X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 22 maja 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc wcześniejszą przespał cała! Tzn. od 20 do 5, zjadł i do 7. Oczywiście ja się budziłam co chwila...ale nie chwalilam się bo przyszła kolejna noc haha. Nie była zła, ale już pobudki: usnal o 20.30, potem 1 pobudka z obrotami przeciagłam do 2, pociumkal mleka i o 5 znowu ciumkał i walczyłam chwilę ale pociągnął do 7.40. Co do jedzenia to mój tyle nie je co wasze.

    Hedgehog, 100krotka30 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Camilla sa takie typy co szybko odstawiają mleko. Albo dostaje za dużo innych pyszności i mlekiem gardzi? Chyba jednak jeszcze powinien to mleko pić,poradź sie dobrego pediatry,bo to jednak ważna sprawa. No,ale czasem nie da się wygrać z dzieckiem ;)

    My dziś szczepienie,już się denerwuję.
    My mieliśmy mieć dziś zaległe pneumokoki ale mężowi w ostatniej chwili zmienił się grafik. Ktoś jeszcze nie skończył serii szczepień?

    To nie tak, że synek w ogóle nie pije mleka, ale jednego dnia wypija tylko 450ml a już kolejnego 650. Norma na teraz to około 600, więc może nie jest tak źle. Rozmawiałam z lekarzem, poszukalam też w nocy informacji w necie. Wszyscy zgodnie twierdzą, że jeśli otrzymuje inne mleczne posiłki to jest ok.

    Izabelle lubi tę wiadomość

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 22 maja 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podstawowe szczepienia na razie zaliczone, a w czerwcu idziemy na 1 dawkę meningokoków.
    Ja czuję się koszmarnie, niestety jestem sama z małym, na razie mąż w pracy i jeszcze musi iść do lekarza że złamanym palcem. Ale jak dalej będzie że mną tak źle to weźmie urlop. Na szczęście się wczoraj pogodziliśmy i zamierzamy w końcu wyjść gdzieś sami we dwójkę.
    Poprosiłabym teściów o pomoc ale siostra męża urodziła w niedzielę dzidzię, oni do niej jeżdżą i nie chce żeby się przypadkiem zarazili.
    Na szczęście mały jest kochany, ładnie się bawi, próbuje wstawać szczególnie opierając się o mnie i się cieszy. Byle tylko się nie naraził.
    W domu pierdolnik jak nie wiem, ale whatever, ja dalej w piżamie. Podziwiam samotne matki, a i 2 dzieci wzwyż to też jazda bez trzymanki...

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 maja 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My podstawowe szczepienia skończyliśmy w kwietniu. Teraz jeszcze w lipcu druga dawka meingokokow, ale to już jak wrócimy z pomorza i tak żeby chociaż z 10 dni przed roczkiem. Jejku dziewczyny ja już myślę o roczku - dziadki i rodzeństwo już poinformowani że impreza będzie 3 sierpnia , więc weekend 2-4 będę miała zjazd mojej rodziny ☺

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 22 maja 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla, a Twój synek przypadkiem nie pije za dużo wody z sokiem? Pół litra to bardzo dużo. Może to jest przyczyną rezygnacji z mleka?

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Camilla, a Twój synek przypadkiem nie pije za dużo wody z sokiem? Pół litra to bardzo dużo. Może to jest przyczyną rezygnacji z mleka?
    Właśnie to jest jak dla mnie bardzo dużo wypija od 400 do nawet 500 ml. Ale nie jest tak że podawałam mu tak wcześniej, ale gdy przez tydzień pił po 400 ml mleka to zaczęłam podawać wodę z sokiem 2:1 Bo samej wody też za nic nie chciał. Tak na zlecenie lekarza.

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 22 maja 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Któraś z Was pisała, że podawała viburcol? Dobrze kojarzę? Jak działa na maluszka? Bo u nas jest taka jazda od kilku dni, że nie wiem jak jej już pomóc. Mamy kumulację zęby- raczkowanie - wstawanie na nogi, nauczyła się włączać misia żeby bajki opowiadał, śpiewa z misiem piosenki, robi papa, buziaczki, i to wszystko w ciągu kilku dni, do tego w niedzielę chrzciny i chyba ten mały mózg nie ogarnia tego co się dzieje, przed każdym spaniem jest godzina spazmów, wyrywania się, rzucania po łóżku.

    86monia lubi tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 22 maja 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Któraś z Was pisała, że podawała viburcol? Dobrze kojarzę? Jak działa na maluszka? Bo u nas jest taka jazda od kilku dni, że nie wiem jak jej już pomóc. Mamy kumulację zęby- raczkowanie - wstawanie na nogi, nauczyła się włączać misia żeby bajki opowiadał, śpiewa z misiem piosenki, robi papa, buziaczki, i to wszystko w ciągu kilku dni, do tego w niedzielę chrzciny i chyba ten mały mózg nie ogarnia tego co się dzieje, przed każdym spaniem jest godzina spazmów, wyrywania się, rzucania po łóżku.

    Ja podawałam czopki, ale nie widziałam różnicy. Są jeszcze kropelki. Możesz spróbować, bo to homeopatia.

    p_tt lubi tę wiadomość

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 22 maja 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Ja podawałam czopki, ale nie widziałam różnicy. Są jeszcze kropelki. Możesz spróbować, bo to homeopatia.


    Podałam kropelki bo ona jak wpada w szał to nie ma mowy, żebym jej czopek włożyła. Bo buzi to jeszcze jakoś się dostałam, śpi. Myślę, że jej pomogły no chyba, że to placebo dla naszych dusz.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 maja 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_tt ja podalam czopek raz i dzięki niemu mała się uspokoiła. Zrobiłam to po 3 dniach mega jazdy po szczepieniu i potem zęby doszły i taka kumulacja była. Później już nie było potrzeby.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My podawalismy kropelki jak wychodziły jedynki, wtedy pomagały, przy kolejnych zero reakcji niestety

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas gorączka w nocy nieznanego pochodzenia. Teraz też ma 38 i w zasadzie nie wiem co robić. Crp w normie w moczu bakterii brak ale dużo leukocytow. Oddałam też mocz na posiew ale to kilka dni czekania.

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 23 maja 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    U nas gorączka w nocy nieznanego pochodzenia. Teraz też ma 38 i w zasadzie nie wiem co robić. Crp w normie w moczu bakterii brak ale dużo leukocytow. Oddałam też mocz na posiew ale to kilka dni czekania.
    może ponow mocz? jak leukocyty to może zum?

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 23 maja 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podawałam czopek viburcol i szczerze nie wiem czy działały...
    Mały cały czas teraz próbuje wstawać, właśnie go wsadziłam do lozeczka żeby sobie pocwiczyl.
    Ja już się lepiej czuję ale wczoraj wymiotowalam, dzisiaj brzuch mnie boli, nie wiem co to za cholerstwo.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak ale zum bez bakterii w moczu ? Właśnie zaniosłam mocz do innego lab, inna próbkę i czekam. Jutro mamy lekarza bo też dziwne jest to że w morfologii spadły jej wbc a tak się może dziać przy długotrwałych infekcjach poodbno. I też na wadze przyrastają słabo bo przez 3 miesiące ledwo 800 g. Zobaczę co powie

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 23 maja 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to trzydniówka?
    Teraz sporo tego panuje. Zdrówka dla Anulki.

    Zoska waży tylko 6840.... Ale lekarz uspokaja,ze skoro urodziła sie z waga 2500,to tak to wygląda. Przybiera na wadze,rośnie,je,nic niepokojącego się nie dzieje.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 maja 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 28 marca ważyla 6840g - wtedy ostatnio u lekarza była ważona. Teraz nie wiem ile bo jak staje z nią na wadze domowej to z reguły pokazuje mi 7200-7300g- wiem że to niedokładne ważenie, ale ogólnie przez 2 mc niewiele przybrała tylko teraz dzieci to przybieraja 50-80g tygodniowo więc w normach się mieści.

    Ona naprawdę wg mnie je sporo, tyle też że dziennie mamy 2-4 kup . Mleka ogólnie widzę że nie lubi ale inne rzeczy je z apetytem i już je dużo tego co my . Np na śniadanie potrafi zjeść 2 jajka na miękko ( tyle to jajem ☺) albo 2 plastry takiej swojskiej polędwicy i do tego plaster pomidora czy pół serka wiejskiego- wydaje mi się że to spore porcje jak na takiego maluszka , choć mała to już nie jest

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4fa5b68bc787.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b3a3f98ed8b1.jpg

    Minns, JustynaG, susełek, Camilla13, KATARZYNACarm, ola_g89, p_tt, Izabelle, 100krotka30 lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 23 maja 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słodka ta Zosia :). Btw, fajna szafka na wino, mała się do tego nie dobiera?

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 maja 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    Słodka ta Zosia :). Btw, fajna szafka na wino, mała się do tego nie dobiera?

    Jeszcze się nie dobiera 😊 już rozmawialiśmy z mężem ze chyba będzie trzeba to później zakleic albo folia przezroczysta owinąć ☺

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 23 maja 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prześliczna ZOSIENKA ,my jutro już wracamy do domu , najpierw przystanek w Berlinie później w niedzielę z rana już do Holandii mam tydzień by ogarnąć, mój salon i już chce zacząć wkoncu. Zacząć działać 🤗❤

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    201809135365.png
‹‹ 1535 1536 1537 1538 1539 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ