X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od piątku nie usypiamy małego w wózku :). Oczywiście nie ma lekko, ale walczymy, zazwyczaj usypia przy cycu, dzisiaj mi zasnął na rękach, słodkie to było jak się tak wtulił i popłakiwał, aż sobie podeszłam z nim do lustra żeby zobaczyć jak słodko śpi :).
    Wczoraj byliśmy u znajomych, mają maluszka z końca sierpnia i już super pełza po całym mieszkaniu. Stwierdziłam, że Bruna musimy częściej dawać na twarde podłoże, bo na łóżku szaleje, ale na ziemi już kiepsko. Tylko on za długo nie chce tak leżeć no, ale myślę z dnia na dzień będzie lepiej.

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns ważne że jesteście konsekwentni. Ja bym chciała oduczyć Anię zasypiania przy cycku na drzemkach ale nie da się. Po prostu drze się niesamowicie jak ja odkładam do łóżeczka nawet jak jest taka już prawie śpiąca. I w dzień śpi mi na łóżku naszym i non stop ja obserwuje bo się stresuje że mi spadnie czy coś. Bo się kładę z nią ona zasypia , ja pierś wyciągam i zazwyczaj idę coś robić no i ja obserwuje. Próbuje odłożyć do łóżeczka ale to nie zdaje rezultatu.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Minns ważne że jesteście konsekwentni. Ja bym chciała oduczyć Anię zasypiania przy cycku na drzemkach ale nie da się. Po prostu drze się niesamowicie jak ja odkładam do łóżeczka nawet jak jest taka już prawie śpiąca. I w dzień śpi mi na łóżku naszym i non stop ja obserwuje bo się stresuje że mi spadnie czy coś. Bo się kładę z nią ona zasypia , ja pierś wyciągam i zazwyczaj idę coś robić no i ja obserwuje. Próbuje odłożyć do łóżeczka ale to nie zdaje rezultatu.
    Jak mi uśnie przy cycu to odkładam do łóżeczka, jak nie to też odkładam, próbuję śpiewać głaskać itp. Jak strasznie płacze to jak dzisiaj wzięłam na ręce i padł. Kiedyś w końcu te dzieciaczki muszą padnąć :P. Plus jest taki, że noce są zazwyczaj oki. Dzisiaj spał od 22 do 5.10 i po jedzeniu podrzemał do 6. A w dzień przy usypianiu się pomęczymy trochę. Ale już śpi od 8.30 :).

    veritaserum, 100krotka30 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas są trzy drzemki, dwie po 20-30 minut przy cycu (ale jak się z nią położę i zaśnie to mogę wstać, obstawiam ja poduszkami i mogę iść coś zrobić) i jedna dłuższa na spacerze.

    Nauczyłam się małą wiązać w chustę na plecy (plecak prosty się nazywa wiązanie) i jest hit, mała to uwielbia, wszystko dobrze widzi, mogę albo spacerować na zewnątrz albo zamotać ją w domu i piec, gotować, odkurzać :D

    Camilla13, 100krotka30, ola_g89, susełek lubią tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuwejtonka wrote:
    U nas są trzy drzemki, dwie po 20-30 minut przy cycu (ale jak się z nią położę i zaśnie to mogę wstać, obstawiam ja poduszkami i mogę iść coś zrobić) i jedna dłuższa na spacerze.

    Nauczyłam się małą wiązać w chustę na plecy (plecak prosty się nazywa wiązanie) i jest hit, mała to uwielbia, wszystko dobrze widzi, mogę albo spacerować na zewnątrz albo zamotać ją w domu i piec, gotować, odkurzać :D

    Sama się nauczyłaś ? Super ja się też przymierzam bo kieszonka już się nie sprawdza :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już nie pamiętam która z Was pisała o tym że jej bobas wykonuje ruchy przypominające kopulacyjne, ale już wiem jak to śmiesznie wygląda w wykonaniu takiego malucha, mam film:p Syn kiedyś będzie za to bardzo zły hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 16:41

    veritaserum, p_tt, 100krotka30, ola_g89, Izabelle, susełek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy bym nie przypuszczała że niemowlę może tak mocno gryźć przy użyciu dwóch zębów, aż krzyknęłam tak zabolało. Dziewczyny kp współczuję. Ale śmiesznie wygląda jak się śmieje, już bardzo widać ten "kasownik" w buzi.

    Syn od początku dostawał szału w gondoli A dziś w domu wsadzilam go do spacerówki bo już tak marudził że nie wiedziałem co robić, przez godzinę się w niej bawił. Może czuł się jak na spacerku:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 16:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja czasami dziąsłami samymi przygryzie i mnie aż boli aż się boję co to będzie jak zęby się pojawia.

    U nas maruda level zaawansowany ;p nie śpi od 13 ,i jest nie do życia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze Bobo pobilo dziś rekord, bez snu od 10.15 do 20.

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś wisi w powietrzu, taka maruda,że szału dostaję. Jestem wykończona.

    Mum2b lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Ola jak tam chrzest ?

    Dziękujemy, przeżyłyśmy, uff :) ogólnie moje dziecko jest hitem. Cały obrządek trwa, stoimy na środku kościoła, poważna chwila, a moje dziecko piszczy ze śmiechu :D Śmiała się w głos nawet jak jej polewali główkę haha :D jestem dumna <3 była jedna chwila grozy, bo zaczęło jej się nudzić w wózku, ale za chwilę dosłownie musieliśmy ją wyjmować, więc wyszło ok akurat.

    Imprezę też całą wytrzymała. Była bez drzemki od 14 do prawie 20... Towarzyska bestia nie zaśnie jak wie, że są goście. Ale dała radę <3 wyszło naprawdę dobrze.

    Dziękujemy za kciuki dziewczyny! :)

    susełek, Camilla13, Amy333, kasia1518, 86monia, veritaserum, Minns, Mum2b, KATARZYNACarm, 100krotka30, kuwejtonka, Vlinder lubią tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Dziękujemy, przeżyłyśmy, uff :) ogólnie moje dziecko jest hitem. Cały obrządek trwa, stoimy na środku kościoła, poważna chwila, a moje dziecko piszczy ze śmiechu :D Śmiała się w głos nawet jak jej polewali główkę haha :D jestem dumna <3 była jedna chwila grozy, bo zaczęło jej się nudzić w wózku, ale za chwilę dosłownie musieliśmy ją wyjmować, więc wyszło ok akurat.

    Imprezę też całą wytrzymała. Była bez drzemki od 14 do prawie 20... Towarzyska bestia nie zaśnie jak wie, że są goście. Ale dała radę <3 wyszło naprawdę dobrze.

    Dziękujemy za kciuki dziewczyny! :)
    Prawdziwa gwiazda :D

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sie chrzcimy za 2 tygodnie, juz mam stresa;-)

    Mum2b, susełek lubią tę wiadomość

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 25 marca 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba jakiś dzisiaj taki dzień, bo u nas Zosia pobudka o 5.50 I później spała tylko godzinę na spacerze od 11 do 12, a potem już nie chciała spać. O 20.00 padła- już nawet ciężko jej było ciągnąć z butelki

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    My sie chrzcimy za 2 tygodnie, juz mam stresa;-)
    My tez chrzcimy 7 kwietnia.

    Amy333 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy zwiększalyscie dawkę wit d ? Mi lekarz kazała zwiększyć z 400j do 600

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaję vigantol w kroplach. To jest 500j chyba.xo drugi dzień podaje dwie krople. Badałam jej poziom w labie i nawet nie miała połowy normy, tylko trochę nad najniższym poziomem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 09:26

    susełek lubi tę wiadomość

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    susełek wrote:
    Dziewczyny czy zwiększalyscie dawkę wit d ? Mi lekarz kazała zwiększyć z 400j do 600
    Mi kazali jakoś jak miała 5mcy zwiększyć z 400 do 800. Ale z tego co się orientuję to normalne jest żeby po 6mcu podawać 600

    susełek lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Mi kazali jakoś jak miała 5mcy zwiększyć z 400 do 800. Ale z tego co się orientuję to normalne jest żeby po 6mcu podawać 600

    Teraz po 6 miesiącu zaleca się 600j, ale jeśli macie mozliwosc, zbadajcie Maluchowi poziom 25-OH-D3, okazuje sie, ze jednak u czesci dzieci 600j to moze byc za malo...

    susełek lubi tę wiadomość

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 26 marca 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Sama się nauczyłaś ? Super ja się też przymierzam bo kieszonka już się nie sprawdza :)

    Z doradcą chustowym, sama bym się bała wrzucać na plecy. A wcale to nie jest takie straszne :)

    veritaserum lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
‹‹ 1486 1487 1488 1489 1490 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ