X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1810

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Dzięki, tylko co w takiej sytuacji zrobić jak dziecko, chce zasnąć przy rodzicach?
    Spać z nim w łóżku?:)

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, jestem ciekawa czy Twoja panienka nadal jest zachwycona nocnikiem i robi do niego?
    U nas dziś to wyglądało tak: Zapytałam córkę czy nie chce zrobić siusiu do nocnika. Chętnie usiadła. Po czym wyszła z łazienki, zamknęła za sobą drzwi, pokazała na krocze i zaczęła sikać na podłogę :D U nas próba nieudana. No ale będę cały czas tłumaczyć do czego służy nocnik. Bo póki co woli w nim wozić lalki (ma wózek... ale po co komu wózek skoro można wozić w nocniku).

    Minns, kuwejtonka, 100krotka30, ola_g89, Izabelle, kasia1518 lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się zastanawiam w sumie jak to jest z sikaniem chłopców... bo jak siada na nocnik to mu siusiak wystaje ponad i przecież tak posika siebie i podłogę. I nie wiem czy mam zły nocnik, czy trzeba uczyć na stojąco? :D

    Dzisiaj znalazłam przbitą drugą czwórkę u góry 🤗.

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna brawo dla Ani, uważam że dala jasno do zrozumienia że jeszcze to nie ten czas :-)
    Mój syn jeszcze nie dorobił się nocnika Ale nie mam parcia na to.
    Córka dostała szybko jest z września ale dopiero jak zrobiło się ciepło brałam ja do majtek i spodenek i umawialysmy się ze wola jak chce siusiu. Kilka razy posikala się na placu zabaw a nie miałam nic na przebranie to zrozumiala ze trzeba wołać jak chce dłużej być na dworze (plac zabaw pod blokiem). Przed 2 urodzinami się odpieluchowala.
    Minns zainarysowałam mnie muszę zwrócić uwagę przy zakupie ale może te dla chłopców są z plytszym przodem.

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Kas_ia Autorytet
    Postów: 475 410

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns, nasz nocnik ma taka osłonke dodatkową dla chłopców, montuje się ją na deskę i teoretycznie powinna ewentualny deszcz zatrzymać ;)

    w5wqdf9hk9ndsnvc.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna,Ania może nie jest gotowa na nocnik,ale juz wie kiedy i gdzie leci siku i to jest właśnie pierwszy krok ;) Super Ania,brawo :)

    U nas trójki nadal dają popalić. Kilka dni stan podgorączkowy,gorszy apetyt, mamoza totalna,wisi mi na nodze cały czas,już mnie czasem szał bierze,ale tak mi jej szkoda. Żadne zęby nie wychodziły tak ciężko jak trójki.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łącze się w bólu. U nas trójki tez były najgorsze. Brak apetytu, maruda w dzień, maruda w nocy i brzydkie kupki. Tylko u nas szły trzy jednocześnie 🤷‍♀️ także plus jest taki, ze chociaż za jednym dramatem przebiły się trzy. Zostały jeszcze piątki i jedna trójka i mamy po sprawie na szczęście...

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Cześć , dziewczyny dawno się nie udzielalam brak czasu
    Kochane od tygodnia Natalia bardzo , ale śpi budzi się w nocy i musimy brać ja do siebie do łóżka , ale jak wiecie nie da rady spać we trójkę, dzisiaj postanowiłam ja położyć ba materacy u niej w pokoju i uspac ją, udało się, spała od 24 do 5 rano znowu się obudziła więc mój mąż poszedł i spała od 5 do 7 , moje pytanie takie , czy mam już jej zmienić łóżko? Bo z tego co wiem to CAMILA już zmieniła, może CAMILA napiszesz i wyślij zdjęcie jak możesz😊

    Czy któraś z Was już zmieniła łóżeczko oprócz Camili
    Kasia u nas Zosia śpi od września w swoim łóżku 90x200. Ma barierki zamontowane prawie po całej długości bo 2 po 80cm i noce są ok . Wiadomo zw zdarzają się gorsze ale rzadko. Tak się pezyzwyczaila do swojego łóżka że teraz babcia nie może jej uspac u siebie

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Kasia, jestem ciekawa czy Twoja panienka nadal jest zachwycona nocnikiem i robi do niego?
    U nas dziś to wyglądało tak: Zapytałam córkę czy nie chce zrobić siusiu do nocnika. Chętnie usiadła. Po czym wyszła z łazienki, zamknęła za sobą drzwi, pokazała na krocze i zaczęła sikać na podłogę :D U nas próba nieudana. No ale będę cały czas tłumaczyć do czego służy nocnik. Bo póki co woli w nim wozić lalki (ma wózek... ale po co komu wózek skoro można wozić w nocniku).

    Justyna, zachwycona jest nadal ale już tak pięknie nie robi jak przez pierwsze dwa dni. Teraz to ja muszę pytać czy chce siku albo kupę. Codziennie robi po kilka razy ale się też zapomina i robi w pieluszke. Też chowa różne skarby do nocnika np.gumki z włosów albo butelkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2020, 21:29

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns my kupiliśmy z Fisher Price i tam była taka składka dla chłopców - mąż do mnie - schowaj bo na pewno się przyda haha - już nie pamiętam gdzie ka wsadziłam 😊

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co miałoby na celu trzymanie dziecka w łóżeczku ze szczebelkami do drugiego roku życia. Piotrusia łóżeczko jest duże bo 140x70, jak skończył 10 miesięcy musieli zdjąć jeden bok i zamontować ruchomą krótką barierek bo był krzyk. To pomogło na chwilę, non w noc dramat, ciągle się budził bo się obijal po łóżeczku. Kupiliśmy nowe 190x90 i śpi u siebie od pierwszej nocy bez problemu, póki ja go usypialam to kladlam się razem z nim. Mężowi za ciasno, więc usypia go w salonie na kanapie i zanosi do jego sypialni. Ale wspólne spanie jest wykluczone, mąż jakoś dał radę spać z nim kilka tygodni jak się wybudzal w środku nocy, to zabierał go do salonu. Ale dla mnie to horror, non stop na czuwaniu.

    U nas przygoda z nocnikiem też się zaczęła, jutro spr czy mu siusiak nie wystaje hehe nawet nie zwróciłam na to uwagi. Póki co siada na nocnik, śmieje się, wstaje i ucieka 😋 Wlal do niego sok i wrzucił gumowe zwierzaki 😋 Teraz jak robi siku to biegnie i pokazuje na pieluche.

    U mnie wczoraj w nocy odeszło trochę wód. Lekarz powiedział, że to normlane na tym etapie ciąży, ból w krzyżu był silny. Teraz niby w ciągu od 48 godzin do max 14 dni powinien się zacząć poród.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 00:18

    kuwejtonka, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, z tego co czytałam/słuchałam na ten temat tona tym etapie wiekowym to bardziej rodzic musi wyłapywać sygnały dziecka i proponować nocnik. A za jakiś czas dziecko zacznie kumać co i jak.Wtedy też samo będzie zgłaszać swoje potrzeby. Ale wiadomo na to trzeba czasu.

    Camilla, tu jest przykład jak to każde dziecko jest inne. Dla Twojego dziecka takie łóżko jest lepsze i super. Moim zdaniem nie ma co się sztywno trzymać, że coś MUSI być do jakiegoś tam wieku. To my rodzice musimy obserwować dzieci i odpowiadać na ich potrzeby.
    Na razie nie wyobrażam sobie mojej córki w swoim łóżeczku. Jednak teraz jest w pewnym sensie "uwięziona".Oczywiście zaakceptowała ten wieczorny rytuał ale obawiam się, że jakby mogła swobodnie wyjść to by kombinowała jak zwiać z łóżka by jeszcze trochę się pobawić/pomarudzić.
    Trzymam kciuki za Twój poród.Niech zacznie się w odpowiednim dla Was momencie.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna nie mam jakieś tam spiny żeby ja za wszelką cenę teraz odpieluszkowac- myślę że latem będzie dużo łatwiej ogarnąć ten temat- puści się ja bez pieluszki, zsika się kilka razy i może bardziej zaczai- tak mi się przynajmniej wydaje 😊 od stycznia 2021 planuje puścić ja do przedszkola i nam nadzieję że do tego czasu się uda, choć ostatnio spotkałam koleżankę, która pracuje w tym przedszkolu i powiedziała że z pieluszka też biorą 😊

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla jeszcze kilka dni i będzie ciąża donoszona- trzymam kciuki żeby synek jeszcze trochę poczekal ✊✊✊😊

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Nie wiem co miałoby na celu trzymanie dziecka w łóżeczku ze szczebelkami do drugiego roku życia. Piotrusia łóżeczko jest duże bo 140x70, jak skończył 10 miesięcy musieli zdjąć jeden bok i zamontować ruchomą krótką barierek bo był krzyk. To pomogło na chwilę, non w noc dramat, ciągle się budził bo się obijal po łóżeczku. Kupiliśmy nowe 190x90 i śpi u siebie od pierwszej nocy bez problemu, póki ja go usypialam to kladlam się razem z nim. Mężowi za ciasno, więc usypia go w salonie na kanapie i zanosi do jego sypialni. Ale wspólne spanie jest wykluczone, mąż jakoś dał radę spać z nim kilka tygodni jak się wybudzal w środku nocy, to zabierał go do salonu. Ale dla mnie to horror, non stop na czuwaniu.

    U nas przygoda z nocnikiem też się zaczęła, jutro spr czy mu siusiak nie wystaje hehe nawet nie zwróciłam na to uwagi. Póki co siada na nocnik, śmieje się, wstaje i ucieka 😋 Wlal do niego sok i wrzucił gumowe zwierzaki 😋 Teraz jak robi siku to biegnie i pokazuje na pieluche.

    U mnie wczoraj w nocy odeszło trochę wód. Lekarz powiedział, że to normlane na tym etapie ciąży, ból w krzyżu był silny. Teraz niby w ciągu od 48 godzin do max 14 dni powinien się zacząć poród.
    Kochana jeszcze troszkę i maleństwo będzie przy Tobie 😍😍

    Jak możesz wysłać mi zdjęcia łóżka to byłabym wdzięczna

    201809135365.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, miała którąś z Was sytuację za dziecko miało powiększony gruczoł grasicy? Dr kazała nam u Gabrysi zrobić rtg- płuca czyste, ale w opisie jest że ma powiększony gruczoł grasicy... W Internecie tyle głupot że aż się przestraszyłam... A wizytę mamy jutro o 19.00

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia, 14:24

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    My mamy do łóżka naszego taka barierka siatkowa wysoką na 66 cm i młody śpi ze mną po stronie tej osłonki

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog spoko moja starsza córka dostała swoje łóżko jak miała prawie 3.5 😂 ale po prostu nie było potrzeby i tylko z tego już zmieniliśmy bo się nie mieściła 🤣

    Camilla a jak odmienia? Jak się czujesz?

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chodzi dopiero od tygodnia, a barierki ma prawie po całej długości bo łóżko 200cm a są 2 barierki po 80cm. Dodatkowo nauczona jest że nie wyjdzie sama z łóżka tylko nas woła, no i my na szafce nocnej mamy postawiona nianię elektryczną wyec podgląd jest. W nocy jak się przebudzi to mąż od razu biegnie.

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
‹‹ 1722 1723 1724 1725 1726 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ