X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Left_ie Ekspertka
    Postów: 147 153

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się zgadza. Ja na początku jak dokarmialismy znalazłam takie informacje na stronie Centrum Nauki Laktacji http://www.kobiety.med.pl/cnol/index.php?option=com_content&view=article&id=118&Itemid=118&lang=pl:

    „Proces dezynfekcji prowadzimy z częstotliwością dostosowaną do sytuacji i wieku dziecka:
    W przypadku dziecka urodzonego o czasie:
    -przed każdym użyciem w 1 miesiącu życia dziecka,
    - raz dziennie w 2 miesiącu życia dziecka
    -2-3 razy w tygodniu od 3 miesiąca życia dziecka.
    Dla dziecka urodzonego przedwcześnie
    -każdorazowo, bezpośrednio przed użyciem
    -optymalnym jest używanie akcesoriów jednorazowych lub do ograniczonej liczby użyć (jednodniowe).”

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 10:02

    ola_g89, JustynaG lubią tę wiadomość

    k0kdcwa1ru5loe1v.png
    mhsv20mma8j8n7kc.png
    ——————————
    Piotruś [*] 08.2017, 9tc
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja butelki wyparzam raz na tydzien zawsze w niedziele :-) laktator raz na dzien :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam odpoczątku wygotowywuje raz, dwa razy na tydzien, z tym ze zaworka nie, bo szybciej sie zuzywa, tak to myje. Butelki mam szklane wiec wypazylam tylko przed 1 uzyciem. Nic dziecku nie dolega. Z pierwszym też zalewałam wrzątkiem po kazdym sciagnieciu, ale jak to czesto z 1 bywa, chucha sie i dmucha ;)
    No to juz nie wiem czy inwestowac w ten podwojny, bo wtedy trzeba by stanik do karmienia, bo zeby zrobic z tego pepcowego to jakos ciezko widze, za luzny jest.

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to mam tak zrytą banie...najpierw z miesiąc się katowałam psychicznie, że mi karmienie znowu nie wyszło, po miesiącu mi przeszło, teraz mam dość ściagania, ale jak odpuszczam to potem mi źle, że odpuszczam i nadrabiam. I weź tu nie zwariuj. Z pierwszym to sobie powiedziałam, że nie mam mleka i ok. Byłam zdrowsza psychicznie i pogodniejsza, a teraz, sama siebie nie poznaje

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez mamy szklaną butelkę lovi. Kupilam tez kilka plastikowych (np. Dr brown, tommee tippie), ale jak dla mnie to nieporozumienie. Ciezko to sie myje, zostają osady, po wyparzaniu robi sie biała a nie przezroczysta. Wiec w ogóle ich nie używam. A szkło i zdrowsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ten moment wybrałabym mleko Hipp. Ale jak tu napisała Monia - dziecko może zawsze mleko odrzucić.

    Na grupie mam KPI dowiedziałam się, że można laktator włożyć w woreczek strunowy i do lodówki. (Butelki myjemy) i to wystarczy :) Oczywiście wtedy myjemy co któreś użycie :)

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woreczek strunowy i już? Bez przemywania laktatora? Jak to można sobie wszystko ułatwić :) a człowiek się meczy z myciem, wyparzaniem.

    Ogólnie, kobiety kpi podziwiam Was i jesteście wielkie, ze dajecie radę! Naprawdę! :)

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko tak można stosować w przypadku regularnego odciągania. Wiadomo, że jak odciągasz raz w tygodniu to lepiej tak nie robić :)

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Moja waży z wczoraj 5800g jest tylko na piersi. Mleko modyfikowane podałam ostatni raz 6 tyg temu. W dzień mała je co 2-2,5h w nocy niestety budzi się jak w zegarku ostatnio co 3h.
    U nas niemal tak samo. Dzis bylismy u pediatry,Zosia waży 5400, niesamowite,bo waga urodzeniowa 2560 :) . Szczepienia zaczynamy w styczniu od żółtaczki i obserwujemy. Uff,wreszcie :)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Ja przyznaje szczerze, że juz nie wyparzam za każdym razem. Robilam to moze przez pierwszy miesiac. Ale to ciągłe gotowanie wody mnie doprowadzalo do szału. Teraz wyparzam raz dziennie przy okazji gotowania wody na herbatę, a tak to tylko myje w goracej wodzie.
    Przy synku robiłam dokładnie tak samo,także spoko,mlodemu nic nie jest i nie było ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam sterylizator do mikrofali aventa.
    Na początku też dokarmialam mm, szczególnie w szpitalu bo mała słabo przybierała, w domu w pierwszym miesiącu też, w drugim mniej - wrzuciłam 3/4 puszki mleka. A teraz mam w domu dwie saszetki nan i jak potrzeba to robimy. W sumie ja nie robię ale tatuś czasem rozrabia jak zostanie z małą. Ode mnie ma tylko pierś.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrzyna,wróciłaś już do pracy?

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja już w pracy :-)

    201809135365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Camilla 13 napisałam post wyżej ile mała waży 5250g 5 razy dziennie po 160ml żeby w dobie zamieściła się w 800ml .
    Nie miałam jak przeczytać kolejnych wpisów:P Tak sie dopytuje bo do Nas pielęgniarka tydzień temu się przyczepila, że syn za mało waży, a ważyl 5450g czyli równo 2 kg więcej niż waga urodzeniowa. Jest szczupły ale i bardzo długi ubranka na 62 ledwo zapinam, poszły w ruch te na 68. Zjada tyle co Twoja Malutka, ale w porcjach po 90, za nic w świecie nie chce zjeść więcej.

  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam, że to jest kwestia indywidualna , kto jak karmi i nie powinno też mówić się że tylko mleko matki jest dobre , bo mm też jest stworzone żeby zapewnić dziecku najpotrzebniejsze składniki,

    Camilla13, p_tt, Vlinder lubią tę wiadomość

    201809135365.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Nie miałam jak przeczytać kolejnych wpisów:P Tak sie dopytuje bo do Nas pielęgniarka tydzień temu się przyczepila, że syn za mało waży, a ważyl 5450g czyli równo 2 kg więcej niż waga urodzeniowa. Jest szczupły ale i bardzo długi ubranka na 62 ledwo zapinam, poszły w ruch te na 68. Zjada tyle co Twoja Malutka, ale w porcjach po 90, za nic w świecie nie chce zjeść więcej.
    No to jest cała Polska zawsze szukają dziury w całym, każdy ma swoje tepo wzrostu jak i wagi. Przecież nie wszyscy tak samo ważymy , wydaje mi się że przesadzaja w tej Polsce troche Ci lekarze , twój mały dobrze waży moja urodziła się tak jak Twój synek j waży mniej o 200 g więc nie przejmuj się teraz może powoli przybierać , A później może skoczyć szybciej

    201809135365.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Tak ja już w pracy :-)
    I jak to ogarniacie? Jak Mała w żłobku daje radę?

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Dla mnie tez najgorsze jest wyparzanie laktatora po każdym użyciu. I czekanie aż porządnie wyschnie. Ściągam mleko wieczorem i przyznaje, ze nie zawsze chce mi się gotować wodę i wyparzac. Wiec czasami mam moment, w którym mogłabym spokojnie ściągnąć, a muszę najpierw zająć się laktatorem... macie jakies sterylizatory do laktatorów czy gotujecie?
    Ola ja myje płynem Nuk i wrzucam to sterylizatora do butelek. Nalewka do niego szklankę wody, mikrofalówka na 800 mocy, 5 minut i gotowe. Szybko, łatwo i przyjemnie :D:P

  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    I jak to ogarniacie? Jak Mała w żłobku daje radę?
    Super, mała jest kochana codziennie kiedy wracam to jest uśmiechnięta

    Camilla13, Izabelle lubią tę wiadomość

    201809135365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno łatwiej oddać 3-5 miesięczne dziecko do żłobka niż roczne, które już kuma sporo. Sąsiadka wróciła po 6 msc do pracy i mała też spoko. A ogrom znajomych matek wzięło wychowawczy po roku bo Dzieci nie zaadaptowały się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 15:44

‹‹ 1336 1337 1338 1339 1340 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ