X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 22 lutego 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za jabłko skrobane łyżeczką Zośka chciała mi oczy wydrapać, takie dobre ;)
    Zosia jeszcze głowy nie podnosi leżąc na płasko.

    Asiaf, Camilla13, ola_g89, Hedgehog, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 22 lutego 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz od dawna tylko przy karmieniu, lezac na bujaczku, lub polsiadzie oparty pleckami na mnie (i wtedy przeczytałam ze nie powinno sie zachecac do podnoszenia w taki sposób), lezac plasko na plecach nie zauwazylam. Przewraca sie dużo na boczki, na brzuch rzadko a jak to zrobi to sobie raczki nie umie wyciągnąć. Na brzuszek gdy go klade, wytrzymuje kilka - kilkanaście minut a potem marudzi. Nigdy tego nie lubil. Ladnie sie wtedy próbuje odpychac nóżkami, ale raczek nie podciąga. Ja sie nie martwię, na pewno w swoim czasie zacznie. Cieszę sie za to, ze lezac na plecach odkrył stopki i w końcu je sobie chwyta.

    Amy333, Vlinder lubią tę wiadomość

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podnosi główkę i klatkę jak jest karmiona albo w bujaku. jak leży na plecach to tego nie robi. Przewraca sie tylko na boki, na brzuch jeszcze nie. Delikatnie sie czołga jak leży na brzuszku - to raczej takie odpychanie nogami. Lubi na brzuchu sięgać po zabawki, ale jak rozłoży sie jak foka to ma problem żeby sie spowrotem podeprzeć na rękach. Stopy jej nie interesuja jeszcze

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Jesteśmy wyznania prawosławnego, w trakcie chrztu rodzice chrzestni na zmianę trzymają dziecko w określonej kolejności. To będzie ciężka godzina :P U nas chrzest odbędzie się indywidualnie na plebanii w mojej rodzinnej parafii. Ten sam ksiądz który ochrzcil też mnie. Nie mieliśmy jakoś czasu od przeprowadzki zapisać się do parafii w naszym mieście. A w mojej rodzinnej miejscowości jest super, u księdza jak u ojca. Ogólnie to załatwienie tej sprawy zrzucilam na brata który mieszka na miejscu i będzie tatą chrzestnym. Co do ceny to nie ma takiej ustalonej, ale brat powiedział że da 200 zł. I kolejne 600-800 wyda na krzyżyk i łańcuszek. U nas bez imprezy, 8 osób, sami młodzi, bez dziadków itp, obiad w restauracji, tort, wino i do domku.


    No to faktycznie troszkę ciężko takiego klocusia będzie trzymać xd cieszę się,że mamy za sobą chrzciny (robiliśmy pod koniec października :)

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też czytałam i słyszałam, że nie można podciągać dziecka jak się tak napina "do siadu". lekarz tylko przy badaniu tak sprawdza czy wszystko jest ok. I że dziecko siada z pozycji czworaczej. SAMO. Mówiłam to 100 razy teściom i moim rodzicom, a Ci dalej palce podają i "o patrz patrz, zaraz będzie siedział!" -.- k*rwicy można dostać, ale ich upominam za każdym razem. Zresztą nawet dorosły rzadko siada z pozycji leżącej od tak sobie, ja zazwyczaj podpieram się ręką czy lekko na bok się obracam :P.

    Asiaf, JustynaG lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wlasnie czytałam to samo, a tu lekarz z takim tekstem i że w tym wieku to już powinien siadać. Jeszcze nie widziałam dziecka w tym wieku które robi to samo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    To w tym momencie ja zgupiałam. Bo mój leży i ciągnie głowę i barki non stop i to podobno trzeba hamować. A do obrotow nie zbiera się. Zrób test. Złap go za łapki i podciągnij. Jeśli główka nie opada do tyłu a dzwiga sie razem z resztą to jest ok. Tak mi mówiła osteopatka.

    Aha i tylko test bo z tego co mi wiadomo nie można dziecka zachęcać do siadu w ten sposób podając rece. Dziecko ma samo dojść do wszystkiego bez pomagania.
    Tak dziś właśnie zrobiła lekarka będąc u nas na wizycie w domu i kazała tak robić po 3-5 razy dziennie. Nie mam zamiaru się do tego stosować. Dobrze, że jest to forum, no tak to człowiek naprawdę głupieje od natłoku sprzecznych informacji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Minns wlasnie czytałam to samo, a tu lekarz z takim tekstem i że w tym wieku to już powinien siadać. Jeszcze nie widziałam dziecka w tym wieku które robi to samo.

    To dziecko od 6 miesiaca siedzące to jakaś legenda. Samodzielnie.

    Camilla13 lubi tę wiadomość

  • Nika312 Autorytet
    Postów: 455 280

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie to samo rodzice teście wszyscy podają ręce A mały się cieszy, bo uwielbia tak siadać...

    Ale się dzisiaj przestraszyłam, trzymałam małego na rękach i druga ręka na chwile chciałam po coś sięgnąć A ten jak mi się odgiął do tyłu:// zaczął płakać przestraszyl się, ale później wszystko normalnie rusza nóżkami bawi się śmieje
    Zawsze stabilnie się trzymał A dziś takie coś:/

    Czy ja mu mogłam krzywdę zrobić? Iść gdzie s z nim na badanie czy z kręgosłupem Ok?

    :/

    3jgxgywluivf3b0i.png
    atdc2n0aevz3e5ts.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika312 wrote:
    No u mnie to samo rodzice teście wszyscy podają ręce A mały się cieszy, bo uwielbia tak siadać...

    Ale się dzisiaj przestraszyłam, trzymałam małego na rękach i druga ręka na chwile chciałam po coś sięgnąć A ten jak mi się odgiął do tyłu:// zaczął płakać przestraszyl się, ale później wszystko normalnie rusza nóżkami bawi się śmieje
    Zawsze stabilnie się trzymał A dziś takie coś:/

    Czy ja mu mogłam krzywdę zrobić? Iść gdzie s z nim na badanie czy z kręgosłupem Ok?

    :/
    Myślę ze nic mu sie nie stało. Te nasze bobasy wcale takie słabe nie są. Jakby go coś bolało to pewnie by dał znać :).

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Aniajaa Przyjaciółka
    Postów: 79 58

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Camila co to za lekarka.... Podciąganie za ręce to próba trakcyjna- zresztą pewnie poczytałaś to wiesz. Tak na logikę przecież żadne dziecko z pleców się nie podnosi do siadu nigdy.
    Odnośnie obrotów to my kilka prostych ćwiczeń od fizjo robiliśmy zanim jeszcze mały był gotów na obroty np wykorzystywaliśmy odruch szermierza. Nie wiem czy to akurat pomogło, ale fajnie mu to wszystko idzie teraz a były problemy z leżeniem na brzuchu, głową itd. Do tej pory nie lubi brzucha. Śmiesznie to wygląda, bo jak położę go na macie, to on na brzuch od razu, jakby zapominał, że to nie jego ulubiona pozycja i nerw po minucie. Podpatrzyłam U Zawitkowskiego trzymanie dziecka podczas zabawy przez swoje udo i tak jest ok . Zmienia ładnie pozycje. Przez chwile wisi przez udo, tak klęczy i łapie zabawki, wraca z nimi do siadu takiego bokiem na udzie. Przez to uczy się schematu siadania myślę. Wykręca tą dupką i odpycha się nogami aż miło :)

    86Monia, Camilla13, ola_g89, 100krotka30 lubią tę wiadomość

    mhsvanli6vk4qi0e.png
    17u9ha00x68xc404.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj rozmawiałam tym bardziej z fizjo. Dziecko siedzące samodzielnie w wieku 6 miesięcy. Może i tak ale na bank nie wyszło to naturalnie z czworaków tylko było sadzane i podpierane poduszkami x każdej strony :p

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Dziewczyny czy Wasze dzieci leżąc na plecach podnoszą same głowę i barki do góry?
    Non stop. A ma z tego taki ubaw, że ciężko ją powstrzymać. Nie przeszkadza jej nawet to, że nie podajemy jej rąk. Jak się nad nią pochylam to łapie za koszulę i próbuje sama wstać :D

    A najlepsze u nas jest to, że mimo moich zakazów wszyscy ją sadzali na kolanach, a teraz jak zaczęła się podnosić to wszyscy "Pola, ale tak nie możesz! Jesteś za malutka!". Eh, nie nadążam za tą logiką :D

    Minns Brunek z tego, co czytam to i tak jest mega do przodu! Więc pewnie doczekasz się raczkowania lada moment :D

    Minns lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Ja dzisiaj rozmawiałam tym bardziej z fizjo. Dziecko siedzące samodzielnie w wieku 6 miesięcy. Może i tak ale na bank nie wyszło to naturalnie z czworaków tylko było sadzane i podpierane poduszkami x każdej strony :p

    Tym bardziej zadziwia mnie jak wszystkie krzesełka itp są 6m+

    https://iv.pl/images/05937505058957971886.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 16:57

    ola_g89, Vlinder lubią tę wiadomość

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam jeden przypadek dziecka, które samodzielnie siedziało w wieku 6mcy. Ale to wyjątek potwierdzający regułę.

    To naprawdę słabe, że lekarze nie uaktualniają swojej wiedzy i szerzą takie głupoty.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się na fb do grupy mamafizjoterapeuta- prostujemy dzieciaki. I się uspokoiłam. Dobrze jak dziecko zrobi obrót do 7 msc ale jak nie to nie ma tragedii. Do 10 miesiąca ma czas na samodzielny siad.

    Vlinder, JustynaG, Asiaf, kasia1518, Camilla13 lubią tę wiadomość

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniajaa wrote:
    My księdzu pieniędzy nie dawaliśmy to on dał nam :P Msza tylko dla nas. Mamy wujka księdza, przyjechał jako gość i dał chrzest.... oraz prezent hihi. W sumie za wypożyczenie kościoła mogliśmy dać, ale obsługi kościelnego nie było i jakoś nie pomyśleliśmy.
    Ania, dawaj namiar na tego księdza, haha;-)
    My na razie zaklepaliśmy termin na początek kwietnia- to juz sukces;-)

    Aniajaa lubi tę wiadomość

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    tak non stop. Mnie to martwi bo obrotów nie robi tylko dzwiga głowę
    Moja tez , jak ja karmie, to potrafi usiąść calkiem. I w wózku robi kombinacje, odrywa głowe, barki, łapie się tych wiszących grzechotek i kombinuje na całego;-)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 22 lutego 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Za jabłko skrobane łyżeczką Zośka chciała mi oczy wydrapać, takie dobre ;)
    Zosia jeszcze głowy nie podnosi leżąc na płasko.

    A mojej coś jabłuszko kwaśne i tak jakoś ciężko przechodzi przez gardło. Najlepsza jest marchewka lub dynia z ziemniaczkami.

    Izabelle lubi tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 23 lutego 2019, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chrzcimy na koniec marca (24 konkretnie). Starsza cześć rodziny się dziwi- jak to tak, w post? I mają z tym duży problem, a ksiądz problemu w ogóle nie widzi. Jeszcze wielkie oczy zrobił jak mąż powiedział, że chcielibyśmy w marcu, ale wie, że w post się tego nie robi. U nas w parafii tylko w odpust nie chrzczą. Zastanawiałam się, ile kasy dać- i wyczytałam, że powinno być co łaska, bo chrzest jest organizowany podczas normalnej mszy w niedziele (a nie jak ślub, dla którego jest organizowana oddzielna msza). Wsadzilam 100 zł do koperty, a ksiądz powiedział, że chrzest 200 kosztuje...
    Problem mam natomiast z fotografem. Mąż się uparł, że nie będzie płacił 1000 zł za fotografa, a takie są stawki niestety. Najtaniej za 800 zł znalazłam, bez albumu- tylko zdjęcia na płycie + kilka wydrukowanych.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
‹‹ 1448 1449 1450 1451 1452 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ