X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 16 marca 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, polecam Wam stronę na fb Mama fizjoterapeuta. Można nawet swój filmik wrzucić, jeśli coś Was niepokoi i sporo fizjo się tam oddzywa, albo po prostu Mam, które już u fizjo z jakimś podobnym problemem były. Warto sprawdzać, bp np. Obniżone napięcie to nie tylko brak wysokich podporów itp. Ale też ppóźniejsze gaworzenie, trudniejszy rozwój mowy, problemy z jedzeniem kawałków itp.

    ola_g89, Izabelle lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 16 marca 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renjak wrote:
    Dziewczyny, polecam Wam stronę na fb Mama fizjoterapeuta. Można nawet swój filmik wrzucić, jeśli coś Was niepokoi i sporo fizjo się tam oddzywa, albo po prostu Mam, które już u fizjo z jakimś podobnym problemem były. Warto sprawdzać, bp np. Obniżone napięcie to nie tylko brak wysokich podporów itp. Ale też ppóźniejsze gaworzenie, trudniejszy rozwój mowy, problemy z jedzeniem kawałków itp.

    Ja jestem na tym ale tam zazwyczaj odpowiedz to: idź do fizjo..kilka mam się odezwie co rzeczywiście są fizjo i mnie uświadomiły że obroty nie do końca 6 msc a nawet 8. Tak jak kiedyś pisała Eszkilu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Ja jestem na tym ale tam zazwyczaj odpowiedz to: idź do fizjo..kilka mam się odezwie co rzeczywiście są fizjo i mnie uświadomiły że obroty nie do końca 6 msc a nawet 8. Tak jak kiedyś pisała Eszkilu
    Zgadzam się z z Tobą, to samo mówił nasz fizjo ale w wypadku naszych synów trzeba opanować kilka innych rzeczy.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 marca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas chyba idą te zęby, bo już nie mam innego pomysłu... brak apetytu, marudzenie, senność A nie może spać, zielona kupa i dziś raz była ze śluzem, pełno śliny i bardzo wrażliwe dziąsła na wszystko ... Ehh mam nadzieję że to to i szybko minie bo już nie mam sił.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    A u nas chyba idą te zęby, bo już nie mam innego pomysłu... brak apetytu, marudzenie, senność A nie może spać, zielona kupa i dziś raz była ze śluzem, pełno śliny i bardzo wrażliwe dziąsła na wszystko ... Ehh mam nadzieję że to to i szybko minie bo już nie mam sił.
    U nas koszmar zębowy trwa już ponad 2 tygodnie, pół biedy że koniec brzydkich kupek ale maruda okropna, bawi się a za chwilę jest dziki płacz, w nocy też się budzi. U nas druga jedynka wychodzi, już widać ponad dziąsła biała kropeczke.

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 16 marca 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    U nas koszmar zębowy trwa już ponad 2 tygodnie, pół biedy że koniec brzydkich kupek ale maruda okropna, bawi się a za chwilę jest dziki płacz, w nocy też się budzi. U nas druga jedynka wychodzi, już widać ponad dziąsła biała kropeczke.

    u nas też masakra. Podaje tylko miękkie zabawki i gryzaki bo inaczej płacz. Tylko u nas górne dwójki. Najgorsze że jedynki są najmniej bolesne o zgrozo

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 16 marca 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    A u nas chyba idą te zęby, bo już nie mam innego pomysłu... brak apetytu, marudzenie, senność A nie może spać, zielona kupa i dziś raz była ze śluzem, pełno śliny i bardzo wrażliwe dziąsła na wszystko ... Ehh mam nadzieję że to to i szybko minie bo już nie mam sił.
    Kasia

    Jak sie czujesz?
    Jedna z naszych wrześniowek, która przeszła na fb też w ciąży ale już 16 tydzień. Idziecie jak burza :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2019, 18:11

  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 16 marca 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Zgadzam się z z Tobą, to samo mówił nasz fizjo ale w wypadku naszych synów trzeba opanować kilka innych rzeczy.

    To Was pocieszę. Dzieci lubiące się „odginać” albo inaczej - nie lubiące aktywności zgięciowych (problemy z dzwiganiem głowy, obrotami w prawidłowym wzorcu, wysokim podporem lub chwytaniem stóp) bardzo szybko łapią dobre wzorce - i potem idą jak burza. Bywa, że nabywają umiejętności w takim tempie, że NAM, dorosłym, wydaje się to niemożliwe! Kwestia „pokazania” schematu ruchu.
    Przyczyny są różne - najczęściej nieco niższe niż przeciętne napięcie w osi głowa-tułów („słaby brzuch” lub „nieco większa głowa”, dzieci wcześniej urodzone) pogłębione niewłaściwą pielęgnacją. Wszystko jest do naprawienia.
    I tu, w zależności od temperamentu dziecka, leniuszkom dobrze zrobi Vojta, małym owsikom Bobath lub np. metoda Glenna Domana.
    Zaburzenia związane z uszkodzeniem OUN niemal zawsze idą w parze z nieprawidłowymi odruchami lub pierwotną spastycznością. Dobry terapeuta Vojty (nawet nie potrzeba neurologa...) jest w stanie sprawdzić to w 5 minut.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 16 marca 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eszkilu wrote:
    To Was pocieszę. Dzieci lubiące się „odginać” albo inaczej - nie lubiące aktywności zgięciowych (problemy z dzwiganiem głowy, obrotami w prawidłowym wzorcu, wysokim podporem lub chwytaniem stóp) bardzo szybko łapią dobre wzorce - i potem idą jak burza. Bywa, że nabywają umiejętności w takim tempie, że NAM, dorosłym, wydaje się to niemożliwe! Kwestia „pokazania” schematu ruchu.
    Przyczyny są różne - najczęściej nieco niższe niż przeciętne napięcie w osi głowa-tułów („słaby brzuch” lub „nieco większa głowa”, dzieci wcześniej urodzone) pogłębione niewłaściwą pielęgnacją. Wszystko jest do naprawienia.
    I tu, w zależności od temperamentu dziecka, leniuszkom dobrze zrobi Vojta, małym owsikom Bobath lub np. metoda Glenna Domana.
    Zaburzenia związane z uszkodzeniem OUN niemal zawsze idą w parze z nieprawidłowymi odruchami lub pierwotną spastycznością. Dobry terapeuta Vojty (nawet nie potrzeba neurologa...) jest w stanie sprawdzić to w 5 minut.

    Ja słyszałam, że Vojta jest wycofywana powoli w Polsce, na "Zachodzie" już nie stosowana. chyba że u dzieci z upośledzeniem. Że jest to bolesna dla dziecka metoda.

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 16 marca 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak próbuje ćwiczyć z nim obroty to zaczyna burzyć się i popłakiwać- blokuje całe ciało. Tak jest od pewnego czasu- wcześniej tak nie było i chętnie ćwiczył. Wcześniej mogłam mu zginac w kolanach nóżki i bawić się, teraz automatycznie prostuje. Ale jak ja je dotykam. Stopek nie łapie-obserwuje je ale chyba za trudne dla niego do złapania. Ogólnie zapisałam go w srode na konsultacje, aby czegoś nie zaniedbać, ale jest mądrym chłopcem i nie martwię się już tak.

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 16 marca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy pierwszy ząbek, dolną,prawą jedynkę :) No,ale poprzedni tydzień był ciężki,dziś wróciło moje słodkie dzieciątko. Jest już o wiele spokojniejsza i radosna.

    Vlinder, Hedgehog, 100krotka30, susełek, Camilla13, veritaserum, p_tt, kasia1518, ola_g89, Mum2b, promyczek 39, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 16 marca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vojta absolutnie nie powinna byc kojarzona jako metoda jedynie dla osób z uszkodzeniem OUN. W nieuszkodzonym mózgu torowanie wzorca jest dużo łatwiejsze, a efekty przez to szybsze.
    Bolesna nie jest - ucisk jest pewny, ale delikatny. Jest nieprzyjemna - jak każdy duży wysiłek, dodatkowym „problemem” jest wymuszona pozycja.
    Coś jak wizyta u dentysty (ze znieczuleniem :) )
    Co do stosowania Vojty w Polsce i za granicą, tu się nie wypowiem - póki co, Vojtowcy w naszym kraju mają się dobrze.

    Ale naprawdę, w większości przypadków wystarcza wlaściwa pielęgnacja i może 1-2 ćwiczenia przez zabawę.

    Monia, daj znać co powie fizjo. Ale ja bym mu dała czas. :) Jest duży, może być mu zwyczajnie ciężko.

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 16 marca 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz fizjoterapeuta wyprowadził Miśka vojta, jeśli nie był zmęczony to nie było tragedii, a efekty po jednym seansie spektakularne, tak naprawdę uciski które wykonywał naprowadzaly cale ciało do właściwej pracy i ruchów. Tak jak pisze Eszkilu poszedł jak burza, u nas był słaby brzuch i za duzo reakcjii odgieciowych. Potrzebne były 4 wizyty a potem tylko kontrola i gimnastyka.

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słyszałam takie opinie o metodzie jak Monia. Że bolesna i na zachodzie juZ niestosowania .

    Ej moja córka chyba pozostanie bezzebna. U nas ani widu ani słuchu. Nie chce zapeszac ale 3 ostatnie noce miałyśmy jak na nią super bo spala 11h z 3 pobudkami. Dzisiaj pewnie to się na mnie zemści ;p

    Izabelle lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Kasia

    Jak sie czujesz?
    Jedna z naszych wrześniowek, która przeszła na fb też w ciąży ale już 16 tydzień. Idziecie jak burza :D

    Jeśli to nie tajemnica to kto ? Kojarzę dziewczyny z nickow. Sama nie mam FB :)

  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 16 marca 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile razy na dobę wasze dzieci jedzą mm ? My powoli przechodzimy z kpi i się zastanawiam ?
    Nasz dzień wyglądał tak
    7 mleko 150
    11 mleko z kleikiem 150
    16 duży sloik obiadku jakies 190
    18 deserek jabłuszko z bananem mały słoiczek
    21 mleko z odrobiną kaszki 210
    Wartosci podaje z ilosci wody-wiadomo ze mleka wychodzi wiecej
    Czy ta przerwa bez mleka nie jest za długa?
    I czy pod wieczor nie je za duzo?
    Wczoraj bylo podobnie ale obiad wypadl o 14 a deser po 16 i mleko jadla kolo 20 wiec lepiej :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2019, 21:58

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 marca 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Kasia

    Jak sie czujesz?
    Jedna z naszych wrześniowek, która przeszła na fb też w ciąży ale już 16 tydzień. Idziecie jak burza :D

    A dziękuję, nie jest źle, choć inaczej niż w pierwszej ciąży bo nie ma czasu na analizowanie wszystkiego jak poprzednio. Muli mnie bardzo, wymioty są dużo rzadziej niż z Zosia i mam nadzieję że tak zostanie. Jestem mega senna ale przy Zosi to za wiele nie pośpię. Dziś miałam pierwsza wizytę, jest serduszko , pięknie bije 176/min i dzidzia ma 18mm. Termin mam na 22.10. Dziś gin też powiedziała że idziemy za ciosem A mąż mówi i to nie koniec , to powiedzialam że nie zw mną bo ja to muszę odpocząć min. 5 lat potem. No i gin oznajmiła że na pewno będzie CC bo zbyt krótki czas żeby rodzić SN.

    86monia, Izabelle, veritaserum, kuwejtonka, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 marca 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    U nas koszmar zębowy trwa już ponad 2 tygodnie, pół biedy że koniec brzydkich kupek ale maruda okropna, bawi się a za chwilę jest dziki płacz, w nocy też się budzi. U nas druga jedynka wychodzi, już widać ponad dziąsła biała kropeczke.

    Camilla nie załamuj, u nas też marudna już od ponad tygodnia ale ostatnie dni to armagedon- je po 500-550ml , słoiczki beeee , dobrze że jeszcze w miarę wodę pije. Mało je A kupy po 2 razy dziennie. I nic nie pasuje tylko jęczy i jęczy

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 marca 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Ja jak próbuje ćwiczyć z nim obroty to zaczyna burzyć się i popłakiwać- blokuje całe ciało. Tak jest od pewnego czasu- wcześniej tak nie było i chętnie ćwiczył. Wcześniej mogłam mu zginac w kolanach nóżki i bawić się, teraz automatycznie prostuje. Ale jak ja je dotykam. Stopek nie łapie-obserwuje je ale chyba za trudne dla niego do złapania. Ogólnie zapisałam go w srode na konsultacje, aby czegoś nie zaniedbać, ale jest mądrym chłopcem i nie martwię się już tak.

    Monia podejście dobre, nie masz się co martwić. Moja Zośka 7mc 1 tydzień i od kilku dni dopiero stopy ja interesuja. Także może obrotów się doczekam do 9mc ☺ już nie idę do żadnego lekarza ... bo mam wrażenie że patrzą na mnie że matka panikara , każdy mi tylko powtarza że wszystko jest ok , nie ma się czym martwić i żeby dac jej czas.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 17 marca 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Ja jak próbuje ćwiczyć z nim obroty to zaczyna burzyć się i popłakiwać- blokuje całe ciało. Tak jest od pewnego czasu- wcześniej tak nie było i chętnie ćwiczył. Wcześniej mogłam mu zginac w kolanach nóżki i bawić się, teraz automatycznie prostuje. Ale jak ja je dotykam. Stopek nie łapie-obserwuje je ale chyba za trudne dla niego do złapania. Ogólnie zapisałam go w srode na konsultacje, aby czegoś nie zaniedbać, ale jest mądrym chłopcem i nie martwię się już tak.
    Pociesze Cie ze u mnie tak bylo. Przez tydzien jakas masakra a potem załapała nagle obroty i zaczęła śmigać

    Corka - 2018
    Syn - 2021
‹‹ 1478 1479 1480 1481 1482 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ