X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf wrote:
    Kasia rowniez gratuluję!

    Co do Synflorix pierwsza dawka ta z koncowka E :( w listopadzie. Druga z kincowka F w styczniu. Ktos sie orientuje kiedy powinna byc trzecia? Ciekawe czy bedzie wycofana

    13-15 miesiąc

    Asiaf lubi tę wiadomość

  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 20 lutego 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minss super, my kupiliśmy działkę i będziemy dopiero rozglądać sie za projektem. Wczesniej chyba warunki zabudowy trzeba miec a to kolejna papierologia :O dlugo szukaliscie projektu? My zastanawiamy się nad indywidualnym... Tez drugi dzidzius dopiero wtedy. A liczyłam ze mi sie przedłuży jeszcze macierzyński :D a tu nic z tego, miejsce w zlobku zaklepane od września...

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ile słoiczka za jednym razem zjadają Wasze dzieci po 2 tyg. ?

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ja jeszcze mam takie przemyślenia że dużo dzieci nie śpi albo śpi słabo ale po prostu rodzice o tym nie mówią bo i po co ;p nie ma się czym chwalić.
    Na pocieszenie powiem że moja od 5.30 miała póki co jedna drzemkę 20 minut i jest nie do wytrzymania. Cudem obiad zrobiłam. Czekam na męża jak na zbawienie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Monia ja jeszcze mam takie przemyślenia że dużo dzieci nie śpi albo śpi słabo ale po prostu rodzice o tym nie mówią bo i po co ;p nie ma się czym chwalić.
    Na pocieszenie powiem że moja od 5.30 miała póki co jedna drzemkę 20 minut i jest nie do wytrzymania. Cudem obiad zrobiłam. Czekam na męża jak na zbawienie.

    Ja właśnie byłam 2h na spacerze. Jęczał cały czas i usnal 5 min przed wejściem do domu a padało. No i odrazu wstał. I jęczy

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    moja córeczka zasypia koło 19-20 i śpi do 6-7. Czasami zdarzy się, że zaśnie wcześniej ale wtedy zazwyczaj po 20 ma jeszcze godzinną aktywność.
    W tym czasie, co około 2h budzi się na jedzenie. Wypije jakieś 50-70ml mleka i śpi dalej.
    Część z Was stwierdzi, że masakra (te, które mają przesypiające noce dziecko) a część (np. Veritaserum) stwierdzi, że też by tak chciało.
    Ja przyzwyczaiłam się do tego (jak to brzmi!), że od niemal pół roku nie spałam ciągiem dłużej niż 3h. A zazwyczaj to wychodzi coś koło 2h. Ale w ciągu jednej nocy, z pobudkami dochodzę do tych 7h i dzięki temu jakoś funkcjonuję.

    Gdyby wszystkie dzieci tak ładnie spały całe noce to nikt by nas o to nie pytał.

    P.S Veritaserum, nie gniewaj się, że Ciebie przywołałam w opisie. Po prostu Twoje noce wyglądają na gorsze niż moje :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 13:39

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja w tym momencie padła.. na brzuchu. Pierwszy raz. Już sily nie miała podnieść głowy

    Justyna no co Ty nie gniewam się. Prawdę napisałaś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 13:41

    JustynaG lubi tę wiadomość

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 14:11

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosias wrote:
    Kasia, gratulacje. Z tego co mi się kojarzy, to ciążę prowadziła nam ta sama dr. Też miałam cc i na wizycie powiedziała mi że muszę odczekać min. rok. Szczerze, po twoim news, zapragnęłam mieć teraz drugie:)

    Dr Kondracka też mi najpierw powiedziała że że rok , na co odpowiedziałam że wiem że tak piszą w książkach, a realnie ? I stanęło że po 6mc mamy zacząć starania - nikt się nie spodziewał że tak szybko pójdzie. Liczę że macica to wytrzyma.

    gosias lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ostatnio pogorszenie snu :( Pierdyliard razy przekręcam ją na,wprost,bo kręci się wokół własnej osi,dodam że w śpiworku ;) i uderza w,szczeble głową lub nogami. Cyc co 2,3 godziny.
    Teraz wreszcie padła przy cycu oczywiście,mam nadzieję,że na dłużej niż 10 minut ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 14:46

    gosias lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf wrote:
    Minss super, my kupiliśmy działkę i będziemy dopiero rozglądać sie za projektem. Wczesniej chyba warunki zabudowy trzeba miec a to kolejna papierologia :O dlugo szukaliscie projektu? My zastanawiamy się nad indywidualnym... Tez drugi dzidzius dopiero wtedy. A liczyłam ze mi sie przedłuży jeszcze macierzyński :D a tu nic z tego, miejsce w zlobku zaklepane od września...
    Projekt w sumie nie długo, wzięliśmy gotowy z archonu, wiedzieliśmy co mniej więcej chcemy. Jesteśmy na grupie na fb z tego projektu, ludzie już budują, można podjechać, zobaczyć, ogólnie wiemy, że jest w porządku :). Myśmy z działką mieli papierologię bo rodzice przepisywali na nas, potem dobieraliśmy i jak zaczęliśmy w październiku to w sumie w lutym sprawa zakończona. Na szczęście mamy czas :P. Ale ogólnie tak, jest sporo papierków do załatwiania. Zanim zaczniemy budowę pewnie z kilkanaście tysięcy pójdzie na samo załatwianie papierów.

    Dzisiaj ogarnęłam z małym urząd, żłobek i zakupy w biedronce. Do żłobka podanie, ale i tak wiem, że się spóźniliśmy...

    U nas ciężko było przez pierwsze 2 miesiące, też czkałam na męża jak na zbawienie. Na szczęście młody się ogarnął. Wierzę, że Wasze dzieciaczki już niedługo będą łatwiejsze :). I veritaserum masz dobre podejście, trzeba to zaakceptować i jakoś trwać. Ponoć pierwszy rok najcięższy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 15:33

    Asiaf lubi tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • promyczek 39 Autorytet
    Postów: 1848 1741

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ale news Gratuluje ! A beta wymarzona wypasiona :)
    MY nie planujemy juz dziecka .
    Moja dziewuszka juz przekrecila sie na brzuszek ,kilka dni temu ,a teraz wciaz cwiczy i probuje .
    WCIna juz warzywka i kaszke :)
    I nadal przesypia cale noce ,a w dzien ma 4 drzemki takze jest bosko

    kasia1518, ola_g89, Camilla13, KATARZYNACarm, Izabelle lubią tę wiadomość

    2017r-IVF-wrzesień-nieudane
    2018r-naturalny Cud♥
    5b09h371owxjb82f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns mi długo zeszło zanim to zaakceptowałam. Czasami się jeszcze buntuje ale cóż mogę zrobić ? Łatwiej mi się tak żyje.

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns tez chce zacząć rozszerzać za jakies 2 tygodnie i nie mam żadnego słoiczka :D chciałabym robić swoje przeciery, ale zobaczę jak to wyjdzie. Ostatnio znalazłam fajny patent żeby na początku rozszerzania diety nie marnować jedzenia - mrozić przeciery w pojemniczkach na lód. Rozmraża się wtedy tyle „kostek” ile potrzeba na jeden posiłek.

    Minns lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Minns tez chce zacząć rozszerzać za jakies 2 tygodnie i nie mam żadnego słoiczka :D chciałabym robić swoje przeciery, ale zobaczę jak to wyjdzie. Ostatnio znalazłam fajny patent żeby na początku rozszerzania diety nie marnować jedzenia - mrozić przeciery w pojemniczkach na lód. Rozmraża się wtedy tyle „kostek” ile potrzeba na jeden posiłek.

    Mrożą też w woreczkach na mleko odciągnięte. Mój miał kilka łyżek niby na początku a wciąga cały sloik. Nawet chrupki kukurydziane wcina tzn memla. Dlatego teraz patrzę jak co działa na niego. Ma sporo zatwardzen np. po kaszce ryżowej i niektórych pokarmach. Po gruszce bolał go brzuszek.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 20 lutego 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm dobry pomysł z tym mrożeniem, chciałam kupić małemu taką łyżkę zamykaną/gryzak co się wkłada do niego jedzonko i dzidzia sobie ciumka.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 20 lutego 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, jak tak czytam i waszych dzidziulkach i nieprzespanych nocach, to mysle ze powinnam moją w dupcie całować z podziękowaniami, hehe;-)
    Spi zwykle od 21ej do 7/8ej, bez zadnej pobudki. A w dzień ma 3 drzemki po około 1 godzinie.
    A wczoraj nas wszystkich zaskoczyła, bo złapała sie za boki wózka i zaczęła siadac! Nie siadła tak do konca, zawisła z uniesionymi łopatkami i strasznie sie denerwowała ze dalej nie może. Pozniej przez godzine była wojna, bo nie dała się połozyc, siadała non-stop;-) Chyba pora obniżyć łózeczko:)

    Izabelle, ola_g89, Aniajaa lubią tę wiadomość

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 21 lutego 2019, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam taki smoczek,co ma,dziurki i jedzenie tam można włożyć,w komplecie jest tez siateczka.Syn to uwielbiał. Każde ugotowane warzywo czy owoc do memłania można tam włożyć bez konieczności robienia papek na początku.
    Ja mrozilam w pojemnikach na mleko Aventu. Teraz też tak będę robić. Ale pomysł z pojemnikami na kostki lodu super :)
    Zamówiłam jedynak doidy cup,bo Zośka żywo zainteresowana piciem z kubka. Natomiast słoiczkowe jedzenie jej nie podchodzi. Spróbujemy blw,ale jak usiądzie stabilnie.

    ola_g89, Hedgehog lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle, ale przecież nie ma konieczności robienia papek. Ja od razu zaczynam BLW.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 21 lutego 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dzisiaj z małym na spacerku w Lidlu po rajstopy do raczkowania :P. Mały nieźle się czołga, oczywiście dalej głowa na ziemi, ale przemieszcza się zawsze te parę cm.

    W ogóle w niedzielę moja przyjaciółka urodziła (skończony 36tc) maluszka 3,5 kg. Także niezły klocuś jak na wcześniaczka :). Miała cesarkę bo źle się czuła, w sumie to miała stan przedrzucawkowy. I tak się znowu zaczęłam zastanawiać, wcale kobiety nie są tak wspaniale przystosowane do porodu, większość mogłaby się skończyć tragicznie gdyby nie rozwój medycyny. Ja niby rodziłam naturalnie, ale też nie obyło się bez nacięcia i wypchnięcia małego przez lekarza. Jakby dłużej to trwało to nie wiem co by było bo mały był już siny na główce ;/. Koleżanka co 4 dni przede mną rodziła też cesarka bo wody się sączą, poród nie postępował. Tylko się cieszyć, że żyjemy w takich czasach i w kraju gdzie dostęp do nowoczesnej medycyny jest. Aż mnie ciarki przechodzą jak sobie pomyślę co było w dawnych czasach.

    wrzesień 2018 - synek <3
‹‹ 1445 1446 1447 1448 1449 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ