X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, Nie dziwię się, że zdenerwowałaś się.
    Uważam też, że tu nie chodzi o "odpuszczanie" i "zdystansowanie" bo teraz chodzi o słodycze a później będzie chodzić o czas spędzony przed komputerem.
    Moim zdaniem, jeśli rodzice podejmą jakieś decyzje to powinni być solidarni. Bo potem miesza się dziecku w głowie i dochodzi do tego, że wybiera którego rodzica o co zapytać bo wie, że drugie może się nie zgodzić.

    Próbowałyście dawać swoim dzieciakom kabanosy? Ania lubi sobie gryźć i memłać :)

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Kasiu, Nie dziwię się, że zdenerwowałaś się.
    Uważam też, że tu nie chodzi o "odpuszczanie" i "zdystansowanie" bo teraz chodzi o słodycze a później będzie chodzić o czas spędzony przed komputerem.
    Moim zdaniem, jeśli rodzice podejmą jakieś decyzje to powinni być solidarni. Bo potem miesza się dziecku w głowie i dochodzi do tego, że wybiera którego rodzica o co zapytać bo wie, że drugie może się nie zgodzić.

    Próbowałyście dawać swoim dzieciakom kabanosy? Ania lubi sobie gryźć i memłać :)

    Planuje dawać pieczone Tarczyński

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za radą terapeuty wrzuciłam na luz. Synkowi pod opieką taty nie dzieje się nic złego. Uwielbia spędzać z nim czas. A to, że dziecko za x czasu będzie badać u którego z rodziców może coś wynegocjować to normalna kolej rzeczy. Każdy tak robił. W domu mamy laptopa który zarasta kurzem telefony są zawsze po za zasięgiem syna. Korzystamy gdy mały śpi albo sam się bawi. Większość dnia czy ze mną czy z tata spędza w ogrodzie. Co do jedzenia już od jakiegoś czasu je to co my. Mąż jedynie przestał przyprawiac dania na ostro. Skończył się problem z tym, że grymasi przy jedzeniu. Siedzi zawsze zadowolony. Co do słodyczy, mąż sam piecze muffinki, bułeczki, ciasta. Są pyszne a nie ociekaja cukrem i sztucznymi dodatkami. Synek też to samo zjada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2019, 12:00

    86monia, Izabelle, Vlinder, Minns lubią tę wiadomość

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Kasiu, Nie dziwię się, że zdenerwowałaś się.
    Uważam też, że tu nie chodzi o "odpuszczanie" i "zdystansowanie" bo teraz chodzi o słodycze a później będzie chodzić o czas spędzony przed komputerem.
    Moim zdaniem, jeśli rodzice podejmą jakieś decyzje to powinni być solidarni. Bo potem miesza się dziecku w głowie i dochodzi do tego, że wybiera którego rodzica o co zapytać bo wie, że drugie może się nie zgodzić.

    Próbowałyście dawać swoim dzieciakom kabanosy? Ania lubi sobie gryźć i memłać :)
    Mąż generalnie pilnuje tego żeby cukru nie dostawala, ale czasami mu właśnie coś odbije - jak wczoraj.

    Właśnie też o to mi chodzi- żeby nie odbierała mnie jako tej która wszystkiego zabrania.

    Ja kabanosow nie podawałam

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna ja jeszcze kabanosów nie podawałam ale pewnie zacznę w niedalekiej przyszłości.

    U nas też w kwestii jedzenia je to co my aczkolwiek nie dałam jej jeszcze nic słodkiego czy to kupnego czy domowego. Raz chciałam jej dać spróbować chlebka bananowego bez cukru to wypluła, póki co mi to pasuje.
    Moje dziecko lubi konkrety , mięso na pierwszym miejscu , owoce wszystkie uwielbia. Lubi też twaróg i jakieś dania z niego ( kluseczki leniwe, naleśniki z twarożkiem i np musem z jabłek ).

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla, zgadzam się z Tobą!
    Sama jakiś czas temu stwierdziłam, że w pewnych aspektach odpuszczam sobie bycie "idealną mamą" (w sensie idealną czyli wychowującą zgodnie z wszelkimi obecnymi zaleceniami bla bla bla).
    Chodzi mi o to, by rodzice pewne aspekty wychowywania razem przegadali i byli spójni.

    Przykład: Powiedzmy, że pozwalamy dziecku oglądać jedną bajkę dziennie (około 15-20minut). Zakładam, że jest to wspólna decyzja rodziców. Oczekujemy więc, że każda osoba zajmująca się dzieckiem będzie to szanować i będzie się co do tego stosować.
    Oczywiście jeśli tata/babcia/ciocia pozwoli oglądać 2h bajki od czasu do czasu to dziecku niby krzywda się nie stanie ale jest to nie w porządku.
    I można tu bajki zamienić na cokolwiek innego.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna niestety nawet gdyby "skały srały" to nie da się wszystkich kwestii tak załatwić. Chyba, że się rzuca pracę, męża, partnera i wychowuje dziecko w pojedynkę albo się samą siebie sklonuje. Na przykładzie bajki, Ty pozwolisz dziecku na 20 minut a mąż zmęczony np ciężkim tygodniem, przeziębieniem czy po prostu marudzeniem dziecka włączy na 2 godziny bo najzwyczajniej w świecie chce spokojnie posiedzieć. I mnie to nie dziwi. Dodatkowo dzieci są różne, nasz np wyrabia normę za troje a syn sąsiadów starszy 4 miesiące jakby go nie było. Ja się modlę żeby poszedł w końcu na drzemkę a sąsiadka pisze kolejną pracę dyplomową na zlecenie w ciszy i spokoju.

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Justyna niestety nawet gdyby "skały srały" to nie da się wszystkich kwestii tak załatwić. Chyba, że się rzuca pracę, męża, partnera i wychowuje dziecko w pojedynkę albo się samą siebie sklonuje. Na przykładzie bajki, Ty pozwolisz dziecku na 20 minut a mąż zmęczony np ciężkim tygodniem, przeziębieniem czy po prostu marudzeniem dziecka włączy na 2 godziny bo najzwyczajniej w świecie chce spokojnie posiedzieć. I mnie to nie dziwi. Dodatkowo dzieci są różne, nasz np wyrabia normę za troje a syn sąsiadów starszy 4 miesiące jakby go nie było. Ja się modlę żeby poszedł w końcu na drzemkę a sąsiadka pisze kolejną pracę dyplomową na zlecenie w ciszy i spokoju.
    Nie dołuj ta sąsiadka 😂

  • Vlinder Autorytet
    Postów: 632 579

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy synu mogłam zrobić wszystko, łącznie z odkurzaniem kiedy spał, a spał po 22 godz. na dobę. Przy nim mogłam pracować zawodowo, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą. Córka to przeciwieństwo i czekam na moment kiedy będzie już na stałe przesypiać noc, bo ostatnio znowu śpię po 4 godziny. Ładnie spała przez kilka dni, teraz znowu zęby jej wychodzą 2i3 z każdej strony. Do 3 nad ranem jako tako śpi, później każde odłożenie do łóżeczka kończy się płaczem...

    bhywvcqgxdl0na75.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz jestem mądrzejsza po pierwszym dziecku i choć dzieci są różne,to mam większy luz. Decyzję podejmujemy czesto w potrzebie chwili,jak pisze Camilla ;) Jemy wszyscy zdrowo,a syn chowany przez Teściową na słodkich kaszkach i ani jednej dziury w zębie nie ma,a w wieku 7 lat stracił pierwszego mleczaka,także genetyka. Czasem zje kawałek czekolady i nie jest łasuch na słodkie...
    A babcia mu nie żałowała ;) taki typ z niego ;) Także nie spinam sie za bardzo,bo to wszystko i tak sie zmienia i potem zaczynają dominować dane cechy człowieka i jego lubię czy nie lubię ;)

    Vlinder, Camilla13, Minns lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Nie dołuj ta sąsiadka 😂
    Hehe samą mnie chwilami coś strzela 😋 Ale co zrobić 😋

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety moczu nie udało mi się złapać nawet w woreczek ( próbowałam 2 razy) ona jest za bardzo ruchliwa- ciągle się przemieszcza i macha nogami.
    Jeszcze spróbuję w poniedziałek bo mam jechać swoje badania zrobić, to spróbuje jej po 6 przykleić i może jak będzie jeszcze spała to nasika w ten worek... bo tak to wszystko obok leci.


    Wyniki z krwi mogę powiedzieć że idealne , poziom kreatyniny za niski ale wydaje mi się że te normy to są dla os. Dorosłej, no gdzieś znalazłam że dziecko od 0.3 do 0.7 powinno mieć, a Zosia ma 0.4 więc zakładam że w normie. Także wychodzi na to że taki jej urok że waga bardzo wolno wzrasta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2019, 15:18

    Minns, Izabelle lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my dzisiaj druga noc w nowym lokum. Ogólnie jest więcej miejsca i nawet ładniej niż na naszym starym mieszkaniu, ale będę musiała się przyzwyczaić. Teściowie są bardzo pomocni, zresztą jak zawsze. Mały najchętniej by spędzał całe dnie na dworze, w domu marudny, a na kocyku na trawce sam bawi się zabawkami.

    W środę wieczorem z kumpelą na szybko ogarnęłyśmy temat sesji roczkowej. Kupiłyśmy jakieś balony i inne gadżety, a w czwartek pojechaliśmy do lasku i nacykałam fotek na 2 karty. Teraz muszę 60 % usunąć, ale jestem bardzo zadowolona z efektów :). A to mój przyszły roczniak (tak, wiem, nie prowadzi się dziecka, to tylko do zdjęcia :D):

    ac39b8d1a808.jpg
    6f1525879abc.jpg

    Izabelle, susełek, Vlinder, JustynaG, 86monia, kuwejtonka, ola_g89, Camilla13, Marrgoo, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns,super pomysł na fotki :)

    Minns lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Vlinder Autorytet
    Postów: 632 579

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy rok za nami :) nie wiem kiedy to zleciało...

    kasia1518, Camilla13, Minns, ola_g89, Izabelle, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    bhywvcqgxdl0na75.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns ale słodziak 😍 zdjęcia super

    Minns lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vlinder wrote:
    Pierwszy rok za nami :) nie wiem kiedy to zleciało...

    Wszystkiego dobrego z okazji pierwszych urodzin 🙂

    Vlinder lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vlinder, wszystkiego najlepszego dla roczniaka! ❤️

    Minns, super zdjęcia! A Brunek jest do schrupania ❤️

    Vlinder, Minns lubią tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vlinder wrote:
    Pierwszy rok za nami :) nie wiem kiedy to zleciało...
    Wszystkiego co najlepsze dla Roczniaka :)

    Vlinder lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny życzę wszystkie go najlepszego z okazji rpczkow dla waszych dzieciaczkow, jestem tak pochłonięty praca , że nie mam nic czasu, ale zaraz wakacje i troszkę więcej czasu
    Pozdrawiam

    Vlinder, Camilla13, kasia1518 lubią tę wiadomość

    201809135365.png
‹‹ 1585 1586 1587 1588 1589 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ