X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 26 maja 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle gratuluje 😁 Ależ to musi być przyjemne uczucie 😁
    Piter sam leci po nocnik, często za późno, ale odruch ma dobry. Najbardziej lubi jak wieczorem się przebiera w pizame, uciec nago. Siada wtedy w łazience na nocniku, między naszym wc A kuweta kotów haha bierze w rączki rolke z papierem i co chwilę odrywa jeden listek, wyciera siusiaka i spr czy już 🤣 po czym każdy listek wrzuca co naszego wc. I tak, bunt dwulatka pełną parą..

    Izabelle lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 26 maja 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bunt zaczął się jak skończył rok. Wszystko chce robić "siam". Na razie jest ok, myślę, że najgorsze przed nami. Jak jest rozebrany to lubi biegać i woła "gojasie" i się cieszy (wołam na niego golasie). To jest niesamowite jak potrafi wszystko powtórzyć, z dnia na dzień widać postępy.
    Izabele super, powodzenia! Ja szukam pracy ale nie zdążę przed końcem zasiłku i pewnie będę musiała iść do swojej obecnej i totalnie nie wiem czego się spodziewać (oprócz zwolnienia oczywiście). Wczoraj wysłałam CV na super ofertę, ciekawe czy się odezwą...
    Powiem Wam, że znowu mam okres gdzie byłabym gotowa na drugie dziecko...ale niestety sytuacja nam nie pozwala i smutno mi trochę.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2118 1815

    Wysłany: 27 maja 2020, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez bunt.horror przezywamy i dramaty wrecz jak wracamy ze zlobka do domu... A wiem ze to poczatek.

    Co do kolejnej ciazy to ttdzien temu u mnie dwie kreski. Przy ogromie moich problemow jestem w szoku. Po ostatniej stracie jestem jednak mocno zdystansowana. Trzymajcie kciuki.

    Izabelle gratuluje! Wspaniale wiesci

    Minns, 100krotka30, ola_g89, kasia1518, kuwejtonka, Camilla33, Izabelle, Kas_ia lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 maja 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam

    Żegnaj pieluszko jak miś polubił nocniczek ,
    Zuzia korzysta z nocnika
    Kicia kocia i Nunuś na nocniku

    Zosia uwielbia wszystkie powyższe.

    Nie warto kupować Nocnik nad nocnikami- to jest za trudne dla dziecka i mało atrakcyjne - przynajmniej Zosi nie odpowiada.

    U nas książeczki bardzo pomogły. Nocniki mamy już schowane i Zosia siada na nakładce na toaletę ( jak Zuzia z książeczki) z reguły wola. Zdarza się raz czasami dwa że się zapomni szczególnie jak biega po dworze, ale zawsze nawet jak już zrobi to mówi sisi. Mamy problem bo na wszystko wola sisi nawet na kupę

    Izabelle lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2118 1815

    Wysłany: 27 maja 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia dzieki za ksiazki mam tylko Nunusia. U nas nocnik raczej slabo ostatnio wolala kupe, po czym nie chciala usiasc na nocnik, kucnela i zrobila na podlodze.... Wiec no slabo :D

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 maja 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isabelle gratulacje - na pewno wręczenie wypowiedzenia to była przyjemna chwila 😁

    U nas Zośka też ma fochy, też mówię że chyba bunt ale nie wiem czy to nie za wcześnie 🤔

    A najgorzej jak pojedzie do babci... ostatnio my wchodzimy po nią, a ta ryk że do nas nie chce...tylko do baby , dziadzia i wujka

    Izabelle lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 27 maja 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za zrozumienie 😘

    Nocnik nad nocnikami też jest spoko.

    Izabella gratuluję 💪

    Verita tak bardzo mocno trzymam kciuki i gratuluję po cichu ♥️

    veritaa lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 27 maja 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zaczęliśmy przygodę nocnikową.
    Ania uwielbia książeczki więc pozwalają one oswoić się z tematem.

    My posiadamy książeczkę z serii Krok po Kroku "Siku na nocniku" (książeczka kartonowa) oraz "Jadzia Pętelka robi siku" (twarda okładka ale kartki już zwykłe).
    Nasz ulubiony tekst "Jeśli chcemy kupę lub siku to pupa siada na nocniku". :)

    Trochę biega w pieluszce, trochę bez. Raz trafia do nocnika, innym razem nie. Na razie u nas totalnie na luzie. I tak jestem w szoku bo jeszcze do niedawna nie było żadnych oznak z jej strony, a tu nagle potrafi nam zakomunikować "blaa" (tak mówi na kupę) i robi na nocnik.

    Veritaa Po cichu gratuluję! :)

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 maja 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaa gratulacje, zaciskam kciuki żeby było tym razem ok ✊✊✊

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 27 maja 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, ale super wiadomość! Mam ogromną nadzieję,ze teraz będzie dobrze! Weź mi troche ciążowych zarazkow sprzedaj, bo sama zostałam na placu boju 😃

    Izabelle, gratulacje! Powodzenia ☺

    U nas z nocnikiem póki co niewiele, dopiero widzę początki zainteresowania, że coś się dzieje.

    Co do buntu to nie wiem, skąd tyle cierpliwości we mnie, ale też mamy czasem szaleństwo.

    Teraz byliśmy prawie dwa tygodnie u moich rodziców i wracać się nie chciało. Dziecko wytulone, wybawione, o 6 się budziła to ją tylko zanosiłam na dół i spaliśmy do 8 :) No i wielki ogród z placem zabaw... Zaczynam żałować, że nie kupiliśmy mieszkania na parterze z ogródkiem 😏

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 27 maja 2020, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle, gratulacje! To musiało być cudowne uczucie :D

    Verita - cichutkie gratulacje :) mocno zaciskam kciuki żeby wszystko było dobrze ❤️

    U nas cisza z nocnikiem. Jakoś nie wykazuje zainteresowania póki co. Kicie Kocie tez mieliśmy, ale moje dziecko tak ja schowało, ze od powrotu do domu nie mogę jej znaleźć. Chyba specjalnie to zrobiła żebym nie prała jej mózgu nocnikiem haha :D a tak na poważnie, czuje, ze jeszcze JA nie jestem gotowa na nocnik. Nie czuje tego, nie mam jeszcze pomysłu i planu jak się za to zabrać

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 27 maja 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuwejtunka za miesiąc zwalniam brzuch, chętnie oddam 😉
    U nas się przekonała w końcu do nocnika jak były bratanice męża i kolejka do WC była, to Wiki sama zaczęła się rozbierać. Sukcesów wielkich nie ma bo i mi ciężko ją sądząc ale kilka razy w ciągu dnia. Najważniejsze, że chce w ogóle.

    Ola a ty jak się czujesz?

    PS wypisaliśmy Wiki ze żłobka. Nie ma sensu. Tak będziemy się starać o państwowy. Choć szczerze bardzo się boje jak to będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2020, 17:33

    kuwejtonka lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 27 maja 2020, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita,cichutkie gratulacje,ale kciuki zaciśnięte z całych sił :)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 27 maja 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia kłująca szyjka, po wejsciu po schodach czuje się jakbym przebiegła maraton, nie mogę oddychać ani znaleźć wygodnej pozycji do spania/leżenia/siedzenia - czyli standardowe samopoczucie jak na końcówkę :D a Ty jak tam?

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 maja 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahhh dziewczyny aż mnie na wspomnienia wzięło i łezka w oku się zakręcila, jak tak piszecie o swoich ciążach ( ale żeby nie było, nic się nie zmieniło, nadal uważam okres ciąży za mękę i katorge ) ale jakiś sentyment i miłe wspomnienia mam 🙂 a tu moja Gabrysia zaraz skończy 8mcy - ładnie siedzi to już nawet z Zosia klocki " poukłada" 🙂 a Zosia to taka opiekunka - syndrom starszej siostry

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 maja 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle dzisiaj w nocy a właściwie nad ranem, zeszłam prawie na zawał... godzina 03.50 i dosłownie ja i mąż podnieśliśmy się w tym samym momencie bo obudziło nas głośne sapanie/oddychanie...podnosimy głowy a Zosia stoi zadowolona przy łóżku i głośno oddycha ... chyba chciała nas obudzić 🙂 a kilka razy jej tłumaczylismy żeby pocichutku do nas przychodziła żeby nie obudzić Gabrysi. Ona uśmiechnięta i zadowolona i szepcze "Zosia śpi mama , tata" i pokazuje na środek łóżka. Później mieliśmy z tego ubaw ... Ale tak się wystraszyłam jak podniosłam głowę i ją zobaczyłam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2020, 22:48

    ola_g89, Camilla33 lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 27 maja 2020, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    aLunia kłująca szyjka, po wejsciu po schodach czuje się jakbym przebiegła maraton, nie mogę oddychać ani znaleźć wygodnej pozycji do spania/leżenia/siedzenia - czyli standardowe samopoczucie jak na końcówkę :D a Ty jak tam?

    Mam to samo 🙈 plus coraz częściej pojawiają mi się skurcze przepowiadające. Dzisiaj myślałam, że skończę na porodówce ale po nospie przeszło.

    Kasia znam to uczucie, u nas starsza córka tak robi teraz nawet się zdarzy 😁

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2118 1815

    Wysłany: 28 maja 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie na razie nie ciesze, bo oststnio tez wszystko bylo dobrze a skonczylo sie no wiadomo.
    Generalnie bylam w takin szoku jak zrobilam test ze no. Jednak jeden raz wystarczy hah :D

    Wczoraj przyjechalismy nad morze do niedzieli zostajemy wiec chociaz nie mam czasu myslec :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2020, 10:35

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 28 maja 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia wierze, ze byliście przerażeni, ale uśmiałam się czytając tego posta :D tez mamy w planach wymianę łóżeczka dla Poli na „dorosłe”, wiec pewnie kwestia czasu aż nas to spotka :D

    A w temacie, czy możecie polecić jakieś „doroślejsze” łóżeczka? Myślałam o czymś rosnącym z dzieckiem, ale sama nie wiem. Będę wdzięczna za jakieś polecenia :)

    aLunia, zaciskaj nogi jeszcze chwile i bez wygłupów z ta porodówka 🤯

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2020, 14:40

    aLunia, kasia1518 lubią tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 28 maja 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia,ale z Zosi aparatka,niezły numer Wam wycięła ;)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
‹‹ 1765 1766 1767 1768 1769 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ