X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 19 lutego 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, jeśli nie będziesz robiła za 2 dni bety to już nie rób przed wizytą.
    w 9tc to już u lekarza będzie coś widać a beta będzie zbędna (będziesz analizować czy dobre przyrosty)

    A teściowej bliźniaki nie mają nic do rzeczy :P
    W końcu bliźniaki to sprawa kobiecych jajeczek :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 17:59

    kasia1518, Minns lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Kasia, jeśli nie będziesz robiła za 2 dni bety to już nie rób przed wizytą.
    w 9tc to już u lekarza będzie coś widać a beta będzie zbędna (będziesz analizować czy dobre przyrosty)

    A teściowej bliźniaki nie mają nic do rzeczy :P
    W końcu bliźniaki to sprawa kobiecych jajeczek :D

    Dwujajowe tak - to po linii matki, ale jednojajowe to loteria a kiedy gospodarka hormonalna po wcześniejszej ciąży jest niewyrównana to są większe szanse. Ja przy ciąży pozamacicznej analizowalam bete- mialam wysoka a nie udało się ( miałam podejrzenie bliźniaczej gdyż powyżej 1000 powinno widać pęcherzyk- u mnie był niewidoczny i przy ciąży mnogiej czasem później się pojawia). Przy tej nie robiłam bety- zdałam się na los i okazał się szczęśliwy.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Dwujajowe tak - to po linii matki, ale jednojajowe to loteria a kiedy gospodarka hormonalna po wcześniejszej ciąży jest niewyrównana to są większe szanse. Ja przy ciąży pozamacicznej analizowalam bete- mialam wysoka a nie udało się ( miałam podejrzenie bliźniaczej gdyż powyżej 1000 powinno widać pęcherzyk- u mnie był niewidoczny i przy ciąży mnogiej czasem później się pojawia). Przy tej nie robiłam bety- zdałam się na los i okazał się szczęśliwy.
    Ja w ciąży z Zosia też biegalam na bete co chwilę i analizowalam te przyrosty i tylko niepotrzebny stres bo ciągle kalkulator pokazywał że poniżej normy, dlatego teraz tego nie będę robić.

    U mnie w rodzinie po stronie babci też dużo bliźniaków . Narazie o tym nie myślę- Zosia zajmuje cały dzień , myślę że w tej ciąży dużo rzeczy będzie ograniczone do minimum że względu na brak czasu

    Dzięki Dziewczyny za miłe słowa, nie będę tu się rozpisywać nt ciąży, bo to forum dotyczy naszych maluszków, które każdego dnia wnoszą coś innego do naszego życia ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 18:33

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Aniajaa Przyjaciółka
    Postów: 79 58

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka u nas problemy skórne nadal czyli AZS+ łojotokowe zapalenie skóry.Nie obeszło się bez sterydów.Pijemy Neocate i rozszerzmy dietę pod okiem alergolog- narazie ziemniak mocno podejrzany, reszta ok, gluten zaleciła nam po 7 miesiącu.

    mhsvanli6vk4qi0e.png
    17u9ha00x68xc404.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 19 lutego 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ktore szczepia/beda szczepic na meningokoki. Czy dajecie paracetamol prewencyjnie przed szczepieniem?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Vlinder Autorytet
    Postów: 632 579

    Wysłany: 19 lutego 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Dziewczyny, ktore szczepia/beda szczepic na meningokoki. Czy dajecie paracetamol prewencyjnie przed szczepieniem?
    Już szczepicie na meningokoki?? U nas to szczepienie jest dopiero w 14 miesiącu życia dziecka

    bhywvcqgxdl0na75.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia trzymam kciuki, żeby ciaza była dla ciebie bardzo łagodna i wszystko było dobrze. Najważniejsze, żeby dzidzia była zdrowa a z całą resztą dacie radę :)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już jakis czas temu pierwsza dawke nameningokoki mielismy. 22 marca bedzie druga.

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie dawalam paracetamolu prewencyjnie. Pod wieczor mial goraczke to wtedy podalam i od razu zeszla. Bylo to jedyne szczepienie po którym mial temperaturę (trochę ponad 38). A szczepien mielismy sporo, bo nie szczepilismy skojarzonymi.

    Mum2b lubi tę wiadomość

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia gratuluję z całego serca! Oby to była nudna i przewidywalna ciąża!

    My na szczęście szczepieni byliśmy seria F ale jak to czytałam to w środku nocy szukałam książeczki zdrowia żeby sprawdzić serię.

    Jesteśmy po jednym szczepieniu na meningokoki i to szczepienie najgorzej zniosla. Chyba trzy dni popłakiwała i odczyn po szczepieniu był duży.

    Na brzuszek lubi się obracać, samolociki też odpala i rwie się do siadania. Zaczepia wszystkich ludzi a jak ktoś nie reaguje to płacze albo krzyczy :D

    Asiaf, kasia1518, KATARZYNACarm, ola_g89 lubią tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia rowniez gratuluję!

    Co do Synflorix pierwsza dawka ta z koncowka E :( w listopadzie. Druga z kincowka F w styczniu. Ktos sie orientuje kiedy powinna byc trzecia? Ciekawe czy bedzie wycofana

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na koniec marca startujemy z meongokokami. Niestety ale wszędzie gdzie się czyta o tym Bexero ( na szczep B) to w 80% pojawia się gorączka , także raczej nieuniknione i dzieci najgorzej znoszą ta szczepienie.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • gosias Koleżanka
    Postów: 38 55

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    My na koniec marca startujemy z meongokokami. Niestety ale wszędzie gdzie się czyta o tym Bexero ( na szczep B) to w 80% pojawia się gorączka , także raczej nieuniknione i dzieci najgorzej znoszą ta szczepienie.
    Kasia, gratulacje. Z tego co mi się kojarzy, to ciążę prowadziła nam ta sama dr. Też miałam cc i na wizycie powiedziała mi że muszę odczekać min. rok. Szczerze, po twoim news, zapragnęłam mieć teraz drugie:)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    o8pzfos.png
    nfb945w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja też miałam bardzo wysoka betę i były dwa jajeczka tylko jedno zaniko :)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My co prawda dostajemy Prevenar, ale odwołałam jutrzejsze szczepienie na pneumo koki. Hania czuje się dobrze, ale ja od paru dni leżę i umieram więc wolę nie ryzykować, że może już ma jakąś bezobjawowa infekcje. Tym bardziej że u nas po pneumo zawsze gorączka a w czwartek mamy gastrologa a w piątek okulista.

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 19 lutego 2019, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co słyszałam niektórzy dają prewencyjnie środek na gorączkę ale po szczepieniu a nie przed.

    Mum2b, Asiaf lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was miała styczność albo słyszała o badaniu eeg mózgu? Podłącza się niemowlaka jak śpi i bada przepływy w mozgu. Coraz bardziej martwię się o syna. Jakby mi ktoś powiedział że tak śpi bo taki typ to bym nie martwiła się. A tak jest coraz gorzej- a niby miało być coraz lepiej. Do tego cały dzień płaczliwy i marudny. W dzień usypia z trudem na 20 min, nawet wózek nie pomaga. W nocy około 7 pobudek- po każdym usypianie powyżej 10 minut

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia u nas jest naprawdę to samo. Zaakceptowałam z trudem ten fakt że moja Ania taka po prostu jest. Niektóre dzieci tak mają. Dzisiaj w nocy budziła się co 1h , usypianie to też ok 20 minut roznie. Jak odłożę za wcześnie to potrafi nawet w nocy za 20 minut znowu się obudzić. Dodatkowo od 5.30 ,dzisiaj nie śpi i teraz też mam ogromny problem żeby ją uśpić a nie chce nic robić. Będę znowu musiała w chuście ja nosić chociaż jest mi coraz ciężej. A sama się czuję wykończona a nawet nie mam czasu ciepłej herbaty wypić.
    Jak widzisz że się dobrze rozwija to bym odpuściła temat. Ja generalnie widzę że rozwija się dobrze ogólnie jest pogodna. Wymagająca skakania wokół niej ale jak się to spełni to jest pogodna ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niby dobrze ale obrotów niet- nawet nie próbuje, łapanie za stopy - niet.

    Veritaserum mam nadzieje że to taki typ ale mam wrażenie że dookoła same spiace dzieci a mój to jakiś odskok.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My musimy obniżyć poziom w łóżeczku bo mały wczoraj chwycił jeżyka z karuzelki, dobrze, że byłam w pokoju. Do tego tak ją kopie, że aż strach. Dzisiaj w nocy odstawiłam go do łóżeczka (zazwyczaj spał na początku w gondoli) i noc średnia. Oczywiście obrócony o 90 stopni, kopał nóżkami, niby przez sen, ale chwila i się wybudzał. No nic, trzeba go przyzwyczajać bo wiecznie w gondoli spać nie będzie.
    Macie może jakieś fajne artykuły o rozszerzaniu diety? My zaczynamy za 1,5 tygodnia, a ja mam tylko kupione 3 słoiczki warzyw :P.
    A tak w ogóle to się pochwalę, kupiliśmy już projekt domu i za rok startujemy z budową <3. Im szybciej wybudujemy tym szybciej zaczniemy starania o kolejne dzidzi:).

    86Monia, ola_g89, Asiaf, kuwejtonka, p_tt, Amy333 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
‹‹ 1444 1445 1446 1447 1448 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ