X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale macie rozrabiaków ;) Jak to opisujecie,to brzmi zabawnie,a Wam do śmiechu nie jest ;) Moja póki co cały czas kierownikuje palcem wskazującym i beczy jak tylko znikam z pola widzenia.
    Dziś próba mm i fall start :( za poleceniem pediatry kupiłam Bebilon Comfort i darła się w nieboglosy,nie chciała tego pić. I sie nie dziwię,bo to jest gorzkawe i jestem wkur#$@!% bo przez to może wcale teraz pić nie będzie chciała.

    Hedgehog lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To macie dziewczyny- chłopaki rozrabiaki 🙂 ale na pewno lekko nie jest.
    U nas Zosia raczkuje i też bierze wszystko co jest w zasięgu ręki, ale póki co na " nie wolno", "tego nie rób " "Tak nie można " reaguje.

    Minns współczuję miesiączki- u mnie te 5 co miałam to rewelacja- nic nie bolało i nie miałam żadnych objawów przepowiadających zbliżanie się miesiączki- mam nadzieję że mi się nie zmieni, Bo przed pierwsza ciąża było strasznie .


    Isabelle jak piszesz że to gorzkie , to przypomina mi się tekst mojego teścia, kiedy Zosia miała okresy że nie chciała tego mleka jeść " nic dziwnego że ona tego nie chce, ja spróbowałem to to gorzkie, niedobre i bez smaku- weź jej dodaj cukru "

    A my jak przeszliśmy na mleko nr 3 ( to po roku) to Zosia wcina wg mnie teraz dużo bo po 650-750ml /dobę, a je 4 stałe posiłki do tego. Ale wczoraj stanęłam z nią na wagę i mi pokazało 8kg 😀 wiem że to niedokładne ale się bardzo cieszę bo to pierwszy raz , więc jest szansa że blisko nam do tych 8kg

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co lepsze mmr czy priorix? Czytałam o składzie, to niewiele się różnią- priorix wydaje się lepsza , ale jak podają statystyki co do tzw. Nop-ow to chyba mmr lepsza . I mam dylemat . Zapomniałam zapytać tej super pediatry ostatnio o to , a teraz to pójdziemy do niej dopiero ma kwalifikacje do szczepienia i nie zdążę w razie czego zamówić priorix ( bo w przychodni mają mmr)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2019, 20:55

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Ale macie rozrabiaków ;) Jak to opisujecie,to brzmi zabawnie,a Wam do śmiechu nie jest ;) Moja póki co cały czas kierownikuje palcem wskazującym i beczy jak tylko znikam z pola widzenia.
    Dziś próba mm i fall start :( za poleceniem pediatry kupiłam Bebilon Comfort i darła się w nieboglosy,nie chciała tego pić. I sie nie dziwię,bo to jest gorzkawe i jestem wkur#$@!% bo przez to może wcale teraz pić nie będzie chciała.
    Jak nie ma żadnej alergii to spróbuj Bebilon pro nutra advence. Nasz od początku pije to. Jak mu na chwilę lekarz kazał zmienić na Bebilon prosyneo to był koszmar. Ale nie dziwie się, jak spróbowałam to od razu mnie zerwalo. Te które podajemy jest pyszne, ja sobie nie raz na sucho jedna miarke wsypuje do ust 😋

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia nasz synek też reaguje na nie wolno, zostaw to, śmiechem i patrzeniem prosto w oczy A rączki dalej robią to co robiły 😋

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja na nie wolno robi paluszkiem nunu i się śmieje. Ogólnie jej nie zabraniam robić syfu. W dolnych szafkach / szufladach mam takie rzeczy których nie uszkodzi, nie zje i sobie krzywdy nie zrobi. Rozwalony karton z butami czy kilka par skarpet, butelek plastikowych, to stały element wystroju. Wiecznie wyciąga chusteczki mokre i suche, ja je wkładam do opakowań. Zakupy to już obowiązkowo musi przejrzeć. Jak gotuję z moim mężem to się bawi ziemniakami, cebulą i marchewką.
    Mieliśmy już guza na głowie, sine pod okiem i rozwalona wargę. Taki urok :)

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbuję swojej podawać w nocy wodę w butli, jak się budzi co godzinę, półtorej. Niestety nic to nie daje. Nie może zasnąć i czeka za cycem. Przed chwilą to, aż mnie rozbawila. Obudziła się, dałam smoczek, wyplula dałam wodę, zrobiła wielkie oczy, dałam smoczek, po chwili wyplula dałam wodę wielkie oczy i wzięła smoczek. Leży i nie może zasnąć, kręci się, bawi włosami, wymieklam, rozpinam stanik a ona się śmieje z taką ulgą i radością. Nie mogła się nim nacieszyć. Będę musiała poczekać trochę.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebilon Comfort pediatra polecił ze względu na zaparcia,ale na litość boską tego sie nie da pić. Dzięki Camilla za polecenie mleka,spróbuję ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Bebilon Comfort pediatra polecił ze względu na zaparcia,ale na litość boską tego sie nie da pić. Dzięki Camilla za polecenie mleka,spróbuję ;)
    Izabelle a na jakim etapie jesteś ze schodzeniem z cyca w nocy? Sorry, bo czytam tylko w wolnej chwili, może już pisałaś. Mąż będzie podawał w nocy mm? Ja sie zastanawiam co robić. Wracam do pracy w pol. października a córka budzi mi się teraz po 3/4 razy w nocy. Usypiam ją cycem bo najszybciej, ale jak wrócę do pracy to nie dam rady tak funkcjonowac.

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Bebilon Comfort pediatra polecił ze względu na zaparcia,ale na litość boską tego sie nie da pić. Dzięki Camilla za polecenie mleka,spróbuję ;)
    Spróbuj może będzie dobre. U nas kupka jest każdego dnia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mumb jestem w tej samej sytuacji. Wracam od listopada a Ania budzi sie 3/4 razy. Dostaje pierś i śpi dalej. Na ten moment inne sposobny w stylu woda, bujanie nie działają. Dodatkowo do tego wszystkiego w dzień pije więcej niż jeszcze z dwa miesiące temu. Podnosi mi bluzkę i mówi " mniam " albo " cycy". U nas mm nie przejdzie i nie chodzi tu o smak tylko po prostu ani z butelki ani z bidonu nie wypije. Jeszcze bardziej ja to rozdrażnia i rozbudza jak próbowałam jej podawać. Dlatego ten temat podawania mleka odpuściliśmy.

    Co do rozrabiania to chyba każde dziecko na tym.etapie takie jest. Ciekawość świata robi swoje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 14:23

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze,to liczę na to,że wypije mleko wieczorem i następne rano he he ;)

    Mum,poki co stanęłam na 5 kamieniach na dobę i ciężko ruszyć dalej,póki nie zaakceptuje mm,bo i jak...
    Veritaserum,Zoska też wącha mnie,głaszcze,podnosi bluzkę. Po powrocie do pracy to chcę,żeby cieszyła się,że do domu wróciła mama,a nie cycki. No,ale nic na,siłę,jeszcze trochę czasu jest.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie koniecznie każde dziecko takie jest. Jedno będzie spokojniejsze, łagodniejsze, z większym dystansem do nowych rzeczy czy ludzi a inne sekundy nie usiedzi w jednym miejscu, co chwilę myśli co by tu zmalowac. Dziś w sklepie myślałam, że zapadne się pod ziemię, kobieta przed nami trzymając portfel w ręku podrapala się nim w tył głowy a co zrobił nasz urwis, hyc za portfel i się śmieje 😋 Kasjerka to umierala ze śmiechu, a synek dostał w nagrode od tatusia tabliczkę na drzwi swojego pokoju z napisem "pokój małego urwisa"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 15:32

    Minns, Izabelle lubią tę wiadomość

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ta butelkę próbujecie podawać tylko w nocy? Bo może w dzień warto z tego samego kubeczka czy bidonu co pije wodę. W nocy wiadomo jak jest dziecko zaspane to chce tylko to co znane. Tak tylko się zastanawiam jako mama, która krótko karmiła ;)

    Moja Wiki też reaguje na zakazy, czasem trzeba częściej powtórzyć i widzę, że dużo rzeczy wymusza płaczem ale staram się nie reagować, oczywiście zależy o co jej chodzi.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia ja próbowałam podać w dzień mleko i nie ruszy. Wode z bidonu pije bez problemu a w nocy okej napije sie może łyka , rozbudzi sie a i tak chce pierś .

    Izabelle ja do tego tak nie podchodze, że dla dziecka jestem tylko hm dojarka :) przecież cycus to dla dziecka bliskość , uspokajacz w ciężkich chwilach, raczej nie jedzenie przynajmniej u nas już nie na tym etapie. Natura swoje robi :) pocieszam sie że nie będzie przeciez na piersi wisieć w nieskończoność aczkolwiek tak jest to i uciążliwe ale na swój sposób też przepiękne. dla mnie nie ma piękniejszego widoku niż te oczy wpatrzone we mnie w trakcie tych momentów. Rozczulam sie nad tym bo to najpiękniejsze chwile a nie będą wieczne :)
    Aczkolwiek zmęczenie robi swoje z człowiekiem i czasami ma sie już naprawdę dość.

    U nas w każdym razie w poniedziałek zacUnamy przygodę ze żłobkiem.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubię karmić w ciągu dnia bo to w sumie jedyny moment gdzie leży przy mnie spokojnie i możemy się poprzytulać i wącham sobie jego włoski. Choć nie raz mnie uszczypnie. Ale w nocy to ja dziękuję, wolałabym żeby przespał, choć ostatnio 2-3 karmienia na śpiocha więc nie ma tragedii :). I też czasem mam wrażenie, że tylko i cyce chodzi.

    Veritaserum o kurczę to już, zdawaj relacje na bieżąco. Będzie dobrze ;).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 21:20

    veritaserum, Izabelle lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum,ja kocham karmić piersią i jest to jedno z najwspanialszych doświadczeń jakie mnie w życiu spotkały.
    Raz juz wracałam do pracy po macierzyńskim ;) i syn tez nie był w żłobku.
    Bardzo przeżywam decyzję o zakończeniu karmienia i wiem
    ,że zakończenie kp teraz będzie lepsze dla nas obu.
    Jak Zosi zasmakuje mm,to jestem pewna,że bedzie piła,to które jej podałam jako pierwsze jest paskudne i żadna forma podania nie została zaakceptowana,co mnie nie dziwi.

    veritaserum lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niby też 3-4 pobudki ale jednak takie wstawanie robi swoje z człowiekiem przez rok i wykańcza. Ja sie budzę ledwo żywa z podkrążonymi oczami ale cóż :)

    Minns no to już w poniedziałek. Z jednej strony czekam na to jak na zbawienie bo będę miala chociaż trochę czasu żeby coś ogarnąć w spokoju czy wypić kawę, z drugiej jestem pełna obaw o spanie , jak ona da radę itp.
    Mam fajnie bo Ania idzie z córeczką koleżanki która poznałam dzięki temu forum ;) tylko z innego wątku. Dziewczynki idą do jednej grupy a my w poniedziałek idziemy w tym czasie na wielkaaa kawę i ciacho ;p nie wiem co będzie większe hehe.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam całkiem sympatyczna nianię, trochę straszą ode mnie. Ma dwie córki. Młodsza nie ma jeszcze 1,5 roku i nie chodzi do żłobka, więc mama zabieralaby ja do nas. Myślicie, że to dobry pomysł?

    Izabelle lubi tę wiadomość

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Znalazłam całkiem sympatyczna nianię, trochę straszą ode mnie. Ma dwie córki. Młodsza nie ma jeszcze 1,5 roku i nie chodzi do żłobka, więc mama zabieralaby ja do nas. Myślicie, że to dobry pomysł?

    Myślę że tak. Znam kilka takich przypadków tylko dziecko szło do niani z dzieckiem i wszystko było ok

    Camilla13 lubi tę wiadomość

‹‹ 1589 1590 1591 1592 1593 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ