masakrę mam z tym w tej ciąży. Po żelazie miałam biegunki, bóle brzucha, nie biorę tego.
Eggi lubi tę wiadomość
-
U mnie koszt badania to 450 zł i też jestem zapisana 31/32 tc.
Co do ferrytyny to miałam badaną na początku ciąży i na początku II trymestru - u mnie okej, ale tak jak Wam kiedyś pisałam to pewnie zasługa długiej probiokoterapii i dbania o jelita. Więc nie mam niestety innych rad.
All_in_one lubi tę wiadomość
-
Ja już po, mała waży 500g więc lekarz powiedział że podrosła troszkę. 🙂
Jeszcze to badanie echa serca za tydzień i jak już to przejdę i będzie wszystko dobrze to będę mogła odetchnąć chociaż na trochę. 🙂
Nati96De, Eggi, Kate3330, Nutka15, Trypcio, kasia1518, Paula., Fox, Flora96, Mamacita lubią tę wiadomość
-
U mnie ostatnio w kwietniu ferrytyna byla na poziomie 28, w sobotę zamierzam zrobić badania przed poniedziałkową wizyta ciekawe czy coś się podniosła.. biorę feroplex dostałam dodakowo Sorbifer ale po nim była masakra z zaparciami i doktorka kazała odstawić.
Co do tętna to u mnie od jakiegoś 18 tc jest w okolicach 140-150 uderzeń i na usg i na detektorze tętna też takie wyłapuje. 🙂
All_in_one lubi tę wiadomość
-
Ja na III prenatalne pójdę dopiero jak zaleci mi położna, jakby coś było nie halo dla niej na wizytach kontrolnych. Tu nie przeprowadzają ich u każdej ciężarnej więc..cóż mogę.
Gratulacje wizyt ✨ 🥰
właśnie macie jakieś sprawdzone koszule ?
-
Hej, ja już pp badaniach. Mała ma 358gr. Anatomiczne wszystko ok, natomiast jest z tych mniejszych, na ten moment tydzien do tyłu, wszystko ma w dolnej granicy normy-miedzy 9 a 12 centylem. Lekarka powiedziała że chce mnie jeszcze zobaczyć za 2 tyg żeby ocenić przyrost czy dalej będzie mała ale rosła czy będzie coraz bardziej odpadać od normy. Natomiast przepływy są ok, wiec mam nadzieje ze taka jej uroda
Kate3330, Mamacita, kasia1518, Nutka15, Paola2604, Laurelli, Paula., Ounai, Eggi, Flora96, Nati96De lubią tę wiadomość
-
Ja tez juz po badaniu i mam przyjść za tydzień w piątek jak bedzie 24t6d - Jaś sie tak do mnie przykleił, że nie chciał się obrócić i dr nie widziała dokładnie serduszka.
Wiem, ze waży 689g, pępowina ok, przepływy żylne ok, ilość wód prawidłowa. Główka ok.
W ogóle zaskoczyło mnie, że jest tak nisko, cały czas uciskała w okolicy blizny po cięciu. Ooo jeszcze powiedziała że szyjka zamknięta i dluga, spojrzałam jak łapała to 39mm pokazalo.
Jeśli chodzi o samo badanie "echo serca" to jedt to jak usg, tylko właśnie więcej parametrów z sercem sprawdza.
Trypcio, Paula., Kate3330, Eggi, Flora96, Nati96De, Mamacita lubią tę wiadomość
-
U mnie ferrytyna od początku była na słabym poziomie - 23. Ale hemoglobina sie jakoś trzymała. Przestałam pić zakwas z buraka i poleciała - ostatnio mialam 11,7.
Teraz znowu pije ten zakwas i liczę że wróci do normy.
Planuję III usg - jeszcze się nie zapisywałam. Będę celować między 31 a 32 tygodniem. -
Ja zapisuje się na 3 prenatalne, ale chyba sobie innego lekarza już poszukam do tego badania.👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Nic dziwnego ze masz nadzieje, ze nie beda Cie zostawiac na weekend. Najwyzej im powiedz se mozesz wrpcic na samo badanie w poniedzialek byle juz nie lezecFloristKa wrote:Ounai. Pessar zakładać beda mi w piątek po badaniach prenatalnych.
Jejku dziewczyny, po tym masazu dzis jestem nie do zycia, na nic nie mam sil, wszystko mnie boli. Chyba poloze sie i jutro bede konczyc robote.
FloristKa lubi tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Również melduję się po Echu serca.
Mały waży 820g 🫣 kosc udowa prawie 5cm....
nie jest mi dane rodzic małych dzieci... poza tym wszystko ok, po torbielach ani śladu.
Jutro moja wymarzona krzywa cukrowa ❤️ mam nadzieję, że dam radę 🤣
Ounai, Nutka15, Kate3330, kasia1518, Laurelli, Paula., Flora96, Nati96De, Trypcio, Mamacita, Paola2604 lubią tę wiadomość
91'
10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek
07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)
21.12 ⏸️ 10 dpo
27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95
23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
26.05 - 977g 🐻
11.06 - 1309g 🐻

-
Wow Fox ale klocek. A pierwszy syn ile miał? Powodzenja na krzywej jutro, obyś nie dołączyła do słodkich mam.
Fox lubi tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Fox wrote:Również melduję się po Echu serca.
Mały waży 820g 🫣 kosc udowa prawie 5cm....
nie jest mi dane rodzic małych dzieci... poza tym wszystko ok, po torbielach ani śladu.
Jutro moja wymarzona krzywa cukrowa ❤️ mam nadzieję, że dam radę 🤣
Wow ale chłopak - tylko sie cieszyć, za tydzień bede prawie na identycznym etapie 24t6d to aż ciekawa jestem czy mój bedzie miał zbliżona wagę.
Tez planowalam w przyszłym tygodniu krzywą ale chyba przełożę na 2 czerwca - ostatnio mnie tak wymiotło że aż się boję teraz iść.
Powodzenia jutro Fox.
A teraz mój kawaler puka sobie przy pępku aż brzuch do góry skacze, a przy badaniu łobuz maly się schował przy bliźnie i nie chciał do góry wypłynąć.Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 21:02
Fox lubi tę wiadomość
-
Ounai wrote:Wow Fox ale klocek. A pierwszy syn ile miał? Powodzenja na krzywej jutro, obyś nie dołączyła do słodkich mam.
Kurcze oby! Od dwoch dni mam dziwne zawroty glowy... mam nadzieję, że to nie wina cukrów. Dołożyłam do badań ferrytyne.
Pierwszy syn wyszedł 3910g, natomiast z USG miał być ponad 4kg. Ale też przenoszony, bo ja urodziłam 41+3. Aż mam w glowie powtarzane milion razy - Pani taka wysoka to dlatego dziecko duże. I faktycznie był największy wtedy na oddziale 🤣 jak jechala Pani z 2,5kg córeczką w "akwarium" to az się napatrzeć nie mogłam 🫣
Kasia1518 pewnie podobnie, te dzidzie jeszcze w miarę równo idą, w 3 trymestrze zaczynają się największe rozjazdy bo juz w gre wchodzą predyspozycje genetyczne. Trzymam kciuki 🤞❤️
Aa i gratuluję dziewczyny wizyt! Bardzo się cieszę, że wszystko dobrze z bobaskami 🥹🍀91'
10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek
07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)
21.12 ⏸️ 10 dpo
27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95
23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
26.05 - 977g 🐻
11.06 - 1309g 🐻













