🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
Nie one sa zupelnie bezpieczne. Ale s,czerze nowiac ciezko rozpoznac czy to porodowe czy BH czasami. Teoretycznie BH sa bezbolesne, jak wlaczysz sobie jakis licznik skurczy to wyrzuci, ze nie sa regularne. Przechodza pod pryszbicen albo po odpoczynku, nie powoduja rozwierania szyjki. Po proatu macica tak sobie cwiczy do porodu.Flora96 wrote:Ja się właśnie zapisałam na badania prenatalne 3 trymestru na 25.06. Mam nadzieję, że dostanę jakieś fajne foteczki dzidziusia 😄
Dziewczyny czy te skurcze BH to źle wróżą? W sensie czy to normalne, że się pojawiają już na takim etapie czy mogę się spodziewać przedwczesnego porodu? Przeraża mnie to, że tak mi twardnieje ten brzuch i to już nawet z rana, szczególnie jak jestem głodna no i wieczorami. Nie boli mnie to ale czuję ten moment napinania.
Fox, ha zaczynam pilates w przyszlym tygodniu. Bedzieny fit mamuski
Odebralam corke i mowi mi "mama, tam jest lepiej niz w domu". Pabi mi mowi "Marta jest bezproblemowa, cudowne dziecko". Mielismy zabrac wszystkich do restauracji ale tyle osob nam sie zapowiedzialo, w tym 2 z psami ze nie wyrobimy i z psami raczej nas nie wpuszcza. Tak wiec zmiana planow i zamowilam rolady, kluski, kapuste, kupilam mlode zirmniaki, ćwiklę, maz jeszcze podjedzie po ciasto i zjemy u nas.
FloristKa, Laurelli, Flora96 lubią tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ja chodzę na pilates od 1 prenatalnych 2x w tygodniu, bardzi fajnie się po nim czuje. Prowadzi to fajna babka, która specjalizuje się w prowadzeniu kobiet w ciazy i po niej, bardziej zwraca uwagę na wzmacnianie dna miednicy, kręgosłupa, rąk, nóg, uważa żeby nic nie powodowało nadmiernego spiecia mięśni brzucha. Bardzo polecam! Dużo też jest rozciągania co dla moich pleców jest zbawienne
Laurelli lubi tę wiadomość
-
Jak się czujecie w brzuszkami? Ja mam wrażenie że rośnie z tygodnia na tydzień teraz 🤣
Fox pieeeeknie wygladasz 🥰 jak z obrazka
Fox lubi tę wiadomość
-
Zaczyna mi przy zlewie przeszkadzac 🤣 Najbardziej mi spojenie łonowe dokucza. Mam ten pin do masazu ale i tak mi ciezko, kazdy ruch sprawia ból.Laurelli wrote:Jak się czujecie w brzuszkami? Ja mam wrażenie że rośnie z tygodnia na tydzień teraz 🤣
Fox pieeeeknie wygladasz 🥰 jak z obrazka
Moj maz mi obiecał wrócic wczesniej z pracy i wziac sie za sprzatanie. Byl o 16:30 a o 18 kazali mu wrocic i mpwi ze jutro rano znowu jedzie. Ledwo ogarbelam 3/4 kuchni. Lazienek nie tkne na pewno bo nie mam sil. Nie wiem jak ja ten dom ogarne do jutra,👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Fox - ale figura 🥰 mega wyglądasz 🤩🤩🤩
Ledwie za połową a ja mam dość...chce juz grudzień.
Moja praca miala się za miesiąc skończyć i dziewczyna z biura złożyła wypowiedzenie z przyczyn rodzinnych
i jest do końca czerwca 🙉 nie mamy nikogo, nawet jak przyjdzie nowa osoba, to będę musiala wdrażać i pilnować obu - bo przecież ta druga pracuje dopiero miesiąc czasu ... jestem załamna 😪😪😪
Fox lubi tę wiadomość
-
Kasia, ja dopiero ruszam z dg i jestem właścicielem więc co tu duzo mowic - umęczona piątka. Damy radę bo czemu nie?👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Yennefer# świetnie to wszystko opisałaś. Słowami identycznymi do mojego gina.
Ja też myslalam, że po tym szwie mam lezec . W internecie sie tak naczytałam i lezalam do pierwszej wizyty. Lekarz mi wytłumaczył ze wlasnie mam polegiwać i odpoczywać, ale ruch też jest bardzo ważny nawet ze wzgledu na tą zakrzepice czy jakos tak. Było dziwnie na początku, ale jakos małymi kroczkami sie rozruszałam. Wychodzę na spacery i np jak moj maz robi w warzywach to bierze mi krzesło i sobie najpierw spaceruje wokół niego i rozmawiamy a jak poczuje potrzebę zeby jednak usiąść to sobie siadam. Czy do jakiegos sklepu podjedziemy na mniejsze zakupy. A zauwazylam np jak nieraz mam takiego totalnego lenia, że nie mam sily ręki podniesc i przeleze i prześpię pół dnia to bardzo fatalnie sie czuje . Psychicznie ale tez fizycznie potrafi mnie rozbolec brzuch.
Czasami tak sobie mysle ze po tym jak założyli mi pessar i kazali lezec to byl blad ? Tego sie juz nie dowiem i moge sobie tylko domysły snuć.
Tak czy inaczej staram sie normalnie funkcjonowac z zachowaniem gracji jak przystało na leniwą księżniczkę 😃
Yennefer# lubi tę wiadomość
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Ounai wrote:Kasia, ja dopiero ruszam z dg i jestem właścicielem więc co tu duzo mowic - umęczona piątka. Damy radę bo czemu nie?
Na pewno damy rade, tylko u nas właśnie od czerwca zaczyna sie największy zapierdziel - szczyt sezonu ( dostarczamy na sieci supermarketów owoce miekkie : truskawki, maliny, borówki, jeżyny) I właśnie rozpoczyna sie sezon polski na te owoce - pracy 3x tyle i ja zamiast zwolnić będę musiała zwiększyć obroty pracy x 3 - w ubiegłym roku w sezonie siedzialam nawet od 9 do 20 ... weekendy nie sa wolne, bo na sklep towar trzeba dostarczyć... oczywiście nie robie fizycznie, ale siedzę w biurze - ogarniam ludziom z produkcji etykiety, papiery na dostawy, awizacje na supermarketach i jeszcze w międzyczasie mase rolników przyjeżdża z towarem i im tez dokumenty się wystawia - a pracownik w biurze jest 9-17 i później ma gdzieś wszystko 🫣
Juz bylo spoko, ta dziewczyna ogarniała dobrze i nową sprawdzała, także spokojnie mogłabym sie wycofać w dużym stopniu ... a tu masz Ci los.
No nic trzeba zacisnąć pasa, bo później jak sie dzieci urodzą, to może być gorzej 🙂Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja, 21:42
-
Paula bo to jest też tak że jak się tylko leży to mięśnie nie pracują. Kiedyś dawno temu jak kobiety niektóre miały zalecenia leżenia w ciąży plackiem, nawet na leżąco miały np myte włosy.. i tak tygodniami. To nic dziwnego że jak wstały to urodziły - mięśnie dna miednicy w ogóle nie pracowały.
Ciąża jest też takim specyficznym stanem, zwiększającym ryzyko zakrzepowe - w ciąży przecież rośnie ryzyko np zatorowości płucnej. Dodać do tego leżenie plackiem to robi się katastrofa.
Także ruszać się trzeba , spacery i tyle ile organizm pozwala, powoli zwiększać dystans.
Będzie dobrze
Pilates też super dziewczyny ❤️ ja mam 2x w tyg siłownię z trenerem personalnym który ogarnia kobietki w ciąży , chodzę na 6 przed pracą. I w mojej domowej siłowni w piwnicy tez ćwiczę ale mam często problemy ze wstaniem rano 🫣
Trypcio, Paula., FloristKa lubią tę wiadomość
-
Mi też zaczyna brzuszek przeszkadzać przy zlewie lub jak gotuję, tzn. Przeszkadzać w tym sensie że nie ogarniam że ja go mam i ciągle go brudzę jak gotuję czy jak coś myje 🤣🤣 nawet dzisiaj mężowi to mówiłam haha
Ojej współczuję Wam teraz natłoku tej pracy…
Ja tak sobie przypominam jak wstałam na 4.00 czyli 2.45 miałam budzik i teraz jak idę w nocy siku koło 3.00 to myślę. Jezuuu noc a ja jak pracowałam to już siedziałam o tej godz przy toaletce i robiłam make up 😁
Ja na pilates nie chodzę, ale z piłki korzystam i jest mega. Ból pleców jak ręką odjął 🥰 -
Ja wczoraj miałam ostatni dzień pracy🎉 tak się cieszę, że wreszcie zaopiekuje się soba i swoim dzieckiem, a nie tylko innymi. W jednej pracy pracuje z samymi matkami, a w drugiej zupełnie na odwrót. W tej pierwszej wszystkie mnie wyganiały na zwolenienie i odpoczynek, a w drugiej słyszałam tylko „i co Ty będziesz robić na tym zwolnieniu?” A ja mam już tyle planów. Wolne poranki, długie spacery, zapisałam się na pilates dla kobiet w ciąży (tutaj puszczam oczko do Fox, bo zapisałam się już 2tyg temu jak tylko wskoczyła taka opcja w moim mieście i jaram się jak pochodnia😉) i na jogę i jeszcze do szkoły rodzenia. Wreszcie będę mieć czas wykazać się w kuchni🥰 oh, jak mi tego trzeba
Mamacita, Laurelli lubią tę wiadomość
-
Ja wczoraj zarezerwowałam sale na komunie córki. Wiecie, że blisko mnie ok 3km jest taka agroturystyka i oni moze nie mają zbyt wystawie na sali ale mają dobre jedzenie. Duży teren do zabawy dla dzieci i tam chcialam zrobic komunie to okazalo sie ze ludzie na ten termin juz rok temu wynajęli sale?! No i zarezerwowałam w domu weselnym gdzie mieliśmy swoje wesele.
Śmieje sie do męża, że może mniej komplikacji bedzie ze chrzcinami 🙈😃
kasia1518, FloristKa, Laurelli, Flora96 lubią tę wiadomość
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Paula u nas na I Komunie trzeba 2 lata wstecz zamawiać. Nam się udalo pół roku tylko dlatego, że komunia była w sobotę i dojechaliśmy do sali 30km. Ale zależało nam też zeby było tam ze względu na ogtomny plac zabaw. Mielismy robic w domu, wynajać dmuchańca ale deweloper miał rok opóźnienia i nie wyrobili się.
My wysprzątaliśmy jakimś cudem cały dom. Jeszcze tylko blaty w łazienkach i możeny odpoczywać i czekać na gości.👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Paula u nas to jak dziecko ma mniej więcej 5 lat się zamawia 🙈 mój ma właśnie 5 lat i mama mnie wyzywa, że jeszcze nic nie zamówiłam.
Nasz ksiądz trochę robi pod górkę i każdy chce mieć sale jak najbliżej kościoła. O 10 jest msza, a o 16 majowe i zdjęcia 🙈 trzeba gości zostawić i jechać z dzieckiem do kościoła. Mógłby to chociaż zrobić na 18, to by w większości ludzie byliby już po imprezie...
Ja bym nie chciała w restauracji, gdzie na jednej sali robią z 5 komuni... Wolałabym jakąś sale wiejska, która są zazwyczaj małe, mają plac zabaw i wtedy jest tam tylko jedna komunia. Zamowi się catering z obsługą i wtedy byłabym najbardziej zadowolona 😁 ale zobaczymy. Musze powoli o tym pomyśleć 🙈
Mnie ostatnio jakieś zmęczenie wróciło. O 12 wlatuje drzemka, bo po prostu oczy mi się same zamykają 🙈Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja, 13:48
-
Ja się cały czas nie czuję dobrze. Jak zaczęło mnie gardło boleć w ubiegły piątek tak cały czas nie czuję się zdrowa
dzisiaj wręcz gorzej, zatoki zawalone, gardło. Mały pół nocy kaszlał, wstawałam dać mu picie, Levopront to nie spałam.
Te wirusowki się ciągną strasznie. Dzisiaj mnie podbrzusze ćmi jak na okres, pierwszy raz mam takie coś, to może tak być ? Wczoraj byłam na USG, jest wszystko dobrze. -
Paula. wrote:Ja wczoraj zarezerwowałam sale na komunie córki. Wiecie, że blisko mnie ok 3km jest taka agroturystyka i oni moze nie mają zbyt wystawie na sali ale mają dobre jedzenie. Duży teren do zabawy dla dzieci i tam chcialam zrobic komunie to okazalo sie ze ludzie na ten termin juz rok temu wynajęli sale?! No i zarezerwowałam w domu weselnym gdzie mieliśmy swoje wesele.
Śmieje sie do męża, że może mniej komplikacji bedzie ze chrzcinami 🙈😃
A w którym roku macie komunie?
U nas starsza corka w 2028 i mąż jest teraz na obozie rowerowym - pojechali w 6 i tam jest właściciel hotelu, w którym planowaliśmy robic komunie i chcemy konkretną sale ( bo on tam ma dużo sal) to nam powiedzial ze najpóźniej do jesieni tego roku powinniśmy zarezerowac na 2028 rok 🙈 myslalam ze to sie później robi, ale koleżanka mi mowila, ze niektóre dzieci maja juz porezerwowane - normalnie wariactwo.
My chcemy taka sale zeby nie byla łączona z innymi. I akurat ma taką jedną i osobne jest wyjście na ogród, a tam stoją dmuchańce i są animatorzy zabawiają dzieci i to zapewnia lokalWiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja, 15:52
-
Kasia1518 maj 2027 . Dla mnie to szok. Myslalam ze rok do przodu bedzie wystarczający. Helenka sie urodzi i trzeba zaklepać też sale. Niby planujemy wstępnie w kwietniu to juz jednak będzie sezon ślubny no ale moze przy niedzieli to nie bedzie dużego problemu.
kasia1518 lubi tę wiadomość
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
No z tymi komuniami to jest jakieś wariactwo 🙈 u nas tak samo w mieście dwa trzy lata do przodu zapisują.
Kościół wie jaka sytuacja i ma już zaplanowane z wyprzedzeniem uroczystości na lata do przodu bo jest tak żeby się z wioskami obok nie mieszało w ten same dni.
Chrzciny trzeba zacząć planować na serio 🤣
Yennefer# lubi tę wiadomość
-
Yennefer# wrote:A skąd wiecie kiedy będzie Komunia? Daty są już znane ?
U nas w parafii zawsze jest w przedostatnią niedzielę maja, wiec to z reguły 3 niedziela, czasami 4 - jak maj ma 5 niedziel.
Także ja wiem ze starsza córka to 20.05.2028 a młodsza 21.05.2029.
Yennefer# lubi tę wiadomość









