X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla,trzymaj sie dziewczyno,jeszcze tylko trochę i będziecie we czworo.

    Kasia,gratulacje serduszka :* i tak wielkiego człowieczka.

    Przykre są takie sytuacje kiedy praktycznie na naszych oczach znika człowiek, bliski człowiek. To ważne,zeby czasem zwolnić pomimo,ze świat wokół pędzi jak szalony i porywa nas za sobą. Chyba.najlepiej żyć i cieszyć się bieżącą chwilą,być tu i teraz,bo na przyszłość mamy niewielki wpływ,a przeszłości nie zmienimy.

    A z innej beczki,to 2 tygodnie dzieciaki były zdrowe..Szlag by to. Syn marudzi,że gardło boli,Zosia pokazuje na ucho i ma stan podgorączkowy. Poprzedniej nocy spałam 4 godziny,w pracy dramat. Dałam im dziś przeciwbolowe i zaraz idę spać z nimi.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camila współczuję, ciekawe co jest przyczyną :/

    Kasia gratulacje.

    Przykre to wszystko. Mnie takie sytuacje również totalnie rozwalają. Mąż mi mówił, że w pracy jest zbiórka bo kolegi syn dwuletni ma guza mózgu, w Polsce nikt się nie chce podjąć leczenia i muszą do Niemiec jechać. Serio praktycznie nic jest ważny jak tylko zdrowie.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas_ia gratulacje- na pewno tym razem będzie dobrze 😘

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety na tak przykre sytuacje nie mamy wpływu- scenariusz naszego życia jest już dawno napisany.


    Mi w tym roku minie 6lat , za każdym razem robiąc badania mam ogromny stres . Rok temu miałam usg gdzie wyszło mi coś na sledzionie- mój onkolog szybko zareagował- dostałam tomografie na cito ( mówiłam mu że chce zachodzić w druga ciążę a termin oczekiwania był na marzec (wizyta w grudniu)) wyszło na tomografii że nic nie ma ma sledzionie... idę w tym roku w listopadzie i co... na usg wychodzi ze na sledzionie jest coś i rośnie bo tym razem ma 15 mm ( w listopadzie 2018 miało 7mm), do tego jest coś na wątrobie 5mm... I znów stres. Wizytę u onkologa mam we wtorek. Radiolog mówi że to wg niego torbiele z którymi nic się nie robi, tylko kontroluje. Zobaczymy co powie onkolog
    Powiem Wam, że najbardziej to boję się tego, że mogłoby mnie zabraknąć jak moje córeczki będą malutkie - niestety mam na to niewielki wpływ bo nie wiem co mnie czeka , ale wierzę że wygrałam walkę z ta choroba i nie będę miała już styczności z czerniakiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2020, 21:39

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia gratuluję 😊 Uważaj na siebie, oszczędzaj w miarę możliwości, zobaczysz jak szybko czas zleci, druga ciąża to zupełnie inna bajka.

    100krotka, bardzo współczuję 😥
    P_tt ciągle myślę o Twoim szwagrze, o Twojej siostrze, to takie okrutne.

    Te wstrętne choroby dotykają nawet naszych futrzastych przyjaciół, no świat się kończy jak to mówi moja babcia.

    Dziękuję za wsparcie 😘 Jeszcze te dwa tygodnie wytrzymać. Już nawet sobie chyba wytłumaczyłam kwestie ewentualnego CC i nie traktuje tego jako zła, nawet już tak bardzo się nie boję.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze tak mam, że jak stanie się coś okropnego to wtedy mam kilka dni przemyśleń i w ogóle.
    Ja to ogólnie staram się być dobrym człowiekiem dla siebie i świata (chociaż nie zawsze mi wychodzi), myślę pozytywnie a co będzie to los pokaże.
    Mnie teraz najbardziej wzruszają te wszystkie wielomilionowe zbiórki dla dzieci chorych na sma. Kurcze jednak Polacy jak trzeba to się zbierają w sobie i są w stanie wiele, żeby pomóc. To fajne😊
    Kas_ia gratuluję ♥️, kawał człowieka już!
    Izabelle mam nadzieję, że Wam wszystko przejdzie bokiem i się nic nie rozwinie.

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_tt niestety bycie przy osobie z nowotworem to ciężka sprawa. Twoja siostra może byc w kiepskim stanie jak go zabraknie bo wtedy odczuje to zmęczenie po drodze jaka przeszli, pustke, żal.

    Kasia Tobie życzę żeby było jak piszesz pokonalas już tego dziada a to tylko torbiele :-)

    Kas_ia gratulacje i mocne kciuki za groszka niech rośnie w siłę :-)

    Isabelle u nas też się coś rusza więc pewnie to zasługa tego co za oknem. Zdrówka :-)

    I też mam te same obawy Kasiu co Ty. Odchowac dzieci choć na tyle żeby mnie zapamietaly młoda już tak, mały jeszcze potrzebuje trochę czasu.
    Ostatnio usłyszałam ze przy trybie naszego zyciA, zywieniu i jakości pożywienia nie jesteśmy w stanie zaspokoic potrzeb naszego organizmu na witaminy i minerały.

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam takie myśli i jak pomyślę to serce mi pęka, że mogłabym nie widzieć jak moje dzieci dorastają.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Kas_ia Autorytet
    Postów: 475 410

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)

    Ehh myślałam, że tylko ja mam takie myśli, mój mąż zawsze na mnie krzyczy jak poruszam temat jak chce być pochowana, co z moimi narzadami, co z dziećmi i że chce by miał kogoś po mnie... od kiedy mam córkę bardziej ruszają mnie te wszystkie choroby itd... jak pomyśle, że miałabym pochować własne dziecko tj moja ciotka... oddalabym swoje życie za nią. Najgorsze, że nie wiemy czy jutro, za miesiąc ,rok nasze życie nie przerodzi się w walkę o życie. Dlatego dziewczyny badajmy się i dbajmy o siebie i bliskich ❤❤❤


    A teraz przepraszam, za zmianę tematu ale pewnie powiecie mi jak się za to zabrać. Wyobraźcie sobie, że dzisiaj rano znalazłam u córki 3 wszy ;/ czesalam jej głowę kilkadziesiąt razy i więcej nie widzę. Kilka dni temu były u nas dziewczyny w wieku szkolnym i przytulaly Młoda... pewnie stąd ta niespodzianka :/ oprócz środków na wszy, wyczesania plus pranie i mrożenie pluszakow coś jeszcze robić?
    Jestem wkurzona... wiedziałam, że kiedyś przyjdzie ten dzień ale tak szybko?;/

    w5wqdf9hk9ndsnvc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram się na codzień nie myśleć o śmierci bo w zasadzie takie myślenie tylko mnie wykancza. Dotykają mnie bardzo chore dzieci i ich śmierć. To jest okropne. Robiłam pracę magisterską na hematologii dziecięcej. Prawie codziennie płakałam jak stamtąd przychodziłam. Nie doceniamy tego co mamy. A tka naprawde zdrowie jest najcenniejsze.

    Tak jak wczoraj pisałam dzisiaj noc koszmar od 24 pobudki co godzinę :p wykrakalam

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas_ia ja nie wiem co więcej się robi... Współczuję :/

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • Kas_ia Autorytet
    Postów: 475 410

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuwejtonka walczę, dobrze, że dzisiaj lepiej się czuje ;) najchętniej rozpalilabym wielkie ognisko i wszystkie rzeczy puściła z dymem :|

    Jezu, dziewczyny zobaczcie jaka tragedia :/
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2741990909181140&id=100001107727433

    w5wqdf9hk9ndsnvc.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia, 14:23

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia, 14:23

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas_ia wrote:
    Kuwejtonka walczę, dobrze, że dzisiaj lepiej się czuje ;) najchętniej rozpalilabym wielkie ognisko i wszystkie rzeczy puściła z dymem :|

    Jezu, dziewczyny zobaczcie jaka tragedia :/
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2741990909181140&id=100001107727433
    Kurcze nie jestem fanką szczepień tzn szczepie ale ich się boję. Tylko z komentarzy wynika że dostała dziewxynka zła szczepionkę bo powinna dostać ta co się podaje po 2 roku życia jeśli do 2 roku życia nie dostało

  • Kas_ia Autorytet
    Postów: 475 410

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, no właśnie ale przecież rodzić sam nie szczepi, to lekarz dopuszcza - bądź nie do szczepienia, więc pytanie co to za pediatra?! Oby dziewczynka jakoś z tego wyszła... Zawsze mam pełne portki przed i po...

    w5wqdf9hk9ndsnvc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas_ia wrote:
    Kuwejtonka walczę, dobrze, że dzisiaj lepiej się czuje ;) najchętniej rozpalilabym wielkie ognisko i wszystkie rzeczy puściła z dymem :|

    Jezu, dziewczyny zobaczcie jaka tragedia :/
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2741990909181140&id=100001107727433
    Pytanie dlaczego w wieku 4 lat dostała szczepionke która powinno się dostać wg kalendarza szczepień 16-18mc ? I czy mogła ja dostać?

    Podobnie jak Wy, boję się każdej szczepionki. U Zosi żeby nie przedobrzyć podaliśmy na meingokoki po 8mc ( a cały czas miałam w głowie to, że szwagierki synek zmarł mając 7mc ) i ciągle byłam w stresie ale Zosia wcześniak- niska waga urodzeniowa i każdy mi mówił że lepiej odczekać bo ma dużo szczepień ( jeżdżę dodatkowo miała synagis). U Gabrysi już kupiłam szczepionke, mieliśmy szczepic 20.01, no aje że chora to będzie trzeba przełożyć. Tylko nie wiem czy wyrobimy się przed kolejna dawka z kalendarza szczepień- bo u nas te 2tyg każą odczekać między poszczególnymi szczepionkami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2020, 14:15

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas_ia wrote:
    Monia, no właśnie ale przecież rodzić sam nie szczepi, to lekarz dopuszcza - bądź nie do szczepienia, więc pytanie co to za pediatra?! Oby dziewczynka jakoś z tego wyszła... Zawsze mam pełne portki przed i po...
    Tylko zastanawiam się czy to NOP czy to błąd lekarza przez podanie złej szczepionki. Badania wykazały rzekomo zapalenie opon mózgowych

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas_ia wrote:
    Monia, no właśnie ale przecież rodzić sam nie szczepi, to lekarz dopuszcza - bądź nie do szczepienia, więc pytanie co to za pediatra?! Oby dziewczynka jakoś z tego wyszła... Zawsze mam pełne portki przed i po...
    Kas_ia, główne pytanie dlaczego mama nie zawszepila w odpowiednim wieku? To się podaje max do 2roku życia

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Kas_ia, główne pytanie dlaczego mama nie zawszepila w odpowiednim wieku? To się podaje max do 2roku życia
    Pewnie ciągle chore było tak zakładam

‹‹ 1720 1721 1722 1723 1724 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ