X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 15 maja 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susełek, ale, że co, masz za nim chodzić krok w krok i łączyć mu nogi? Nie ogarniam. Ja negatywnie patrzę na fizjo, fakt, może i powinna być jakaś 1 wizyta obowiązkowa kontrolna, ale my nie byliśmy jeszcze z małym i raczej nie pójdziemy. Też wybierał w obrotach najpierw prawą stronę, potem już normalnie obie. Usiadł z czworaków, ale teraz często też siada z pleców, albo na boczek się obraca, albo podciąga o coś i jak robi to sam to wg mnie jest ok. Uważam właśnie, że jak dziecko samo coś robi to nie ma powodu do niepokoju, np. jak wcześnie wstaje to co, mam go przywiązać do ziemi bo ktoś powiedział, że w tym miesiącu nie powinno się jeszcze wstawać? Dla mnie to nielogiczne.

    Noce u nas spoko, czasem 2 karmienia, czasem 4, ale na szczęście zasypia po nich i spokojnie mogę go odłożyć do łóżeczka.

    Pogoda u nas jesienna, ale widoki z okna nadrabiają <3.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f1c4cc7908d9.jpg

    ola_g89, 100krotka30, Hedgehog, Camilla13 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 15 maja 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam wrażenie,ze Zośka tak się otrzepuje,wzdryga jak zrobi siku :)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu dziękuję za info, duża dawka bo ja dwulatce podawałam 1x5 kropli na spanie. Działał nasennie i nie kontrolowala moczu bo był taki twardy sen. Nie jest Zosia po nim ospala?

    Minns piękne widoki, uwielbiam takie. Wychowalas się tam?

    Susełek ja w poniedziałek chyba usłyszę pidobnie ale póki co wszystko co kazał nam robić ten fizjoterapeuta robiłam na pół gwizdka bo dziecko nie współpracuje z matką z nim nie mało wyboru ;-) zawsze wskaliwal na właściwe tory sam i pewnie u Was też tak będzie. Niektóre dzieci nie czworakuja wcale i co wtedy?

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza też nie raczkuje, pełza po całym mieszkaniu, dziś ją spod stoku wyciągałam

    Camilla13, Izabelle lubią tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuwejtonka wrote:
    Nasza też nie raczkuje, pełza po całym mieszkaniu, dziś ją spod stoku wyciągałam
    Hehe nasz też pelza po całym domu, co chwilę jest gdzie indziej. Dziś wyrwał w ułamku sekundy ładowarkę z kontaktu, która podłączam w drugiej części salonu. 45 metrów przemierza ekspresem. Dziś znowu zrobił kilka kroczkow do przodu A nie tylko do tyłu:-)

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 15 maja 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    Kasiu dziękuję za info, duża dawka bo ja dwulatce podawałam 1x5 kropli na spanie. Działał nasennie i nie kontrolowala moczu bo był taki twardy sen. Nie jest Zosia po nim ospala?

    Minns piękne widoki, uwielbiam takie. Wychowalas się tam?

    Susełek ja w poniedziałek chyba usłyszę pidobnie ale póki co wszystko co kazał nam robić ten fizjoterapeuta robiłam na pół gwizdka bo dziecko nie współpracuje z matką z nim nie mało wyboru ;-) zawsze wskaliwal na właściwe tory sam i pewnie u Was też tak będzie. Niektóre dzieci nie czworakuja wcale i co wtedy?
    Nie zauważyłam póki co żeby była ospala.
    Nawet bym powiedziała że odwrotnie- dziś w nocy miałam pobudki co godzinę od g.23 .
    Jak jej się nie poprawi do piątku to umowie się prywatnie do tej swojej pediatry ... wkurza mnie to że muszę iść prywatnie żeby ocenić co jest dziecku, bo Ci państwowi to mam wrażenie że działają na czuja

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 15 maja 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobne odczucia. Zwykle córkę po państwowych wizytach doleczam prywatnie niestety 100 idzie na wizyte kolejne tyle na leki. Tyle dobrze że teraz odkryłam lekarke co leczyla jeszcze mojego męża 2razy w tygodniu przyjmuje prywatnie w domu bierze 30 zł. Ostatnio małemu kazała na zaczerwienione gardło psiknac raz na smoczek octeniseptem i podać to miało zabić wszystkie bakterie i wirusy chyba pomogło bo następnego dnia nie było temperatury. Ja sobie też psiklam bo mnie drapalo i następnego dnia nic nie czułam.
    Tymczasem eMek ma zapalenie zatok i gardła zwolnienie do wtorku a ja umawiam fryzjera i kosmetyczke. Muszę wyskoczyć z tych dresow i odrostow bo aż mi siebie żal ;-)

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka szczęście w nieszczęściu 😊 Mój mąż dba o to żebym co miesiąc była u kosmetyczki zrobić rzęsy i paznokcie. Obie dziewczyny stały się już dawno temu moimi koleżankami to kilka godzin opowiadania co było przez ostatnie 3 tygodnie hehe Dziś wreszcie wlazlam w ukochane jeansy w rozmiarze 36 Ćwiczenia dały efekt. Jestem z siebie dumna.

    Izabelle, KATARZYNACarm, Minns, Minns, Minns, Minns lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    Susełek, ale, że co, masz za nim chodzić krok w krok i łączyć mu nogi? Nie ogarniam. Ja negatywnie patrzę na fizjo, fakt, może i powinna być jakaś 1 wizyta obowiązkowa kontrolna, ale my nie byliśmy jeszcze z małym i raczej nie pójdziemy. Też wybierał w obrotach najpierw prawą stronę, potem już normalnie obie. Usiadł z czworaków, ale teraz często też siada z pleców, albo na boczek się obraca, albo podciąga o coś i jak robi to sam to wg mnie jest ok. Uważam właśnie, że jak dziecko samo coś robi to nie ma powodu do niepokoju, np. jak wcześnie wstaje to co, mam go przywiązać do ziemi bo ktoś powiedział, że w tym miesiącu nie powinno się jeszcze wstawać? Dla mnie to nielogiczne.

    Noce u nas spoko, czasem 2 karmienia, czasem 4, ale na szczęście zasypia po nich i spokojnie mogę go odłożyć do łóżeczka.

    Pogoda u nas jesienna, ale widoki z okna nadrabiają <3.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f1c4cc7908d9.jpg
    W ramach możliwości mam łączyć. Czasami bawi się na macie to tez przeważnie jest na czworakach i wtedy. I pokazywać mu siad na druga stronę i tyle. W sumie zastanawiam się czy nie szkoda kasy na takie wizyty. Zreszta siada od tygodńia czyli tak naprawdę dopiero się uczy. A kto od razu robi wszystko idealnie ?

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 15 maja 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    100krotka szczęście w nieszczęściu 😊 Mój mąż dba o to żebym co miesiąc była u kosmetyczki zrobić rzęsy i paznokcie. Obie dziewczyny stały się już dawno temu moimi koleżankami to kilka godzin opowiadania co było przez ostatnie 3 tygodnie hehe Dziś wreszcie wlazlam w ukochane jeansy w rozmiarze 36 Ćwiczenia dały efekt. Jestem z siebie dumna.
    masz extra męża ;) To ważne,zeby mieć chwilę dla siebie :)

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 15 maja 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stanelam dziś z Zosia na wadze i pokazało mi 6.8kg - że niby waga jej spada. Kurde muszę się umówić do tej pediatry, choć dziś teściowa mi przypomniała że jest obok niej pediatra która była ordynatorem działu dziecięcego i ma super opinie. Oczywiście wizyty prywatne w domu , ale zawsze to będę miała 5km, a nie 35km jak do tamtej - zapomniałam o niej całkowicie, więc chyba się wybiorę.

    No nie chce mi się wierzyć że waga leci w dół, ona naprawdę mało nie je i zrobiły jej się pucki na policzkach- no ale cyfry raczej nie kłamią, boję się że może ważyć jeszcze mniej :( tyle że jest długa bardzo , a nie wiem ile cm jej przybyło od stycznia. Jedynie po rozmiarze ciuszkow mogę ocenić mniej więcej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2019, 20:48

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Stanelam dziś z Zosia na wadze i pokazało mi 6.8kg - że niby waga jej spada. Kurde muszę się umówić do tej pediatry, choć dziś teściowa mi przypomniała że jest obok niej pediatra która była ordynatorem działu dziecięcego i ma super opinie. Oczywiście wizyty prywatne w domu , ale zawsze to będę miała 5km, a nie 35km jak do tamtej - zapomniałam o niej całkowicie, więc chyba się wybiorę.

    No nie chce mi się wierzyć że waga leci w dół, ona naprawdę mało nie je i zrobiły jej się pucki na policzkach- no ale cyfry raczej nie kłamią, boję się że może ważyć jeszcze mniej :( tyle że jest długa bardzo , a nie wiem ile cm jej przybyło od stycznia. Jedynie po rozmiarze ciuszkow mogę ocenić mniej więcej
    Wiesz co takie ważenie też może różnie wychodzić, wystarczy że inaczej stopy ustawilas, pochylilas się pod innym kątem itp Zosia rośnie i napewno jest ok. U naszego żebra widać nawet jak jest ubrany.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 15 maja 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla mimo że to nie jest śmieszne to się nieźle uśmiałam z tego że żebra mu widać nawet jak jest ubrany ☺

    Dziewczyny, a czy Wasze maluszki odginają się do tyłu podczas spania. Zośka złapała fazę że śpi tylko na boku ( w nocy przekręca się po 5 razy z jednego na drugi ) ale i odgina się mocno głowa do tyłu, o tak

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c6d776528774.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2019, 22:20

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe no serio, jak ma na sobie body i leży na plecach to widać idealnie. Ale jak patrzę na swoje zdjęcia z tego samego okresu życia to strach się bać, same kości i skóra.
    Nasz tak często śpi, nie sądzę żeby to było coś złego. Ostatnio to w ogóle śpi w takich pozycjach jak nasze sierściuchy haha

    kasia1518 lubi tę wiadomość

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 16 maja 2019, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia,nasza tez się tak czasem wygina,w ogóle cuda w łóżeczku wyczynia. Nieraz w śpiworku i kocyku na brzuch sie przekręca lub taka zaspana pozycję czworaczą ;)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wasze dzieciaczki przeprostowuja łokcie przy próbach raczkowania?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia moja się tak wygina. Pytałam fizjo o to powiedziała że to nic zlego dużo dzieci tak ma i zostawić ją w spokoju ;p

    kasia1518 lubi tę wiadomość

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też się tak wygina.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 16 maja 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu mój też przybiera taka poze do spania na boku :-) też się zastanawialam czy to normalne, mnie by szyja bolała jak nic ;-) przybiera też mało albo i wcale ale też nie je szalowo bo obiadku koło 60 gram, deseru też tyle chyba że tubka to całą i kaszki rano koło 80. O mleko to w sumie się nie upomina musze proponować często a nie zawsze ma czas zjeść bo tyle jest ciekawych rzeczy do zrobienia i zobaczenia :-)
    Dziś weszłam z nim na wagę przed kąpielą najpierw w ubranku wyszło 9 kg po czym go rozebralam nawet z pełnego pampersa i wyszło to samo więc nie ma co wierzyć do końca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2019, 21:49

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 16 maja 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak moja też się wycina do tego zaczyna spać na brzuchu, co mnie mega denerwuje bo się boję się że nie będzie mogła oddychać,
    Dziewczyny jutro mamy wyjazd mega się stresuje , dawno tak daleko nie byłam A napewno nie z Natalia , mam nadzieję że wytrzyma podróż, bo ostatnio nie za bardzo lubi jeździć autem . Jutro mamy zamiar wyjechać o 18 żeby być w Berlinie na około 23-24 , jak wszystko będzie dobrze . Szczerze ro już bym chciała być tam na miejscu 🙄

    201809135365.png
‹‹ 1532 1533 1534 1535 1536 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ