X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    Nie mieliśmy dłuższej trasy bo się nie zdecydowałam z nim jechać dalej. Na krótkich muszę siedzieć obok i albo go zabawiac albo jak już się zanosi biorę na ręce bo wpada w histerię. Ogolnie mam dwoje dzieci i porównując ich sa całkiem inni jak ogień i woda, inne temperamenty, wrażliwość, zachowanie. Córka uwielbia do dzis jazdę autem i zazwyczaj wszystkie trasy przesypiala minuta w aucie jako niemowlę i kimono. Młody się nie lubi nawet z fotelikiem ;-)
    Waszym dzieciom też nogi wystają już z tych fotelików? My nie mamy bazy i się zastanawiam czy to bezpieczne tak go wozić :-\
    My nie mamy żadnych swiecacych zabawek ale jest kilka gadajacych i grających. Jest po córce szczeniaczek uczniaczek ale ma tylko świecące serduszko póki co jeszcze się znają chłopaki ;-)
    Naszemu wystają, mierzy 68 cm. Wyjeliśmy wkładkę i jest lepiej, do wczesnej wiosny powinno wystarczyc. Już się rozgladamy za kolejnym fotelikiem.

    Magdalena2202 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    To my mamy karuzelkę i puszczam mu jak zaczynamy dzień, w tym czasie ja się ogarniam. Ale nawet widać, że po czasie go nudzi bo zabawia się też pałąkiem przewieszonym przez szczebelki.
    Boję się przebodźcowania więc staram się nie zasypywac go zabawkami. I tak całe mieszkanie jest pełne ciekawych rzeczy. Lubi sie bawić moim kucykiem :) .

    Monia i co, interesuje go ta ośmiornica mombella? U nas średnio chce ja gryzc. Zabawa nią konczy się tak ze naciskam na główkę, przkladam mu do polika i ona się do niego przysysa, a my z mężem mamy ubaw... duże dzieci :P.

    100krotka, nie usypia Wam po czasie w aucie? Myślę ze sie przyzwyczai :). Ja staram sie go zmęczyć zeby na czas jazdy przypadala drzemka to nie raz zasypia w drodze do samochodu.

    Ośmiornica narazie mało atrakcyjna bo chyba za ciężka ale grzybek to szał.

  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Naszemu wystają, mierzy 68 cm. Wyjeliśmy wkładkę i jest lepiej, do wczesnej wiosny powinno wystarczyc. Już się rozgladamy za kolejnym fotelikiem.


    Dziecko powinno być wożone w pierwszym foteliku do osiągnięcia 13 kg plus jeśli główka zaczyna wystawać . Takie maleństwo ma jeszcze czas na następny fotelik . Wystające nogi to nie czynnik na zmienę fotelika

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia jak noce ? My mamy też ośmiornice i Ania ja uwielbia. Non stop gryzie :) grzyba też mam zamiar kupić.

    U nas noc koszmar pobudki co 1h. Miała tylko jedna przerwę 2h... Ledwo żyje. A teraz jedziemy do dziadków to z nią pójdą chociaż na spacer a ja i mąż odpoczniemy ;p

    Co do fotelika to ważne żeby główką nie wystawała a nie nogi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 09:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Monia jak noce ? My mamy też ośmiornice i Ania ja uwielbia. Non stop gryzie :) grzyba też mam zamiar kupić.

    U nas noc koszmar pobudki co 1h. Miała tylko jedna przerwę 2h... Ledwo żyje. A teraz jedziemy do dziadków to z nią pójdą chociaż na spacer a ja i mąż odpoczniemy ;p

    Co do fotelika to ważne żeby główką nie wystawała a nie nogi.

    Noce nie były masakra. Były ok. Usnął o 21.30. O 0.15 jedzonko. Potem spał do 4.30 mleko i do 8. Rzucał się ale nie płakał. Wybudzałam się i przytulałam i zasypiał dalej. No ale on śpi większość nocy wtulony we mnie. Porównajac do nocy wcześniejszych to jestem zadowolona.

    veritaserum lubi tę wiadomość

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informacje odnośnie fotelików :-) będę spokojniejsza ze tak może być. Udanego niedzielnego wypoczynku :-)

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena2202 wrote:
    Dziecko powinno być wożone w pierwszym foteliku do osiągnięcia 13 kg plus jeśli główka zaczyna wystawać . Takie maleństwo ma jeszcze czas na następny fotelik . Wystające nogi to nie czynnik na zmienę fotelika
    Zależy jaki kto chce kupić fotelik. My chcemy następny fotelik od 9 kg. Rozmawiałam o tym z lekarzem, trzymanie na siłę w pierwszym foteliku siedzącego dziecka to meczarnia. I wystające nóżki to powód do zmiany fotelika bo w razie wypadku stopy nie są w żaden sposób chronione i opierają się o fotel samochodu.

  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze nie maja zielonego pojęcia . Tu chodzi o bezpieczeństwo . Może lepiej fotelik 0-18kg? I koniecznie w tym wieku tyłem do kierunku jazdy

    Uwierz ze wystające stopy to nie powód do zmiany ... tylko czubek głowy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 14:54

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena2202 wrote:
    Lekarze nie maja zielonego pojęcia . Tu chodzi o bezpieczeństwo . Może lepiej fotelik 0-18kg? I koniecznie w tym wieku tyłem do kierunku jazdy

    Uwierz ze wystające stopy to nie powód do zmiany ... tylko czubek głowy
    Ale w jakim celu fotelik 0-18? Fotelik 9-18 mają 4 stopnie regulacji od siedzenia do leżenia. Przodem i tyłem do kierunku jazdy. Mozna w nich bezpiecznie przewozić dziecko które waży conajmniej 9 kg. Nasz waży juz 7300. A to opinia lekarza rehabilitanta. Siedzące dziecko plus wysoki wzrost i odpowiednia waga to podstawa do zmiany fotelika. Nie mozna kierować się jednym czynnikiem.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedawno pisałam że Bruno nie boi się innych. Niestety chyba zaczyna poznawać i średnio jest zadowolony jak mnie dłużej nie slyszy/ nie widzi. Nawet jak z mężem raz został to mu płakał. Myślałam że ok 7 miesiąca pojawia się jakis lęk separacyjny. Peszek.
    I noce dalej kiepskie, 4 karmienia, ja średnio wyspana. Ale wszystko kiedys mija :). Na szczęście w dzień jest wciąż slodziaczek. Choć jak to napisałam to pewnie się to zmieni :D.
    A dzisiaj bylismy u tesciow na dzień babci i dziadka. Mały chwycił prezent za kokarde i dał dziadkom, kochane to bylo. A prezentem bylo zdjecie w ramce i zdjecia ze Chrztu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 22:17

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas znowu regres w jedzeniu... je po 500ml na dobę i to po szczepieniu, znowu porcje po 85ml i dalej nie chce, a już było tak ładnie. Któraś z Was może też tak miała ze dziecko po szczepieniu jadło mniej ?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też mniej je :-( niewiele ponad 600 dzis jej dalam ciut dyni bo moze jej sie mleko znudzilo :-) zjadla 3 lyzeczki :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    Moja też mniej je :-( niewiele ponad 600 dzis jej dalam ciut dyni bo moze jej sie mleko znudzilo :-) zjadla 3 lyzeczki :-)
    To u nas słoiczki je ładnie, codziennie po pół słoiczka warzyw albo warzywa z mięsem i pół słoiczka jakiegoś owoca, ale wcześniej już też tak ładnie jadła te sloiczki i do tego było mleko 5/6 razy po średnio 125ml

    A u Was ile było wcześniej na dobę ml?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 22:55

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2175620582701942&id=100007
    620636538

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2019, 00:25

    ola_g89, 86Monia, 100krotka30, p_tt lubią tę wiadomość

  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    A u nas znowu regres w jedzeniu... je po 500ml na dobę i to po szczepieniu, znowu porcje po 85ml i dalej nie chce, a już było tak ładnie. Któraś z Was może też tak miała ze dziecko po szczepieniu jadło mniej ?
    Tak u nas zazwyczaj po szczepieniu w ogóle nie miała apetytu. I taki stan utrzymywał się do tygodnia

    201809135365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojego muszę hamować w jedzeniu. Wczoraj podałam pasternaka to tak się darl żeby więcej że wtrąbiłby cały słoiczek.

    Camilla13, ola_g89, p_tt, kasia1518 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Monia jak noce ? My mamy też ośmiornice i Ania ja uwielbia. Non stop gryzie :) grzyba też mam zamiar kupić.

    U nas noc koszmar pobudki co 1h. Miała tylko jedna przerwę 2h... Ledwo żyje. A teraz jedziemy do dziadków to z nią pójdą chociaż na spacer a ja i mąż odpoczniemy ;p

    Co do fotelika to ważne żeby główką nie wystawała a nie nogi.

    Veritaserum wiem że jesteś kp i pewnie dietę chcesz rozszerzać po 6 msc ale myślałaś na noc ściągnąć mleko i podać w butelce z kleikiem? Ja tak daje tylko ja mm ale śpi dłużej. Dodaje 2 miarki na 120 ml.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ja o kleiku nawet nie myślałam bo Ania nie akceptuje butelki. Próbowaliśmy 3 razy i więcej nie mam serca. Raz wypiła 20 ml inne dwa razy nic. Doszło do tego że płakała na sam widok butelki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Monia ja o kleiku nawet nie myślałam bo Ania nie akceptuje butelki. Próbowaliśmy 3 razy i więcej nie mam serca. Raz wypiła 20 ml inne dwa razy nic. Doszło do tego że płakała na sam widok butelki.


    Rozumiem
    Szkoda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Veritaserum wiem że jesteś kp i pewnie dietę chcesz rozszerzać po 6 msc ale myślałaś na noc ściągnąć mleko i podać w butelce z kleikiem? Ja tak daje tylko ja mm ale śpi dłużej. Dodaje 2 miarki na 120 ml.

    Czy widzisz jakąś różnicę po podaniu kleiku?

‹‹ 1406 1407 1408 1409 1410 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ