X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i odkryciem sezonu jest gryzak drewniany, dostał od cioci, te silikonowe przy tym to badziewie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    My poprzednia noc tragedia... padła o 20 i myślałam że będzie spała do rana, a tu o 1 pobudka- zjadła i poszła spać, z płaczem obudziła się o 2.30 - godzina lulania i o 5 i już nie spała. A w dzień 1 drzemka 30min.


    Liczę że dziś pośpi bo jutro będzie też rozwalony dzień... mamy pediatre uwaga o godz 22.00 - ale powiedziałam zw choćbym miała jechać o północy to i tak pojadę. W czwartek mamy mieć szczepienie na meingokoki, a Zosia od 3 dni ( odkąd zaczęła się obracać z pleców na brzuch) ma taki dziwny kaszel. Mi się wydaje że to jakieś kłaczki z koca ja drapia bo ciągle je ten koc , ale jak jej ta doktor nie oslucha, to powiedzialam do męża że jej nie zaszczepie, bo to ciężkie szczepienie.
    Nie za bardzo panikuje?
    O 22? To tak późna wizyta domowa?

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 27 marca 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu....dobrze, że kolejne 15 miesiąc, choć nie wiem czy mmr nie przesunę...

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 27 marca 2019, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka a było wcześniej coś widać, jakieś zaczerwienione dziąsła itp? Bo u nas nic nie wskazuje na zęby oprócz zgryzienia ślinienia i marudzenia.
    I nas też najlepiej sprawdzają się drewniane gryzaki. Ma zawieszkę do smoczka drewnianą z koralików i najbardziej lubi to gryźć.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej chyba zęby jeszcze nie idą. On po prostu ma dni marudy na maxa a każde jej marudzenie to od razu myślę że to zęby :p

    Ja się przełamałam i podaje już jedzenie w kawałkach koniec słoiczków ;) póki co wjechała cukinia, brokuł, awokado , banan, pomarańcz i cytryną :) pięknie sobie radzi. Raz odgryzła za dużo brokuła i widziałam jakby miała odruch wymiotny tak kilka razy ja już puls 200 i chciałam jej grzebac w buzi ale sobie super poradziła ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 07:48

  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dajecie juz jajko ? Całe ? Pamietam ze z e starsza zaczynalam od zoltka teraz daje sie cale ?

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    O 22? To tak późna wizyta domowa?
    Nie wizyta domowa - muszę pojechać 30km i zapłacić za ta przyjemność . Takie ma ta pediatra oblężenie, potrafi nawet i północ zaproponować, ale jest bardzo dobrym specjalistą- moja koleżanka z dzieckiem była u 4 pediatrow i tylko ona stwierdziła że dziecko ma zapalenie płuc. Jak byliśmy na pierwszej wizycie to 1.5 godz. A chce mieć pewność że wszystko jest ok zanim zaszczepie, bo ta pediatra z przychodni... To o kant d**y potluc- już ja wiem więcej od niej

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Mojej chyba zęby jeszcze nie idą. On po prostu ma dni marudy na maxa a każde jej marudzenie to od razu myślę że to zęby :p

    Ja się przełamałam i podaje już jedzenie w kawałkach koniec słoiczków ;) póki co wjechała cukinia, brokuł, awokado , banan, pomarańcz i cytryną :) pięknie sobie radzi. Raz odgryzła za dużo brokuła i widziałam jakby miała odruch wymiotny tak kilka razy ja już puls 200 i chciałam jej grzebac w buzi ale sobie super poradziła ;)

    A nie jest przypadkiem tak że cytrusów nie powinno się podawać tak małemu dziecku? Tak samo jak miodu i pieczarek

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    A dajecie juz jajko ? Całe ? Pamietam ze z e starsza zaczynalam od zoltka teraz daje sie cale ?

    Ja jeszcze nie daje ale teraz daje się już całe. Nie ma chyba zaleceń że osobno

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    A nie jest przypadkiem tak że cytrusów nie powinno się podawać tak małemu dziecku? Tak samo jak miodu i pieczarek

    Miodu nie można na pewno , pieczarek też, bardzo słonych rzeczy również. Cytrusów oprócz tego że mogą uczulać to nie ma przeciwwskazań. Chyba że ja o czymś nie wiem co jest możliwe.

    Na alaantkowe blw twierdzą że spokojnie można jeśli nie uczulają dziecka. U nas nic się nie dzialo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 08:25

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam dawać pół żółtka, ale wymiotowal i pediatra kazała wstrzymać się z miesiąc. I z rybami bo ta sama sytuacja.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to jajko takie normalne podajecie w kawałkach czy jakieś zblendowane?
    U nas rozszerzanie idzie powoli, jakieś warzywa były, owoce, mięsko na razie ze słoiczka, jutro podam kaszkę, potem jakieś jogurty/kefiry. Będę musiała to jakoś bardziej uregulować. Woda dalej bee, z doidy nie umie pić, a wczoraj dałam mu kawałki ziemniaka i awokado to beznadziejnie mu szło to jedzenie, za pierwszym razem więcej mu się udało zjeść bo wczoraj to prawie nic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 09:07

    wrzesień 2018 - synek <3
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michał nie miał żadnego obrzęku ani zaczerwienienia, pchal ze złością pięść do buzi, nawet jak wychodził ten ząb to za bardzo się nie slinil. Za to maruda niesamowita i wszystko bee leżaczek, mata nawet na rękach płacz. Przedwczoraj myślałam że jest druga ale mi się przewidzalo. Niedziela i wczoraj tragedia i dziś przeswituje ta druga jedynka dolna teraz może znowu sam ja wybije zaproponuje mu skarpetki jak ostatnio może pomogą ;-) bo wszystko co twarde doprowadza do płaczu

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja podaje poza mlekiem 3 posiłki. Rano kaszka z owocami potem zupka i jogurt z owocami

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co trochę poczytalam i doczytałam się że często 6/7 miesiąc to właśnie jest powoli rezygnacja z 3 drzemek na rzecz 2. Może dlatego te dzieciaki nasze teraz są takie marudy ? Bo pewnie trochę musi minac aż to się wyreguluje. Ja bym chciała ją rano dać później spać i po południu ald nie wychodzi. Max 3h od wstania musi iść spać ale tej popołudniowej drzemki już nie chce. Nie wiem jak jej pomóc .
    Wiadomo że są różne dzieci ale może coś w tym jest.

    U nas rano kasza z owocem, po południu warzywko.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 27 marca 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam od żółtka, też właśnie takie zalecenia były przy starszej córce. Teraz podobno można wszystko podawać tylko nie w jednym czasie. Ale fakt boje się no cytrusy podawać. Jednak inaczej chowałam pierwsza córkę i czasem nie dziwię się dziadkom, że próbują narzucać swoje, bo co chwilę wszystko się zmienia.

    Veritaserum jak cytrynę podałaś?

    jatoszka lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A podajecie jakąś kaszkę glutenową? Jak dużo? Trochę mam obawy bo robiłam badania i mam uszkodzony gen odpowiadający za przyswajanie glutenu. Zalecają zeby podać w niewielkich ilosciach przed ukończeniem 6 m-y, więc czasu niewiele..

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    susełek wrote:
    A podajecie jakąś kaszkę glutenową? Jak dużo? Trochę mam obawy bo robiłam badania i mam uszkodzony gen odpowiadający za przyswajanie glutenu. Zalecają zeby podać w niewielkich ilosciach przed ukończeniem 6 m-y, więc czasu niewiele..
    nam pediatra zleciła dodawać kaszę manna do zupek

    susełek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALunia sparzylam cytrynę i pokroilam na grubsze polplasrry. To wiadomo nie traktowałam jak posiłek jej tylko bardziej dla zobaczenia Poznania smaku . Podałam jej dwa takie pop plastry a ona wyssała sok . Kwasila się mega ale chciała jeszcze ;) więcej nie podałam. Nic jej nie było. Pomarańcz już dwa razy dostała i uwielbia.

    Minns, aLunia, 100krotka30 lubią tę wiadomość

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 27 marca 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia tez kocha pomarańcze. Obieram,kroję,a ona wbija się dziąsłami i ssie ;) Nie daję kawałków,bo jeszcze zupełnie sama nie siedzi. Daję natomiast chrupki kukurydziane,olbrzymią skórkę chleba z masłem lub bułę w całości
    Tak podaję gluten. Kupiłam też kaszkę owsianą,ale czekam aż jaglana się skończy.
    Co do jajka,to póki co dałam na próbę żółtko. Rozgniotłam z masłem,wcianała zadowolona :). Powoli sobie tą dietę rozszerzamy. Dopiero zacznę wprowadzać białko jajka,mięso,ryby. Co do nabiału,to mam opory,bo ogólnie jest kiepskiej jakości.Muszę rozejrzeć się wśród okolicznych gospodarzy,kto pasie krówki na łące ;) . Przez to,że kupa u nas raz na kilka dni,to nawet banana nie dałam jeszcze.
    Niestety,u nas juz mniej drzemek,czasem dwie,czasem jedna długa i non stop marudzenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 16:28

    veritaserum, 100krotka30 lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
‹‹ 1488 1489 1490 1491 1492 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ