X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko zjada przez całą dobę 800 ml mlek mm

    201809135365.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Jak się zapatrujecie na podróże z małym dzieckiem? Takie dalekie, wakacyjne? Chodzi mi po głowie Egipt, dużo czytam nt i te rodziny które były chwala sobie.
    Już myślę o przyszłorocznych wakacjach
    My też planujemy wakacje z Mała zagranica tyle że chyba Europa może Chorwacja, Grecja ..właśnie przymierzam się do wyrobienia paszportu. Każdy ze znajomych powtarza żeby jechać teraz (lato) póki dziecko nie chodzi bo później będzie gorzej

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    Mam pytanie do mam karmiacych butelka czy swoim mlekiem czy mm ? Ile na dzien jedza wasze maluchy ? A ile w nocy ? Ja karmie moja moim mlekiem z butelki i nie zjada wiecej niz 600 przez caly dzien i noc i nie wiem czy to jest ok ?
    Wczoraj mielismy urodziny starszej - mam nastolatke w domu :-)

    U nas też je mało, zaczela spać w nocy dłużej przez co odpada jedno karmienie i tak w ciągu doby zjada 520-670ml mm (5-6 karmień). W nocy ma 1 karmienie i standardowo zje 105-110ml ( czasami to juz jest ranek bo potrafi spac od 20.00 do 5.00). Wcześniej zjadala już nawet po 750ml ... póki co przybiera ładnie na wadze więc nie przejmuje się. Dodatkowo w ciągu dnia wypije butelkę wody 100-120ml .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 11:28

    jatoszka lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia, 12:20

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez je mało. Juz nie licze dokładnie. Kiedyś spisywalam, ale potem przestałam. Ale myślę, że ok 600ml mojego mleczka. Ja odciagam juz nawet 1,5l wiec moja zamrazarka juz jest wypełniona po brzegi i az sie boje co będzie dalej, bo miesiecznie mroze ok. 25litrow mleka.

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    My też planujemy wakacje z Mała zagranica tyle że chyba Europa może Chorwacja, Grecja ..właśnie przymierzam się do wyrobienia paszportu. Każdy ze znajomych powtarza żeby jechać teraz (lato) póki dziecko nie chodzi bo później będzie gorzej

    Myślałam o Chorwacji ale większość plaży kamienista a jeśli nawet piaszczysta to w wodzie pełno skał, Grecja podobnie. Dlatego padło na allinclusive nad brzegiem basenu.
    Paszport zrobię jak mała będzie siedzieć, gdzieś na wiosnę, będzie miała "ładniejsze" zdjęcie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 12:42

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj kończymy dwa miesiące, ale dużo się zmieniło przez ten czas!
    Do dzisiaj nie wiedziałam że można sobie obkupkać skarpetki, mając pampersa na tyłku

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    100krtotka30 dziadki u nas odpadają, moi nie żyją męża są po 70... Jesteśmy zdani tylko na siebie.
    Co roku podroziwalismy, nad Polskie morze lubię jechać ale tam się raczej nie wygrzeje no i mała do wody nie wejdzie.
    Jak się robi taka pogoda to w domu od razu rozmawiamy o wczasach
    Jeśli już podrozowaliscie to macie rozeznanie i dacie radę, dziewczyny piszą że bez problemów, widocznie akurat moi znajomi mieli pecha. My tez co roku Bałtyk i nawet moja 6 latka stroni od kąpieli a inne dzieci szaleją i się kapia. My jeden rok odpuscilismy wczasy jak córka miała niespełna rok, jesteśmy ze Śląska i nie chciałam z nią jechać przez całą Polskę wtedy wybraliśmy Zakopane z przystankiem w Krakowie i podróż była mimo to tragiczna dużo płakała i nie spala. Późniejsze lata już ok.

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój je 7-8 razy na dobe około 90 ml mm. Czasem 120 ale rzadko. W nocy też.

  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 19 listopada 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie chcialabym zeby wiecej jadla w dzien to moze dluzej spala by w nocy :-) nie narzekam ale dzis np jadla po 30-60 w nocy a to zle dla jej brzucha i dla mnie bo zanim usne ona juz znowu wstaje :-) wiem ze powinnam karmic ja na zadanie ale jakby zjadla 90 to by 3-4 godziny pospala a ja razem z nia :-) poprzedniej nocy zjadla o 21 2 i 6 rano po 90 i juz mialam nadzieje a dzis znow to samo :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz synek zjada od około 700 do 900 ml, karmimy się nadal mieszanie, ale z przewagą mm. I mimo że zjada dość sporo to jest szczupły, powinien ważyć około 200-250 gram więcej. Lekarz mówi że to dlatego że synek jest bardzo aktywny, w końcu 14 godzin ciągłych zabaw to jak tryb rocznego dziecka.

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 19 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie irytuje to że nie wiem czy się najadl i ile zjadł wyznacznik jedyny to moczenie pieluszki. A karmien mamy 6/7 na dobę. Mój syn Camilla też w dzień śpi po 10/15 min może ze 4 razy i to przy karmieniu. A poZa tym cały dzień aktywności niestety bo czasem jest taki marudny przez to że nic nie daje rady

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 19 listopada 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja jest mega spiochem. Jest aktywna max kilka godzin w ciągu dnia. A tak to duzo spi. Aż mnie to czasem martwi czy wszystko ok.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 listopada 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog wrote:
    Kiedy podajesz wodę. W jakich sytuacjach?


    Mój między 700-800 ml mm i kpi. Karmien to chyba z 12 bo je po troszeczce :/

    Wodę podaje między karmieniami... pije po 20-30ml i tak ze 3-4 razy jej podaje w ciągu dnia.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 listopada 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ma któreś z Was maleństwo przepukline okołopępkowa? Dziś byliśmy ma usg bioderek (do kontroli i jest wszystko ok) i mówię do lekarza że kilka dni temu wyczulam w prawej pachwinie takie zgrubienie - było to jednorazowe i w nocy jak przebierałam Zosie już tego nie miałam, więc pomyślałam że może naderwala ścięgno bo macha ciągle nogami i lekarz mówi że może być przepuklina i ogólnie stwierdził że ma chyba przepukline okołopępkowa bo pępek tak wysoko jest. Gdzie mogę to potwierdzić? Usg brzucha? Czytałam że raczej nic się z tym nie robi że trzeba dziecko więcej na brzuchu kłaść, ale chciałabym to potwierdzić.

    Ogólnie mała popołudniu niespokojna, marudzi, nie chce się bawić tylko na rękach i się tulić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 16:41

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dzisiaj śpi jak nie ona co 1,5h po 1h... Szkoda że tylko na rękach albo w chuście. Ale chociaż mogłam usiasc wygodnie w fotelu i nadrobić seriale ;)

  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 19 listopada 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak tylko pozazdrościć :-) moja najdłużej w dzień spi na spacerze :-)

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 19 listopada 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    Paplak tylko pozazdrościć :-) moja najdłużej w dzień spi na spacerze :-)
    No z jednej strony sie ciesze, bo jakby miala marudzic czy plakac to wole jak spi. No i duzo rzeczy moge sobie poogarniac, posprzątać dom, cos poczytac. Ale czasem sie martwię bo mam wrazenie, ze 2miesiące temu byla bardziej aktywna. Pamiętam, że bylam wykończona bo cale dnie musialam ja nosic na rękach bo nie spala. A teraz co chwila śpi. Mam nadzieje ze nie świadczy to o jakichs klopotach ze zdrowiem bo czytałam, ze czasem np jak dzieci maja anemie to tak spia. Moja nie ma, bo niedawno robiliśmy morfologie. Wiec moze po prostu jest śpiochem,:-)

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Dziewczyny ma któreś z Was maleństwo przepukline okołopępkowa? Dziś byliśmy ma usg bioderek (do kontroli i jest wszystko ok) i mówię do lekarza że kilka dni temu wyczulam w prawej pachwinie takie zgrubienie - było to jednorazowe i w nocy jak przebierałam Zosie już tego nie miałam, więc pomyślałam że może naderwala ścięgno bo macha ciągle nogami i lekarz mówi że może być przepuklina i ogólnie stwierdził że ma chyba przepukline okołopępkowa bo pępek tak wysoko jest. Gdzie mogę to potwierdzić? Usg brzucha? Czytałam że raczej nic się z tym nie robi że trzeba dziecko więcej na brzuchu kłaść, ale chciałabym to potwierdzić.

    Ogólnie mała popołudniu niespokojna, marudzi, nie chce się bawić tylko na rękach i się tulić.

    Kasia moja mała ma przepuklinę, kiedyś przyklejaliśmy plasterki a teraz tylko kładziemy na brzuszku raczej samo się wchłonie a co do pachwin dobrze to skonsultować bo przepuklina pachwinowa u wcześniakow to częsta przypadłość ictu niestety w gre wchodzi operacja... nam to potwierdziła pediatra i neonatolog a na usg brzuszka radiolog podał tylko wymiary przepukliny można jeszcze zgłosić się do chirurga :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 18:24

  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 19 listopada 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie co byscie zrobily na moim miejscu ? Mam tylko brata i ona jest cgrzesnym u mojej starszej corki :-) i teraz nie wiem czy do mlodszej poprosic jego zone ( choc za nia nie przepadam ja a w szczegolnosci moj maz) czy poprosic kogos z dalszej rodziny ? Nie chce zeby to zle odebrali bonw sumie jakby nie patrzec oboje juz maja wydatki u mojej starszej , nie wiem czy sa takie zwyczaje cxy to raczej bezsensu bo juz maja chrzesniaka u mnie ?

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
‹‹ 1314 1315 1316 1317 1318 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ