X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 19 maja 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum - to ja tez Cie wspieram w tym temacie. Butelka niezmiennie powoduje ryk. Nieważne, czy jest w niej moje mleko, mm, czy woda. Poddałam się już. :) odkąd zjada tez inne pokarmy to się aż tak nie przejmuje, ale niestety nikt inny jej nie uśpi przez to.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola u nas jest to samo. W dzień jakoś idzie i wytrzyma nawet 5h ale w nocy jest tragedia. Naprawdę się boję odstawienia...

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 19 maja 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez się tego boje... a przymierzasz się już do odstawienia? Chciałam karmić do roku, ale zupełnie tego nie widzę aktualnie.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola planuje rozpocząć odstawienie stopniowo we wrześniu bo jakoś z początkiem listopada mam wrócić do pracy. Najpierw dziennie karmienia ( tutaj myślę że pójdzie ok bo ona juZ naprawdę sporo je i daje radę ) ale te nocne... Ona się w nocy ciągle budzi co 2h i do cyca. Mąż ja czasami próbuje przejąć i bujać nie ma szans. Dopiero jak dostanie pierś do buzi zasypia ponownie. Karmiłabym ja może dłużej ale nie wyobrażam sobie chodzić do pracy i wstawać po 4-5 razu w nocy. Po prostu fizycznie wysiade.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My to chyba wyjdziemy z siebie. Mąż przekłada część urlopu na teraz bo synek tak szaleje że to szok. Idą kolejne ząbki. Nic go nie cieszy dłużej niż kilkanaście minut, odłożyć się nie da, spać ciężko, budzi się z płaczem. Gryzie wszystko i wszystkich. Żadne wspomagacze nie działają. Dziś usiadł na całą dupkę. Myślę, że te zmiany, nowe umiejętności też się nakładają na jego zachowanie. A we wtorek do laryngologa, bo ciąga za jedno uszko, pediatra mówi że przy ząbkowaniu często występuje zapalenie ucha, a ms tak wąskie kanały że bez oczyszczenia i super sprzętu nic nie można zobaczyć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też ciągnęła za ucho i czasami ciągnie ale nie płacze przy tym. A wydaje mi że się jakby była infekcja ucha to jednak byłaby płaczliwa z gorączką.

    Od wczoraj zaczęła konkretnie czworakowac po czym siada i bije sobie brawo. Nie mam pojęcia skąd to bo my nigdy jej brawa na nic nie bilismu.

    Izabelle, Camilla13, 100krotka30 lubią tę wiadomość

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 20 maja 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zofia juz pewnie usiadła z podporem i płacze,bo ręce ma zajęte i nie wie co zrobić dalej.

    Też szarpie za ucho jak jest senna ;)

    Camilla współczuję dziecięcego szaleństwa. Najgorsze jest to,ze maluszki nie potrafią nam powiedzieć co im jest :(

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 20 maja 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny my dojechaliśmy spokojnie oczywiście wyjechaliśmy do Berlina w piątek o godzinie 12 po czym na 19 byliśmy na miejscu 😭mała zniosła podróż bardzo dobrze , i w ogóle była mega zadowolona , dzisiaj już jesteśmy w szklarskiej Porębie, wypoczywamy w hotelu , mała już śpi w ja mam zamiar chwilę odpocząć jutro idę na jakiś masaż . Mąż poszedł ba siłownię i basen to ja robię jutro dzień dla siebie . Moja mała próbuje raczkowac lecz narazie są tylko próby stawiania na kolanach .

    Ząbków brak

    CAMILA współczuję, niestety dzieciaczki nie potrafią nam jeszcze nic powiedzieć, sprawdź u lekarza , lecz z tego co wiem to zapalenie ucha jest razem z gorączką.

    veritaserum, Izabelle, Camilla13 lubią tę wiadomość

    201809135365.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 20 maja 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym odrzuceniem butelki to łącze się z Wami.
    Moja w dzień może być bez cycusia nawet 8 godzin, za to w nocy budzi się 4-5 razy.
    Mleko pije tylko i wyłącznie z piersi, z niczego innego nie podchodzi.
    Teraz jak jest ciepło to nadrabia wodą z kubeczka - z tego 360 to mogłaby cały dzień pić, tak jej się podoba.

    Też myślałam o Valco snap, jednak po przymiarkach w sklepie okazało się, że ma małą amortyzację a my często chodzimy po drogach gruntowych.
    @Veritaserium faktycznie tak jest? Odczuwasz to na codzień?
    @Kasia a jaka jest różnica między tymi modelami?

    Co podajecie swoim dzieciom na kolację innego niż kaszka?

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie podaje jeszcze kolacji. Póki co je ostatni posiłek ok 16.

    Jeśli chodzi o wózek to ja jeżdżę głównie po miejskich drogach ale byliśmy też na wyjeździe i po parkach / lasach sprawdził się super. Ani ja ani mąż nie odczuwamy jakoś bardzo braku amortyzacji. Mi się go nawet lepiej podbija niż mega ciężko wózek z zestawu 2w1.

    Katarzyna fajnie że bezproblemowo dojechaliscie teraz odpoczywaj ile się da :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 21:12

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 20 maja 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jeszcze nie podaję kolacji,choć pewnie Zośka by zjadła ;) . Kończymy na podwieczorku :)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też by zjadła ale ja mam jakąś schize i nie chce też tuczyć dziecka. Może mam źle przykłady w rodzinie gdzie wciskali już w niemowlęta duże ilości jedzenia wg mnie i teraz to są grube dzieci. Ania i tak do szczupłych nie należy dzisiaj rano waga pokazała 9 kg.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas posiłki dalej nieregularne, tym bardziej, że znowu mamy marudny okres :(. Jak się budzi to jest mleko, potem 2 śniadanie kaszka z owocami, potem mleko co najmniej 2 razy, potem coś innego jakąś zupka z mięsem czy inne danie, a przed spaniem też mleko i w nocy mleko. W między czasie dostaje przekąski, owoc, jogurt, chleb czy co tam. Już nie chce jeść chrupków kukurydzianych, a chleb jadlby tonami. W nocy też mleko zależy ile się budzi. Jak mam większy dekolt to często szuka cyca, także odcycowanie to będzie masakra i już w lipcu zaczynam. Jak macie jakieś artykuły czy porady to dzielnie sie, wszystko się przyda.
    Ja coś ostatnio się gorzej czuję, częściej mnie głowa boli, a teraz gardło mnie zaczyna boleć także kiepsko... z mężem też ostatnio ciche dni, wkurzył mnie znowu, mam wrażenie że ja w ogóle się nie liczę już, tylko żebym dzieckiem się zajęła...

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Z tym odrzuceniem butelki to łącze się z Wami.
    Moja w dzień może być bez cycusia nawet 8 godzin, za to w nocy budzi się 4-5 razy.
    Mleko pije tylko i wyłącznie z piersi, z niczego innego nie podchodzi.
    Teraz jak jest ciepło to nadrabia wodą z kubeczka - z tego 360 to mogłaby cały dzień pić, tak jej się podoba.

    Też myślałam o Valco snap, jednak po przymiarkach w sklepie okazało się, że ma małą amortyzację a my często chodzimy po drogach gruntowych.
    @Veritaserium faktycznie tak jest? Odczuwasz to na codzień?
    @Kasia a jaka jest różnica między tymi modelami?

    Co podajecie swoim dzieciom na kolację innego niż kaszka?


    P_tt jakiś tam ogromnych różnic nie ma, trend jest dłuży po rozłożeniu o 21 cm, wyższy (a my oboje wysocy), ma regulowaną rączkę. Tylko ja myślałam że skoro ma pompowane koła to się świetnie nada na tereny wiejskie - kamyczki, trawy itp. a Tu wychodzi na to że on średnio się na to nadaje - no nic muszę zobaczyć na żywo.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 21 maja 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    P_tt jakiś tam ogromnych różnic nie ma, trend jest dłuży po rozłożeniu o 21 cm, wyższy (a my oboje wysocy), ma regulowaną rączkę. Tylko ja myślałam że skoro ma pompowane koła to się świetnie nada na tereny wiejskie - kamyczki, trawy itp. a Tu wychodzi na to że on średnio się na to nadaje - no nic muszę zobaczyć na żywo.


    No właśnie mnie to zaskoczyło, bo wszyscy go chwalą a tak naprawdę amortyzacja gorsza niż w britaxie lub baby jogerze.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 21 maja 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns,coś wisi w powietrzu. Ja zwykle wulkan energii kompletnie nie mam mocy,głowa boli,gardło też ostatnio dokuczało. Męża nie ma całe dnie,tęsknię,a jak jest to czesto się kłócimy. Taki paradoks...

    W sobotę Zosia usiadła,a dziś zaczęła czworakować,tak sobie ruszyła przed siebie,a mnie zamurowało ;) kontakty zabezpieczyłam,muszę jeszcze kupić zabezpieczenia na szafki i szuflady.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 20:36

    ola_g89, susełek, Camilla13, kasia1518, veritaserum, kuwejtonka, Hedgehog lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba koniec szaleństwa. Nie wiem już co robić, synek odmawia picia mleka, kaszy też nie ruszy. Na sen jakoś udaje mi się w niego wlać 120-150 ml. W nocy dwa razy po 100 ml i czasem w dzień podczas drzemki ale tylko jeśli pozwolę mu spać na moich rękach. Chyba już mu się znudziło. Za to wypija pół litra wody z sokiem 2:1, zjada 200-250ml obiadu, 160 ml jogurtu albo twarożku z musli czy z owocami, 100 ml samego jogurtu, pół małego banana, kromkę chlebka. Martwić się tym nie piciem mleka? Zmienić na inne? Czy cieszyć się że bez problemu je inne rzeczy?

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 21 maja 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla mi się wydaje że synek je naprawdę dużo innych rzeczy. Może rzeczywiście mleko mu się przejadlo i jak ma do wyboru inne smaczniejsze rzeczy to je wybiera.

    Ja też widzę że Zosia woli inne rzeczy, a owoce to po prostu ubóstwia- nawet sobie nie wyobrażacie jak się nimi zjada- dosłownie się ha nie rzuca ☺ I to daje różne... banany, brzoskwinie, borówki ( z tym to zabawy bo skórki obieram i środek daje ) na topie teraz truskawki, arbuzy. Mleko też głównie podczas snu , no i jakaś jedna butelka się trafii w ciągu dnia bez spania. I jednego dnia ma 500ml A drugiego 680ml - już przestałam się tym przejmować

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla mi się wydaje że Twoj synek wystarczająco je innych rzeczy :) nie wiem ile w ml moja Ania zjada obiadu bo słoiczek podaje od wielkiego dzwonu ale nigdy nie zje całego słoiczka ( tzn druga sprawa że ja od początku daje jej tylko pół :p ) .

    U nas dzisiaj kolejna noc mega słaba. Nie wiem co się dzieje ale Ania od 2 w nocy nie chce spać w łóżeczku. Dzisiaj przy 4 próbie odkładania poddałam się i wylądowała znowu u nas w łóżku. Jestem połamana bo chciała ciągle ssaac cyca :/ pogoda za oknem mega lipna zero słońca i desscz. No tragedia.

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 22 maja 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla sa takie typy co szybko odstawiają mleko. Albo dostaje za dużo innych pyszności i mlekiem gardzi? Chyba jednak jeszcze powinien to mleko pić,poradź sie dobrego pediatry,bo to jednak ważna sprawa. No,ale czasem nie da się wygrać z dzieckiem ;)

    My dziś szczepienie,już się denerwuję.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
‹‹ 1534 1535 1536 1537 1538 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ