X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 19 października 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak u nas też jest szał na psy.
    Wczoraj przerabiałam z nią pucia, bardzo lubi ta pierwsza część. No i na pierwszej stronie jest pokazane jak dzidzia śpi a obok pies szczeka, więc jej opowiadam że nie dobry piesek szczęka jak dzidzia śpi a trzeba być cicho. To Wiki nagle paluszkiem zaczęła grozić pieskowi i mówić nie nie hau hau i nagle paluszek do buzi i ciiii. Później mężowi to powtórzyła, jaka duma♥️

    Uuu monia jeszcze akurat ciepło jest na dworze, że bez czapki można chodzić 😬 ale odrosną cjociaz tyle pocieszenia :P

    JustynaG, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 19 października 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielka tez ma fryzurę a la garnek, bo tez jej samodzielnie obcielam grzywke. Ale wszyscy się zachwycają, że ślicznie wyglada. Wiec fryzjer zbedny:)

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Kas_ia Autorytet
    Postów: 475 410

    Wysłany: 19 października 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    My mamy btitaxa i fajnie idzie nawet po polu, trochę waży ale składa się jak kanapka. I jest w nim dużo miejsca dla dziecka. Britax b motion plus.
    Czy motion plus od zwykłego motiona różni się tylko wymiarem siedziska? Bo tylko tej różnicy się dopatrzyłam

    U nas też szał ma psa i kota... Z tym że oba w domu :p A pies to owczarek szwajcarski i to co dzieje się w domu... O losie... Młoda może robić z nim wszystko, a pieseł pilnuje małej Pańci :p zwłaszcza przy jedzeniu ;)

    Camilla33, ola_g89 lubią tę wiadomość

    w5wqdf9hk9ndsnvc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dzisiaj wstała o 6 i przez cały dzień spał 20 minut.... Więc Monia przybijamy piątkę. Szczerze mówiąc nie ogarniam tego dziecka....

    No i cos podlapala że żłobka bo dziś obudziła się Z mega katarem i zaropialymi oczami :/ więc nocka będzie pewnie nieciekawa..

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 19 października 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my się meldujemy z gór, przyjechaliśmy na tydzień do dziadków. Mały miał wczoraj też 1 drzemkę 50 min. I pobudka dzisiaj o 6 😓 a myślałam, że pośpi dłużej bo jal przedwczoraj miał tylko jedną drzemkę to spał do 7.30.
    Dzisiaj 2 drzemki w aucie, ale chyba za dużo wrażeń bo usypiałam go na rękach pierwszy raz od roku chyba. I fajnie było, tak słodko się uspokoił i zasnął 😍. Noc u nas też będzie ciekawa.
    Z jedzeniem średnio ostatnio, najchętniej tylko cyc, nie wiem czy kolejne zęby nie atakują, ciężko mi sprawdzić co się tam dzieje. Najlepiej widać jak płacze 😜.

    kasia1518, KATARZYNACarm, p_tt lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 19 października 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas_ia jak porównywalam przed zakupem to różnią się podnozkiem, w plusie rozkłada się na płasko do spania fajnie i kołami. W plusie nie ma pompowanych samodzielnie tylko są bezobslugowe ale nie jest to pianka. Taka guma tylko samemu się nie napompuje.
    Minus dla mnie to, to że siedziska nie ustawi się w 90 stopni (kąt oparcia) tylko więcej jakieś 110-120.

    Owczarki szwajcarskie są przepiękne i raczej mało spotykane jeszcze. Sama chciałbym go mieć 😊

    Szefowa dzisiaj w wyjątkowo dobrym humorze śmiała się, śpiewała sobie. Dziecko nie do poznania! Trochę w trasie to spała dzisiaj dwa razy po 1,5 h i zasnęła o 20.
    Choć wstała wyjątkowo wcześnie o 5:40. Może dlatego dosypiala.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 19 października 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś się zmienia, u nas definitywnie przejście na jedna drzemkę max godzina. Dziś cały dzień bez niani. Poszliśmy na spacer, najpierw plac zabaw ale zrobiło się w koło tłoczno, a część rodziców chyba ma problem z myśleniem, co z tego że jest ciepło jak troje dzieci miało taki kaszel, że aż się dusili, na bank zapalenie oskrzeli. I zaliczyliśmy wędrówkę po osiedlu bo tak grzecznie wszystko oglądał, gadał sobie. A u nas non stop z górki i pod górkę. Wróciłam zmęczona jak po maratonie. Słabo z moja kondycją, a i brzuch już nie ułatwia funkcjonowania.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 19 października 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia chyba bym obdarla męża ze skóry gdyby obcial loczki synka i jeszcze zrobił to źle. Wybieramy się do fryzjera ale może po nowym roku, tak uroczo wygląda z tymi kreconymi 😋😊

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 19 października 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dzisiaj spał w wózku 45 minut. Cały dzien byliśmy w uzdrowisku na powietrzu... zapieprzał po schodach, liściach, kostce- raczkował bo jeszcze nie chodzi. I co? Usnął o 20.00. apetyt mu taki wrócił ze zjadł słoik zupy (podgrzewany na palniku) i w barze 3 kartacze. Jest kur.. niezniszczalny. Noce slaboo ale już ma lepszy humor. Chwila oddechu

    Camilla33, veritaserum lubią tę wiadomość

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 19 października 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Monia chyba bym obdarla męża ze skóry gdyby obcial loczki synka i jeszcze zrobił to źle. Wybieramy się do fryzjera ale może po nowym roku, tak uroczo wygląda z tymi kreconymi 😋😊

    Ja próbowałam mu podciąć grzywkę i zrobiłam rondel - leciały mu do oczu. Niestety miał mega długie. jednak moim marzeniem nie był kadet z plackami na głowie. No nic dobrze że szybko rosną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2019, 21:06

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 19 października 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola a jak z karmieniem nocym? Pola jeszcze je w nocy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2019, 22:20

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 20 października 2019, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jeszcze karmie w nocy. Ale paradoksalnie pije mniej od kiedy jest u siebie w pokoju. Karmie ja do spania, a później 1-2 razy w zależności jak prześpi nockę. A jak spała z nami w łóżku to było ok. 5-6 karmień nocnych.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 października 2019, 02:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas szał na krowe- niedaleko sąsiad ma chodzimy bo ja codziennie puszcza pod drogę... Zosia tylko chodzi i muuuu ciągle. Psy też lubi- mamy swojego, wabi się Aro to Zośka go wola Ao. Ale ona ogólnie lubi zwierzęta- drugi sąsiad ma konie to nawet ostatnio dotykala.

    Mamy nianie od 4 listopada- mam nadzieję że się sprawdzi, bo będę miala 2w1 nianie i pomoc do sprzątania w domu- to dziewczyna (40 lat), która u mnie była 2 razy sprzątać. Zanim zaczęła sprzątać, była opiekunką do dzieci- nawet zagranicą , więc liczę że nam się sprawdzi. Umownie na 8h dziennie (9.30-17.30) - umownie bo jak będziemy z mężem oboje to może być po 5h puszczona do domu albo mieć dzień wolny, za to czasami też może zostać w sobotę wieczór/ noc- no i będzie miała stała pensję bez względu na ilość godzin. Cieszę się bo póki co Gabrysia je śpi i płacze ( era kolek się zaczyna) to będę mogła sobie ogarnąć trochę w domu np. Porządek w garderobie czy w szafach w kuchni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2019, 02:31

    p_tt, Camilla33 lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 20 października 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia będzie Ci sto razy łatwiej, nie zajedziesz się tak mocno. Dobrze, że udało się wam znaleźć kogoś z kim szło się dogadać, bo naprawdę dyspozycyjna musi być taka osoba. Jeśli nawet sobota / noc wchodzi w grę.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 20 października 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra i sprawdzona niania to super sprawa,nasza Zosia uwielbia swoją. Jeszcze nie została z nią sama cały dzień,ale w tym tygodniu juz robimy próby na dłużej :)
    I u nas szał na zwierzęta,bardzo lubi. Zawsze wie gdzie mieszkają psy i je woła,kury tak samo. Czesto jeździmy do zoo,to uwielbia :)

    Dziś rano Zosia obudziła sie chwilę po mnie,leżałam cicho,ona usiadła i "tata alo " i tak kilka razy. Tata musi sie nauczyć budzić na dziecko,bo on bedzie rano ogarniał towarzystwo ;) i to już za 2 tygodnie...

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 20 października 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już od dawna jedna dzemka max 1.5 godz, ale śpi zazwyczaj 20-8 więc nie jest źle.
    Super z tą nianią, mega odciążenie, szczególnie że może też zostać na wieczór i nie trzeba się nikomu prosić.
    My właśnie też pytamy znajomych czy ktoś ma nianie, która by wpadła posiedzieć wieczorem i masakra bo kazdy ten sam problem ma...

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 20 października 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia jeśli to nie tajemnica to mogłabyś napisać ile będzie Was kosztować pełny etat niani? My naszej chcemy zaproponować 1800zł, jak już będę musiała wrócić do pracy. Ale to tylko za zajmowanie się dziećmi. W domu zawsze mamy posprzątane, codziennie z mężem uwijamy się razem w 40minut, a nawet mniej. Zamrożone mamy zawsze mięsko w różnej postaci dla nas i synka. Wystarczy zrobić sałatę i ugotować jakiś dodatek.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 20 października 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak jak obrona?

    U nas koty, psy to od zawsze.
    Teraz jest faza na kaczki i gołębie - dokarmiamy je regularnie starymi chrupkami albo kaszą. A wczoraj byliśmy na torze wyścigów konnych i jest nowe love.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 października 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Kasia jeśli to nie tajemnica to mogłabyś napisać ile będzie Was kosztować pełny etat niani? My naszej chcemy zaproponować 1800zł, jak już będę musiała wrócić do pracy. Ale to tylko za zajmowanie się dziećmi. W domu zawsze mamy posprzątane, codziennie z mężem uwijamy się razem w 40minut, a nawet mniej. Zamrożone mamy zawsze mięsko w różnej postaci dla nas i synka. Wystarczy zrobić sałatę i ugotować jakiś dodatek.
    Na ten moment 2300. Tyle że ja gotuję obiad- ona co najwyżej podgrzać i nakarmić. No i ma jedzenie u nas Tzn obiad. Ale nie planuje codziennie gotować coś nowego- czasami gotuje dla nas na 2 dni i nie będę tego zmieniać.

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 20 października 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla, u nas nianie biorą 15zł za godzinę. A jak jest dwójka dzieci do opieki to stawka jest wyższa. I to tylko opieka nad dzieckiem, bez innych obowiązków.
    Ale to duże miasto więc wiadomo, że stawki będą wyższe.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
‹‹ 1642 1643 1644 1645 1646 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ