X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 16 października 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na zęby wjeżdża dentinox, viburcol, Camilla i przeciwbólowe. Nauczyliśmy się tak podawać czopki, że dziecko nie płacze, nawet się nie krzywi.
    Dzisiaj poszła zła do żłobka, odbiło się to na całym dniu. Walczyła do 13:30, ja po nią, a ona śpi. Wróciłam po godzinie to wychodziła z uśmiechem na twarzy.
    Menu maja urozmaicone, a i tak woli wyjeść śniadanie opiekunek. Zlobkowe chyba za mało przyprawione.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 16 października 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Np wacikiem do uszu?
    U nas lekarz nie da antybiotyku bez zrobienia crp. Dorosłym też nie, chyba że ma pewność.

    Wacika mi odgryza... Biorę gaze na palec i tak czyszczę, też gryzie ale nie zjada waty 😂
    U nas lekarze to taka porażka że szok, dopiero w czwartek i piątek jest sensowny lekarz. W inne dni jak już muszę to wołam prywatnie.
    Jak nam dawał antybiotyk to dał bo wszyscy co dzisiaj byłi w gabinecie mieli angine... Choć wyraźnie mu mówiłam objawy i gorączka już ustepowala. No ale wszyscy dzisiaj przyszli z angina to my też.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2019, 22:16

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 16 października 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla jaką szczoteczkę wybrałaś dla synka?

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 17 października 2019, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Wacika mi odgryza... Biorę gaze na palec i tak czyszczę, też gryzie ale nie zjada waty 😂
    U nas lekarze to taka porażka że szok, dopiero w czwartek i piątek jest sensowny lekarz. W inne dni jak już muszę to wołam prywatnie.
    Jak nam dawał antybiotyk to dał bo wszyscy co dzisiaj byłi w gabinecie mieli angine... Choć wyraźnie mu mówiłam objawy i gorączka już ustepowala. No ale wszyscy dzisiaj przyszli z angina to my też.
    No my poszliśmy od razu jak miała prawie 40stopni goraczki, a nie jak goraczka juz ustepowala. Goraczke miala jeszcze przez 3 dni. A 4 dnia pojawiły sie czerwone kropki. On jej zaglądał w gardło i po tym powiedział, że ma zaczerwienione i to początek anginy.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 17 października 2019, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, jak czytam te Wasze przeboje z zębami to widzę jakie mamy szczęście. Nawet nie wiem o czym Wy piszecie. U nas zęby wychodzą kompletnie bezobjawowo. Zauwazam przypadkowo jak juz widać zęba. Żadnych środków nigdy nie uzywalismy.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 17 października 2019, 05:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z zębami różnie. Najczęściej wiercenie sie w nocy i czasem ślina jak buldog. Niekiedy mam wrażenie,że bardziej przeżywa wrażenia dnia.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 17 października 2019, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    A ma smoczek? Ja czasami czuję u Wiki jak za długo ma smoczek w buzi. Staram się go chować w dzień ale cała noc ssie.
    Kurde współczuję z tymi zębami :(

    Ja nie lubię jak pada. Teraz było tak pięknie, na dworze można było dłużej posiedzieć i zaraz inny dzień :)

    Też ta opcja biorę pod uwagę. Kiedyś miał smoczek tylko do spania, teraz nosi non stop, jęczy za nim.

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 17 października 2019, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Może jakieś pleśniawki? Teraz staram się raz dziennie smarować buzię witamina C bo wszystko pcha i lize językiem. Jak jej zwrócę uwagę to z uśmiechem wyciąga język lize i patrzy czy widziałam.

    Też na trzydniowke dostałam antybiotyk, ale nie kupiłam, bo dla mnie to była trzydniowka, a nie jak lekarz twierdził angina. Cieszę się że mnie wtedy intuicja nie zawiodła.[/QUOTE

    Jaka to witamina dokładnie ? Może też będę przecierać mu buzię

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 17 października 2019, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Camilla jaką szczoteczkę wybrałaś dla synka?

    Podpinam się pod pytanie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze nadużywają antybiotyków to prawda. Trochę się też boją bo u dziecka często zaczyna się wirusowka a dochodzi do nadkażenia i potrzebny się robi antybiotyk.
    Nie przecenialabym aż tak wartości crp do określenia rodzaju infekcji. Mieliśmy przypadki crp w granicach 10 a dziecko miało zaawansowana i ostra infekcje układu moczowego. Serio. Crp jest dobrym wskaźnikiem ale trzeba go zrobić w odpowiednim momencie bo lubi skakać po drugie granice są bardzo umowne.

    U nas dziś super noc aż się boję zapeszac. Spala od 19 do 6 tylko z dwoma pobudkami na cycka. O 23 i 3. Tak to mogę ją karmić nawet do samoodstawienie :D

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 17 października 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas_ia wrote:
    O tak, mleko to czasami zbawienie... dziewczyny a trzymacie się ilości z opakowania? Niby mleko 3 ma być 2 razy dziennie, a u nas dalej pobudki w nocy na jedzenie i nie da się oszukać wodą... kaszek też nie chce...
    U nas pije 4-5? Razy dziennie - tak chce. Do tego normalnie 4 posiłki stałe.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 17 października 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Camilla jaką szczoteczkę wybrałaś dla synka?
    Seysso, fioletowo-biała, na Gemini, ma dwie końcówki przystosowane do wieku. Fajnie świeci. Synek szczęśliwy 😊 Mama też bo koniec problemu z czyszczeniem zębów.
    Pasta z Ziaji też fajna bo nie ma problemu jak dziecko ją polyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2019, 09:48

    p_tt lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 17 października 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Też ta opcja biorę pod uwagę. Kiedyś miał smoczek tylko do spania, teraz nosi non stop, jęczy za nim.


    U nas też jest tak za smoczkiem, dlatego jak się zabawi to go zabieram i chowam, bo jak ma na widoku to musi go zaraz zabrać.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 17 października 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech i dzisiaj znowu masakra już nie wiem czemu. Dostałam okres, boli mnie brzuch, a ten jak na złość musi być marudny. Byliśmy na spacerze w porze drzemki nie dość że nie zasnął to jeszcze pod koniec tak się darł, że musiałam go wziąć na ręce.
    Mam już dość, chciałabym co najmniej doby bez niego, nie mam nerwów i sił. To są tortury, a nie macierzyństwo :(.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 17 października 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo to ja 😋

    8a89664f57b1.png

    wrzesień 2018 - synek <3
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 17 października 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    Ech i dzisiaj znowu masakra już nie wiem czemu. Dostałam okres, boli mnie brzuch, a ten jak na złość musi być marudny. Byliśmy na spacerze w porze drzemki nie dość że nie zasnął to jeszcze pod koniec tak się darł, że musiałam go wziąć na ręce.
    Mam już dość, chciałabym co najmniej doby bez niego, nie mam nerwów i sił. To są tortury, a nie macierzyństwo :(.

    U nas dzisiaj lepszy dzień- te słabsze dni to też było jego przestawienie się na jedną drzemkę

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 17 października 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    p_tt wrote:
    Może jakieś pleśniawki? Teraz staram się raz dziennie smarować buzię witamina C bo wszystko pcha i lize językiem. Jak jej zwrócę uwagę to z uśmiechem wyciąga język lize i patrzy czy widziałam.

    Też na trzydniowke dostałam antybiotyk, ale nie kupiłam, bo dla mnie to była trzydniowka, a nie jak lekarz twierdził angina. Cieszę się że mnie wtedy intuicja nie zawiodła.[/QUOTE

    Jaka to witamina dokładnie ? Może też będę przecierać mu buzię

    Ja to robię cebionem, używałam przy pleśniawkach i pomogło. Na blogu hafiji to znalazłam, ale sama składu nie analizowałam.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 17 października 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas czwarty dzień cyc wieczór, dwa razy noc i nad ranem trochę wisi tak koło godziny.
    O dziwo od jakiegoś czasu śpi bez smoczka, tylko w dzień dużo dłużej niż wcześniej nosi. Staram się jej chować bo jak aLunia pisze jak widzi to wsadzi do buzi.
    Szefowa śpi juz, tyle wieczoru wygrać!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2019, 19:02

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 17 października 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to u nas będzie faktycznie 1 drzemka dzisiaj, pierwszy raz.
    Dzwoniłam do żłobka i możemy o 1 miesiąc opóźnić przyjście małego a potem to już musimy się zdecydować. No nic będę szukać pracy dalej, może się uda w tym roku 😋.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 17 października 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    No to u nas będzie faktycznie 1 drzemka dzisiaj, pierwszy raz.
    Dzwoniłam do żłobka i możemy o 1 miesiąc opóźnić przyjście małego a potem to już musimy się zdecydować. No nic będę szukać pracy dalej, może się uda w tym roku 😋.


    U nas już od tygodnia było tak że na pierwszą szedł coraz później a druga była umęczona późno i na noc szedł 21-22. Teraz jak od kilku dni ma jedną lub nie miał w ogóle usypia 19-20. Wolę jedna ale żeby trwała chociaż godzinę, a nie 15 minut. Dzisiaj był u mojej mamy to spal godzinę w wózku a my z mężem byliśmy w kinie na "Boże ciało" polecam 😊

    Camilla33 lubi tę wiadomość

‹‹ 1640 1641 1642 1643 1644 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ